Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

APIA a platit avansuri de 700 de milioane de euro

apia-a-platit-avansuri-de-700-de-milioane-de-euro

Suma a fost anuntata de premierul Ciolos, cu ocazia prezentarii bilantului unui an de guvernare.



Premierul Dacian Ciolos a prezentat zilele acestea bilantul unui an de guvernare tehnocrata, vorbind cu aceasta ocazie si despre stadiul actual al platii subventiilor catre fermieri.
 
La acest capitol, i-a atras atentia actualului ministru al Agriculturii, Achim Irimescu, sa ii tina la curent pe fermieri in ceea ce priveste plata in avans a subventiilor pentru anul urmator, precizand ca platile pentru anul acesta s-au finalizat, chiar daca acest lucru s-a intamplat cu intarziere.

 
„Chiar daca cu o intarziere care vine din trecut, am finalizat platile pe anul acesta. Iata ca ne-am facut temele si sistemul informatic functioneaza si am inceput sa facem si plata in avans. Avem 700 de milioane de euro si sper sa continue pana la suma totala care a fost prevazuta pentru aceasta plata in avans”, a declarat Dacian Ciolos in acest sens.
 
Platile avansurilor au inceput pe data de 17 octombrie, iar termenul limita pentru achitarea acestora este data de 30 noiembrie, urmand ca imediat dupa aceea, din 1 decembrie, sa se treaca la plata integrala.
 
Fermierii romani primesc in avans 69 la suta din valoarea valoarea subventiei, acesta fiind cunatumul maxim aprobat de Uniunea Europeana, iar printre cei care isi primesc avansul, se  numara in premiera anul acesta si fermierii aflati in esantionul de control, in cazul carora s-au finalizat verificarile.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

APIA a platit avansuri de 700 de milioane de euro
Rating:
Nota: 3.79 din 96 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Subventii pentru agricultura ( APIA)

Intrebare: Am declarat la APIA 1,05 ha teren pt. care primesc subventie. Intre timp am mai cumparat 0,72 ha. Pot sa-l declar la APIA si sa primesc subventie,sau trebuie sa fie tot un ha? Va multumesc, cu stima Ion Georgescu

Raspuns: se pot declara toate parcelele mai mari de 0,30 ha... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii98 comentarii


Ferma@ 2016-11-22 15:34:34

Nu ai pt ce @Fermier Deva... Poate ai noroc săptămâna asta ..

Dovan laurentiu 2016-11-22 14:04:41

Am luat azi banii la raifaisen caracal cam 520 pe hect

Fermier Deva 2016-11-22 13:25:10

Am incercat la cec azi si nimic. Poate pe sfîrsitu saptamanii daca intra. Mersi de infor. Ferma@

Ferma@ 2016-11-22 11:06:48

@Fermier Deva ai încercat la bancă să vezi ??? Și eu sunt din Deva și am pfa ,spre uimirea mea ieri la 18:00 când am băgat cardul aveam banii... Eu sunt la Raiffeisen... Sună la Apia să vezi dacă ai decizia de plată... baftă...

Fermier Deva 2016-11-22 10:18:51

Eu nu am avut control si nici un fel de probleme si nu au intrat banii..., unde sunt banii hotilor? Pe cati am intrebat nimeni nu a lut vreun leu... Si voi ne aburiti cu peste 700.000 de fermieri care au luat bani. Huoooo.huooo galanilor.

maria 2016-11-22 08:40:04

Subventia pe suprafata la solarii de legume stie cineva ceva?

Fermier GalaÈ 2016-11-22 08:02:52

La Galati la B Carpatica nu a luat nimeni pe pfa?

