Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Documente necesare pentru obtinerea subventiei la motorina

documente-necesare-pentru-obtinerea-subventiei-la-motorina

Cererile, insotite de aceste documente obligatorii, pot fi depuse la APIA pana la sfarsitul acestuia an.



APIA le reaminteste fermierilor ca data de 31 decembrie este termenul limita pana la care mai pot fi depuse cererile de acord prealabil pentru finantare aferente schemei de ajutor de stat pentru reducerea accizei la motorina utilizata in agricultura.
 
Aceste cereri se depun anual, pentru fiecare an calendaristic aferent perioadei de aplicare a schemei de ajutor, iar reprezentantii agentiei de plati precizeaza ca aceastat trebuie insotita si de o serie de alte documente.

 
Astfel, fermeirii care nu si-au depus pana acum cererile in acest sens, mai au timp pana la sfarsitul anului sa o faca, si trebuie sa tina cont de faptul ca cererile trebuie sa fie insotite de urmatoarele documente:
-copie a documentelor de identitate si a documentelor de inregistrare;
-adeverinta in original de la Registrul agricol, cu suprafetele agricole aflate in exploatare, inclusiv pentru spatii protejate dupa caz;
-adeverinta in original de la Registrul agricol, eliberata in anul de cerere, cu efectivele de animale/pasari/familii de albine/viermi de matase, dupa caz;
-adeverinta in original eliberata de catre Oficiul National al Viei si al Produselor Vitivinicole pentru suprafetele cu vie, dupa caz;
-situatia suprafetelor si a structurii estimative a culturilor pentru care solicita ajutorul de stat si/sau productia de ciuperci estimata (Anexa 2 la Ordinul nr.1727/2015);
-copia documentului care atesta inregistrarea/autorizarea sanitara veterinara pentru porci/ pasari/familii de albine/viermi de matase, dupa caz;
-situatia privind calculul efectivului rulat/mediu estimat anual, in functie de specie, intocmita de beneficiar (Anexa 3 la Ordinul nr.1727/2015);
-dovada ca solicitantul nu figureaza ca debitor la organizatiile de imbunatatiri funciare si federatiile de organizatii de imbunatatiri funciare inscrise in Registrul national al organizatiilor de imbunatatiri funciare, precum si la Agentia Nationala de Imbunatatiri Funciare, furnizorul de apa si de electricitate, dupa caz;
-copie de pe contractul de irigatii/furnizare a apei, dupa caz;
-cantitatile de motorina pentru care se solicita ajutorul de stat sub forma de rambursare pentru sectorul imbunatatiri funciare;
-angajamentul solicitantului persoana fizica cu privire la autorizarea ca persoana fizica autorizata sau intreprindere individuala.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Documente necesare pentru obtinerea subventiei la motorina
Rating:
Nota: 4.25 din 16 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Folie mulcire

Intrebare: Care folie de mulcire este mai buna cea transparenta sau cea neagra?

Raspuns: Va recomand o folie de culoare inchisa pentru ca blocheaza mai bine UV-urile.... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii26 comentarii


Richardpeterson 2017-04-21 11:39:46

O zi buna

Căutați asistență financiară? Ai nevoie de un împrumut de urgență
Să vă plătiți facturile sau datoriile? Contactați-ne astăzi prin e-mail:
Richardpeterson706@gmail.com

LUIS CARLOS 2017-04-13 09:28:35

AI NEVOIE DE UN ÎMPRUMUT DACĂ DA APLICA ACUM.
CARLOS FINANCE Compania LUIS este limitată la capitalul social. Oferim împrumuturi și servicii financiare de toate tipurile. împrumut nostru variază de la afaceri la credite personale sau condiții pe termen lung sau scurt cu interes favorabil Ratele 2%. Procesul nostru de împrumut este foarte rapid și de încredere cu garanții. Pentru mai multe informații despre serviciile noastre, vizitați-ne la e-mailul nostru; luiscarlosfinance@outlook.com vă rugăm să ne anunțați suma de împrumut care aveți nevoie și doriți durata împrumutului. Sperăm să aud de la tine. Puteți trimite un mesaj la adresa de e-mail de mai jos. luiscarlosfinance@outlook.com

