Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Aproape 633.000 de fermieri si-au primit subventiile in prima saptamana de la inceperea platilor

aproape-633000-de-fermieri-si-au-primit-subventiile-in-prima-saptamana-de-la-inceperea-platilor

La APIA se lucreaza in continuare la foc continuu pentru ca toti fermierii care au depus cereri sa isi primeasca banii in cel mai scurt timp.



A trecut mai bine de o saptamana de cand APIA a inceput plata subventiilor in sectorul vegetal, timp in care angajatii agentiei au lucrat la foc continuu pentru a face ca banii sa ajunga in conturile fermierilor.
 
Luni, directorul general adjunct al APIA, Nicolae Horumba, a facut un scurt bilant al primei saptamaini scurse de la inceperea efectuarii platilor, anuntand ca banii au ajuns in conturile a aproape 633.000 de fermieri.

 
„La aceasta ora avem platiti, cu tot ce s-a mai autorizat la plata sambata si duminica, 632.956 de fermieri cu suma totala de 251.250.000 de euro”, a declarat luni Nicolae Horumba.
 
Acesta a mai reamintit ca platile APIA se efectueaza in lei, la cursul de schimb stabilit de catre Banca Centrala Europeana in data de 30 septembrie 2015 si publicat in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene.
 
Schemele ce urmea a fi autorizate la plata zilele acestea sunt schema de plata unica pe suprafata, in cuantum de 79,7392 euro/ha, adica 352,2558 lei/ha, plata redistributiva, plata pentru tinerii fermieri in cuantum de 19,9348 euro/ha, adica, 88,0639 lei/ha si schema de ajutoare nationale tranzitorii pentru culturi pe teren arabil, decuplata de productie, in cuantum de 19,1942 euro/ha, adica 84,7922 lei/ha.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Aproape 633.000 de fermieri si-au primit subventiile in prima saptamana de la inceperea platilor
Rating:
Nota: 4.02 din 454 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Atentie la Ana Marin-expert accesare fonduri europene!!!

Intrebare: Buna ziua, Am urmatoarea problema (va relatez pe scurt): in luna septembrie-octombrie 2015, in baza unor contracte, i-am dat doamnei ANA MARIN-expert accesare fonduri europene, suma de 1500 de euro pentru doua proiecte. Timp de 7 luni, pana in mai 2016, doamna ANA MARIN m-a mintit de la o luna la alta ca proiectele sunt depuse si ca trebuie sa se afiseze rezultatele cat mai repede. In tot acest timp dansa a refuzat sa-mi dea numarul de inregistrare al proiectelor pe motiv ca unele date sunt confidentiale. Dupa cateva cercetari am descoperit ca cele doua proiecte nici macar nu au fost depuse. Din momentul in care am descoperit acest lucru, doamna ANA MARIN nu mi-a mai raspuns la telefon si mail uri (am reusit doar de cateva ori sa intru in legatura cu ea dar fara sa ma lamureasca sau sa-mi dea o explicatie logica). Pe aceasta cale, rog pe oricine o cunoaste pe doamna ANA MARIN sau care a fost pacalit ca si mine de catre ea, sa ma ajute sa o impiedicam pe aceasta "doamna" sa mai pacaleasca si alte persoane. Daca stie cineva CNP ul sau adresa reala a doamnei ANA MARIN (pentru ca cea la care figureaza sediul PFA ului nu exista, lucru descoperit cand am trimis prin executor judecatoresc notificare), va rog sa-mi spuneti.

Raspuns: Buna ziua! Aveti o adresa al doamnei ANA MARIN? Are deschise mai multe dosare penale...dureaza ce... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii382 comentarii


kashikas hahuru 2016-06-06 00:52:33

Buna ziua ......... marturie cu HIV

Numele meu este dna lawrenta pedro, eu sunt de la Manchester United, eu sunt fericit casatorit ?i binecuvântat cu copii, eu sunt o femeie de afaceri ?i so?ul meu este omul de afaceri prea avem atât de magazin furnizarea de operare, la 01 octombrie 2010 eu ?i so?ul meu rambleia pe o excursie în Africa de Sud, pe drumul de intoarcere, am avut un accident teribil, care a luat via?a so?ului meu, în timp ce am fost dus de urgenta la spital, prin harul lui Dumnezeu, am fost înca în via?a, dupa un an ?i ?apte luni, când so?ul meu au fost murit, un om a venit la casa mea, ?i cere-mi sa se casatoreasca cu el, necunoscut, ca el a fost HIV pozitiv ?i niciodata nu am marginit sa efectueze un control la încercare cu el, înainte de a, l-am acceptat în via?a mea, de ce , pentru ca, el a fost atât de dragu?, blând ?i frumos om tânar, el a fost atât de caring.i nu se uite la el, ca unul care ar fi hiv positive.after doi ani de casatorie noastre, sistem de corpul meu a început sa se slab în sus, toata ziua ma simt ame?it ?i lene?, ?i am început sa-?i piarda în greutate, de asemenea, a?a ca am mers pentru o vizita de control de testare, pentru [febra, hiv / ajutor malarie], rezultatul, arata-mi ca, eu sunt cu HIV positive.so am fost frica, ca, i-ar muri, a?a ca, am fost difuzate din spitale, biserici si medici nativi, cautând leac, pentru ca nu a vrut sa die.one zi m-am dus la casa unui pastor, i-am spus problema mea cum este i-am spus pastorului problema mea, a existat un om care era cu noi, care niciodata nu ma uit la fa?a lui, pastorul sa rugat pentru mine, pe drumul meu afara, acela?i om, care a fost lucrari de montaj cu noi, ma sunat, am a fost ca sa ma întreb de ce acest om ma chema, a?a ca am doar reu?esc sa a?tepte sa auda ce va spune, el mi-a spus ca, el va dori sa ma prezint la aceasta vraja de fuga om, numele lui este LAWRENCE, asa ca am SAID mul?umiri ?i frunze, niciodata nu am vrut sa mearga ?i sa vada acest om numit LAWRENCE BENSON, ci o minte, întreaba-ma sa merg pentru o încercare, a?a ca m-am dus acolo, l-am însemnat ?i i explic totul pentru el, el a aruncat o vraja asupra mine ?i mi-a spus, dupa doua saptamâni, ar trebui sa mearga pentru o hiv verifica din nou testul, dupa doua saptamâni, m-am dus pentru testul hiv, care a rezultat îmi arata ca eu sunt acum cu HIV NEGA?IE, whaoooooooo. Am fost ca un nebun la spital, foarte fericit ..... daca ave?i orice problema pe care se confrunta acum .....

EL ESTE Specializat în spell urmator.

1; SUNT PROBLEME CU DUMNEAVOASTRA de rela?ia;
2; ESTE SO? DUMNEAVOASTRA CU Messing JURUL ALTE FETE IN AFARA,
3; Întâmpina?i PROBLEME CU SO? DUMNEAVOASTRA SOTIA FAMILIA [VIZITA kashikashahurucaretemple01@gamil.com]
4, E?TI UN OM, NU poate func?iona cu so?ia ta, a?i întoarce SO?IA într-un SORA
5; E?TI ÎN CAUTAREA UNUI COPIL [MALE FEMALE]
6, Întâmpina?i PROBLEME CU menstrua?iei {VIZITA: kashikashahurucaretemple01@gmail.com]
7; ESTE SO? SA VA bataii SAU SA INCEARCA izgonesc
8, VREI SA DIRECT cu ochii SO? VEZI NUMAI TU ca o femeie,
9, ÎN ACEST TEMPLU, vindeca infec?ia cu HIV ESTE GARAN?IA
10, VREI EX-TA Iubit SO? BACK
11, VREI SA ?TII soulmate DUMNEAVOASTRA [accesa?i kashikashahurucaretemple01@gamil.com

steven lugal 2016-06-06 00:48:27



În aten?ia:

Am oferi împrumuturi flexibile ?i fonduri pentru diferite proiecte, prin trecerea
proceduri riguroase uzuale. Acest program de finan?are

permite unui client sa se bucure de recuperare scazuta a dobânzii pentru ca nivelul de 2% pe an
pentru o perioada de 1-15 ani.

Pot aproba un împrumut / finan?are pentru pâna la 20,000,000.00 USD sau mai mult în func?ie
cu privire la natura activita?ii. Noi suntem
contacta?i-ne stevenlugalloanfirms@gmail.com

finan?are în prezent pentru:

Punerea o franciza
Achizi?ia de afaceri
Extinderea afacerii
Comerciale de cumparare imobiliare
Executarea contractului

Numele complet :
Suma necesara:
Durata:
Vârsta:
Gen:
Venit lunar:
Adresa:
Zip / Cod Postal:
?ara:
Telefon:
Fax:
Ocupatie:
Scor de credit:
steven lugal

fermier1234 2016-04-27 23:03:57

In judetul alba a intrat la cineva? Astept raspuns. Multumesc!

Rami 2016-04-27 11:55:06

bataie de joc si uite ca le tine ,0 toamna 0 primavara, banii ptr insamantare la cules, hai sa mergem sa-i votam ca ne dau m..e in continuare ,AB nimic,blestem....

iuliu 2016-04-27 10:41:49

Nu am primit nici avansul promis anul trecut

iuliu 2016-04-27 10:38:25

Raiffeisen Bank Salaj 0 lei, pana azi 27.04.2016, ora 10.38

Bianca 2016-04-27 09:57:38

Harghita 0 astia vor sa ne infunde de tot, ne bag in pamant. Chiar acum am citit pe agroinfo ca s ar putea sa nu ne dea nici pe bovine la toti! si ca doar la 15la suta s ar fi dat nu la 70 cum declara ei! Sa le fie rusine sunt fermier tanar mi am bagat bani si nici acum si nici anul trecut nu am primit nici un leu! Asa incurajeaza ei tineri fermieri RUSINE!!!!!!!!!

Taran 2016-04-26 19:14:33

O lei ,nici astazi nu a intra nimic...ai Drac jigodii mincinoase CE sunteti, uuuuuu hotilor

Sorin 2016-04-26 17:51:39

Săptămână asta a luat careva bani?

marius 2016-04-26 17:10:25

bradesti,dolj,0lei si nici avans in toamna

Tony 2016-04-26 13:46:34

In mehedinti a intrat la cineva??

Catalina 2016-04-26 12:39:12

In Constanta am primit banii pt SAPS si plata redistributiva, saptamana trecuta. Urmeaza cica sa mai primim ANT saptamana asta, iar pentru zona defavorizata si cultura verde ne-au spus ca dupa 15 mai.

Taran 2016-04-26 10:20:11

A mai luat cineva bani?sau gata cu platile?

Angi 2016-04-25 16:03:40

V am 200 hectare

mona.ady 2016-04-25 15:03:09

da sa platit la cei cu suprafete,eu sunt din Braila am suprafata 1 ha si 50 ari si am primit vineri 190 lei.Am luat si in toamna niste banuti.

Maria 2016-04-25 13:53:45

Stai linistita ca nu au platit nici la aia cu suprafete mici. Eu am doar 4 h si nu am primit nimic. Si nu sunt nici la control.

Fermier.prostit 2016-04-25 13:49:42

Deci sa intelegem ca s.au platit doar la cei cu suprafete mici ...si noua cind?

Dan 2016-04-25 13:24:50

La cluj au intrat vineri,2500 lei/6h nu am luat nimic in toamna lipseste plata de inverzire, oare sa mai speram?

V 2016-04-25 12:29:43

Angi,cate hectare ai?