George 2016-11-22 06:45:22

Azi noapte la Tl.au intrat la 50 ha 3840da 3840 am scris bine,si astia in 4 transe,sa se aplice 4 lei comision la fiecare tranzactie.Pt suma totala probabil voi mai astepta cateva zile si va fi in 20-30 de transe.Rusine!

lucian 2016-11-21 22:01:25

am primit azi la BRD,jud.Bacau,2550 lei pe 5,25 ha

ana 2016-11-21 21:25:37

In caras-severin ati primit pe agromediu careva?eu cont00000BCR.



mihai 2016-11-21 21:15:11

Mulțumesc,@Alina

Alina 2016-11-21 21:10:58

@Mihai, poti suna la Bucuresti, la unul din nr. 0213054800, 0213054803, insa trebuie sa insisti, intrucat, mai tot timpul, sunt ocupate aceste nr..La primul nr. mie mi-a raspuns tot timpul un anume domn Alexe, care mi-a oferit informatii cu privire la data emiterii deciziei de plata, suma pt care a fost emisa decizia si data cand s-a facut op-ul. Bafta!

mihai 2016-11-21 20:40:11

Îmi zice si mie cineva un număr de telefon unde sun să întreb dacă sunt pe lista vcu ordin de plată ,unde am depus nu răspunde nimeni ... În județul Dolj ...Am depus la Calafat Dolj dar acolo nu răspund ,mai știți alt număr de telefon să sun să mă lămurească.multumesc.

anonim 2016-11-21 20:06:47

Care am fost la control stiti cand baga ceva banuti?sau nu mai primim

mihai 2016-11-21 20:02:14

Acum am verificat la CEC Bank Dolj,cont Zero unde sa sun să întreb când intră bani

fermier 2016-11-21 19:41:15

La TL au inceput sa intre si celor cu p4.

Maria 2016-11-21 19:09:50

La agromediu nu sa virat niciun ban 2015 sa virat bani de la europeni pe 2015 si mai are sa de statul cei20% pe agromediu.Asa ca nu va lasati pacaliti de de minciunile ministrului ....

Dar 2016-11-21 19:06:24

Va rog daca stie cineva pe oi cand se da avans?

Ferma@ 2016-11-21 18:50:01

Acum o jumate de oră au intrat la Raiffeisen în Jud Hunedoara , 510 per hectar...

andrea 2016-11-21 18:26:56

in judetul sibiu au intrat banii acum 1ora la cec

Fermier hd 2016-11-21 18:20:44

Eu astazi la ora 16 am primit in cont 5900 de lei ! Pe 11 hectare ! La orastie banca transilvania jud hunedoara ! O sa primeasca toata lumea dar am observat ca dureaza de cand intra decizia de plata pana intra banii in cont ! Eu am avut decizie de de 1 saptamana si ceva !

zoltan 2016-11-21 18:13:03

In Hunedoara sunt probleme cu controalele.Sunt f multi fermieri la control si controlul prin satelit nu merge. Au pierdut timp pretios in asteptare. A fost nevoită trecerea la controlul clasic. Nu cred ca o sa se incadreze in termenul 1 noiembrie si poate nici 31 decembrie cum se lauda tehnocratii.

È 2016-11-21 17:12:59

Hunedoara cont este 000000. Agromediu 2015 000000. Huooo! Jos guvernul!

Fermier@ 2016-11-21 16:46:23

Frumos... alți iau a doua oară , alții deloc ... ,, Felicitări celor de la Apia ,, și multă m..e celor de la Apia Deva care nu sunt în stare de nimic în frunte cu jegul ăla de director Socol.... multă m..e și la mai mare javrelor...huuuuoooooo

Roxana 2016-11-21 16:43:29

Buna ! mie mi au intrat din data de 15.11.2016 la Bt 34000 lei de la APIA pt suprafata de 65.3 ha.nu stiu exact ce mi au virat ca pe extrasul de cont nu specifica clar..sper sa va intre tuturor banii cat mai curand!

Ioan 2016-11-21 16:34:32

Am primit astazi 320 ron/ ha pentru ZMD. Apia mures bancpost.Am primit prima transa din avans pe data de 4 noiembrie. Bafta la toti. Se pare ca eu am avut noroc anu asta insa pe 2015 mai am de primit cei 19 euro/ha pentru tineri fermieri.

Dar 2016-11-21 16:32:36

Dar in zootehnie nu zice nimeni nimic? Nu primim macar pe adeverinta?

costi 2016-11-21 16:26:15

In Dolj au intrat la Raiffeisen.

