Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Crescatorii de ovine pot depune cererile pentru subventii

crescatorii-de-ovine-pot-depune-cererile-pentru-subventii

Cererile pot fi depuse pana pe 16 mai fara penalizari, urmand ca 25 de zile dupa acel termen sa se aplice sanctiuni de 1 la suta pe zi din suma solicitata.



APIA a anuntat ca incepand cu 20 aprilie s-a deschis sesiunea de primire a cererilor unice pentru platile acordate in sectorul zootehnic, plati ce urmeaza a fi efectuate incepand cu data de 25 mai.
 
Conform precizarilor facute de reprezentantii APIA, deocamdata se primesc cereri doar din partea crescatorilor de ovine, indiferent de numarul de animale detinute, urmand ca in zilele urmatoare sa se dea drumul si la cererile venite din partea crescatorilor de bovine.

 
Spre deosebire de anii trecuti, de aceasta data cererile se vor depune doar on-line, data limita pana la care pot face acest lucru fara a primi penalizari fiind 16 mai.
 
Dupa aceasta data, cererile mai pot fi depuse inca 25 de zile calendaristice, dar fermierii vor fi penalizati pentru fiecare zi lucratoare cu 1% din suma la care ar fi avut dreptul daca depuneau cererea unica de plata pana pe 16 mai.
 
Cererile depuse dupa 10 iunie 2016 nu vor mai fi admise la calcul, iar solicitantului nu i se va acorda nici un fel de plata sau de sprijin.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Crescatorii de ovine pot depune cererile pentru subventii
Rating:
Nota: 4.14 din 96 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Subventii bovine 2013

Intrebare: Pana cand se depune pana la urma cererea pentru subventia acordata pe cap de bovina

Raspuns: Cererile pentru subventiile acordate bovinelor in 2013 se depun pana pe 28 octombrie Solicitantii t... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii13 comentarii


RaÈ 2016-04-27 16:07:05

A primit cineva plata pentru tineri fermieri?

RaÈ 2016-04-27 16:03:35

George de ce psd vorbesti la putere i pdl si tehnocrati pe vremea cand era pesedeul la putere ne primeam bani la timp ,cei ce sunt acum la putere sunt vinovati de ce se intampla azi.

George 2016-04-25 23:48:59

Arde-l-ar focu de psd împuțit și malefic turbat.
O să vină vremea când o să plătiți cu viața și averile copiilor confiscate, cretinilor imbecili.
Parlamentari burtoși emanând fecale pe gura spurcată de atâția ani de nomenclatură.

Mircea 2016-04-25 11:23:34

Pe 18 apr au intrat in CL la Raiffeisen diferenta dintre SAPS si avansul din toamna aprox 27 EUR. Ferma este de 350 ha. Eu cu aceleasi coordonate nu am primit decat avansul din toamna.

mica 2016-04-25 10:26:59

Eu am decat 4 ha,nu am primit nici in tosmna si nici akm...daca nu am luat eu banii cu asa putin nu stiu cum platesc l cei cu mai mult...e bataie de joc...in gorj a luat cineva?

stefan 2016-04-25 10:17:26

Am peste 50 ha plus animale si nu am luat nici in toamnă ,nici acum.Astia vor sa ne distrugă.

Sorin 2016-04-24 11:55:09

E cineva cu peste 50 de ha și a luat banii?

Rotaru Neculae 2016-04-23 20:34:25

In contul meu nu a intrat nici un leu.

doamnac 2016-04-23 04:45:20

Andrei????!!!woaw de unde atati bani eu am dublu si am luat 3900

Laur 2016-04-23 01:43:38

https://www.facebook.com/events/464876943711523/ cautati pe facebook miting agricultura poate facem ceva impreuna....

andrei 2016-04-23 00:43:35

azi am primit 3500 lei la 8 hectare

Mfiyt 2016-04-22 14:30:35

Javre ordinare eu nu am primit niciun ban pe pamant pana acum si nici pe animalele de Anul trecut

Cioban 2016-04-22 12:30:41

Ce sa depunem am fost la apia si nu se primeac cereri pt animale nici animalele de anul trecut nu au intrat in baza de date apia,adio subventie

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018".



Forum
LANLAZAR MARCUS spune: Buna, Aveți nevoie de un împrumut urgent pentru a vă rezolva nevoile financiare? Oferim împrumuturi cuprinse între 2.000.00 și 100.000.000,00, suntem fiabile, puternice, rapide și dinamice,...
20 Mai 2018 00:17:12
Raspunde la intrebare
Cutus Valentina spune: Buna seara, am si eu un par in gradina si deja i- au aparut fructele. Se poate sa-l replantez acum in alta parte pentru ca acolo unde este acum se va construi ceva? Si daca se poate cum ar fi mai bine...