V 2016-04-25 12:28:48

Eu nu mai înțeleg absolut nimic. Unii vorbesc despre ce bani urmează sa mai intre și alții se uita la conturile goale. Tare as vrea sa ma lămurească și pe mine cineva ca eu încă nu am primit nimic nici acum,nici în toamna,dosarul e în regula,nu am fost la control... Naiba stie

Angi 2016-04-25 12:18:20

Mai Sunt de plata pachetele Zona defavorizata si inverzirea

Angi 2016-04-25 12:15:27

Azi la 12 am incasat si ANTsi saptamana trecuta am incasat SAPS si REDISTRIBUTIVA in Vrancea

Fermier.prostit 2016-04-25 11:25:12

De ce nu lasati comentariile astea pe facebukul.luiAchim?...comentati fratilor acolo poate asa se va misca lucrurile mai repede.

ses 2016-04-25 11:10:17

Achime sugi pula ca ne am saturat de tine. Jegosu dreacu. Dati in pula mea bani ca nu sunt ai vostri. Sunt de la ue nici macar din buget. Muistu dreacu care esti.

gabi 2016-04-25 09:54:12

procredit suceava ora 9....0 lei?!.....sugi pula irimescule?!....

iov.ro 2016-04-25 09:52:25

250,000,000 euro la 700,000 de agricultori = 357 euro de caciula.
Dar laudaroseniile astea triumfaliste ca pe vremea lui Ceasca, strica tot...

Recunoasteti ca sinteti incapabili, sa vina altii in locul vostru, renuntati la slujbele voastre ca va depasesc, lasati altii tineri si angajati, daruiti.

fermier 2016-04-25 09:33:08

In salaj a intrat la cineva?

Ramona Sibiu 2016-04-25 08:59:32

Dupa cum trag concluzie eu cred ca din toti fermieri din tara in toamna nu au bagat astea decat la vreo cateva sute de oameni sa ne scoata ochi ....acum cel putin in Sibiu nu a primit nimeni si am informati ca si in Tara este aceeasi situatie ....astea nu au bani cred ca e o tapa mare o sa ramanem fara bani sa vedeti voi ...La ce dracu sa mai bagam cererile pe anul acesta ca sa aiba dovada pentru uniunea europeana ca au dat bani ......pentru ca NU AU CUM SA PRIMEASCA cereri nu pot fi procesate in calculator decat daca sau incheiat situatiile de ani trecuti mai exact 2015

sly47 2016-04-25 08:42:31

Multa muie....bai irimescule!? Da-mi banii mai repede ca ma ustura pula de câta muie ti-am dat?!....

Cioban 2016-04-25 08:29:03

Toti cu pfa sau persoanele juridicei, cei cu peste 50 ha, care mai au si animale nu au cererile verificate inca asa ca la cat dureaza procrdura mare lucru daca ii vedem si in iunie si daca nu ii dau pana pe 30 iunie adio bani, zootehnie praful se alege

George 2016-04-24 22:31:59

too much agriculture in romania i think sorry for this problem

Fraierul.ro 2016-04-24 20:26:48

MINISTRULE
TU si GASCA DE PORCI de la APIA meritati trasi in teapa!
Sarlatanii dreacului!

Moartea! 2016-04-24 18:33:40

Mincinosi dracu!!!!!

De ce nu mai spuneti acum ca cei care nu au primit in toamna vor avea cu siguranta prioritate ? pe dracu sa va ia! Ca tot aia ce au luat si in toamna, au luat si acum iar cei care nu au luat nimic, nu iau nimic nici pana acum.!!! Nu va ganditi cate persoane va blesteama in fiecare zi! Nu o sa faceti nimic cu banii astia pe care ii furati de la noi! Sa nu mai aveti noroc de nimic in viata!

Michael Scoffiel 2016-04-24 12:42:33

Am primit 290 de lei pentru 5 hectare in zona defavorizata de munte. Un cacat! Am mai primit 500 in toamna, deci 800 in total. Asta pe cand in 2014 primisem 4500 de lei. Deci repet, un cacat!

mary@ mh 2016-04-24 12:03:31

În mh a luat cineva? Am sunat la apia și nici măcar nu s-au verificat dosarele pe 2015 dar să mai facă plăti! Niște jeguri ! Să aveți un Paște plin de ghinion jeguri de angajați! Vă bateți joc de oameni. Care spune că a luat minte .Termenul este 30 iunie. Multă muie,

Sorin 2016-04-24 11:53:11

E cineva cu peste 50 de ha și a primit banii?

Gheorghe Raduta 2016-04-24 11:03:05

In judetul Caras-Severin au intrat suventile pe pamant???

Buzau 2016-04-24 06:19:00

La Buzau au intrat ceva bani la cei cu animale si suprafata ?

Domn_Profesor 2016-04-24 00:23:06

Concret: sa nu se supere domnu ministru AL agriculturii din Romania daca tot a afirmat ca s-au efectuat plati in valoare de 200 si ceva milioane de euro, il rog frumos ca sunt bani publici sa ceara ministerului pe care il conduce sa faca si un site cu lista unde s-ua efectuat concret pana acum aceste sume sic. In afara de vorbe sa vedem si faptele ca sa nu zica lumea ca au ramas doar vorbe. In rest urez la toata lumea buna un Paste fericit.

ioan nemes 2016-04-24 00:07:58

Eu am primit bani si in toamna si acum.am primit in toamna 2700 acel avans ,am primit iarasi 3000, si am mai primit o tura de 1100 precizez ca lucrez 12 ha.acuma dupa calculele mele ar mai trebui sa imi dea plata pe inverzire si pt tanarul fermier. Am multi prieteni fermieri care nu au primit nici un leu,eu ii multumesc lui dumnezeu ca am avut recolte bune anul trecut si mam putut descurca in primavara asta fara bani de la apia,da alti colegi fermieri saraci au inceput sa vanda animale la pret de nimic,mi se rupe sufletu cand vad cum isi bate joc cineva de munca noastra

Cioban 2016-04-23 19:52:12

Ma guvern dement e mai si nu am luat un leu asa sa va dea Dumnezeu sanatate cum ne dati voi drepturile,mai rau ca in comunism,libertatea de astazi e o iluzie.

Ciolos 2016-04-23 19:47:06

Gata, va anunt ca subventii se mai dau in septembrie 2016 ca sa finalizam platile din 2015 deoarece aplicatia apia face iar probleme.Sa nu credeti cumva ca am primit ordin sa distrug agricultura asa sa stiti tarani prosti softul e de vina

gabi 2016-04-23 19:20:45

Pentru Dani,la Orastie au intrat in 20.04.la Transilvania . Pentru 12ha au intrat 3100 ron.

ghita 2016-04-23 17:14:38

Cei care ati primit foarte putini bani fata de anul trecut, faceti denunt online la DNA.

popa vaslui 2016-04-23 16:05:51

Nu e neapărat sa fi la control și sa nu primești. Mai sant și cei care au transfer de pe pf pe ii care vom primi după transfer. Numai 55mii sant la control iar restul de 90mii sant cu transfer. Apia centrala mi-a explicat aceste probleme. Aceste 90mii dosare sant fără probleme dar ne amână pe acest motiv pt ca nu au banii. Așteptăm cautam ceva porumb de 60 zile ca să-l semănăm în birourile Apia cu îngrășământ natural din cacat de fermier.

dani 2016-04-23 16:00:34

In orastie a primit cineva?

vasluianul 2016-04-23 13:42:56

pentru ghita nare nici o treaba cererea de anul asta cu ceai declarat anul trecut daca ai primit in toamna primesti si acum inseamna ca nu esti in control si iti ei banii stai linistit incepind de anul asta ca sa mai poti fi fermier activ te obliga pt cei care au pasune sa o mentina adica sa no are atunci apar niste probleme ceva legat cu inverzirea pizda mamei lor in fine ai luat in toamna ei si acum fara discutii bafta

vasluianul 2016-04-23 13:34:31

pentru ghita mie miau intrat banii la 8 seara am primit mesaj pe telefon de la cec bank stai linistit ca intra dar mai putini ca anul trecut eu anul trecut fara mic fermier am luat 3300 si anul asta mam incadrat la micii fermieri si mi sa aprobat 2700 am pe cineva care mia confirmat si am 5.3 h numai lucerna si porumb sai fut in gura la anul il las pirloaga

vasluianul 2016-04-23 13:30:20

pt firuta desi ai numai 5 hectare si nu ai primit nimic in toamna si nici acum inseamna ca esti in control si mai ai un pic de asteptat dar totusi suna sau mergi la centrul apia unde ai depus dosarul si roagai pe aia sa se uite sa vada daca ai istoric negativ sau pozitiv de primit ii primesti dar mai greu un pic succes

Mihai 2016-04-23 13:18:02

roxana din timis si eu am facut transfer de pe pf pe ii si mi sa spus ca nu au primit programul cu transferurile, asa ca mai avem de asteptat.

Corina 2016-04-23 11:15:16

La CEC, Dolj, nu a intrat nimic, desi am luat avansul in toamna. Niste nemernici. Vin si ne scuipa-n ochi cu niste cifre, si acelea fictive. Sunt croiti sa distruga fermierii romani!

Syekely 2016-04-23 10:37:03

In judetul Harghita nu a intrat nimi,cont:o!!!

Cosmin 2016-04-23 08:40:46

Eu nu am primit nici avans ,nici acum,dar sun fermieri care au primit la noi in comună,banii intra foarte haotic in doua,trei transe si nu intra toti.am văzut desfasuratorul de la banca cu cei la care au intrat si sunt destui dar eu nimic,nimic,cont 0.Sunt din Maramureș,speram sa intre,doamne ajută

Laur 2016-04-23 01:41:40

https://www.facebook.com/events/464876943711523/......cautati pe facebook miting agricultura.

Fermier 2016-04-23 00:03:53

Eu am primit avans in toamna... si tot nu a intrat nimic ! :

Cristian 2016-04-22 23:31:34

Eu sunt din Gorj si nu am primit nimic.
.. Nici avans nu am primit... Am vb la Apia si au spus ca săptămâna viitoare.

Fermier 2016-04-22 23:05:55

In Gorj , Cec bank .... 0 LEI ... nu stiti cand se baga banii ??? A intrat la cineva in Gorj ???

Fermier Bihor 2016-04-22 21:55:09

Mai votați-l pe iohanis si data viit !!! Acum va fut pe fata si el si guvernul lui !! Muie PNL , iohanis , Cioloș !!

ghita 2016-04-22 20:16:46

mai am o intrebare, ori nu se leaga ceva ori n-am inteles eu bine. subventia pe anul acesta se da in baza cererilor care s-au facut anul trecut? in 2015? Pentru ca tot citesc pe site ceva de cereri unice pentru anul acesta intre 1 martie si 16 mai se depun, mentionez ca am primit si in toamna o parte din ea, deci adevarul care este, ma lamureste si pe mine cineva ? Daca n-am depus cererile alea n-am cum sa primesc subventie ?

alexska 2016-04-22 19:33:16

CEC Bank Constanta - 0 lei acum...0 lei in toamna....e bine...Muie Iohannis, Muie Ciolos, Muie Irimescu !!!

ghita 2016-04-22 19:30:49

Pentru vasluianul, am verifcat si azi la ora 16:00 nimic, poate luni, desi nu cred pentru ca este weekend si astia nu proceseaza plati sambata si duminica, vom vedea. Ideea de baza e ca odata ce i-ai futut pe agricultori se intoarece toata industria cu curul in sus, sper a nimeni sa nu accepte mai putin de un leu pe kg, atunci o sa sara si pretu la benzina si pretul paine, imi doresc asta din tot sufletul, totul depinde de noi. o zi buna dragilor si bafta la asteptat.

