Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Achim Irimescu : „132.000 de fermieri au primit deja avansurile pana la inceputul acestei saptamani”

achim-irimescu-132000-de-fermieri-au-primit-deja-avansurile-pana-la-inceputul-acestei-saptamani

Seful MADR spune ca platile au inceput inca de vineri, 21 octombrie imediat ce hotararea adoptata de Guvern in acest sens a fost publicata in Monitorul Oficial.



Ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, a declarat ca pana la inceputul acestei saptamani, APIA virase deja avansurile la plata subventiilor in conturile a 132.000 de fermieri, acestora fiindu-le alocata suma de 107 milioane de euro.
 
Conform Agrointel.ro, Irimescu a declarat luni ca „banii intră gradual în această săptămână. Avem o primă listă transferată pentru avans perioada 21 – 23 octombrie, de 132.000 de fermieri și o sumă de 107 milioane de euro”.

 
Pentru aceasta saptamana, se estimeaza ca vor fi virati in total 400 de milioane de lei, care vor ajunge in conturile a 315.000 de fermieri eligibili, urmand ca in perioada urmatoare sa se plateasca diferenta, pana la 822 de milioane de lei.
 
Avansul platit de APIA reprezinta 70 la suta din valoarea totala a subventiei, fiind pragul maxim admis de Uniunrea Europeana.
 
Pentru plata avansului pe suprafata, Ministerul Agriculturii a obtinut un imprumut de 1.434.268.000 de lei de la Ministerul Finantelor, din fondul pentru privatizare. Decizia transferarii sumei a fost aprobata de Guvern, in sedinta de 19 octombrie 2016.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Achim Irimescu : „132.000 de fermieri au primit deja avansurile pana la inceputul acestei saptamani”
Rating:
Nota: 4.1 din 209 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Plante medicinale(cătină)

Intrebare: Buna! știe cineva o firma care achiziționează cătină? As dori sa închei un contract cu o firma de acest profil pentru producția de anul acesta. Cu stima!

Raspuns: una din cele mai mari firme din tara care cumparata catina este Hofigal. Mai cumpara catina produ... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii194 comentarii


radu 2016-11-03 15:48:39

http://agrointel.ro/67859/aproape-500-000-de-fermieri-pe-lista-alba-de-la-apia/

Cornel 2016-11-01 22:23:06

Azi au intrat in Dâmbovița bcr

Rodica 2016-11-01 13:14:14

Astazi ce stiti a mai intrat la cineva bani in cont?

Silvia 2016-10-31 21:55:27

La bistrita a intrat la cineva.

Alina 2016-10-30 18:31:08

respect fermierul care sta in primul rand la tara care sta zi si noapte pe ogoare printre animale prin livada prin vie prin solar ala este fermier adevarat cel ce are angajati e corect cu arenda aduce venituri la bugetul statului. nu poti numi un fermier ce lucreaza terenul in bataie de joc urmarind doar subventia si beneficiile in rest el calca pe morminte, denumirea de fermier ar trebui mai bine stabilita. fermierul are cultura mare vie pomi legume animale o mica linie de productie are angajati care mananca o bucata de paine din urma fermierului care ajuta si la dezvoltarea zonei din care face parte. detest pe aia de isi vand productia direct din camp cu tirul vand tot nu dau arenda si daca dau numai in bataie de joc, strica drumurile din zona cu tiruri incarcate de 50 de tone peste nu are angajati lucreaza cu tractoristi la negru dandule 30-40 de lei pe zi in campanie. Problema e ca agricultura a juns pe mana impostorilor ia adevaratul fermier e pe cale de disparitie.ATENTIE TREZITI VA.

Alina 2016-10-30 17:55:03

toate autoritatile statului nu stiu cum de tolereaza acest flagel MUNCA LA NEGRU IN AGRICULTURA ori e rea vointa nepasare neglijenta ori se face cu buna stiinta ITM sa mearga in campanii si sa verifice toate fermele ANAF sa fie in teren cand se recolteaza sa vada adevarata recolta nu ce declara fermierul, PROTECTIA MEDIULUI sa vada ce ramane pe teren dupa ce fac lucrarile fermierii, POMPIERII sa fie in teren toamana sa vada cand si cine da foc la miriste si sa vada ca nu au nimci in comun cu PSI, APIA sa mearga in teren sa verifice inverzirea a2a sa vada cum seamana la misto si in primavara pun altceva ptr aia 60 de euro ptr toata suprafata sa le stabileasca un nivel de performanta de productie ca fermierii fac agricultura dupa ureche, sa confrunte terenurle declarate cu cele cultivate in teren.RUSINEeeeeeeee

