Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

APIA a dat startul campaniei pentru plata subventiilor pe 2017

apia-a-dat-startul-campaniei-pentru-plata-subventiilor-pe-2017

Incepand de miercuri, fermierii pot depune cererile unice la sediile agentiei termenul limita pnetu primirea acestor documente fiind data de 15 mai.


Incepand de miercuri, 1 martie, APIA a dat startul campaniei pe 2017 pentru plata subventiilor, la data amintita fiind deschisa sesiunea de primire a cererilor unice.
 
Formularul cererii a fost deja publicat in Monitorul Oficial, iar fermierii sunt asteptati pana in data de 15 mai sa completeze si sa depuna aceste documente, in caz contrar riscand penalitati si chiar sa nu primeasca subventiile.
 
Cererile unice se depun la centrele judetene sau locale APIA, fara penalitati, pana la data de 15 mai 2017, iar agricultorii pot opera modificari in cererea unica, fara sa fie penalizati din sumele care li se cuvin, pana la data de 31 mai 2017.
 

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Afaceri la Cheie - GHID PRACTIC - Cultivarea legumelor in sistem ecologic


Afacere pe timp de criza Castiga 27 500 euro an din cultivarea legumelor ecologice A produce legume in sistem de agricultura ecologica a practica agricultura ecologica inseamna inainte de toate a produce SANATATE Indiferent ce tip de om de afaceri sunteti exclusiv pragmatic sau preocupat si de caracterul benefic al produselor sale ...

Oferta Speciala
valabila 48h

Dupa expirarea termenului limita de 15 mai, fermierii mai au la dispozitie 25 de zile in care sa completeze cererea unica la APIA, dar cu penalitati de 1% pentru fiecare zi calendaristica de intarziere.
 
In cazul in care producatorul agricol foloseste apa pentru irigatii, odata cu depunerea cererii unice de plata, pana la data limita de depunere a acesteia, trebuie sa prezinte documentele doveditoare ale dreptului de utilizare a apei pentru irigatii, respectiv autorizatia de utilizare a apei pentru irigatii, eliberata de Administratia Nationala Apele Romane, calitate de membru al unei organizatii a utilizatorilor de apa, contractul de irigatii al organizatiei, incheiat cu Agentia Nationala de Imbunatatiri Funciare sau contractul de irigatii incheiat intre fermier si ANIF.

Beneficiarii masurilor de reconversie/restructurare a plantatiilor viticole, membrii grupurilor sau organizatiilor de producatori de legume-fructe, precum si beneficiarii Masurii 221 - Prima impadurire a terenurilor agricole din PNDR 2007 - 2013 au obligatia de a completa si depune cererea unica de plata, indiferent daca solicita sau nu plati directe.
 
Fermierii completeaza cererea in format electronic, in aplicatia IPA online, pusa la dispozitie de APIA, dupa digitizarea parcelelor agricole declarate si dupa completarea in aplicatie a datelor privind animalele din exploatatie pentru care solicita sprijin financiar.
 
Cererea unica de plata se tipareste la centrele  APIA si va contine numai datele declarate de fermier si schemele de plata/masurile de dezvoltare rurala solicitate. 

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

APIA a dat startul campaniei pentru plata subventiilor pe 2017
Rating:
Nota: 4.24 din 65 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Pretul lanii?

Intrebare: Se mai cauta lana pe piata? Unde se poate vinde lana de oaie si cat mai luam pe ea?

Raspuns: Din pacate, doamna, toti ciobanii spun cu amaraciune ca lana a ajuns efectiv sa fie lasata pe camp s... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii10 comentarii




WILLIAMS 2018-04-23 03:11:56

Estoy contento hoy de que obtuve un préstamo de esta compañía legítima después de muchos años de pérdidas financieras y también me timaron en el proceso hasta que conocí a este gran hombre que me ayudó con un préstamo de $ 533,000 y aconsejaré a todos los solicitantes de préstamos para contactar esta empresa por correo electrónico: williamsloans6@yandex.com, whatsapp en +1 214 305-8945.

DANIEL WILSON 2017-09-19 12:27:06

Are you suffering financially or do you need an urgent cash to pay your bills? And you want to take the risk of transforming your own life. Try and get your ATM blank card today and be among the lucky one's who are benefiting from this card. This ATM card is set capable of hacking into any ATM machines anywhere in the world. I have to know about this blank ATM card when I was looking for work online about a month ago. It has really changed my life forever and now I can say I'm rich because I am a living testimony. The less money I get in a day with this card is €20,000. Even now and then keep pumping money into my account. Although the card is illegal but there is no risk of being caught. It is programmed in such a way that it cannot be tracked and also has a technique that makes it impossible for the CCTV camera to detect you when using it. For details on how to get yours today contact cliffordhackerspays@gmail.com

ALICIANA CASTELO 2017-08-12 13:06:41

Hola
Soy la Sra. Aliciana Castelo un prestamista de préstamo privado que da préstamos de oportunidad de tiempo de vida. ¿Necesita un préstamo urgente para compensar sus deudas o necesita un préstamo de capital para mejorar su negocio? ¿Ha sido rechazado por los bancos y otras agencias financieras? ¿Necesita una consolidación o un préstamo hipotecario? No busque más, porque estamos aquí para todos sus problemas financieros. Pedimos prestados fondos a las personas que necesitan ayuda financiera, que tienen un mal crédito o que necesitan dinero para pagar facturas, para invertir en negocios a una tasa del 2%. Quiero utilizar este medio para informar al público en general que proporcionamos una asistencia confiable y un beneficiario y estaremos dispuestos a ofrecerle un préstamo.