FERMIER 2016-04-22 18:44:36

Buna, a luat ine subventie si are pfa? :

Ion 2016-04-22 18:12:35

La mine in comuna au primit doar 12 persoane, toti membrii Pnl . Rusine apia botosani.

ses 2016-04-22 17:59:01

Nici pe ei nu ii intereseaza dar nici pe noi. Vad ca nu luam nici o masura sa iesim in strada. Sa facem ceva. Sa nu ne platim taxele de exemplu. Vedem ce o sa faca. Ne platim taxele cand ne platesc ei datoria care o au fata de noi.

ses 2016-04-22 17:54:14

Cam in o saptMana nu o sa mai comenteze nimeni nimic de bani. O lasam moarta. Haideti sa iesim in strada ca nu ramanem iarasi prosti

Adelina 2016-04-22 17:33:23

Com.Pilu

MIRCEA* 2016-04-22 16:26:17

Buna ziua, Adelina!!De unde esti mai precis?Unde este terenul pentru care ai primit bani?

Adelina 2016-04-22 14:56:58

În Arad la BT am primit 1518 pt 6 ha. Am primit și avans în toamna.

Agricultor 2016-04-22 14:12:24

Stiu din.surse sigure ca dupa paste se incep platile. Sunt judete in care nici acum nu s au definitivat controalele! Ati stat pe net in loc sa iesiti in strada, acum luati bani din cer! In loc sa interogati zilnic conturile.si sa gasiti pe - balanta,in atatea luni de cand ne mint daca ieseam cateva ore in strada intr-o zi, primeam banii.dar e mai misto sa stai pe facebook si sa te plangi decat sa te deranjezi cateva ore sa te misti din fotoliu pt drepturile tale!

Elvis 2016-04-22 13:44:57

A trecut si saptamana asta si nimic bani ....o sa treaca si a viitoare si tot la fel o sa vedem nimic
Sa aiba parte de liniste tehnoscratii astia asa cum am eu

Raul 2016-04-22 13:28:57

Sai ia dracu de mincinosi
Boul ala de irimescu e hotul cel mare ala taie si spanzura

Ei 2016-04-22 13:28:03

Daca nu iesim in strada asa o sa bage cateva sute de lei pe luna

Roxana 2016-04-22 12:59:31

0213054802 la acest nr am sunat, APIA Bucuresti dar n -am primit raspuns la intrebare, trebuie sunat la centrele locale.

victorita 2016-04-22 12:48:33

Buna nu ati un nr apia nu mi.a intrat nici avans vreau sa sun sa intreb .multumesc

Roxana 2016-04-22 12:48:24

Cei care au doasare pe transfer de pe pers fizica pe pj, ii, etc. nu se stie cand vor primi banii. Eu am sunat ieri la APIA Timis, dosarul meu e in regula, aprobat la plata dar din cauza ca am trecut de pe pf pe ii nu se stie cand voi primi subventia deoarece aceasta categorie vor incasa ultimii banii.Mentionez ca nici in toamna n am luat nimic si am o suprafata de 65ha..Multa sanatate oameni buni!

Andrei 2016-04-22 12:42:04

In dolj la cec au intrat la cineva?

dan 2016-04-22 12:41:35

In Buzau a primit cineva?Nici in iarna nu am primit nici acum........sunt nesimititi isi bat joc de noi.......

Adelin 2016-04-22 12:38:39

Nemernicii nici pana acum nu au bagat .cont 0 in mehedinti

Ioan mures 2016-04-22 12:34:01

Am luat ieri 31 euro/ha petru 4.6 ha.Se laudau astia ca baga si cei 19 euro pentru tineri fermieri.Se pare ca sunt un caz fericit deoarece totusi am primit ceva.135 ron /ha.Sa-i fut in gura de bulangii.

Madalin 2016-04-22 12:12:33

Azi se fac plati sau nu ?am sunat la apia dar nu raspunde nimeni

Man 2016-04-22 12:11:38

Bai iromescule futemas pe mormantu matii si fututi muierea i gat mai ne dai banii sau nu

Ionel 2016-04-22 12:08:49

Mincinosi suntem si noi fermierii toti am lasat com ca mergem sa protestam.....si pauza

vasi 2016-04-22 11:53:33

cineva care a depasit perioada de depunere a dosarelor si a intrat pe penalizari, a luat subventia?

Ioana 2016-04-22 11:24:47

In jud Cluj stie cineva au intrat ceva bani?

emma 2016-04-22 11:21:43

AGROMEDIU A INTRAT UNDEVA ???? STICI CEVA DESPRE ASTA ?
MULTUMESC

emma 2016-04-22 11:20:04

536 lei pentru aproape 4 ha. La Sibiu am mai primit si in toamna...

Achim I 2016-04-22 10:34:02

Păi nu ziceați că veniți azi la Minister? Sau la APIA? Cu furci sau coase, cu tractoare sau animale? Deci nu vreți banii? Mulțumesc.

Ferma2016 2016-04-22 10:22:18

In Caras-Severin a luat cineva banii?
Eu nu am luat nici in toamna , nici acum !
Va fut in gura ma animalelor , scuzati-ma , ca nici de asta nu aveti rang ma jegosilor !
Sunteti niste imputiti ma ! Tot spuneti ca dati banii , si nimic ma !
Cat sa mai astept ?
Pe cine credeti ca prostiti ?
Voi va spalati cu banii la pula si noi suferim dupa 1 leu ma cacatilor
Meritati spanzurati ma gunoaielor !!
Sper sa aveti un Paste Fericit !!
Cu stima si respect Un fermier !

mihaela 2016-04-22 10:09:04

galateanu, cand ti-au intrat banii? si la ce banca ai contul?

galateanu 2016-04-22 10:02:55

La galati a intrat 208 lei pe ha foarte puțin!

Gigi Tractoristu 2016-04-22 09:54:35

Bistrita-Nasaud, CEC

Intrat 500 ron pentru 4 hectare. Care-i faza, mai astept sa intre ceva sau asta-i tot? Stie cineva? Avansul l-am primit anul trecut. Ne dau cu pipeta?

Iohanis 2016-04-22 08:42:37

Bravo draga Achime, in sfarsit Romania lucrului bine facut la asta ma refeream nu a reusit nici Boc sa-i distruga dar tu......Felicitari un lucru bine facut. Acuma sa ne inconjuram de jandarmi si securisti ca taranoii daca mai vin la Bucuresti ne pun pialea in bat si patim ca Ceausescu sau mai rau ne aplica pedeapsa luji Vlad Tepes. Mai angajati ceva politie si jandarmi ca nu e de gluma cu taranoii prosti da multi.

achim irimescu 2016-04-22 08:36:11

Dragi agricultori nu va suparati dar imi trebuie banii pentru alegeri. Asa am primit ordin de la Bruxelles sa va distrug ca produceti pentru 80 milioane de oameni si voi sunteti doar 18 si au facut calcul ca daca exportati pentru 62 milioane de oameni se duce de dracu agricultura UE si nu mai pot vinde ei produsele pline de chimicale. Plus ca daca iesiti la export prindeti puteri si aduceti multa valuta in tara si creati locuri de munca si noi nu vom mai avea clasa ajutatilor sociali care sa ne voteze.E foarte important sa nu mai iesiti cu produse pe piata chiar si pe piata interna. Oricum cat ati fost de fututi in anii anteriori voi fermieri din Romania tot v-ati descurcat si tot ati produs si asta sperie UE foarte tare de aia mi-au spus - ia ma banii baga-i in alegeri si nu le mai da nimic sa vedem in 2016-2017 mai e agricultura in Romania ? Cat mai pot rezista se duc dracu de tarani.

Firuta 2016-04-22 07:57:48

VASLUIANUL ai primit si in toamna? Te intreb pt ca si eu am numai 5 h fara animale si nu am primit nimic.

vasluianul 2016-04-22 07:24:30

salut ghita banii nu intra in ordine alfabetica intra aleatoriu iti inteleg sentimentul stiu ce inseamna daca ai luat prima transa si nu esti in control azi sau cel tirziu luni ai banii in cont mai repet odata pt 5.30 h miau intrat eri 1200 nu am animale numai porumb si lucerna din surse sigure la animale intra dupa 25 mai

Ion ion 2016-04-22 04:34:00

Prin mehedinti sunt persoane care au primit banii pe schema pentru micii fermieri acea de 1250 euro?

Mariushhh 2016-04-22 02:18:04

Am sunat la Apia si mi-a spus ceva de genu ca nu mi-a autorizat cererea de plata din cauza ca s-ar fi greșit cu bifarea cu persoana fizica autorizată si persoana juridică eu am un II, si din cauza asta nu poate sa mi se aprobe si trebuie sa aștept ca cei de la București sa intervină sa remedieze problema si nu se știe cand ce kkt. A mai spus la altcineva chestia asta ?!???

andrrea 2016-04-22 00:17:58

Am sunat azi la apia Scornicesti,Olt si mi s.a spus k cei care am avut controale vom primi banii luna viitoare!

CALIN ALBA 2016-04-21 23:17:02

Cei care ati primit aveti doar vegetal sau aveti si animale?

ghita 2016-04-21 22:42:16

Timis

ghita 2016-04-21 22:41:49

Sunt cu b in alfabetasa am auzit ca se vor da in ordine alfabetica.Unii prieteni de ai mei au luat subventia, eu nu, mentionez ca am luat avansul in iarna, nu stiu ce sa ma mai fac, am nevoie de bani sa cumpar samanta, fiecare zi pierduta, inseamna bani pierduti pe care, nimeni nu mi da inapoi. SUNT DISPERAT

vasluianul 2016-04-21 22:21:05

salut la toti fermierii de pe site la vaslui astazi am primit pe 5.30 h suma de 1200 de roni specific faptul ca am luat si prima transa 1250 nu stiu cum ii baga care este modalitatea dar este foarte rusinos anul trecut am primit pe aceiasi suprafata 3300 de roni si anul asta mi sa spus ca total am de primit 2700 dracul sai mai inteleaga la colegii care nau luat va urez bafta si succes de intrat tre sa intre dar intra mai greu

Vlad 2016-04-21 22:12:49

In salaj a intrat la cineva bani??????