Alina 2016-10-30 17:50:04

Oare stie cineva cat sunt ajutoarele sociale? cat poti trai cu cateva sute de lei? de ce nu se duc oamenii la munca la fermieri? sunt unii care iau ajutoare sociale si muncesc si la fermieri cu ziua. daca fermierii nu ar fi asa avari nesatui de bani si nemilosi cum sa muncesti din noapte in noapte pentru 40 de lei pe zi neangajat , fermierul munceste in campanie zi lumina ca el se face miliardar are asigurare medicala de viata e angajat dar dupa o campanie cum a fost anul asta pune la dos miliarde si se treteaza prin spitale di afara tot acolo isi face si concediile are masini scumpe vile mai mari ca scolile, statul e de vina daca ar face salariul minim 900 euro si un cod al muncii corect oamenii ar munci , dar daca codul muncii e ambigu salariul minim este unde este oamenii pleaca din tara , utativa autocarele in vama de pleaca in strainatate sunt pline de romani fugariti din tara lor , fermierul daca ar putea sa termini tot intro zi si apoi mars acasa te plateste cu 2 lei pe zi si daca nu vii la munca te face betiv puturos asistat social dar oare cei ce pleaca din tara si lucreaza tot asa sunt? in nici un caz romanul munceste oriunde dar numai sa fie platit si respectat . hoo

Alina 2016-10-30 16:06:24

cum e posibil ca un fermier cu 400 de ha sa ia 90 000 EURO subventie plus motorina cu 1,7 lei pe litru subventionata ramburs de tva calamitati si tot felul de facilitati si ajutoare de la stat si nu are nuciun angajat? plateste arenda 300 kg grau la ha sau ulei 30 litri ulei luat din en gros cu cu 3 lei litru nu plateste impozit la primarie nici la anaf . subventia trebuie data proprietarului terenului iar fermierul sa isi ia productia. circula cu utilaje pe drumuri publice fara itp rovigneta rca sau impozit . ce fac autoritatile statului dorm ? niste impostori isi instaleaza copiii la tara ca tineri fermieri ca e subventia mai mare dar el nu sta la tara . lucreaza cu oameni la negru statul oare nu vede nu poti lucra 1 ha singur dar 100 ha? sau imbogatit fermierii pe spatele bietilor oameni batrani si fara carte acum sunt la tara unii pensionari de cap dar cu timpul vor muri si nu vor mai fi pensionari daca acum lucreaza la negru in agricultura. uitati ce sau imbogatit asa zisii fermieri cu ce bani au luat ultilaje de miliarde cu ce bani au vile masini scumpe suvuri isi fac concediile prin afara . fermierii sunt cei mai mari evazionisti nu declara toata productia nu angajeaza oameni isi desfasoara activitatea departe de ochii lumii si de aia nimeni nu vede realitatile agriculturii . nu vedeti ca toate pozele sunt cu euro cu valize de bani . RUSINE

ALEX 2016-10-28 21:50:28

asteptam si verificam conturile,ne plangem pe internet,daca nu facem ceva anul asta o sa fie mai rau ca anul trecut .........aaa, inca ceva muie la irimescu,muie la ciolos si guvernul lui de tehno-CACATI,muie la JOHANNIS si romania lucrului bine facut e foarte bine facut lucru in romania si muie si mie ca am votat cu ei .........concluzia -votez cu oricine ,numai cu ei NU ....

vasile 2016-10-28 18:44:23

Bihor , zona Salonta
CEC Bank , intrat bani

nina 2016-10-28 18:42:34

In Maramures la BT cont 0 verificar acum o ora daca intra la cineva Maramures rog sa aunte!!! Multumesc!!

Carnat maria 2016-10-28 16:40:09

In alba a luat cineva banii?

ioana 2016-10-28 15:54:48

in bihor au intrat bani la cineva mai precis la cec in oradea?

radu 2016-10-28 14:57:42

IN MM . A LUAT CINEVA ??

JIANU DUMITRU 2016-10-28 11:59:07

MINCINOS === BALIVERNE === HOTI == SE APROPIE ALEGERILE = CE SA MAI CREZI IN MEHEDINTI A LUAT CINEVA BANI ????