Envíenos un correo electrónico a: alicianacastelo@gmail.com Gracias

ALICIANA CASTELO 2017-08-12 12:50:40

Hola
Soy la Sra. Aliciana Castelo un prestamista de préstamo privado que da préstamos de oportunidad de tiempo de vida. ¿Necesita un préstamo urgente para compensar sus deudas o necesita un préstamo de capital para mejorar su negocio? ¿Ha sido rechazado por los bancos y otras agencias financieras? ¿Necesita una consolidación o un préstamo hipotecario? No busque más, porque estamos aquí para todos sus problemas financieros. Pedimos prestados fondos a las personas que necesitan ayuda financiera, que tienen un mal crédito o que necesitan dinero para pagar facturas, para invertir en negocios a una tasa del 2%. Quiero utilizar este medio para informar al público en general que proporcionamos una asistencia confiable y un beneficiario y estaremos dispuestos a ofrecerle un préstamo.

Envíenos un correo electrónico a: alicianacastelo@gmail.com Gracias

myra 2017-07-20 17:05:58

CUM ESTE VECUL CU AJUTORUL LEGUMELOR !!!
Nu am crezut niciodată că ar putea fi o problemă pe internet până când am intrat
Contactați preotul Dr. OKOKO
Puterea spirituală recomandată de o doamnă în mijlocul copilului ajută
Înainte, nu credeți că este reală până când o confirm acum pentru că am
Am încercat atât de multe lucruri pentru a mă asigura că rămân însărcinată, dar nu am noroc, imediat
Luați legătura cu el El a făcut unele rugăciuni spirituale și mi-a trimis un medicament pe bază de plante
Am luat-o, am rămas însărcinată trei săptămâni mai târziu, iar acum am un fiu
Afișează Vă mulțumesc preotului și recomand să-l prezint pe Dr. OKOKO în jurul valorii de cei care sunt dispuși să aibă un copil de-al lor. Contactați-l pentru asta
De asemenea, ajută alți utilizatori pe Facebook,
Dacă sunteți interesat să-l contactați și să fiți martor la aceste binecuvântări ca mine. Dacă aveți o viață dificilă și aveți nevoie de ajutor în povești de necazuri precum:

1 Dacă doriți să vă întoarceți înapoi
2 dacă aveți întotdeauna vise rele.
3 Vrei să fii promovat în biroul tău.
4 plante aromatice par.
5 Îngrijire de plante
6 Vrei să fii bogat.
7 Vrei să îți ceri soțul / soția să fie a ta pentru totdeauna.
8 Rezoluția cazului E.T.C

Contactați site-ul dvs. http://drokokospellhome.webs.com/:.com
Trimiteți un e-mail la adresa drokokosolutionhome@gmail.com sau la ceapă +2349038420842 și fiți binecuvântați.

nickmm 2017-03-07 19:03:44

tata a depus cerere la apia,am trimis vineri mail la apia sa intrb de plati,azi a sunat un domn si m-a luat foarte tare cine sant,ca nu poate da informatii numai personal si sa ma adresez la apia local,cand vorbeam cu domnul m-a suna seful apia local de ce am facut cica "reclamatie"la buc,degeaba le-am spus ca tata nu are adresa de mail nici tel erau foarte revoltati!!! am avut control pe teren in sept, si apia local zicea ca dosarul este in lucru, azi la 17 a sunat tata la banca si banii au intrat azi pt teren si vaci toata suma,avans nu am avut, probabil ca vizitele ministrului sant bine venite si grabesc treaba,bravo dl ministru

Dan 2017-03-06 11:44:02

Sa iasă lumea în stradă ca nu se mai poate cu tara asta de hoți ei au început campania 2017 și nu am primit banii pe anul trecut. România trezeștete. Hai în strada nu mai stați și ascultați minciuni.

mihai 2017-03-03 22:16:53

nu au platit 2015 mincinosii!! huuuu huuu

Tibi. 2017-03-02 16:03:32

Bravo fete şi băieţi!
Ce se întâmplă cu minciunile redactate pe situl aceasta cu privire la plata subvenţiilor restante pe anul 2015, respectiv anul 2016?
Până când permiteşi să alintaţi tăranii cu minciunile, nemerniciile voastre?
Unde sunt banii noştrii ,,domni tovarăşi" ?!

amarandei 2017-03-02 12:04:29

nu au platit pe 2016 si acuma platesc pe 2017.cita ipocrizie din partea nemernicilor.

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018".



Forum
Szekeres Rudolf spune: Am achizitionat un aparat pe baza de ultra sunete impotriva Cartitelor cu baterii Functioneaza, sunt multumit. Intrebarea mea se refera la: eficienta "frecventei aparatului" asupra soarecilor de...
13 Iun. 2018 15:22:51
Raspunde la intrebare
Balan Doina spune: De unte pot face rost de portaltoi pentru avocado,am cativa avocado din sambure,au aproximativ 1 m .Va multumesc .
10 Iun. 2018 12:07:42
Raspunde la intrebare
Simona Ionescu spune: Medicul veterinar de concesionar vine de 2 ori pe luna la ferma cate o jumatate de ora, semneaza niste hartii pe care medicul de libera pactica nu are voie sa le emita" - deci cum e pana la urma, are...