Cristi-Arad 2016-04-21 21:42:26

Buna , azi la 9,30 dimineata am verificat la banca CEC BANK sucursala ARAD si mi-au intrat 5900 lei pentru 13,45 ha pasune , specific ca am primit si in toamna ... pacat pentru cei care nu au primit nici in tomana si nici acum , este si cazul unui verisor ... succes tuturor

ALEX 2016-04-21 21:23:45

ai dreptate ”romanul de rand”,dar nu inteleg un lucru,de ce nu apare nimic in mas-media .......doar niste cifre spuse de ei si nimic verificat

Sibian 2016-04-21 21:23:09

La tot mai multi sibieni am auzit ca au intrat banii. Acum 2 zile i-am primit si eu o suma rusinoasa fata de anul trecut. Asa bine o ducem cu tehnocrati de curge tot lapte si miere. Am ajuns la momentul cand ii vrem pe ponta inapoi. Asa ii romanul cand ii rece vrea mai cald, cand ii cald vream mai rece.

romanul de rand 2016-04-21 21:09:59

Personal cred ca doar 633 de prieteni de-ai voștri au luat subvenții, punctul ala e virgula, asa-i? Parca s-a promis ca primii care primesc subvenția sunt cei ce n-au luat nimic în toamna, acum vad ca sunt tot aia cei care primesc. Nu știu c sa zic, ori Achimas are altzaimer ori banii s-au dat doar la piloși din familiile celor angajați la Apia. Fraților nu suntem nici măcar la statutul de colonie, suntem mai rău. Am ajuns ca instituțiile care gestionează fonduri europene sa fie capusate de tot felul de jmenari bine plătiți, iar DNA-ul doarme în papuci. Alo e vorba de sute de mii de oameni înșelați financiar, iar suma e mult peste plafonul pentru care va autosesizati. Am înțeles ca s-au halit banii, dar atunci de ce nu se desființează naibii Apia, ca si-asa cauta numai sa pună bete în roate tuturor, birocratic vorbind, mai puțin ne taie subvențiile care ni se cuvin noua, pentru ca muncim spre deosebire de ei care dorm 12 luni în birouri sau pentru ca nu putem prezenta certificatul de deces. Propun sa nu mai cerem banii, sa cerem demisii și sa începem cu șefii de la oficiile Apia pana la internaționalul Achimas. Haideți sa le parcam vre-o zece tractoare în fata sediilor. Asa sa se bucure și ei de Paște. Vai s-amar de ea dreptate, cine o da si cine o împarte.

sly47 2016-04-21 20:41:13

Achime....sa-mi sugi pula

Catalina 2016-04-21 19:50:55

Diferenta de la SAPS si plata redistributiva. Nu au intrat banii de la ANT si nici cei de la pachetul de inverzire...

iosiv 2016-04-21 19:44:22

cum este posibil asa ceva?noi nu am primit nici avans si nici acum nimic,unde sunt banii care zic ca ia dat, unde?

Fermier 2016-04-21 18:51:35

unde dracu sunt banii ma jegosilor.......alo Achime ce minti asa ma cu nerusinare....datine ma banii ca avem nevoie de motorina de ingrasaminte firati ai drac ne bagati in faliment....cit sa mai astept ma????????

Sorin 2016-04-21 18:30:36

Cât a intrat la Constanța.

catalina 2016-04-21 18:21:22

Astazi au intrat o parte din bani, in Constanta.

maria 2016-04-21 18:18:32

In Timis a intrat la cineva ?La ce banci ?

marian 2016-04-21 18:07:54

parerea mea este ca au dat doar la cativa,din diferite jud. ,praf in ochii ..........restul primim p...a

ALEX 2016-04-21 18:03:47

eu am cont la ing alba iulia si nu am luat nimic,in toamna 0 ,acum 0,am sunat la apia siam intrebat daca mi-e blocat sau am probleme cu el ...dosarul e in regula,banii cine stie cand ii primesc

Marius 2016-04-21 16:30:44

Habarnuam cum calculeaza si ce fac
La ING au intrat ieri o parte din bani la BT inca nu au bagat nimic in Alba Iulia am luat si in toamna o parte si am avut si control

Ipliyt 2016-04-21 16:16:12

Care aia cu suprafete mici ??
Eu am 2,5 h si nu am luat nimic

fermier 1000 2016-04-21 16:08:34

Cei care a-ti luat subventia a-ti avut transferuri?

Firuta 2016-04-21 16:00:26

Nu au luat nici aia cu suprafete mici. Eu am 4 h si inca nu am primit nimica.

Riky 2016-04-21 16:00:03

Eu sunt persoana juridica si ieri mi-a intrat doar particica din bani. Dolj, Raiffeisen



fermier 1000 2016-04-21 15:50:00

Eu am PFA nu am luat nimic.Au luat aia cu suprafete mici

Maria 2016-04-21 15:49:23

Pt Marius! Cumnata mea e pers juridica si nici ea nu a primit nimica. Si ea a auzit ca o sa primeasca numai prin iunie .

Marius 2016-04-21 15:41:19

Mai fratilor! Exista cineva care are SRL sau PFA sa fi primit ceva! Circula zvonul ca nicio persoana juridica nu ar fi luat nimic. Cel putin eu nu am luat nimic ... nici in toamna nici acum... Se platesc doar persoanele fizice cu suprafete mici... Este adevarat?

Cristian 2016-04-21 15:20:27

Am vorbit la Apia GORJ cu o doamna si a spus ca s-au plătit 15000 din 25000 de cereri. Si ca eu probabil săptămână viitoare o sa iau ceva
. ultimii la plata sunt cei care au avut control sau care au avut ceva neclarități la dosar sau modificări fata de anii trecuți .. Softul ii amâna p cei care au astfel de probleme.. Eu am dosarul închis din februarie. Soft de rahat....

simion 2016-04-21 15:00:21

raspuns ptr. fermier din mures,am o cunostinta foarte buna la apia, dosarul meu a fost procesat in data de 18 seara dupa h 22, si mi-a transmis ca banii o sa-i primesc in a doua jumatate a saptamanii viitoare dupa 27,eu nu am primit nici avansul si am o suprafata 28 ha,asa ca normal sunt si stresat si suparat dar vina nu este a angajatilor apia ci a celor care au cumparat acel soft de rahat de la prietenul lui Ponta - Ghita,aici este o intraga poveste asa ca nu ne ramane decat sa avem rabdare,sunt si eu disperat dar daca injur i-mi fac doar pacate in POSTUL MARE

Ion21 2016-04-21 14:57:32

ba magarilor ce sunteti mai platiti ceva futuva in gura de penali.hoooo hoooo furati mai putin ma....hooo mai lasati si la ai saraci deo coaja

Ramona 2016-04-21 14:56:06

Da asa este cateva milioane bune de euro sau dus catre campania electorala.si se vor mai directiona alte milioane de euro pentru pixuri plase si tricouri.astia bani doar nu sunt din buzunarul lui ciolos
Rabdati dragi fermieri ca nu ati iesit in strada sa protestati cand a trebuit

Madalin 2016-04-21 14:51:40

Mica pai crezi ca iohanis nu ia si el parte.cu ce sa mai cumpere cateva proprietati si prin bucuresti ca in sibiu are destule
Hotii astia au papat banii si acum ne da asa cate putin cate putin cum gasesc si ei cateo moca resursa .loviar cancerul de cacati

Ei 2016-04-21 14:47:07

Irimescule fututi muierea.n pizda ne mai dai si noua bani?

Fermier 2016-04-21 14:37:29

Din Tg-Mures a luat cineva ?

mica 2016-04-21 14:32:43

Si cat rahat dau pe un ha pana la urma? Dau cate putin ca nu s a aprobat cica..dar pana akm ce pizda ma sii au facut...sa nu se prinda lumea...rusine rusine rusine..sa va loveasca saracia zdrentelor

mica 2016-04-21 14:28:11

Pe astia nu i mai vede dna ul ca se pise pe si si aumancat banii nostrii..ce dracu atata porcime...su iohanis e pus acolo pe post de manechin..pana akm nu s a mai intamplat asa...si uite de ce st romanii saraci..pt ca au mancat alesii neamului si banii nostrii si pt ca nu mergem sa i dam jos de acolo..le doresc sa crape toti pt ca si au batut joc de noi si de tara noastra...sa nu mai munceasca nimeji sa vedem de unde mai fura muistii ca si asa oamenii au un salariu de cacat

Maria 2016-04-21 14:24:50

Am si eu o intrebare, in toamna au venit doi functionari apia si mi au fotografiat locul unde depozitez gunoiul de grajd. Apoi am facut o declaratie ce fac cu fanul daca nu am animale. Ce fel de control e asta?

mica 2016-04-21 14:23:05

Astia vor sa ne omoare de nervi...sa nu mai voteze nimeni aceste scrsuri..astia au mil de euro si au furat si banii nostrii de la unuinea europeana...nenorocitii.cum pizda ma sii in toamna a mers softul ala pt o parte dupa nu a mers. Din toamna pana akm ce au facut zdrentele si au frecat o ..sa i ia moartea pe toti de scarbe si pe ciolosi ala de arara el de o suta de ani.. A fost in parlamentul european zdreantA si are mari figuri dar cand sa dea banii se pise pe el

mica 2016-04-21 14:18:49

Nu am luat nimic nici in toama nici akm..st din gorj..si am doar 4 ha...javrele isi bat joc de noi...

Tony 2016-04-21 14:00:46

In mh a ĺuat cineva,?

valentina 2016-04-21 13:50:46

la Buzau bataie de joc.Pe 4 ha am luat 200 lei

xxl 2016-04-21 13:44:49

Paste fericit ca iarba este destula !!!

...... 2016-04-21 13:41:33

Si tu ce esti ? Daca pe ceilalti i numesti tarani....ai ceva in plus fata de acesti oameni care muncesc si nu fac altceva decat sa.si ceara drepturile!

un bou care face agricultura in romania 2016-04-21 13:26:48

bai taranilor,ia fiti antena...acum se platesc SAPS si PLATA REDISTRIBUTIVA,dupa ce se termina astea 2 de platit,adica saptamana viitoare,incep celelalte ..adica ZONE DEFAVORIZATE,INVERZIREA SI BANII DE LA GUVERN ...ati priceput?...PASTE FERICIT!!

freeman 2016-04-21 13:23:51

Aloooo lume.....adio bani , bani de la UE sau dus in conturile lor pentru alegeri ce nu ati inteles? Bani sau dus pula baniiiiii....guvern modern , tara de hoti .....

andra 2016-04-21 13:10:15

Eu am sunat azi la apia la novaci gorj si mi sa spus ca cei care au avut control nu vor vedea banii curand....

marius 2016-04-21 12:53:26

la alba i-o intrat la cineva banii? am sunat la apia si o-r zis ca ieri sau facut 600 de plati,a luat cineva bani sau mint?

ionel 2016-04-21 12:50:36

am sunat la apia bucuresti si or zis ca maine termina toate platile,daca e asa unde sunt banii ........sunt totii niste mincinosi

ALEX 2016-04-21 12:48:26

cred ca trebuia sa ne asteptam la asa ceva de cand la numit pe ciolos premier si pe irimescu ministru,au niste fete de spart borcane .......

garofita 2016-04-21 12:21:21

asa au procedat cu toti MIhai, fac numai gafe, erori si pun pe drumuri, asteptare, creaza necazueri unora nevinovati! Toate softurile lor lucreaza anapoda, sint numiti pe cumetrie acolo, niciunul n-ar habar de ce trebuie sa faca, sint superspecializati in alte domenii.

iIri plescu 2016-04-21 12:17:54

Domnule Minitru sint impresionat! Stati excelent cu colectia de miei de pasti si de oua, mai greu cu problemele din minister..
Nu pot sa ma abtin si sa nu va daruiesc un miel de Paste si ceva oua, bineinteles, sa le impartiti cu tovaraseii de la APIA!!!!

Mihai 2016-04-21 12:11:57

Sunt foarte curios cei de la control clasic 2015 cand vor primii subventiile si daca le vor primii? ca baietii astia cu ochi albastri iti cauta nod in papura ca sa ti-o taie cat de tare pot din ea. si astept de apoape 8 luni de zile rezultatul controlului si nu am primit nici un raspuns si am facut adrese peste adrese si nimic, imi vine sa dau foc la tot sunt disperat nu mai stiu ce sa fac.

emilia 2016-04-21 12:01:11

la cecTurda au intrat au intrat 250 la ha

marius 2016-04-21 11:41:03

Se pare ca fac discriminare... cei ce fac cele mai mari investitii trebuie sa mai astepte... 0ricum.. speranta moare ultima... asta inseamna un guvern fara responsabiliate politica

mihaela 2016-04-21 10:59:05

Dana, de unde din judetul galati esti? la ce banca ai cont?