Andrei 2016-11-21 15:50:09

A mai intrat ca careva?Din cei care au agromediu a luat cineva?

ioan 2016-11-21 14:10:52

Unde-s banii nebunilor?

Dovan laurentiu 2016-11-21 13:52:45

In Olt a intrat la cineva la banca raiffaisen? Cat se da pe hect?

mihai 2016-11-21 13:39:17

Pe la Dolj nimic,a intrat la cineva???? Sau știe cineva când intră sau dacă mai intră???? S-AU așteptăm va vină 2017:

fachira 2016-11-21 13:06:42

In mehedinti a intrat la cineva?

fermier HD 2016-11-21 12:29:52

Numai minciuni cred ca primesc voturi acuma , isi bat joc de noi votati si uite ce primiti pana in 2014 inclusiv am luat bani cat de cat bn dar de când cu hoti astia zeroooo...interes zero din partea lor ,nu ii interesează decât salariile lor si pe deasupra daca ar putea sa fure si bani fermierilor...

Fermier GalaÈ 2016-11-21 07:57:54

La Galati pe zonele mici comune nu a intrat la nimeni doar nu e toata comuna la control!!! Eu nu sunt la control si nu am primit nimica!!! Cum au dat ei 700.000 € ???

cosmina 2016-11-20 17:26:32

Da, domnul Vasile controlul classic este mai bun ca am avut si din cel cu teledetectie,numai ca e mai incet si costisitor.O echipa verifica in zona Montana de exemplu o Persoana intr-o zi si asta in cazul in care persoana respectiva are teren Putin,terenurile fiind amplasate LA dealuri distanta si majoritatea dealurilor se urca pe Jos mai ales in perioada cand se efectueaza controalele.Cu teledetectia ai problemeLA parcele mici.Cu timpul si din experientele precedente at trebui sa se traga concluzii si gasite solutii.

zoltan 2016-11-20 17:22:17

Pe agrointeligenta guvernul anunta ca pana la finele anului vor fi platiti toti banii pentru 2016. E clar ca vor voturi. Fermierii nu au primt nici pentru 2015 tot sa nu mai vorbim de avans pt 2016. Huooo!

Zoltan 2016-11-20 17:15:14

Sa nu ne mai minta APIA domnule Vasile.Sa spună Adevărul cand vorbesc de bani in cont. Cu decizia lor de plată ne putem sterge la ... Mai au o saptamana si adevărul va iesi la iveală.

cosmina 2016-11-20 17:09:45

Da,am avut control LA jumate din parcele,am 8 parcele in zona Montana defavorizata in judetul Alba si am avut control la 4parcele,dar domnii de LA control au spus ca sunt si cazuri,mai ales LA cei cu pfa si mult teren si animals CE au control LA tot,IAR anul acesta sunt ffff multi fermieri LA control.De aflat am aflat cu doua zile inainte cand m-au sunat sa ma anunte ca sunt programata sambata LA control.Cei de LA Apia tot spun ca au luat multi fermieri bani ,dar nu mentioneaza si ca fff multi sunt LA control.Bine ca au introdus chestia asta noua sa te introduce LA plata dupa finalizarea controlului ca altfel pana in primavara cei de LA control nu vedeau bani,ASA sunt sanse.

Ferma 2016-11-20 12:20:35

Si tot depinde de cei de la APIA dupa cum lucreaza la dosare si daca ai o problema ei nu anunta fermieri pana nu ajungem la cei de la APIA.

Ferma 2016-11-20 12:16:14

Salut di cate vad bani au intrat peste tOt si la noi la romani cu internetu crítica in loc sa ajutam popor de caca ce santem.