Eu 2016-10-28 09:35:14

La vălenii de munte a intrat la cineva la cec bank?

Alex 2016-10-28 07:58:23

In Jud cluj știe cineva sai băgat bani

Adda 2016-10-27 22:55:00

În Arad au intrat la BT.

gabi 2016-10-27 14:17:45

în neamt a luat cineva care au dus dosaru la roman la apia

Bogdan 2016-10-27 13:10:54

Sv, BT, au intrat banii.

Flavius 2016-10-27 10:31:38

La Brasov au intrat la cineva?

Fermier@ 2016-10-26 22:58:16

Nu mai înțeleg nimic ...numai la cei cu 2 ,3 hectare bagă subvențiile????

Marian Popa 2016-10-26 22:32:13

Vaslui,com.Zorleni au intrat, 2.23 ha 1121 lei

Fermier@ 2016-10-26 22:20:04

Pe arabil probabil pt cei care nu au animale... Dar cei cu animale iau pt pășune și fânațe...

Fanel 2016-10-26 20:38:42

Este cineva care a incasat subventia pe fanete,pasune fara sa detina si animale?

Andrei Toma 2016-10-26 20:03:13

Mai OAMENII LUI DUMNEZEU avem si NOI UNA BUCATA DE -AVOCATUL POPORULUI-care ia banii de la noi....ce dracu tot va aduceti injurii ,ca v-au ingenunchiat astia cu minciunile lor,nici eu nu am luat nimic pe 10h ,nici motorina ,nici nimic....haide mai sa actionam APIA cu reclamatie facuta de AVOCATU' la Uniunea Europeana ca altfel vindeti fratilor tot si banii de la astia pa pa.

Adi 2016-10-26 20:01:27

Numai pe arabil se da

Radu Ana 2016-10-26 18:58:54

În Olt BRD a verificat cineva?

ungureanu marian 2016-10-26 18:57:15

Fac inca o precizare s-au livrat la CEC banii

ungureanu marian 2016-10-26 18:55:24

Buna seara, acum am fost la bancomat si am luat subventia pe 2,80 hectare - 1330 lei, si eu am avut probleme in primavara au intarziat apoi i-am luat acum s-au tinut de cuvant. Specific in judetul Braila pentru comuna Zavoaia.

gicu 2016-10-26 18:54:14

Suceava 0 ing ora 17

mia 2016-10-26 18:30:39

la bistrita cec au intrat la cineva?

Zoltan 2016-10-26 17:50:41

Ín Harghita BRD a primit cineva?

Ungureanu 2016-10-26 17:47:25

In judetul mehedinti a intrat la cineva ?

Fermier 2016-10-26 17:19:17

La vaslui a intrat la cineva?

Adrian47 2016-10-26 16:40:54

Aici la adresele de email puteti sa scrieti mesajele voastre pentru a analiza situatia si pentru a organiza o emisiune in care o sa fie invitat ministrul agriculturii Achim Irimescu pentru lamuriri
pr.grup@realitatea.net
Sau pentru antena 3
stiri@antena3.ro

Horatiu 2016-10-26 16:07:27

Mai bine decat sa stam sa discutam si sa nu fim auziti de nimeni ar fi sa organizam un protest sa ne facem auziti

man 2016-10-26 15:13:33

Atunci trebuie desfiintata APIA pentru ca oricum nu e o institutie pentru agricultori ci impotriva lor, fara subventie si cu pretul real al produselor fermieri s ar discurca mai bine si si- ar face calcule mai precise nu sa stea cu mana intinsa din toamna pana in vara sa isi primeasca un drept

Georgiana 2016-10-26 15:00:50

Au intrat doar la cativa fermieri.restul la anul.in gorj nimic.

Xkl 2016-10-26 15:00:44

Doar ieri au intrat bani la 150.000 de fermieri din peste 900.000
Deci gata cei care nu ati primit primiti dupa sarbatorile de iarna

Grigore 2016-10-26 14:51:16

In jud. Olt la Raiffeisen bank am verificat acum doua ore si nu a intrat nimic!

Jianu.mh 2016-10-26 14:49:29

In mehedinti a primit cineva ?