VALI 2016-04-21 10:54:16

Au trecut doua saptamani si nimic ,daca erau in alta tara din uniune nu cred ca mai ramanea vreun gunoi de ciolos si irimescu

ALEX 2016-04-21 10:10:05

nimic ....nici azi,cred ca se fac 5 plati pe zi,in toamna nimic,acum nimic

marius 2016-04-21 09:54:09

Se pare ca fac discriminare... cei ce fac cele mai mari investitii trebuie sa mai astepte... 0ricum.. speranta moare ultima... asta inseamna un guvern fara responsabiliate politica

fermier 1000 2016-04-21 09:48:58

Eu sunt pers juridica nu am primit nimic nici in toamna nici acum ,am vb cu ei si au zis ca urmeaza sa primim dupa ce termina cu cei mai simpli

marius 2016-04-21 09:24:15

Buna ziua! Poate confirma cineva ca a primit ceva fiind persoana juridica? Eu avand societate comerciala nu am primit nici avans in toamna... si nici acum... am intrebat la APIA Dolj ce se intampla cu dosarul meu si au zis ca a fost inchis si urmeaza sa primesc banii. Dar cand oare?! Am vorbit cu cateva persoane care sunt administratori de societati comerciale si de asemenea nici ei nu au primit nimic...

Dinu 2016-04-21 09:23:59

A luat cineva aceei 1250 de euro pentru micii fermieri ?

Sorina 2016-04-21 09:23:02

Ce simpatic de prosti sunt unii! Poate acum intelegeti ce inseamna Guvern de tehnocrati! Inseamna ca ei nu sunt politicieni, nu sunt alesi, se presupune ca ei sunt capabili si lucreaza dupa capacitatile lor, nu sunteti voi indreptatiti sa-i trageti la raspundere pentru ca , nefiind votati, nu v-au promis nimic in campanie electorala! Asta pentru imbecilii care se trezesc ca ei vor meritocratie!

andra ionescu 2016-04-21 09:13:54

Bagati bani . Ca de luat de la noi puteti da de dat mai sclab . Rusine pentru guvern

Andreea 2016-04-21 09:10:52

In DAMBOVITA a luat cineva?

dana 2016-04-21 08:53:54

La Galati au intrat in jur de 140 lei/ha....foarte putin !

Mircea 2016-04-21 08:26:53

La Arad a luat cineva??

abc 2016-04-21 08:22:15

Eu am bifat mici fermier si nu nea dat cei 1250 euro minciuni

gospodar 2016-04-21 08:17:44

Ba ati inebunit! Dati in plm mea bani. Futuva in gura de nenorociti. Imputiti dreacu. Irimescule sa iti dau muie in ziua de paste. Sunt bani nostri, munca noastra

Cioban 2016-04-21 08:16:00

Da si la Buzau e la fel ,isi bat joc de noi si eu am facut tabele pe zi,luna,an de nastere la ovine nu am intrate animalele la plata ce dracu au astia sunt incompetenti

Oierul 2016-04-21 08:12:20

Careva si cu animale si vegetal la subventii a luat bani ? Sunt cu ferma mare si nici acum nu am luat nimic si nici avans anul trecut. De la dsv nu s-au importat animalele catre apia deci au concluzionat ca nu sunt eligibil la plata nici cu suprafata cu toate ca am animalele si am facut anul trecut 3 tabele tampite cu animalele si le-am depus la dosar apia. Mai e cineva on situatia asta ?

mymy 2016-04-21 08:01:32

In maramures am scos ieri de la brd 500 lei pt 4,71 ha

mariana 2016-04-21 07:59:22

nu se mai poate asa .suntem o asociatie din botosani nu am luat avans in toamna iar acum de la apia mi s a spus ca poate saptamana viitoare intra la asociatii.cum s arespectat ordinul de a primi banii mai intai cei care nu au luat avans domnule ministru......stiti cate lucrari si ingrasaminte au nevoie de bani acum nimeni nu ne da oe credit ..........ori scopul vostru al tehnocratilor e sa distrugeti si ce a mai ramas din biata agricultura! RUSINE SA VA FIE!

Fermier 2016-04-21 03:12:04

Domnule ministru .... V-a dat cineva muie la ora 3:11 ? Nu cred ... Osa va dau eu multa muie si o sa va iau copii si nevasta in pula de jeg incompetent! Futu-ti mortii si familia in gura de jegos!

raul 2016-04-20 23:16:18

oameni buni nu are rost sa va mai agitati pt niste gunoaie de guvernanti....azi am fost la apia pt a modifica ceva la cererea pe 2016 si binenteles am intrebat si de subventii....s.a uitat in calculator si dosarul meu a fost inchis din data de 10.04.2016, adica cei de la bucuresti numa sa.mi bage bani mai trebuia si pana azi nu mi.a intrat nici un leu....deci ii clar ca nu au banii....trebuie iesit in strada si mers peste ei la bucuresti fiindca acolo ii problema!

fachira 2016-04-20 23:07:37

Adelin cel care mia completat cererea la baia a zis ca nu mai este agromediu si submasurile...si a bifat la tineri fermieri... sti cumva cum pot afla cati bani o sa primesc???

fermier 2016-04-20 23:06:39

Azi mi-au intrat 627 lei la Calafat, Dolj, Raiffeisen pentru 4,65 ha teren. Menționez că din acestea 0,29 sunt vii

Ionutboom 2016-04-20 22:23:46

Eu in gorj nu am luat nimic dar daca au banii disponibili de ce mama lor nui distribuie la fermieri?si cu pixul si foaia ai impartea mai repede ....mari sarlatani sunt si astia

Man 2016-04-20 22:21:11

E clar ca vor sa ne falimenteze astia ...oarba dupa ei

Adelin 2016-04-20 22:20:06

Fechira cand ai completat cererea jos trebuia sa bifezi si schema pt tinerii fermieri si luai aceeasi bani ca pana acum plus 1250 euro
Adica tot si agromediu si submasuri si saps dar plus 1250 .trebuie doar sa bifezi jos pe cerere schema.dar poate a bifato cel care sa ocupat de dosarul tau

laci 2016-04-20 22:19:21

am luat aprox 119 eu./ha BT. bihor

Nicu 2016-04-20 21:59:55

Este bătaie de joc...
Din Argeș a luat cineva??

ghita 2016-04-20 20:39:56

Timis, astazi am verificat cardul, nimic, nu stiu cum dracului puteti spune ca s-au platit 630000 de fermieri.Spuneti dracului o data exacta cand intra bani, ei odata bagati nu are cum sa dureze mai mult de 3-5 zile lucratoare.

buleu 2016-04-20 20:29:53

Mai dar greu mai da subventiilea aste, este aproape doua săptămâni de când supun ca baga bani astea , cică in ordine alfabetica si sunt .B. Sinici astăzi numio băgat bani in cont am nevoie de ingraseminte de fel de fel seminte combustibil la agregate asa lasam pamntul paroaga pana dau ei subventiile trebue sa fac împrumuturi mari casa termin treaba câmpului . Numai spun ca in sectorul animal cred ca vedem bani prim iulie ca depe 25 mai , mai stau ei si isi face calculul ajungem in august sa luam subventiile . Anul trecut pana in data asta erau plătite toate sectoarele st am de spus multumesc pentru cei care citesc si apreciază ceam de spus Multumesc ..

oierul 2016-04-20 19:48:42

Minciuni cum 630000 fermieri la Buzau la fermele mari nu s-a dat nici avans si nici acum nu a intrat nimic

oana 2016-04-20 19:47:15

dar banii p agromdiu si ona defavorizata sti cineva cind vor incepe sa se dea?

Nina 2016-04-20 19:45:51

In maramures a luat cineva?

fachira 2016-04-20 19:43:06

Ce trebuie pt a te incadra la mici fermieri Adelin???eu cred ca mam incadrat la tineri fermieri

fachira 2016-04-20 19:40:36

Adelin am luat avans...dar acum nu a intrat nimic...eu sunt din balta tot zona montana

Adrian 2016-04-20 19:34:41

In Dolj la cec a intarat la cineva astazi?

Fermier HD1 2016-04-20 19:28:15

În HD nimic, nu prea am auzit sa fi intrat la cineva din zona mea, precizez ca nu am luat nici avansul anul trecut, am zona defavorizata și agromediu ordinari dracul!

Fermier.prostit 2016-04-20 19:14:48

@Dumitru ce suprafata ai?ca eu tot astept la Constanta...avansu l am luat in toamna dar pina acum nimic o...

dumitru 2016-04-20 19:09:38

Au intrat si la Constanta la CEC astazi am luat saps si plata redistributiva am luat si in toamna avans

cati 2016-04-20 19:00:27

În Vrancea a intrat la cineva.

Fermier.prostit 2016-04-20 18:55:11

Pe ce criterii platesc astia...nu stiu ,avansul l.am luat.dar acum o lei.....datine ma banii ca nu am fertilizat nimic. idiotii..drac

ioan nemes 2016-04-20 18:49:05

Da au intrat si la sm la uni dintre noi cam tarziu aproape am terminat cu insamantatul.dar macar o sa ii avem pt fertilizari.

Ionut 2016-04-20 18:18:31

Pana la urma cat dracului se da la ha ?

fermier hd 2016-04-20 18:16:23

In Hunedoara nu au intrat pana acum nici un leu ce se întâmplă?sunt din zona def.si in decembrie am luat avans.

andreea 2016-04-20 18:06:13

La bacau a dat Domnu sa intre,la bt.

Daniel21 2016-04-20 17:59:22

irimescule datiasi prin gura nu vrei sa ne virezi banii odata ma prcule si magarule


fermierii au nevoie de acesti bani ca de aer chiar nu te gandesti asa umpic si mai asteptati sa se faca agricultura
Porcule

Mada 2016-04-20 17:57:04

eu in dolj si tot la fel nimic am verificat contul adineaori si era pe minus 9 lei adica taxele de intretinere a cardului
ce nesimtire grosolana

Ionutboom 2016-04-20 17:55:27

Peste tot pe la toate centrele apia nu raspund la telefon nu numai la tine in mehedinti adeline,cred ca ar trebui sa raspunda si sa mai dea si din maini functionarii apia

eu fermier 2016-04-20 17:54:33

În timis la cec nimic .nici avans nu am primit.bătaie de joc

Adelin 2016-04-20 17:49:49

Fechira tu nu ai luat nici avans ?
Vreau sa stiu macar daca mam incadrat la schema pt micii fermieri.am tot sunat la apia dar nu rasp nimeni si pe mail de 2 sapt astept rasp si nimic

Adelin 2016-04-20 17:47:58

Am luat avans si cred ca mam incadrat si la schema pt micii fermieri de 1250 euro
Sunt din Ponoarele zona defavorizata montana

AGRICULTOR 2016-04-20 17:43:54

MARAMURES

AGRICULTOR 2016-04-20 17:43:07

azi la 11 la BRD 2060 RON pt 5.4 Ha

vali 2016-04-20 17:39:30

din DAMBOVITA a luat cineva??

fachira 2016-04-20 17:28:18

Adelin ai luat avans??in ce zona a mh esti??

fachira 2016-04-20 17:27:14

A intrat la cineva in mh???la mine inca nimic......