Vasile 2016-11-20 03:26:09

CA LA NOI LA NIMENI
Daca verificam pe internet cand au fost efectuate achizitiile publice pt serviciile de teledetectie prin satelit pt anul 2016 gasim ceva prin luna anterioara.
Este posibil ca in unele imagini de teledetectie, daca au fost efectuate sa gasim zapada sau culturi de toamna specifice declaratiei de suprafata pt anul 2017, ca doar intarzieri sunt: furnizorul nu este proprietar de satelit, apeleaza si el mai departe si nu prea au fost zile senine de o luna si jumate ca sa se vada detaliile din parcele.
APIA si- a facut temele si astepta feed back-ul rapoartelor de control de la teledetectie, alti promit ca vor dau avansul si celor controlati, iar fermierul roman din lista de verificare, jumulit ca si statul roman de un sfert de secol de tranzitie isi verifica contul gol ca prostul in bezna.
Uni nici nu stiu ca sunt pe lista de control si tot isi verifica contul, poate prind si ei ceva din miliardul de EURO promis pana la 30 noiembrie.
Colac peste pupaza numarul celor verificati in anul 2016 este dublu fata de cel din 2015 ca sa termine pana la capat fermierul roman si personalul APIA epuizat deja de campania anului 2015 cu multe erori software, etc. Ca la noi la nimeni.
Oare cei care iau decizii... cum le iau. Ca la noi la nimeni.
Poate citesc si ei comentariile noastre ca au multe de invatat.
Dupa cum a fost organizat controlul prin teledetectie poate se suspenda sau devine clasic.

Vasile 2016-11-19 19:35:18

Cosmina, probabil ati avut numai control clasic.
La controlul prin teledetectie situatia este mult mai complexa, traseul de procesare este mai lung.
Daca APIA lucreaza OK, cine stie cum lucreaza firma care se ocupa cu teledetectia sau ce erori in sistem exista.
La unele centre locale APIA firma cu teledetectia nu a trimis inca situatia/ straturile controalelor prin satelit iar noi asteptam banii.
Totusi procesarea informatiilor dureaza si cred ca exista multa responsabilitate, iar precizia controlului prin satelit nu este cea mai buna, mai ales pentru parcelele agricole mai mici ca si reprezentarea acestora in aplicatia IPA online.
Si daca se lucreaza la plesneala exista riscul sa dam avansurile inapoi.
Sa speram ca vor primi avans subventie si cei care sunt controlati prin teledetectie.
E bine sa incercam sa intelegem sistemul, nu sa asteptam in bezna si sa jignim in stanga si dreapta si cred ca toti ar trebui sa ne protejam afacerea agricola in cat mai multe moduri astfel incat sa nu depindem atat de mult de subventie.
Pentru parcelele mai mici ar trebui sa se caute alte variante mai sigure de teledetectie decat cel prin satelit: drone, zboruri aeriene de control, etc, sau sa se extinda controlul clasic. Controlul clasic bate cu mult teledetectia prin satelit.

cosmina 2016-11-19 17:36:17

Eu am avut azi control si i-am intrebat pe cand banii?Mi-au spus ca ei introduc datele in sistem si imediat dupa cei de LA Apia pot sa ma introduca la plata.

Jani 2016-11-19 15:47:37

Cluj brd 0lei în cont eu zic ca cine nu a primit pana acum avans nu va mai primi în martie vom primi

Claudiu 2016-11-19 13:01:56

In Jud Mures pe anul 2015 la 10 hectare de teren am primit in Iunie 3000 lei , dar restul cand ???? Ei vorbesc de 2016 , nu au platit nici 2015 ...minciuni

mihai 2016-11-19 12:49:11

face ciolos un cacat ,ca de cand guverneaza spune numai minciuni ! nu a terminat de dat subventia pe 2015 si vorbeste de avans ,plata 2016! pana la el tot am primit da acum numa minciuni

Mihai 2016-11-19 08:41:59

Jud. Mures cont 0 .a ti primit avans care aveti si agromediu/?

Aurel 2016-11-19 07:40:41

Eu pana la ora actuală nu am primit nici un banut....si ei zic sa s-au bagat 700 de milioane de euro,numai si numai minciuni...

jan 2016-11-18 22:56:54

Fira-ti voi ai dracului că primul ministru Ciolos ar face ceva dar il trageți la tot pasul pe sfoară si ii puneți minciuni in brațe să zică ca- s 700000000€ in conturi ca să nu va dea un șut in fund să zburați că-i scaunul calduț si vine iarna. Is in conturile p.... banii.

jan 2016-11-18 22:45:10

Hunedoara cont 0. Mincinosii naibii,mincinosi care platiti de o luna si ati dat 700000000€. Huoo! Cred ca vreti sa i dati in ziua votarilor. Mă nu mai prostiti oamenii si ziceti ca faceti plăti cand puteți si nu se stie când, să nu si mai faca bietii oameni planuri. De unde sa stie Ciolos ca marea majoritate avem conturile goale ca el sta la birou ca Ceaușescu si toti il mint. PUNE MANA PE TELEFON DOMNULE MINISTRU SI SUNA FERMIERII, DU-TE IN TEREN SI AI SA VEZI REALITATEA!!!