NOTĂ: toate e-mail ar trebui să fie cu nerăbdare să: luiscarlosfinance@outlook.com

Andy James 2017-04-12 19:47:58

buna
Ofer un împrumut de 2.000 € până la 5.000.000 € și orice persoană care poate rambursa cu dobândă la o rată de 2%. Fac împrumuturi locale și împrumuturi internaționale pentru oameni din întreaga lume. Dacă sunteți într-adevăr nevoie, vă rugăm să contactați-mă prin e-mail: andyjameslending@outlook.com

Linda Wattles 2017-04-12 19:35:29

Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles

Linda Wattles 2017-04-12 19:34:38

Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles

SILKE CHRISTA CERVENY 2017-04-07 17:54:32

We offer certified and verifiable bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable
of taking up time bound transactions.

FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+1%

FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
PRICE = 32%+1%
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M

Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing by providing you with yearly
renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding: For further details contact us with the below information.

Contact Name: SILKE CHRISTA CERVENY

Email: inquiry.dcifinancial@gmail.com

skype : inquiry.dcifinancial

SARAH WILLIAMS 2017-04-06 09:16:09

Sky Mondială Firma de împrumut, vom da împrumuturi la o rată a dobânzii 0f 3%.
 

Bună ziua domnule / doamnă am.

Suntem o companie privata si oferim credite la rate ale dobânzii scăzute în determinarea valorii creditului este între 100 de milioane de dispoziții de împrumut de 1.000 $ împrumut de dolari pentru dezvoltarea afacerilor: EDGE / afaceri competitivitatea de expansiune.

Va oferim o varietate de împrumut

* Credite personale garantate și negarantate
* Credite de afaceri garantate și negarantate
* Împrumut de consolidare
  
Fără taxe în avans.

Vă mulțumim pentru timpul acordat pentru a citi acest anunț.
Pentru mai multe informații și anchete, trimite e-mail la noi astăzi
skyworldloanfirm@gmail.com
skyworldloanfirms@yahoo.com


Sarah Williams.

Linda Wattles 2017-04-04 07:36:13

Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles


Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles



Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles


Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles


Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles


Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles



Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles



Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles



Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles



Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles



Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles



Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles


Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles

Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles


Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles

Linda Wattles 2017-04-04 07:35:33

Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles



Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles





Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles





Ob?ine un împrumut rapid ?i legit la 2% rata scazuta, Va oferim toate tipurile de împrumuturi,

Serviciile noastre includ urmatoarele:

* Credite personale
* credite de consolidare a datoriei
* Credite pentru afaceri
* Credite Educa?ie
* ipoteci

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati la: wattlesfinance@gmail.com
Fonduri de solu?ii Acasa
WhatsApp +919740683456
MD Linda wattles

Franca woller 2017-03-30 03:09:34

Bună ziua prietenul meu, numele meu este Franca woller și eu sunt CEO și director general grupul LAPO.finance, am văzut postarea și am observat cât de mult ai nevoie de acest împrumut, dacă sunteți într-adevăr gata pentru a obține un împrumut real, fără întârziere și stres, completați formularul de mai jos.

Metodele sunt simple și ușor.
Se aplică și pentru a primi împrumut în 3 ore, cu condiția să fiți urgent în e-mail-ul.

Completati acest formular imediat și vin înapoi la noi, astfel încât să putem începe procesarea de împrumut dumneavoastră.
Numele tau:
adresa:
țară:
sex:
vârstă:
Suma creditului:
durata:
Venit lunar:
Telefon:
Scopul creditului:
Ai folosit vreodată? Dacă da, ai împrumut?