Madalin 2016-04-20 17:27:07

Nu stiu ce sa mai zic am tot verificat contul zilnic si nimic,nici nu mai sper sa iau ceva ma lipsesc

Ion ion 2016-04-20 17:25:47

Sa le iau familia in pula xa iara am verificat si nu am nimic
Da si daca baga cateva sute de lei mai bine sa nu mai bage futemasi pe fata lor

Adelin 2016-04-20 17:24:37

In mehedinti a luat cineva ?

Dana 2016-04-20 17:17:16

In Cimpeni,Alba BT au intrat .

danis cristian 2016-04-20 17:09:04

In Cluj la Cec au intrat banii

fermier Hd 2016-04-20 17:03:22

Buna! stie cineva daca anul acesta se mai plateste zona defavorizata? avem aprox 10 h pasuni si fanete naturale, anul trecul am primit aprox 15000 lei asta datorita zonei defavorizate, daca nu era mult mai putin, anul acesta am primit avansul in toamna de 2200 lei in rest nimic contul este Hunedoara raiffeisen.
Multumesc!

Mateias 2016-04-20 17:02:31

La Hateg, jud. Hunedoara au intrat la Raiffaisen, 1260 ron pentru 4 hectare. Nu am primit avans in decembrie.

V 2016-04-20 16:58:22

0 lei în cont și acum și în toamna în gorj

marius alexandru 2016-04-20 16:20:59

Buna ziua! Exista vreun fermier cu personalitate juridica care sa fi luat ceva? Eu nu am luat nici in toamna si nici acum.. Circula zvonul ca societatile comerciale nu o sa ia nimic pana in iunie... Este adevarat?

Fermier 2016-04-20 16:01:46

Buna , în județul alba a primit cineva ? Sau din alte județe cine a primit azi bani ??

Ana 2016-04-20 16:00:23

In Hd au intrat ieri la BRD 660 lei pt 5 ha!!!

Maria 2016-04-20 15:48:33

Sunt curioasa daca a primit careva bani acuma si in decembrie nu. Vad ca tot cei ce au luat in decembrie primesc si acuma.

Ei 2016-04-20 15:45:12

Bravo ...haideti cu totii la proteste sai dam jos pe bulangii de ciolos si irimescu....

protest 2016-04-20 15:14:28

am creat un eveniment pe facebook. intrati cat mai multi, dati mai departe si haideti sa ne mobilizam. studentii din Bucuresti au dat jos un Guvern. cu siguranta toti fermierii romani daca se mobilizeaza si nu mai stau sa comenteze la stirile de pe net, isi pot obtine drepturile!
intrati pe link si faceti ce trebuie pt a avea siguranta ca vom termina campania de primavara !
https://www.facebook.com/events/464876943711523/465047550361129/

Primavara 2016-04-20 15:13:28

In jud HD au intrat ieri dupa mass bani specific ca nu am luat in toamna nimic dar bani au intrat numai in cont nu si pe card mergeti la banca la care aveti cont si intrebati si eu azi am verificat cardul la cec nimic si am intrat ls o sucursala si surpriza aveam bani in cont am mai vazut comentari care au patit la fel

fermier-protest 2016-04-20 15:09:49

am creat un eveniment pe facebook. intrati cat mai multi, dati mai departe si haideti sa ne mobilizam. studentii din Bucuresti au dat jos un Guvern. cu siguranta toti fermierii romani daca se mobilizeaza si nu mai stau sa comenteze la stirile de pe net, isi pot obtine drepturile!
intrati pe link si faceti ce trebuie pt a avea siguranta ca vom termina campania de primavara !
https://www.facebook.com/events/464876943711523/465047550361129/

andi 2016-04-20 15:06:50

In Neamt,la BCR a intrat jumatate din suma.Banii intra in 4 transe,am primit doar 2.

Raul 2016-04-20 14:57:41

In mehedinti 0 si nici la telefoane nu raspund

Madalin 2016-04-20 14:56:53

Traiesc de pe spatele nostru,ei isi primesc salariile la timp nu se gandesc ca noi taranii depindem de acesti bani
Chiar nimeni nu sesizeaza tota sarlatania asta mai departe la cei care conduc europa
RUSINE DOMNULE MINISTRU SI PRIM MINISTRU RUSINE SA VA FIE CA INJOSITI O TARA INTREAGA
RUSINE RUSINE

alex 2016-04-20 14:55:15

nimic la alba,in toamna 0 ...acum tot 0

Man 2016-04-20 14:54:05

Alo Irimescule fai plati ba in pizda matii de penal ce esti nu da doar din gura ba gunoiule fututen cur pe mata

Adelin 2016-04-20 14:52:44

Toti sunt niste spurcati si functionari apia si ministri si toti .....leasi da foc luaiar dracu pe toti

Luigi 2016-04-20 14:48:12

Au intrat si la Constanta ! 128.000 pentru 360 Ha

adrian 2016-04-20 14:43:17

In sfarsit au intrat.La Cec Braila, azi ora 12.00, au intrat mai bine de jumatate din suma totala.

Cristian 2016-04-20 14:28:19

Nesimțiți... Ieri se văita una la coafor ca lucrează la Apia si ca nu are timp sa mănânce de cați oameni vin pt cerere. Era ora 13 si era la coafor unde era si sotia mea. Spunea ca a trimis țăranii acasă ca s-a saturat de ifosele si de cum vin ca milogii sa ceara bani de la stat.... Ea nu știe ca datorita țăranilor ca mine are ea servici si bani de coafor.... Si bani fix pula... Daca nu avea bunicamiu pensia nici nu aveam cu ce ara pământul... Nici avans nu am luat
.. Nu avem nici unde vinde produsele... Am vândut taur de 250 kg cu 1100 lei in decembrie...

fermier 2016-04-20 14:25:51

stie cineva daca au intrat in hunedoara???la brad??????

silviu 2016-04-20 14:22:56

In Prahova a primit cineva???

muscalu dan 2016-04-20 14:21:47

nu stiu exact cat se plateste pt ha...stiu ca in ungaria are un amic teren..acol e 40000 forinti ha..adica 580 lei..da nu esti obligat sal semeni cu nimic...doar sal ari..

muscalu dan 2016-04-20 14:17:41

da totusi cat se da pt ha?

Fermier 2016-04-20 14:13:29

La Constanta de ce se maninca doar cacat???? ca s-au platit 5000 fermieri...dati banii mai jigodiilor si la cei cu suprafete mai mari de 30 ha... ..lasati drac vrajeala ca s-au platit 630000 fermieri...sau platit doar la cei mici si la cei cu mii de hectare atit.....

mihai 2016-04-20 14:13:24

Nici in giurgiu nu au bagat un leu,nici acum nici in toamna. Isi bat joc de noi. Nu am cu ce sa mai muncesc pamantul. Am 26 de ani si am sa plec din romania tocmai din cauza gunuaielor care nu conduc. Nu se mai poate trai aici. Anul asta 8 prieteni de ai mei au plecat afara. Si am sa plec si au. Dar nu imi vand pamantul, il las parlog. Sanatate si hai afara.

genyx 2016-04-20 14:07:37

la ora 14 in Ialomita la Reiffeisen am primit jumatate din suma !

Cristian 2016-04-20 13:45:01

In Gorj nesimțiții nici macar nu răspund la telefoanele d la Apia.. Bani absolut deloc in cont...

fermier 2016-04-20 13:36:48

din judetul Neamt a luat cineva?

Elena 2016-04-20 13:26:27

La Tulcea au intrat azi la raiffeisen 300 lei pe 3 ha , BATAIE DE JOC

Fermier2012 2016-04-20 13:25:10

A intrat la cineva in Oradea ?

MariusC 2016-04-20 13:15:15

In Teleorman, BRD au intrat 380/Ha. Am luat si in toamna avansul.

Ion 2016-04-20 13:10:42

Cec si bt o lei in mh.asaa cevaa...

Dan 2016-04-20 12:48:17

CEC Huși-VS 900 lei/5.7ha aseară au intrat,am luat avans in decembrie ,fff puțini bani

Mario 2016-04-20 12:47:08

asa o sa ne plateasca cate 100 sau 200 lei o data la cateva luni,dar cred ca meritam asta ca noi ne dam pantalonii jos si mai intrebam ca de ce nea traso

Ramo 2016-04-20 12:44:08

Chiar este bataie de joc nici asta nimic in cont in dolj
cand se organizeaza proteste?

Ionel 2016-04-20 12:43:08

Irimescule plateste banii fututi gatu matii de hot
Nu o mai arde ca o sa faci o comisie de ancheta in interiorul apia
Fai plati ba caine ce esti

Man 2016-04-20 12:41:51

Fechira sunt din mh nimic la bcr

Eu 2016-04-20 12:14:27

In Vrancea la Cec au intrat fffff putini insa nu la toata lumea

fachira 2016-04-20 12:11:25

Eu am la bt in mh si nu a intrat inca nimic...nici la bcr... a intrat la cineva in mh???

fachira 2016-04-20 12:06:10

Eu am la bt in mh si nu a intrat inca nimic...nici la bcr... a intrat la cineva in mh???

carmena 2016-04-20 11:57:46

/Marius .ai luat si in toamna avans ?

idiotul roman 2016-04-20 11:46:24

stiri noi pline de speranta! ateapta frate ca poate iei ceva!!!

În acest moment, Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură APIA nu poate finaliza plățile fermierilor dintr-un motiv birocratic. Mai exact, este vorba despre o nouă Hotărâre de Guvern care, până nu este adoptată și publicată în Monitorul Oficial, nu permite, legal vorbind, ca subvențiile să fie integral achitate către fermieri.

O suprafață de 1.500.000 de hectare nu se află încă în calculele Agenției de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură APIA care a început din 8 aprilie să vireze subvențiile pe suprafață aferente anului de cerere 2015. Terenurile pentru care însă nu se pot face plăți sunt încă în ”cercetare”, iar agricultorii trebuie să probeze în fața funcționarilor că sunt îndreptățiți să primească sprijinul pe hectar achitat, în cea mai mare parte, din fonduri europene.

Un număr de 55.000 de fermieri au intrat în eșantioanele de control ale APIA pentru plata subvențiilor pe 2015. Din această cauză, acești producători nu au putut să beneficieze de avansul din subvenție și, în plus, au fost verificați riguros de către funcționarii agenției de plăți.

Ion 2016-04-20 11:36:55

In mh.cec sau bt.a intrat la careva

ALEX 2016-04-20 11:34:18

la ing alba iulia ....nimic

Adina 2016-04-20 11:24:46

Din ce vad eu pe aici : cei care au luat in toamna, iau acuma restul de bani ma refer la suprafata .
De ce a spus ministru ca la plata vor intra cei care nu au luat deloc?
Ori minte , ori e habarnist total.Eu cred ca nu stie nimic sau il duce APIA cu zaharelul, ca si asa e o mafie in APIA, incat numai daca se sparge de tot APIA, mai scapam de ea.
Cred ca ministru e tare tantalau, APIA minte , iar banii nu sunt sau sunt foarte putini.Asa ca rabdare.

fraierul roman 2016-04-20 11:16:20



Ma gindesc serios sa emigrez in... Bulgaria! am 1,5 km pina la Lom, 50 km pina la Sofia. si sint infinit mai cinstiti! Renunt la cetatenia asta de fraier si vesnic inselat de toate autoritatile si partenerii lor de afaceri!! La OCPI tot asa, am luat o teapa de 6,ooo de ron....M-am saturat!