Vasile 2016-11-18 20:59:33

- LA MILA SISTEMELOR-
Privitor la controalele prin teledetectie am inteles ca solicitarile de control si informatiile privind parcelele fermierilor controlati sunt exportate la firma Gauss care compara straturile de teledetectie vizualizate din satelit cu parcelele declarate de catre fermier prin aplicatia IPA online la APIA.
Rezultatele controlului de la Gauss sunt innapoiate la centrele locale APIA care valideaza la plata avansurile subventiei pe suprafata functie de erorile fiecarui fermier controlat.
Cred ca volumul de munca este imens avand in vedere numarul mare de fermieri controlati daca compararile nu se fac complet automatizat.
Cred ca trebuie sa respectam munca angajatilor APIA, companiei Gauss, autoritatilor, si sa avem rabdare.
Totusi inca suntem inca LA MILA SISTEMELOR.
Ar fi bine ca straturile de control prin teledetectie specifice anului 2016 sa fie vizibile deja pe aplicatia IPA online ca sa nu fim totusi complet la mila sistemelor.

Nicu 2016-11-18 17:31:24

Cei care ati avut control,ati primit vreo inştiintare ca ati iesit bine la control sau nu?ati primit avans?

mary 2016-11-18 17:21:11

Fachira nici eu nu am primit instintare dar cei de la apia baia mi.au zis ca toata comuna balta este la control

a 2016-11-18 16:18:51

multumesc Radu,eu sunt la CL Ocna Sugatag si nimic deocamdata la marea majoritate

Fermier tinar 2016-11-18 15:58:26

@ Maria stiu ce zic, prbl este ca nu au bani..daca 1 decizie de plata este facuta azi ,si ordinul de plata tot azi, banii ajung in cont automat in maxim 2 zile...dar ei fac deciziile de plata pe 8 sa zicem si le baga la plata adica face op pe 30 noiembrie daia vom lua in decembrie avansul...si ps stiu ca nu vom lua in Decenbrie restul de banii..poate prin mai iunie...eu nu am luat agromdiu de anul trecut nici acum asa ca nu astept banii prea curind si ,ps: ala care tia raspuns tie e un timpit cind are el chef vb frumos cind nu vb de parca la f...t careva in fund.

dreptate 2016-11-18 15:17:33

apia incearca sa faca plati maxim cat pot. Psd ul se fac luntre si punte ca sa nu poata apia sa plateasca prin diferite obstacole, la plati, bani veniti , conturi bancare etc, ca sa para ca guvernul Ciolos nu vrea sa dea subventiile, cu toate ca ei fac eforturi disperate sa dea tot ce se poate.. Se fac foarte mari eforturi ca sa multumeasca pe toata lumea. Dar batalia politica este puternica . Speram ca toti agricultorii pana la ultimul va primi dreptul lui.

maria 2016-11-18 14:45:44

@Fermier tanar tu crezi ca daca incep platile pe 1decembrie iei bani tot in decembrie asteaptate sa iti intre in cont undeva pe la sfarsitul lui ianuarie sau februarie cu guvernul meu nu ai sa vezi asa curand bani.

maria 2016-11-18 14:41:16

Eu am inteles bine ce am scris, tu fermier nu intelegi ca deciziile de plata facute din 8 nov. pana in 30 nov vor intra in conturile fermierilor dupa 1 decembrie.

Fermier tinar 2016-11-18 14:08:58

Ce dreacu sa postat de 4 ori:

Fermier tinar 2016-11-18 14:07:12

@Maria din 1 Decembrie intram la p[lati regulare..nu are cum sa mai intre avans...or ala de la apia e batut in cap ori tu nu ai inteles bine.