LAPO.financialgroup@gmail.com
Franca woller
Mail nevoi urgente

TERESA PEDRO 2017-03-29 12:11:49

Buna,
Ai un rău sau bani ai nevoie de fonduri pentru a plăti facturile, Ai nevoie de un împrumut personal sau de afaceri fără stres și cu aprobarea rapidă? Dacă da, contactați-ne astăzi ca noi oferim în prezent de împrumut numerar la rata dobânzii superbe de 2%. Capitalul nostru este securizat și în condiții de siguranță, clienții noștri fericirea este puterea noastră, Suntem o & un furnizor de reputație, legitim de asigurare acreditate. Ne da împrumut pentru persoane fizice și companii care au nevoie de asistență în numerar. Contactați-ne prin intermediul

teresapedro200@gmail.com

eric financee 2017-03-28 15:49:52

Ai nevoie de împrumuturi pentru proiecte, investiții, credite personale, credite de afaceri, credite pentru locuințe, student împrumuturi, credite de consolidare și împrumuturi pentru diverse proiecte? pentru cei care doresc să obțină un împrumut de la compania noastra ar trebui să ne contactați astăzi la ericfinancee@gmail.com sau ericfinancee@outlook.com, puteți apela, de asemenea, +1 936-681-9131 sau text pentru mai multe și de a lua împrumut de azi.

Sarah 2017-03-28 04:52:57

Acesta este format dintr-o organizație creștină pentru a ajuta oamenii care au nevoie de ajutor, cum ar fi de ajutor financiar. Deci, dacă aveți de gând prin dificultăți financiare, nu ezitați să ne contactați astăzi ... Noi oferim împrumuturi pentru organizații comerciale și private, la o rată a dobânzii de 3% și o cantitate care variază de la 1.000 € la un maxim de 100,000,000.00 € De asemenea, oferim personale . împrumuturi, credite de consolidare a datoriilor, de capital de risc, împrumuturi de afaceri, student împrumuturi, împrumuturi de origine sau „împrumuturi pentru orice motiv Contactati-ne acum la: sarahpierce000@gmail.com

Crainic
doamna Sarah

HENRIETTA FERNANDO 2017-03-26 18:28:51

Bună ziua,
Sunteți în căutarea pentru o companie de împrumut privat reputație și acreditat care oferă împrumuturi pentru oportunitate de timp de viață. Noi oferim toate tipurile de împrumut într-un mod foarte rapid și ușor, credit de nevoi personale, credit auto, Creditul pentru locuință, student împrumut, afaceri de împrumut, împrumut de investiții, de consolidare a datoriei, și multe altele. Ați fost respinse de către bănci și alte instituții financiare? Ai nevoie de un împrumut de consolidare sau un credit ipotecar? Căutare nu mai mult ca noi suntem aici pentru a face toate necazurile tale financiare, un lucru din trecut. Noi oferim împrumut de la 5000 de euro la 50.000.000 de euro, la o rată a dobânzii extrem de împrumut de 2%.
Contactati-ne azi prin e-mail nostru acum și vom fi bucuroși să vă problemele financiare și de domeniul trecutului.
Nici o verificare de credit este necesar, 100% garantat.

E-mail-ne pe: henriettafernandoloanfirm@gmail.com

SERGEY YAKUBOVA 2017-03-24 09:03:08

ÎMPRUMUT OFERTA FARA TAXE Upfront IEFTIN

Buna,

Care sunt nevoile tale financiare?
Ne da împrumuturi de la un minim de $ 2,000.00 la un maxim de $ 100,000,000.00 cu o durată confortabil, care variază de la 1 la 30 de ani, la o rată a dobânzii foarte redusă de 3%.

Ai nevoie de un împrumut de afaceri?
Ai nevoie de un împrumut personal?
Vrei sa cumperi o masina?
Vrei să refinanțeze?
Ai nevoie de un credit ipotecar?

Ai nevoie de un imens capital pentru a începe propunerea dvs. de afaceri sau de extindere? V-ați pierdut speranța și credeți că nu există nici o cale de ieșire, și sarcinile financiare încă persistă?
Vă rugăm să nu ezitați să ne contactați pentru cooperare posibil de afaceri

Contactați-ne prin e-mail: constantloanfirm@gmail.com

JIM BUFFER 2017-03-22 09:29:29

Aplica pentru un împrumut rapid și mod convenabil de a plăti facturile și reluarea finanțării proiectului în cel mai mic rata dobânzii de 3%, pentru a ne contacta astăzi prin: trustfunds804@outlook.com. Împrumutul au nevoie de o ofertă de împrumut minim nostru este 1.000,00 alegerea de împrumut bani, eu sunt o înregistrare și creditorii certificate Legit, puteți să ne contactați astăzi dacă sunteți interesat în. Pentru a obține acest împrumut, contactați-mă pentru mai multe informații despre procesul de împrumut ca termenii și condițiile împrumuturilor și suma creditului va fi transferat la tine. Am nevoie de răspunsul dumneavoastră de urgență dacă sunteți interesat

Sarah 2017-03-19 08:13:25

Nu ai nevoie de un împrumut de urgență?