Gica43 2016-10-26 14:48:16

eu sunt in zona de munte zona defavorizata si sunt cazuri in comuna cu sute de hectare pe varful muntilor unde nu vezi picior de animal sau de om unde nu exista fir de iarba doar piatra si se ia subventii.acei fermieri oare de atatia ani nu intra la control sau cum trec peste controlul clasic?pe mine in fiecare an ma controleaza daca lam curatat daca il cosesc.bine de precizat acei fermieri sunt neam cu primarul cu secretarul etc
Nu stiam ca si piatra este eligibila la plata subventiei

Radu Ana 2016-10-26 14:48:08

În Olt BRD a primit cineva banii?

Horatiu 2016-10-26 14:40:46

Toti sunt incompetenti sunt doar profesionisti la evaziune la furturi sa bage sute de hectare la neamurile lor si sa manuiasca acte false in numele batranilor gata sa moara ca sa nu mai aiba pe cine sa judece cand io prinde

Fermier@ 2016-10-26 14:38:24

Degeaba mergi la Apia pt că mint cu desăvârșire...acum vin eu de Acolo... Și răspunsul lor a fost ,, A păi nu se prea bagă bani decât pe arabil ,, cum poți să spui așa ceva ???? CUM???????? Sunt niște incompetenți... Vai de ei... Așa să îi ajute Dumnezeu...

Func apia 2016-10-26 14:23:42

AR FI BINE SA MERGETI LA CENTRE SA VERIFICATI DACA AVETI DOSARELE IN REGULA,FOARTE MULTI SUNT EXCLUSI DE LA PLATA DEOARECE EXISTA NEREGULI LA DOSAR SI NOTIFICARILE NU AJUNG LA FERMIERI SAU POATE AJUNG DAR PREA TARZIU

F12 2016-10-26 14:21:34

Asteptati mult si bine
Unde va credeti in Franta sau Germania
Aloooo trezirea suntem in romania aici unde toate merg dupa bunul plac al ministrilor aici unde totul se fura ca in codru si unde suntem mintiti si furati 99%

radu 2016-10-26 14:02:27

In Maramures a luat cineva ?

angyy 2016-10-26 13:39:51

in caras-severin a primit cineva?

Fermier hd 2016-10-26 13:31:56

La banca transilvania in jud hunedoara nu sau facut plati la nici un fermier ! Deci iarasi vrajeli probabil !

man 2016-10-26 13:21:21

Ce ne mai asigura el ministrul inca de pe 14-15 ca vom avea banii in cont, daca e asa cum a declarat ca mai vireaza incepand de azi o sa intre in cont saptamana viitoare si asti deabia pentru o 1/3 din fermieri restul pana la 900 000 o sa mai dureze cel putin o saptamana poate si mai mult asta daca nu intervine vre-o ceva ca doar suntem obisnuiti

Spiridon 2016-10-26 13:16:22

sigur au bagat la cateva mii pe tara ca sa se duca zvonul printre fermieri ca sa platit avans si restul i vor baga la anul acum au ei nevoie de bani ca incepe campania pentru europarlamentare
voi nu vedeti ca ne dau informatii eronate cifre diferite de la o zi la alta.apia spune un nr de fermieri ministrul altul apia declara o suma de bani ministrul alta.nu bate casa cu masa si de aici trebuie sa intelegem ca milioanele sunt pt campanie si au platit cateva mii de fermieri ca sa credem ca au impartit milioanele si o sa i puna la loc dupa alegeri dar asa cu taraita cate puti cate putin adica la anul o sa plateasca cateva mii de fermieri saptamanal depinde cum gasesc bani sa puna de unde au luat de unde au mancat.ca doar no sa puna pentru campanie din conturile lor grosolane acolo nu se umbla ca pierd dobanzile.aia tre sa se inmulteasca

Madalin 2016-10-26 13:10:29

Asa au facut intotdeauna au stiut doar sa ne deruteze sa ne dezinformeze sa nu faca platile la timp si sa isi bata joc de noi,sa plateasca cu jumatati de masura si alea cu intarziere.

Ionel 2016-10-26 13:04:43

Sa ma fut pe fata lor de infecti ce sunt cu platile lor cu tot

mario 2016-10-26 13:00:20

in dolj a ;uat cineva?

emilian 2016-10-26 12:51:10

In DB nu a intrat la nimeni ?

Carnat maria 2016-10-26 12:42:35

Suventia pt motorina tr ll a intrat?

Fermier@ 2016-10-26 12:40:31

Băi ăștia de la Apia care stați cu fundurile jos toată ziua fără să faceți nimic și luați salarii cosmice ,de ce în Jud Hunedoara nu se baga nimic ,când aveți de gând să ne băgați banii????????

