Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

APIA a platit pana acum avansuri de peste 644 de milioane de euro

apia-a-platit-pana-acum-avansuri-de-peste-644-de-milioane-de-euro

Banii au ajuns in conturile a 652.314 fermieri, printre care se numara si o parte din cei aflati in esantionul de control.


Directorul general al APIA, Adrian Pintea, a anuntat zilele acestea ca plata avansurilor catre fermieri decurge fara niciun fel de sincope, iar numarul celor care si-au primit banii creste de la o zi la alta, existand sanse ca platile sa fie efectuate integral inainte de termenul limita fixat la data de 30 noiembrie.
 
Conform ultimelor date, pana acum s-au virat in conturi peste 644 de milioane de euro, numarul beneficiarilor care si-au primit banii fiind la finele saptamanii trecute de 652.314 de fermieri.
 
Printre acestia se numara si o parte dintre cel aflati in esantionul de control si in cazul carora inspectorii judeteni au finalizat verificarile.
 

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
3 culturi profitabile - Goji Merisoare Aronia


  Fa-ti propria afacere cultivand trei arbusti miraculosi care te pot imbogati   Cine nu a aflat de efectele absolut miraculoase pentru sanatate ale merisorului Dar de cele ale fructelor de Goji sau Aronia Si daca nu ai aflat inca iti spunem noi Aceste fructe mici sunt cotate ca super-alimente fiind unele dintre cele mai...

Oferta Speciala
valabila 48h

Seful APIA spune ca sunt sanse mari ca pana la finele lunii noiembrie suma platita ca avans fermierilor sa depaseasca un miliard de euro, reamintind ca dupa 1 decembrie se va trece la plata integrala a subventiilor.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

APIA a platit pana acum avansuri de peste 644 de milioane de euro
Rating:
Nota: 4.23 din 59 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Busuioc

Intrebare: Se mai pot semana seminte de busuioc acum ca sa creasca pana in primavara?

Raspuns: Da, dar planta va creste dezavantajata, busuiocul are cerinte mari fata de lumina, de aceea in acest... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii35 comentarii




Alina 2016-11-16 20:50:11

Rodica, mie mi-au facut op-ul pe 14.11, iar azi dupa-amiaza aveam banii in cont. Luni am sunat la Apia Bucuresti de 2 ori, unul dintre functionari mi-a spus ca banii intra in 5-7 zile de cand se face op-ul, iar cand am sunat a doua oara, in legatura cu subventia pe 2015, pe care inca nu am primit-o, cel de-al doilea functionar mi-a spus ca nu exista un astfel de termen de 5-7 zile, iar dovada este faptul ca azi aveam acei bani in cont. Acum ramane sa astept banii pe 2015, pentru care s-a facut op azi.

taranu 2016-11-16 20:29:32

au intrat la cec iasi aproxmativ 130 euro de hectar

AdrianGR 2016-11-15 23:05:35

In jud Giurgiu a intrat la cineva.la transilvania?

Serban 2016-11-15 20:57:11

In Neamț a intrat la careva ?

alex 2016-11-15 18:02:58

la noi e ca la spitalu nr 7 socola daca intrebi la apia zic ca au intrat bani si in cont zero te duci la banca si intrebi iti raspund ca apia nu au virat bani is niste mincinosi si mai vreau votati

Flo 2016-11-15 12:15:34

Zero

nicu 2016-11-15 10:38:07

Unde s banii nebunilor? A primit unul din 10 fermieri si APIA declara 600000 de fermieri cu banii in conturi Asta i țara lui Caragiale.Apara ne Doamne si ne izbaveste de cel rău!

Lavinia 2016-11-15 09:49:58

Nu au intrat nici in judetul Timis nici un ban.Daca pt avans asteptam atata va dati seama de la 1 decembrie cand trebuie sa faca plata integrala.Rusine pt minciunile pe care ni le spun ca incurajeaza tineri fermieri.Avem de platit semintele,ingrasamintele,erbicidele si inpozitele la Anaf...

fermier 2016-11-15 09:00:49

In jud mures mures BRD cont 0. A primit cineva bani din zona mures ?

lau 2016-11-15 08:44:09

am avut transfer de exploatatie in 2015 am primit banii pe 27,10,2016 apoi am primit si avans

Fermier GalaÈ 2016-11-15 08:04:14

Fermier din Galati eu nu sunt nici la control si sunt la BCC si nimica !

Adrian 2016-11-14 23:58:16

De ce prezentati informatii neverificate? Faptul ca directorul APIA face o afirmatie nu e suficient, pentru ca realitatea e alta, dupa cum vedeti. Vom mai astepta mult si bine, sunt judete unde nu au fost virati nici 10% din bani, si uite asa se face o luna de cand suntem mintiti constant. Respectati-va meseria de jurnalist si prezentati situatia asa cum e, nu cum v-o prezinta papagalii aia.

Ionut 2016-11-14 23:02:59

Sunt din Bihor 0 lei Bcr ,astiea din 2 doua vorbe 3 sunt minciuni numai dau sperante la fermieri

Paun traian 2016-11-14 22:03:58

In olt a luat cineva ? Si cat a luat pe hect?

ioan 2016-11-14 21:25:42

Hunedoara cont 0. A primit o vecină pentru 1,5 hectare. Nu au bani pentru suprafețe mari si trag de timp.Unde s banii??? Hoții!!! Mincinoșii!!!