Suntem un guvern aprobat / societate financiară înregistrată. Ești în orice criză financiară? Ai nevoie de un împrumut pentru a-și refinanțeze casa ta, sau de a extinde afacerea dvs.? Ai nevoie de un împrumut pentru a soluționa datoriile urgente și să rămână cu un singur creditor? Ai nevoie să plătiți facturile mai departe decât educatia, etc? Împrumuturi variind de la 1.000 Euro la 100.000.000 Euro .. Va oferim împrumut locale și internaționale! Va oferim împrumut pentru individuali si sa coopereze organisme care au nevoie de asistență financiară la rata dobânzii de 3% Oferim credite locale și internaționale! În cazul în care sunteți interesat în obținerea unui împrumut, nu ezitați să trimiteți cererea dvs. la noi prin e-mail: sarahpierce000@gmail.com‎

Dl James Caver 2017-03-11 13:46:20

Dl James Caver

Salutare tuturor,

V-ați fost în căutarea de finanțare a opțiunilor dvs. de achiziție nouă acasă, construcții, credit imobiliar, refinanța, de consolidare a datoriei, scopuri personale sau de afaceri? Bun venit în viitor! Finantare ușor de făcut cu noi. Contactati-ne pe măsură ce oferim serviciul nostru financiar la o rată scăzută și la prețuri accesibile dobânzii de 3% pe termen lung și scurt împrumut solicitant interesat trebuie sa ne contactati pentru mai multe alte proceduri de achiziție de împrumut prin: happinessloan120@gmail.com

E-mail: happinessloan120@gmail.com

Toate cele bune

morris leo 2017-02-26 01:32:10

Buna,

Căutați un împrumut de consolidare a datoriei, negarantate împrumut, împrumut de afaceri, împrumut acasă, credit auto, student de împrumut, credit de nevoi personale, de capital de risc, etc! Sunt un creditor privat, am acorda împrumuturi companiilor și persoanelor fizice la rată scăzută și rata dobânzii la prețuri accesibile de 2%. e-mail la: morrisloanfrom@gmail.com

Anderson Morris 2017-02-20 08:59:31

Te gândești de a obține un împrumut? Aveți nevoie serios de împrumut de urgență pentru a începe propria afacere? Ești în datorii? Aceasta este sansa ta de a realiza dorintele, noi oferim credite personale, împrumuturi de afaceri și împrumuturi corporative și toate tipurile de credite cu rata dobânzii de 2% informații formore vă rugăm să ne contactați viaemail andmoris38@gmail.com

Dl James. Ben 2017-01-13 00:03:46

Ai nevoie de un împrumut pentru orice motiv? Contactați-ne acum cu un preț accesibil
Împrumut de oferta de la 3%, rata dobânzii cu un minim de 1.000 $ și un maxim
de $ 50,000,000,00 si Daca sunteti interesati ar trebui sa ne contactati la:
jamesben614@gmail.com pentru mai multe informatii.

Vi se cere să completați și să ne trimiteți următoarele detalii, astfel încât
putem continua cu împrumut
tranzacţie.

Numele dumneavoastră:
Adresa:
Stat:
Țară:
Sex:
Vârstă:
Sumă împrumutată:
durată:
venit lunar:
Numar de telefon:
Scopul creditului:

jamesben614@gmail.com

Multumesc, toate cele bune ca ne așteptăm răspunsul dumneavoastră de urgență.