Marius 2016-04-20 11:15:40

ING Alba Iulia de 2 min au bagat 5700 RON pt 15 Ha ......

andreea 2016-04-20 11:12:26

La bacau bt nimic.ste cineva cand baga?

sorin 2016-04-20 10:40:08

La Bcr macin au intrat.

cornel 2016-04-20 10:32:32

Buna Ziua ! Stiti cumva ,daca la banca Raiffeisen Tulcea a intrat la cineva?Multumesc !

Caras 2016-04-20 10:31:44

Caras-Severin intrat 18.04 suma d 500 lei..

Catalin C 2016-04-20 10:28:54

Caras Severin & Co

Nu sint virati banii pe inverzire din cauza bramburelii de la APIA si a softurilor de sute milioane euro achizitionate de ei, care nu le permit sa transfere toti banii, cred ca si acum o fac tot manual!

Noi n-am luat nici avans, nici acum n-am primit nimic
Dolj

Ana 2016-04-20 10:27:00

Din Constanța a luat cineva? Nu am luat nici în toamna!!

Catalin C 2016-04-20 10:21:20

In tara asta nu exista Parchet, DNA, Justitie? Softul SIVECO este o mare magarie, au incasat comisioane de sute de mii de euro pe ceva nefunctional!

Ministrule, schimba-ti incompetentii de la APIA! Sint o gasca de mincinosi si amatori acolo care pacalesc o tara intreaga!

Au trecut aproape 2 sap[tamini si n-a intrat un banut de la APIA, desi nu am luat nici in toamna nimic! Tara asta este o turma de oi fara stapin si fara caini?!

RUSINE!!!!

Dinu 2016-04-20 10:06:48

In Ialomita au intrat de ieri! Dar 150 de lei la hectar . Ma intreb masura pentru micii fermieri 1250e cand ? Sau se face ca uita de ea .

Riky 2016-04-20 10:03:03

Dolj, Craiova, 0zero lei. Banca Raiffeisen. Cat sa mai suportam umilinta?!

mihaela 2016-04-20 10:00:19

e cineva din judetul galati care a primit vreun ban zilele astea???? chiar isi bat joc de noi???

Maria ab 2016-04-20 09:55:05

In Alba Raiffeisen pana acum nu a intrat nimic.Niste nesimtiti!! Nu mai am sperante sa mai intre ceva !!

andreea 2016-04-20 09:54:32

La bacau a intrat la cineva?

sey 2016-04-20 09:47:43

In Vatra Dornei au intrat la BCR sume mici.Cineva a luat 50 de lei......Bataie de joc....

gabi 2016-04-20 08:58:56

apia buc tel 0213054802.....o pizda la tel mi-a zis ca s-a platit la 3/4 din fermieri....dar in com noastra nu a intrat la nimeni? asadar multa muie tehnocacatilor?!

Daniela 2016-04-20 08:56:07

Ieri au intrat la BCR Dolj - Craiova 280 lei din restul de aproximativ 700 de lei pe care il mai aveam de incasat dupa calculul reiesit din cererea depusa. Jenant! Am luat si in toamna in jur de 300 de lei avans.

Maria 2016-04-20 08:51:19

In Olt Brd au intrat

sly47 2016-04-20 08:38:00

Neatza irimescule...am revenit cu noi salutari..SUGI PULA..MUISTULE!?!...

Floryo 2016-04-20 08:32:43

Au intrat la bcr navodari 1800 ron pentru 5 ha.19 .04

gheorghe leon 2016-04-20 08:32:03

si eu am primit ieri pentru 3,5ha numai400 lei!

emilian 2016-04-20 08:23:44

au intrat in DB! BCR

Fermierul roman...omorat de guvernanti 2016-04-20 07:59:33

In calarasi a primit careva ?

Fermierul roman...omorat de guvernanti 2016-04-20 07:57:41

in dambovita a intrat la cineva?

Fermierul roman...omorat de guvernanti 2016-04-20 07:56:24

muuuuuuulta muuuuuuuu.............ie guvernului de tehnocrati

fermier 2016-04-20 00:36:39

https://www.facebook.com/events/464876943711523/
join la protest!!!

fermier hd 2016-04-19 22:55:59

In hunedoara am primit 247 pe 2,5 ha....astia chiar sunt prosti de tot....isi bat joc de noi....

Alin 2016-04-19 22:41:27

In Oradea la ora 17:30 la Transilvania nimic.

fermier 2016-04-19 22:29:32

nu a intrat nimic in Buzau

mia 2016-04-19 22:17:28

In hunedoara la bcr au intrat 400 pe 3hectare

Caras severin 2016-04-19 22:10:25

In caras severin pe 3 hectare au intrat 270 lei in iarna avans 300 lei .nu mai inteleg nimic

lary 2016-04-19 22:03:38

Craiova banca Raiffeisen au intrat astăzi 176 lei la hectar...ăștia își bat joc de noi ...

Adi 2016-04-19 21:58:24

La Tulcea au băgat azi la banca Transilvania 9200 pe 15 ha, nu am luat nimic în toamnă

roxi hd 2016-04-19 21:45:21

Noi astia din HD nimic,nimic , nici avans in toamna nici acum

Sey 2016-04-19 21:34:37

În Jud Suceava a primit cineva ? Eu nu....

marian 2016-04-19 21:32:25

timis bcr au intrat nu la toti

cristi g 2016-04-19 21:28:29

din mogos

Darius 2016-04-19 21:15:38

In Ogna Mures cand intra bani

sly47 2016-04-19 20:59:24

Irimescule....din nou.....sugi pula, rahatule...

Ioana Neagoe 2016-04-19 20:57:30

Niste mincinosi a trimis banii la masa in cont.Patria hotilor deaia pleaca tineretul din tara ca sa saturat de batjocura lor!

Anton 2016-04-19 20:50:41

In buzău a primit cineva banii eu nici in toamna si nici acum nu am primit si am doar 3 hectare

Fermier 2016-04-19 20:41:22

ba hotilor datine banii si noua cu suprafete mai mari ...timpiti drac platiti doar cei cu 5-10ha....

Ion 2016-04-19 20:34:45

Fachira in MH,cont cec bt. Gol sunt fara cuvinte...

andi 2016-04-19 20:32:15

In Neamt,la BCR am primit 2000 ron pe 10ha

despina 2016-04-19 20:11:57

In Vrancea la BT am luat 120 lei pe hectar. Am primit si avans in toamna.

xyz 2016-04-19 20:11:07

https://www.facebook.com/events/464876943711523/
imi cer scuze... se facuse automat privat evenimentul si de aceea nu mergea ... acesta este cel public... dati invite cat mai multor persoane

maria 2016-04-19 20:10:19

in salaj au intrat banii la cineva?

abc 2016-04-19 20:08:48

Xyz nu merge linkul ala. Esti sigur ca e corect

fachira 2016-04-19 20:06:40

In mh a intrat la cineva??

abc 2016-04-19 20:06:29

Xyz nu merge linkul ala. Esti sigur ca e corect

xyz 2016-04-19 19:50:58

https://www.facebook.com/events/701920983280954/

am creat link pentru eveniment pe facebook... dati join si invitati si pe altii... poate asa va incumetati sa iesiti in strada... ne auzim pe pagina de facebook

Stef 2016-04-19 19:39:51

In timis, la cec au intrat banii la unii, probabil ca merge in ordinea alfabetica..insa au intrat mai putin decat trebuie.

Gogu 2016-04-19 19:35:32

Bataie de joc!Afara cu excrocii!

Anica 2016-04-19 19:23:35

Parca se spunea ca au prioritatea cei care nu au primit in toAmna anului trecut ,avansuri.

APIA_nesimtiti 2016-04-19 19:14:32

Judetul Bacau , Comuna Lipova, CEC bank 0,

fermier hd 2016-04-19 19:00:27

In hunedoara nu a intrat la nimeni aici s-au terminat bani sau dezinteres total.

iulian 2016-04-19 18:55:13

undes bani papatgalilor,acasa cu voi hhhhhhhhhhhhhhhhhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

iulian 2016-04-19 18:52:29

cec botosani cont 0 la ora 16, a luat cineva la botosani?

Ana 2016-04-19 18:45:10

Bcr neamt astazi 145de lei neseriosii

catalin 2016-04-19 18:32:38

mihaela olt, la ce banca esti??

Mihaela 2016-04-19 18:29:14

in Olt la cec am primit pt 5,5 h 850 RON , Menționez ca sunt tânăr fermier si am primit avans, restul de bani unde sunt, când intra????

marian 2016-04-19 18:25:38

Azi ora 15 cont zero. Jud Dolj, Mun.Bailesti. Ministrul Irimescu multa muie cu zaibar! Si de paste sa ne ei si mielul in brate si tu si muierea ta.

Bot 2016-04-19 18:24:17

In ce localitate in Vrancea pentru zona defavorizata, deoarece mama mea nu a primit nici in iarna nici acum.

fermier1234 2016-04-19 18:22:55

Cristi g din alba d unde? Din ce sat esti?

radu 2016-04-19 18:19:05

La tulcea a primit cineva subvenția?

dan bh 2016-04-19 18:17:31

azi mi-au intrat si mie 3000 de lei pt 10 h.am primit si prima transa in toamna.oradea

cristi 2016-04-19 18:10:11

la ce banca ai cont ANDREI DAMBOVITA ??

cristi 2016-04-19 18:09:39

la ce banca ai cont??

Andrei 2016-04-19 18:08:47

Am luat azi 750 lei pe 2 ha...in toamna nu am luat avans...jud Dambovita.

razvan Gabor 2016-04-19 18:02:18

am primit un total de 1600 lei reprezentand avansul 1000 lei cand am fost si eu printre cei norocosi cand au fost primele viramente..si acum astazi 19.04.2016..600 lei..anul trecut am incasat 7800 lei..intrebare mai vad suma intreaga ca si in anii precedenti..adica o sa urmeze si celelalte masuri sa intre treptat sau astia dau teapa anul acesta..VRANCEA FOCSANI..teren undeva in zona defavorizata

IonuÈ 2016-04-19 17:55:42

Baia Mare, Carpatica cont 0, nu am primit nici avans ! Trăznivar D-zeu de hoti in ziua de Paste pe toti de la Apia si de la guvern !

cristi 2016-04-19 17:49:51

din DAMBOVITA a luat cineva???

elena 2016-04-19 17:38:34

ora 16:35 cec brasov 0 lei

andreea 2016-04-19 17:26:09

La bacau la ora 17 contu tot gol.cine a luat in bacau

catalin 2016-04-19 17:23:50

ioana, ai fost incadrata la tineri fermieri ???

seba 2016-04-19 17:19:54

In iasi, brd, ora 17:00 -- 0 lei in cont

ioana 2016-04-19 17:18:15

am primit astazi la ing Iasi 1409.8lei pe 5.6 ha si am primit si in decembrie in jur de 1330lei

Sorin 2016-04-19 16:54:59

Sau nu.

Sorin 2016-04-19 16:52:20

Din câte văd eu s-au băgat banii la persoanele cu până în 30 de ha poate urmează să ne dea și la restul cu mai mult.