Fermier tinar 2016-11-18 14:07:11

@Maria din 1 Decembrie intram la p[lati regulare..nu are cum sa mai intre avans...or ala de la apia e batut in cap ori tu nu ai inteles bine.

Fermier tinar 2016-11-18 14:07:05

@Maria din 1 Decembrie intram la p[lati regulare..nu are cum sa mai intre avans...or ala de la apia e batut in cap ori tu nu ai inteles bine.

Fermier tinar 2016-11-18 14:07:05

@Maria din 1 Decembrie intram la p[lati regulare..nu are cum sa mai intre avans...or ala de la apia e batut in cap ori tu nu ai inteles bine.

Mihai 2016-11-18 13:55:21

In Tecuci Gl a primit cineva ? Verificat la brd si 0

maria 2016-11-18 13:54:12

Asa mi-au raspuns cei de la apia numar tel.0213054800 un domn foarte arogant.

maria 2016-11-18 13:44:52

Cei care au decizi de plata pana pe 7 noiembrie incepand de saptamana viitoare intra in conturi iar din 8 in colo dupa 1 decembrie.Acesta a fost raspunsul de la apia BUCURESTI confirmat acum cateva minute.

fachira 2016-11-18 13:28:00

Mary eu sunt tot din comuna balta...eu nu am primit nici o înstiintare ca as fii la control...

radu 2016-11-18 12:15:24

pt agricultor TARGU LAPUS

Avram 2016-11-18 11:00:01

Bai gigikent eu nam cu cn sa ma cert ca esti un nimeni un nimik ....toata familia ta aia de cacat teo educat ceva ....de morti raniti ai auzit sunt pt tn ....si din partea mea sti tu vorba so iei sus dar pt toata familia ta suna nu numai pt tn adica tu un nimic cu cn ma bag in vorba cu un cacat cu ochi nu poti vorbi asa ca din partea mea m..

liana 2016-11-18 09:04:26

Anul acesta nu am avut control si mi-am primit avansul in luna octombrie dar am cunostinte care au avut control si au primit si ei avansul se pare ca lucrurile chiar incep sa se miste in bine.

Viorel 2016-11-18 08:49:36

Fac asa ca sa isi incaseza dobanzi imense...

mary 2016-11-18 07:57:29

Din ce zona esti fachira,din Mh?Si eu sunt tot din Mh,nici eu nu am luat nimic.Cei de la apia spun ca zona mea de munte comuna Balta e la control si nu stiu daca primim avans.A luat cineva avans care e la control?

FermierBotosani 2016-11-17 19:42:37

astazi am primit cuplata la soie pe 2015.

Nicu 2016-11-17 19:23:26

Cei care ați avut control pe teren ați primit cEva bani?

emma 2016-11-17 19:12:07

LA SIBIU NU A INTRAT LA NIMENI. CE MINCINOSI ORDINARI !

gigikent 2016-11-17 18:35:01

bai Avram, in primu rand pisat e tactu si biberon suge mata ca tactu nu are cum sai dea la cioc lu mata ca e pisat. Cu M...ia eu sunt producator masiv chiar si poti sa iti dau si tie cata vrei si la orice ora si la toata familia ta. Porc mistretz ce esti.

Avram 2016-11-17 18:10:46

Bai gigikent din partea tuturor sa iei o m..e cat mata ...treaba ta cu psd sau cu plm nui aicia unde lumea intreaba tu dute la mata sati deie biberon sa sugi ca daca nu iti dau ieu ca am de unde pisatule

gigikent 2016-11-17 17:35:43

asa ma saracilor, ciolos e rau, las ca vine psdu acuma si o sa va dea 3 ani in avans, mama voastra de cururi

Azis cetin 2016-11-17 17:18:37

Pai daca s au finalizat platle, unde sunt banii?

agricultor 2016-11-17 17:16:34

la care centru local esti arondat RADU?