Dl James. Ben

JIM BUFFER 2017-01-10 08:23:31

Aplica pentru un împrumut rapid și mod convenabil de a plăti facturile și reluarea finanțării proiectului în cel mai mic rata dobânzii de 3%, pentru a ne contacta astăzi prin: trustfunds804@outlook.com. Împrumutul au nevoie de o ofertă de împrumut minim nostru este 1.000,00 alegerea de împrumut bani, eu sunt o înregistrare și creditorii certificate Legit, puteți să ne contactați astăzi dacă sunteți interesat în. Pentru a obține acest împrumut, contactați-mă pentru mai multe informații despre procesul de împrumut ca termenii și condițiile împrumuturilor și suma creditului va fi transferat la tine. Am nevoie de răspunsul dumneavoastră de urgență dacă sunteți interesat.

Mr Fred 2017-01-09 20:54:05

Sunt un creditor privat și am oferi toate tipurile de servicii de împrumut, cum ar fi creditele garantate și negarantate pentru persoane fizice și companii, la o rată a dobânzii foarte scăzută. Indiferent dacă aveți o afacere stabilită sau o nouă societate, găsirea Imprumutatorul dreapta este esențială. Pentru mai multe informații, contactați-mă prin fredm1192@gmail.com

John Dyke 2017-01-06 17:13:47

CREDITE PENTRU TOATE !! Ți-ai aici în căutarea pentru o sursă reală de împrumut? Ați fost în căutarea pentru un împrumut și încă nu știu cum să obțineți unul? Vă faceți griji nici mai mult ca ajutorul tău este în sfârșit aici, ne oferă împrumuturi pentru toate la doar 2%. Contactati-ne acum la Finance.4all@aol.com și de a lua problemele de împrumut rezolvate astăzi. Serviciile noastre sunt fiabile 100%, deoarece aceasta este o companie legitimă pe care puteți avea încredere pentru a rezolva toate problemele tale financiare, ambii angajați și șomeri sunt binevenite.

Mulțumiri
John Dyke
FINANCE4ALL
E-mail: Finance.4all@aol.com.

ESTHER PATRICK 2016-12-27 11:51:57

Buna,
Sunt dna Esther Patrick, un creditor împrumut privat, care oferă împrumuturi oportunitate de viață timp. Ai nevoie de un împrumut de urgență pentru a plăti datoriile sau ai nevoie de un împrumut pentru a îmbunătăți afacerea ta? Ați fost respinse de către bănci și alte instituții financiare? Ai nevoie de un împrumut de consolidare sau ipotecar? cauta mai mult, deoarece noi suntem aici pentru a face toate problemele tale financiare, un lucru din trecut. Noi împrumuta fonduri pentru persoanele care au nevoie de asistență financiară, care au un credit rău sau care au nevoie de bani pentru a plăti facturile, pentru a investi în interes de afaceri, la o rată de 2%. Vreau să folosesc acest mediu pentru a vă informa că furnizăm o asistență fiabilă și beneficiar și va fi dispus să ofere un împrumut. Așa că ne contactați astăzi prin e-mail la adresa:
estherpatrick83@gmail.com

RUTH EDWIN 2016-12-27 11:51:03

Bună ziua, numele meu este dna Ruth Edwin, o victimă a fraudei în mâinile creditorilor false. i-au pierdut aproximativ 23.000 €, deoarece am nevoie de un capital mare de 55.000 €. Aproape că a murit, am avut nici un loc pentru a merge. afacerea mea a fost distrusă, iar în acest proces am pierdut fiul meu. Nu am putut sta din nou, acest lucru se întâmplă. în luna august 2016, m-am întâlnit un prieten bun, care mi-a prezentat o mamă bună, doamna Mary William, că în cele din urmă ma ajutat să asigure un credit într-o companie. Mamă bună Vreau să folosesc această ocazie pentru a vă mulțumesc, și poate Dumnezeu să continue să vă binecuvânteze. Am dori, de asemenea, să folosească această oportunitate de a consilia colegii români, că există mai mulți escroci acolo, așa că, dacă aveți nevoie de un împrumut, și doresc să obțină un credit rapid, numai prin dna înregistra Mary William prin e-mail: marywilliam902@gmail.com. De asemenea, puteți să mă contactați prin intermediul acestui e-mail: ruthedwin98@gmail.com. dacă aveți orice îndoială. te rog ea este singura persoană de încredere și de încredere.
Mulțumesc.

Ultima ora

Newsletter gratuit