Carnat maria 2016-10-26 12:38:48

In Alba a scos cineva?

Fermier 2016-10-26 12:17:02

Cei care ati luat aveti suprafete mari sau pina in 1o ...2o..?ha ,cred ca iar patim ca anul trecut se pkateste la cei cu suprafete mici ,la ceilalti pl.

ANDREEA 2016-10-26 12:08:07

in judetul arad a intrat la cineva?

Alex 2016-10-26 12:04:35

Știe cineva in Jud cluj au intrat la cineva

mihai 2016-10-26 12:03:42

La CEC bank Dolj a intrat la cineva???

george 2016-10-26 12:00:53

Ieri dupa amiaza nu erau, am verificat la ora 17.00, astazi de dimineata au intrat. Numai bine

Georgiana 2016-10-26 11:52:55

Domnul George,si ati verificat si ieri si nu aveati??ca poate au intrat de ieri si cine stie cand or mai face plati.

george 2016-10-26 11:51:12

La Severin CEC au intrat acum 10 minute, i-am ridicat personal

Sandu 2016-10-26 11:47:59

In gorj nimic .la mine in comuna nu a primit nimeni nimic

Daniel21 2016-10-26 11:47:22

In mehedinti am verificat acum si nimic
Stie cuneva sa bagat la careva in mehedinti ?

Fermier@ 2016-10-26 11:44:11

În Jud Hunedoara nimic

Apia 2016-10-26 11:40:18

In caras Severin nimic

Georgiana 2016-10-26 11:33:55

A mai verificat cineva azi contul?

alin gurban 2016-10-26 11:31:56

Am verificat de 10minute nimic banca transilvania Arad

Georgiana 2016-10-26 11:22:27

A mai verificat cineva azi contul?

maria 2016-10-26 10:31:35

am primit ieri la Zalau , banca Transilvania . in jur de ora 3 au intrat

Ovi 2016-10-26 10:10:40

In jud.mures nu stiti a luat cineva?

Adelin 2016-10-26 09:56:25

Parerea mea este ca de fapt baga asa la 2 sau 3 mii de fermieri ca sa se duca zvonul ca platesc si ei avans

Adelin 2016-10-26 09:55:01

Loavar dracu cu banii vostri cu tot
Povestea se repeta baga la cativa de mantuiala sa ne momeasca
150.000 de fermieri din peste 900.000 este un nimic

Cristian 2016-10-26 09:51:43

provabil au spus oameni cand au venit sa scoata , zic si eu....dar o sa luam teapa iar ...

Ionel 2016-10-26 09:48:09

Bogdane pai de unde sti ca la cei cu suprafete mici?
Daca lucrezi la banca apia cand face transferul nu spune pt cate h

Cristian 2016-10-26 09:43:15

Voi nu vedeti ca ne mint iar , bun se da la 310.000 din fermieri ce au ei buget , dar pana la 900.000 cati suntem de primit ? va lasati pe ureche :

bogdan 2016-10-26 09:36:31

Lucrez la Banca Mihai Viteazu in Dolj si ieri au intrat primii bani de la APIA la o parte din fermieri , dar am observat ca majoritatea banilor au intrat la cei cu suprafete mici , sub 5 ha , la cei peste 5 ha foarte putini.

Valentin 2016-10-26 09:19:21

cine a fost controlat cand primeste avans ?

Alex 2016-10-26 09:13:36

In Jud cluj o primit cineva stiti

mario 2016-10-26 08:51:15

la brd dolj stie cineva daca au intrat?

IONUT 2016-10-26 08:30:29

In slobozia Ialomita au intrat la cineva ?

Radu Ana 2016-10-26 08:28:41

În Olt a luat cineva banii?

dana 2016-10-26 07:58:51

La Galati au intrat banii ieri dupa amiaza, aprox 500 lei/ha.

Georgiana 2016-10-26 07:39:17

Ceilalti cine stie cand vom mai primi.au bagat la cativa sa ne ia ochii.

gicu 2016-10-26 06:50:57

Sueava 0

Rebeca 2016-10-26 00:16:41

In DB cec bank nu au intrat verificat acum 10 minute

Rebeca 2016-10-26 00:15:06

In DB cek nimic

Madalin 2016-10-25 22:30:35

poate in cursul saptamanii astea o sa intre si la restul fermierilor

Ova 2016-10-25 22:29:53

Ok numai sa bage la toata lumea nu numai la 5% sa aibe motiv ca au platit si restul la vara

George Florin 2016-10-25 21:59:08

AU INTRAT BANII CĂLĂRAȘI. Recunosc s-au ținut de cuvânt acum!