Anonim 2016-11-14 20:15:59

Degeaba ne injurati pe noi !!! Injuratii pe cei de la guvern ca au folosit banii si acum nu au fonduri. Nu s-au platit nici 35% din cererile depuse la APIA , este cel mai slab guvern si cel mai prost presedinte.
Din 2018 nu se stie daca mai primiti ajutor de la stat. Nu sunt baniiiiiiiii!!!!

doru 2016-11-14 19:39:47

Verificat cont in jud mm nici un leu! Minciuni! Sa i fut in gura pe cei din apia!

fermier2 2016-11-14 19:33:39

La mine in sat nu a luat nimeni nici un leu cum este posibil si mai spun ca au platit atat.Chiar isi bat joc de noi si noi nu luam nici o atitudine.

Fermier 2016-11-14 18:25:14

Verificat cont acum 0lei Bccjud Alba.numai minciuni.isi bat joc de noi .

Fermier 2016-11-14 17:05:25

Sa mergem la bucurești la guvern și la minister toti fermierii! Ce mama dracu fac ăștia! își bat joc de noi si noi stam pe net?! Sa mergem sa i luăm la omor!!!muie irimescu!muie ciolos!

fermier 2 2016-11-14 16:56:15

Chiar nu inteleg unde sunt bani astia spun ca platesc iar la noi nu ajung.Nimeni nu i-a atitudine stam si ne plangem aici toti si doar atat

Fermier din Galati 2016-11-14 15:50:34

La Galati au intrat de pe 20 octombrie, aprox 500 lei/ha saps2016, la CEC.

Fermier 2016-11-14 15:20:06

La care fermieri ați platit bai nenorocitilor ca toti se plâng ca nu le-au intrat nimic! Mincinosii pulii! Sa de domnu sa va întâlnim pe careva pe strada cand o sa mergem la bucurești toți fermieri pe 1 decembrie,să vă luăm la pumni și picioare futu-va in gura de escroci și pe lichelele de mamele voastre!!

cetatean prostit 2016-11-14 14:34:07

Fapte nu vorbe! Mincinosilor! Au intrat la unu din zece.

Rino 2016-11-14 13:34:39

Luci din Galați la ce banca esti??

Rodica 2016-11-14 13:25:41

Am fost la Apia tg.Neamt astazi si cica a facut transferul platii de miercurea trecuta si trebuie sa intre banii.Stie cineva la cit timp intra ?cred ca vin pe jos

Alex 2016-11-14 12:45:14

Cat de previzibil sunt in minciuni. Aceleasi texte de doi bani in fiecare an...platile posibil sa fie finalizate inainte de termen, apoi mici intarzieri...presimt ca se va bloca serverul cat de curand. In concluzie, aceleasi minciuni in fiecare an si banii intarzie sa apara. Rusine sa va fie!

Georgiana 2016-11-14 12:16:10

La Campulng-Moldovenes BCR cont:0.Hotilorrrrr mincinosi ce sunteti!!!!

Fermier GalaÈ 2016-11-14 10:25:14

Luci din Galați la ce banca esti??

Fermier hd 2016-11-14 10:00:13

Nici saptamana asta nu aveti de gand sa ne bagati banii? Hotilor.. huoooo...

any 2016-11-14 09:50:33

sunt din caras-severin,am agromediu,dar nu am primit nici un banut,,,oare CAND....

Luci 2016-11-14 09:46:31

La galati a intrat la cereva. Numai minciuni .. guvernu P...li.isi bat joc de noi

mircea 2016-11-14 09:35:45

nebunilor unde ati trimis banii ??? la partide ca la fermieri nu au ajuns, eu sunt nevoit sa renunt la angajati in pragul sarbatorilor pentru ca voi nu ati bagat nici un leu......... hoooooooooooo gunoaie ordinare

Avram 2016-11-14 09:10:08

Sunt tot mai multi platiti si unde dracu sunt bani ca pe zina unde ma aflu nu o luat aproape nimeni undei adevaru???daca o saptamana s4 lucra la foc continuu sigur toti fermieri aveau bani in conturi....de ce nu va ganditi umpik si la poporu roman care pe langa i vai de el va mai bateti si voi joc....va trebuie doua luni la niste amarate de avansuri si tot nu vedem bani i chiar atata de greu sati respecti cuvantul dat ....pe vremea lui daniel constantin bani veneau si nimeni nu urla ca bani defiecare data veneau mai iute la fermieri acuma cu irimescu si ciolos vorbe multe fapte zero dati bani la oameni ca avem nevoie de ei nui tineti pt dobanzi .....si la noi vin sarbatorile nu numai la voi

Fermier 2016-11-14 09:02:29

Până acum spuneau că termenul este ,30 nov si pana atunci toți își vor primi bani acum spun că este posibil să fie respectat termenul în țară asta nimic nu se respecta ani trecuți în maxim o săptămână toți erau plătiți acum durează o jumătate de an de ce ?

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018".



Forum
Elena Ioana Andreea spune: My name is Elena Ioana Andreea and i am from Iași in Romania i just received my loan from Patricia Kingsman loan company right now and i have heard about this company and i thought it was a fake...
15 Iun. 2018 01:04:32
Raspunde la intrebare
Veronica Rose Holly spune: Patricia Dumnezeu vă va binecuvânta și compania voastră Numele meu este Veronica Rose Holly. Sunt din București România nu am nimic de spus pe nimeni care are nevoie de un împrumut adevărat...