Fermier 2016-11-17 14:54:05

Firati voi ai dracu de mincinosi a trecut 1 luna decind ati inceput sa platiti.....ati inceput.....in ghilimele...si contul este 0.uuuuu hoti dracu..haiditi ma sa iesim in strada.

Fermier prostit 2016-11-17 14:48:03

Si la mine agromediu 2015=0. Avans 2016=0 firati voi ai dreacu de nesimtiti.

radu 2016-11-17 14:18:23

In MM am luat marti la BRD 510 LEI /HA.

andrei 2016-11-17 14:03:38

Astea nu vireaza chear de loc ?

ioan 2016-11-17 13:40:13

Agromediu pe 2015 cont azi 17.11.2016= 0 lei. Avans 0 lei. Mincinosilor!!! Mai primiti de la mine numar voturi ca si contul meu.

Danut 2016-11-17 12:31:30

Numai minciuni,sunt niste hoti,romani hai sa ne trezim nu mai votati oameni care au spus miniciuni.Ciolos.....etc.

fachira 2016-11-17 12:10:59

In mehedinti a intrat la cineva?eu am cont la BT si pana acum nimic

Ionut 2016-11-17 11:59:56

Poate ma confunzi dar eu nu am scris ca am luat ,Si doar nu numai eu am numele Ionut deci imi pare rau Viorel dar ma confunzi

Viorel 2016-11-17 11:42:51

Ionut, ideea e ca pe alta stire ai spus ca ti-au intrat iar aici ai zis ca nu ! Ce sa mai credem... ca suntem dusi in eroare ! Detin 13,6 Ha !

any 2016-11-17 11:24:18

in caras-severin a primit cineva banii?la cei cu agromediu ma refer,,multumesc

Cristi 2016-11-17 11:17:35

La cluj la bcr a intrat la cine va??

Ionut 2016-11-17 11:03:07

Si Viorel ce suprafata ai de teren

Ionut 2016-11-17 11:02:04

Viorel ce interes as avea sa mint si chiar crezi ca nu stiu ce si cum ,te inseli eu imi verific contul online si este 0 daca tie ti-au intrat foarte bine dar nu fa pe cineva mincinos daca nu ai habar

Viorel 2016-11-17 10:51:32



Ionut 2016-11-16 21:27:19

In BH la BCR mi-au intrat azi

Ori esti mincinos ori nu stii ce si cum !

Viorel 2016-11-17 10:49:48

Ionut, si eu sunt din Bihor tot la BCR si nu am primit nimic !

Miha 2016-11-17 10:06:12

Pt.Ionut sună la abia Bihor și întreabă dacă ești pe lista care s-a aprobat luni la plată și dacă ești durează 5 zile până îți intra bani în cont.

Ionut 2016-11-17 09:32:25

Unde a platit 700 de milioane de euro ca majoritatea nu au primit nimic. Eu sunt din bihor 0 lei BCR

Ultima ora

Newsletter gratuit
Top 5 afaceri agricole de succes in 2016
Newsletterul Top 5 Afaceri Agricole de Succes in 2016

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Top 5 afaceri agricole de succes in 2016".



Forum
Iulian spune: Intr-o comuna din olt au zis ca se iau banii in august ca e toata comuna la control.cate exemple ca acesta or fi in toata tara?
05-Dec-2016 01:29:10
Raspunde la intrebare
mihai spune: parca era mai bine cand guverna PSD, macar da subventia la timp asa ca pentru prima data voi vota PSD ,
04-Dec-2016 21:35:04
Raspunde la intrebare
Georgiana spune: Cei care ati primit si transa a doua,nu stiti ce bani sunt?agromediu sau pt ce ati primit???
04-Dec-2016 21:26:11
Raspunde la intrebare
Rubrica meteo
clubagricultura.ro

Reprezinta numarul animalelor/hectar care sunt aduse la pasunat intr-un perimetru agricol. Pentru a ...

Scaderea treptata sau brusca a insusirilor superioare de soi (vitalitate, vigurozitate, productivita ...
Manager | Stiri si analize economice
Rentrop & Straton
 

Raport Special GRATUIT

Top 5 afaceri agricole de succes in 2016
Top 5 Afaceri Agricole de Succes in 2016