Carnat maria 2016-10-25 21:52:06

In alba a intrat la cineva?

ionut 2016-10-25 21:22:11

La CEC BANK Periam au intrat bani,aproximativ 130 euro/ha.

LILI 2016-10-25 21:10:11

Nu sunt bani nici in harghita.

Ioana 2016-10-25 20:57:31

În Jud Bihor oraș Beiuș nu au intrat

Alex 2016-10-25 20:24:34

La Suceava la Raiffeisen nu a intrat nimic.verificat acum 10 min

Iulian 2016-10-25 20:04:29

Platile apia se fac astfel:
1. De la Apia Bucuresti vine lista cu fermierii bagati la plata ex : 1500 pe judetul Suceava
2. Functionarul Apia verifica daca din cei 1500 are si el de bagat la plata.
3. Functionarul de la Apia Suceava constata ca din cei 1500 are spre exemplu 10 persoane la care le tine dosarul.
4. Verifica dosarele la cele 10 persoane sa nu aibe nici o eroare suprapuneri, erori, etc si din 10 ii mai raman la plata spre exemplu 2 caz concret .
Concluzia : din 132000 de fermieri au fost autorizati la plata putini, foarte putini .

mihai 2016-10-25 19:46:14

Craiova,Dolj CEC bank 0 lei verificat acum 30 minune.

Alex 2016-10-25 19:22:57

La banca transilvania a intrat la cineva

gabi 2016-10-25 19:00:19

lola in NT se virează la sfarsitul săptămâni au zis cei de la apia roman

gabi 2016-10-25 18:39:11

lola in NT se virează la sfarsitul săptămâni au zis cei de la apia roman

Danut 2016-10-25 18:23:35

Hunedoara 0 lei.

Annna 2016-10-25 18:08:36

Dacă ești la control se primește ceva acum?

Cenusa elena 2016-10-25 17:52:09

In suceava a intrat la cineva....?

lola 2016-10-25 17:49:16

in neamt a luat cineva?

agricultor 2016-10-25 17:32:21

in Maramures au intrat la careva?

Radu Ana 2016-10-25 17:27:36

Olt BRD a luat cineva?

ursu antonela 2016-10-25 17:27:13

An Alba a lost cineva

maria 2016-10-25 17:24:39

In caras severin a luat cineva?

georgiana 2016-10-25 17:24:33

La buzău au intrat?

robert 2016-10-25 17:09:41

BCR DB au intrat?

Gabi 2016-10-25 16:54:31

Confirm Gorj. Acum i-am ridicat. Raiffaisen

Nelu 2016-10-25 16:49:27

La onesti bc carpatica au intrat acum!

IonuÈ 2016-10-25 15:50:26

De Gorj știți ceva?stima

man 2016-10-25 15:41:51

Ce ne mai asigura el ministrul inca de pe 14-15 ca vom avea banii in cont, daca e asa cum a declarat ca mai vireaza incepand de azi o sa intre in cont saptamana viitoare si asti deabia pentru o 1/3 din fermieri restul pana la 900 000 o sa mai dureze cel putin o saptamana poate si mai mult asta daca nu intervine vre-o ceva ca doar suntem obisnuiti

Radu Ana 2016-10-25 15:37:20

În Olt BRD nmk

fermier 2016-10-25 15:30:46

In jud. mures BRD cont O.

Ovi 2016-10-25 15:24:18

In jud.mures nimic.

man 2016-10-25 15:24:17

Ce ne mai asigura el ministrul inca de pe 14-15 ca vom avea banii in cont, daca e asa cum a declarat ca mai vireaza incepand de azi o sa intre in cont saptamana viitoare si asti deabia pentru o 1/3 din fermieri restul pana la 900 000 o sa mai dureze cel putin o saptamana poate si mai mult asta daca nu intervine vre-o ceva ca doar suntem obisnuiti

Jan 2016-10-25 15:16:46

Gorj. Raiffaisen nimic

eva 2016-10-25 15:13:54

La BCR Covasna a intrat cineva?