Ana 2016-04-19 16:44:32

Din Constanța a luat cineva?

cristi g 2016-04-19 16:41:21

În alba au intrat astăzi la bcr

scama 2016-04-19 15:50:34

MH CEC 0 lei !!! ora 15:00

Alin 2016-04-19 15:25:26

Azi am primit 730 de lei pe 5.17 hectare in Filiasi Dolj la B.Transilvania .Mentionez ca am primit si in toamna ,care de fapt a fost in iarna putin peste 1200 lei . Oare asta e tot in cererea de pe IPA scrie ca mi s-au acordat mai multi bani unde or fi ei????

Codlea, BV 2016-04-19 14:49:13

In Codlea, Brasov au intrat astazi la BCR.

Ion 2016-04-19 14:34:02

In Mh.a intrat fratilor la careva?

andreea 2016-04-19 14:31:55

La bacau nimic.sa-i ia dracu pe toti sa ii vwdem de pasti pe toti cu mainile pe piept.

virgil 2016-04-19 14:28:53

Nu mai MINTITI.DEZINFORMATI POPORUL IN FIECARE ZI CU ARTICOLELE VOASTRE .Unde sunt cei 600 mii de fermieri care au primit banii?

Andrei 2016-04-19 14:26:33

Daca toata lumea sta si se plange pe acest forum si asteapta ca altii sa rezolve problema sper ca banii sa nu se mai vireze niciodata.

Cristian 2016-04-19 14:02:53

Gorj, ora 14 nici un ban la cec... Nici avans in toamna ....

dan 2016-04-19 13:52:39

parca aveau prioritate cei care nu au primit nici un ban in decembrie, dar parese ca este tocmai invers......nesimtiti...

Lola 2016-04-19 13:49:01

Stie cineva daca ii baga toti pana in paste?

Gelu 2016-04-19 13:40:54

Am primit pentru 4ha 540 lei. Pe la ora 11 am verificat cardul si surpriza..........dupa o saptamana si ceva.Ne vireaza banii cu taraita.Niste jegosi.

Ioan 2016-04-19 13:37:12

Irimescu asta e un adormit.Nici nu stie ce vorbeste.A spus ca nu avea cum sa intre bani la fermieri intr-o rata covarsitoare. Din 900 mii de fermieri au intrat bani la 600 si ceva de mii.Ce vrea sa spuna cu asta?El era in luxembourg ,nu prea are traba prin Romania in perioada asta.

andrei 2016-04-19 13:32:12

In Arges, la brd 0 lei!

nelutu 2016-04-19 13:24:24

In judetul alba 0 lei adica cu A Alba daca in Alba 0 lei at unde sa intre? Doar minciuni , o politica menita sa puna jugul pe noi,in belgia se plateste 1000 de euro pe hectar!Daca ai firma in Belgia si lucrezi pamantul in ro primesti acesti bani! Oare suntem sortiti sa fim noi cei mai prosti din curtea scolii?Oare de ce la noi e altfel? Oare ce ar trebui sa facem sa fim luati si noi un cuvant de spus?

taranul 2016-04-19 13:18:40

sa va fut in gura cu fituica voastra si sa mi bag pula in toate trusturile tv ca vedem doar curve si tigani si de taranul roman nicio stire. scrieti ba adevarul, nu mai dezimformati lumea la camanda politica. noi suntem slabi si invatati cu acest sclavism modern, ca daca eram mai aprigi putin pana acum trebuia sa avem acolo sus oameni capabili nu niste hoti imbecili care nu stiu decat sa si bata joc de munca noastra

fermier1234 2016-04-19 13:07:39

In judetul alba a intrat la cineva bani?

alexandra 2016-04-19 13:03:51

La TULCEA a primit cineva ?????????????????????????

dan dezamagitu' 2016-04-19 13:02:06

Achime, demisia tăticu.

MIRCEA* 2016-04-19 13:00:20

La Arad a primit careva??

andreea 2016-04-19 12:57:11

Nu va suparati la bacau a luat cinva de la bt?

Lola 2016-04-19 12:57:00

In neamt s a bagat doar 456 lei pe 4.5ha! Bataie de joc

taranul 2016-04-19 12:53:53

sa va fut in gura cu fituica voastra si sa mi bag pula in toate trusturile tv ca vedem doar curve si tigani si de taranul roman nicio stire. scrieti ba adevarul, nu mai dezimformati lumea la camanda politica. noi suntem slabi si invatati cu acest sclavism modern, ca daca eram mai aprigi putin pana acum trebuia sa avem acolo sus oameni capabili nu niste hoti imbecili care nu stiu decat sa si bata joc de munca noastra

Maria 2016-04-19 12:50:42

MH BCR nu s-a virat nimic pana azi! Bine ca va amestecati cei ce tehnoredactati articolele aici ...pe rand si la injurii ca nu va mai saturati de vb A FURA !

Lucian 2016-04-19 12:41:58

Oare la cata intarziere cu bani , nu tr sa ni se plateasca si dobanda ? ca daca la impozit la taxe etc intarzii iti baga penalitati aici nu se mai aplica ?! Oare cine castiga din bani nostri veniti cu 6 luni intarziere !?

Radu09 2016-04-19 12:38:16

cei ce nu v ati primit banii sunati la Apia din Judetul DV si daca va spun ca sau bagat sunati apoi la banca unde tr sa primiti banii , asa se vor grabii si ei nu mai stati haide ti sa ii presam

tuzgureanu 2016-04-19 12:36:47

Bai redactore, cu articolele tale de cacat, 633.000 de fermieri iti dau tie la muie ca lui Achim i-au dat destul
Verifica in pizda ma-tii inainte sa scrii

CRINA 2016-04-19 12:34:57

sunt din jud Braila , am vazut ca uni primesc alti nu banii , asa ca am pus mana pe telefon si am inceput sa sun la CEc urile din jud. una zicea ca nu sau bagat bani la nimeni de la Apia alta zicea ca nu mia intrat in cont nimica , apoi una mia zis ca bani sunt in cont dar nu pe card si ca pot sa i scot de la orice agentie CEC cu Buletinu , si am mers la CEC si asa a fost erau banii in cont dar cei de la Cec Bank dureaza pana ii pun pe card , dar mi ia dat adica ia bagat pe card dupa ce am semnat o cerere ceva .....si i am scos Doamne cat a durat. Rusine autoritatilor .

iuliu horvat 2016-04-19 12:31:04

unde drak ati virat bani mincinosilor poate in conturile mortilor nu in conturile taranilor care muncesc pamatu de unde 600000 de mi de fermieri nenorocitilor in alba nu sa virat nici un cent si nici in alte judete dupa cum vad pe forum firati ai drak de tehnocrati in frunte cu johanis cu tat

Adina 2016-04-19 12:20:15

Nu cumva sa depasiti 900.000 de fermieri, ca atata tot schimbati numarul incat s-au putea sa intre mai multi banii la mai multa lume decat exista pe acte.
Sa nu vina cumva tsunami cu banii si sa nu fim pregatiti .

simion 2016-04-19 12:17:50

pana astazi am fost un fidel cititor al d-voastra,MA-TI DEZAMAGIT !!!!!!,cum puteti fi asa penibili sa faceti reclama apia,in jud.ms.nu cunosc pe absolut nimeni sa fi luat subventia,dupa MINCIUNILE LUI IRIMESCU se spunea ca primii vor fi cei care nu au primit subventia,voi nu ati scris nici macar un articol in care sa fie cat de cat real,RUSINE SA VA FIE !!!!!

fermiera cluj 2016-04-19 12:17:49

Mai oameni!Taranul român nu s-a plins nici-o data,el a pus mâna hotărât pe secure , furcape coasa si a rezolvat problema ce tat ne tânguim aci nu vedeţi ca aştia sunt nişte căpuşe care ne sug si maduva oaselor ,pe ei fratilor unu sa nu scape.!

dt 2016-04-19 11:55:20

Acum 5 min, ing Timisoara intrati aprox 88 euro/ha pt 28 ha. Am primit si prima transa in Decembrie

emilia 2016-04-19 11:37:50

In Turda la CEC nimic, din surse APIA cei care au avut orice control sunt blocati la plata, avem rate pentru utilaje la subventii tot bancile au de castigat de pe urma întârzierilor, avem terenul de pregatit, de insamantat daca in toamna ne_am descurcat cum am putut acum ce sa mai facem? nu avem banii de motorina suntem bataia de joc a birocratiei ce vor sa faca cu noi sa ne distruga de tot? sa nu mai existam , sa nu mai producem? macar sa ne spuna sa nu ne mai lase sa ne chinuim, tinem in birouri o gramada de functionarii , au salarii mari si servicii bune datorita noua taranilor , iar noi suntem bataia lor de joc .RUSINE GUVERNULUI

MM 2016-04-19 11:32:21

Vrem fapte nu vorbe...ne-au indus destul in eroare...ceva trebuie schimbat...întreg sistemul este jalnic...noi suportam cosecintele...

scama 2016-04-19 11:28:01

MH CEC 0 lei !!! ora 11:00

2016-04-19 11:26:35

Site de căcat și redactori pupincuriștii lui Cioloș!

AUREL 2016-04-19 11:16:00

Neseriozitate ? Incompetenta ? Existenta acolo, la voi, sus, a unor HOTI patentati ? Prosteala dirijata de oamenii specializati de Bruxelles pentru a genera revolte ? Soros, Csallas, Merkel, Putin, care v-ati bagat ma idiotilor coada ? Daomne, se cunoaste ca nu mai sunt Kalasnikoave sic! in Romania !

fachira 2016-04-19 10:42:29

In mehedinti nimik....si nu am auzit pe nimeni sa fii luat ceva...

stefan 2016-04-19 10:41:41

Domnule jurnalist ,inainte de a scrie articole nu va documentati? Ca jurnalist ar trebui sa fii neutru.Nu va cerem sa scrieti articole in favoarea fermierilor, dar, va rugam sa scrieți ADEVARUL.Nu citiți strigătul de disperare al nostru, al fermierilor? Credeți ca ne face placere sa scriem aici verzi si uscate? Va rog frumos scrieti un articol cu documente doveditoare. Cereti escrocilor din APIA sa demonstreze aceste mii de plăți cu care se lauda.

gigi .Bb 2016-04-19 10:11:31

Anu acesta idioți saubatut joc de noi .Va fut în gît

all 2016-04-19 10:09:49

Cum puteți sa scrieți ca peste 600000 de oameni și au primit banii când marea majoritate nu a luat nimic

elena 2016-04-19 10:09:43

unde sunt banii idiotilor? stire de cacat

marcel 2016-04-19 09:40:29

unde e atunci aceasta suma daca am avut doar 125 lei pe hectar,va bate-ti joc de noi?

agricultor roman 2016-04-19 09:27:59

Nu mai preluati stiri tampite.
Pe agrointel au anuntat ca platile sunt blocate fiindca nu au fost aprobate in sedinta de guvern sprijinul cuplat.
Asa ca: cine are sprijin cuplat pentru culturi, zootehnie, sau alte forme de sprijin nu iau bani inca, singurele plati sant cele facute pentru cereri simple. e logic, pana nu sasnt functionale celelalte module nu se poate inchide cererea de plata ca e unica, adica toti fermierii activi din romania care produc ceva valoare nu vad nici un ban inca.

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017".



Forum
florin spune: De interes: http://www.stiripesurse.ro/siveco-i-i-inceteaza-activitatea-la-apia-pla-ile-catre-fermieri-in-pericol_1233393.html
23 Nov. 2017 15:04:47
Raspunde la intrebare
Ioana Bihor spune: Eu la fel nu am fost la control.Avans pauza.Mai bine ar desfinta Apia ca si asa sunt varză