georgiana 2016-10-25 15:03:01

Se pare ca la GORJ inca nimic

Adelin 2016-10-25 15:01:03

http://www.agroinfo.ro/vegetal/vin-bani-si-pentru-fermierii-din-esantionul-de-control
Deci si cei care sunt la control trebuie sa primeasca avansul

barsanu narius 2016-10-25 14:58:07

La cec craiova a intrat la cineva ?
Marius

Man 2016-10-25 14:37:01

Mai asteptam poate intra si la noi banii

Anghel Camelia 2016-10-25 14:35:38

Dar chiar nu inteleg cum se vireaza banii sincer .....la unele persoane au intrat banii in cont si la unii nu

Zz99 2016-10-25 14:35:16

In bihor Salonta au intrat.. In jur la 107 euro pe hectar

Tutu 2016-10-25 14:29:10

la mine nu a intrat nimic.am cont la cec sunt din dolj

any 2016-10-25 14:23:32

multumesc maria,eu bcr

Func apia 2016-10-25 14:14:30

Sunati la sucursala bancii la care aveti contul si intrebati daca sau facut viramente in cursul zilei de astazi de la apia si veti afla daca cineva a luat sau nu

maria 2016-10-25 14:14:12

La CEC .Any!

Func apia 2016-10-25 14:11:14

La apia sa lucrat la foc continuu si sambata si duminica dar trezoreria nu,deci dupa autorizarea la plata in 3 zile minim incep banii sa intre in conturi
Faceti un calcul si o sa vedeti de cand incep banii sa intre

Elena 2016-10-25 14:07:40

nu nu a intrat in mehedinti

Ian 2016-10-25 14:07:14

Mi-au intrat acum banii in Valcea. in jur de 500 ron pe ha.

any 2016-10-25 14:02:51

la ce banca ai maria din caras?

Mihaela 2016-10-25 14:01:11

In Olt am verificat la banca si nimic

maria 2016-10-25 13:56:55

Nici in caras severin nu au intrat.

any 2016-10-25 13:56:16

in caras a luat cineva?

Ian 2016-10-25 13:49:11

In jur de 500 ron pe ha a intrat. Mie inca nu mi-au intrat.

Radu Ana 2016-10-25 13:48:06

In Olt BRD a luat cineva?

Mirela 2016-10-25 13:45:19

La iasi

Mirela 2016-10-25 13:44:53

Mie mi-au intrat, la ideea bank

Cristina 2016-10-25 13:44:02

In Dolj nimic, zero lei in cont.

Jan 2016-10-25 13:43:41

In Gorj nu au intrat nici pana la aceasta ora..sunt interesat cat au dat pr hectar?k la Dâmbovița văd k au intrat. Stima

Anghel Camelia 2016-10-25 13:42:34

A mai intrat la cineva in Valcea?

robert 2016-10-25 13:33:05

In DB la BCR au intrat?

IONUT 2016-10-25 13:24:32

DAr in Slobozia jud IAlomita a luat cineva?

Ion21 2016-10-25 13:13:16

In mehedinti a luat cineva ?

Dan 2016-10-25 13:12:20

In Gorj , nimic .

Jan 2016-10-25 13:06:35

In Gorj a intrat la cineva??

Puia 2016-10-25 13:05:56

Pt 5 ha mi-a intrat 2800. Azi la banca ING

lola 2016-10-25 13:04:52

in neamt a primit cineva?

Gheorghe Adrian 2016-10-25 13:03:35

În Giurgiu a primit careva?

Puia 2016-10-25 13:03:15

Azi au intrat in Bihor!

Gheorghe Adrian 2016-10-25 13:02:23

În Giurgiu a primit careva?

radu 2016-10-25 12:59:06

In Maramures a primit cineva ?

Fermier@ 2016-10-25 12:57:40

În Jud Hunedoara a intrat la cineva??

Man 2016-10-25 12:37:48

In mehedinti a primit cineva avansul?

daniel 2016-10-25 12:37:22

în Dolj la Raiffeisen au intrat aproximativ 500 lei la ha, am verificat acum 2 minute...

george florin 2016-10-25 12:29:42

Au inceput sa intre banii?
Sau baietii de la APIA dau mesaje....

Ioan 2016-10-25 12:21:44

In mures, nimic pana la ora asta.

lola 2016-10-25 12:18:44

cat a intrat pe ha?in neamt a luat cineva?

Georgiana 2016-10-25 12:18:31

Cine stie ce criterii or avea.dar si ce suma a primit pt un ha.

Ian 2016-10-25 12:17:02

De dimineata. La Valcea. Nu inteleg de ce mie nu mi-au intrat pentru ca alfabetic suntem cu aceeasi litera, si nu este nicio problema la acte, am cadastru si tot, iar de control nu se pune problema. Sper sa intre in cursul zilei de astazi si la mine.

Georgiana 2016-10-25 12:14:56

Cand au intrat la mama dvs?

Ian 2016-10-25 12:13:39

Banii au intrat la o parte din oameni. Mama mea i-a primit, insa mie nu mi-au intrat inca.

Gica43 2016-10-25 12:01:11

Mai sunt si altii care au primit sau numai diana?
Eu nu prea cred ca au intrat

Aurel 2016-10-25 11:57:46

Au intrat laCalarasi?Diana...

Ei 2016-10-25 11:57:07

Cati bani diana?
Cati bani la hectar?

Diana 2016-10-25 11:53:58

In Calarasi au intrat banii.

Zaharia 2016-10-25 11:40:15

TIMIS 0 NIMIC PANA ACUM

Fanel 2016-10-25 11:39:38

la dolj nimic 0
ar trebui luat la intrebari jigodia de irimescu futul in gat de mincinos

Lola 2016-10-25 11:30:20

In Neamț cont 0

Georgiana 2016-10-25 11:24:51

In Suceva nimic mincinosi dracului,javre penale sa le ia dracu pe toti.

Man 2016-10-25 11:17:25

Mehedinti 0 lei nici aici nu sa bagat nimic

Ova 2016-10-25 11:16:48

In gorj la 11.00 niciun ban in cont
Nici nu mai merg sa verific

dana 2016-10-25 11:13:15

La Galati ora 11:11 nici o subventie in cont!

Flavy28 2016-10-25 11:11:16

Sunt tanar fermier am 28 ani muncesc 7 h pamant si am 23 capre vroiam sa ma extind dar zilnic vad ca statul nostru nu ne iubeste nu ne vrea si nu ne doreste ne inseala ne mint nu ne ajuta.am sa renunt la tot sa plec sa muncesc in germania macar acolo sunt sigur ca iau un salariul frumos lunar.

IONUT 2016-10-25 11:07:15

In Slobozia Jud Ialomita a intrat la cineva ?

Ovi 2016-10-25 10:57:15

In jud.mures nimic.nimic.

Gica43 2016-10-25 10:53:10

Presa si cei cu siteul de ce nui transmite mesajele noastre de ce nui spune ca fermierii il face mincinos ?

Madalin 2016-10-25 10:52:06

Repeta povestea exact ca povestea cu platile pe anul trecut
Magarilor ba hotilor bagati banii nu va jucat cu fermierii fireatai dracu sa fiti cu mama voastra care va cacat

maria 2016-10-25 10:51:23

Nu a luat nimeni sunt doar minciuni ca de ficare data......ne mint de la o zi la alta.

Ionel 2016-10-25 10:49:23

eu nu am auzit pe vreunul sa ia vreun ban pana acum.isi bate joc de noi voi nu vedeti

Man 2016-10-25 10:48:35

Pai ministrul se contrazice singur
Spunea vineri de de luni o sa intre banii in conturi
Acum declara altceva

Aurel 2016-10-25 10:22:12

Nu mai zice nimeni nimic?ati luat banii?

george florin 2016-10-25 10:09:39

Din cei 132000 de fermieri este cineva care sa confirme faptul ca i-au intrat banii in cont?




george florin 2016-10-25 10:07:16

A primit careva banii pe suprafata asa cum spune ministrul?
Sau iar ne minte?



Aurel 2016-10-25 09:09:21

In olt nu au virat nimic in conturi.....goaleee

Catalin 2016-10-25 08:56:34

Huoooooo bandiților jeguri penale

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017".



Forum
Mosnegutu Stefan spune: Resedinta mea este la tara,imi place munca agricola,doresc sa fiu la curent cu noutatile in domeniu.Doresc raportul special gratuit.Multumesc.
23 Aug. 2017 14:16:36
Raspunde la intrebare
Ivos Viad Eugen spune: Salutare tuturor Eu sunt Ivos Vlad Eugen și sunt din România Constanța. Am fost în căutarea unui împrumut on-line și am fost foarte speriat că nu am aplicat niciodată un împrumut înainte...