Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Documente necesare producatorilor de lapte pentru obtinerea ajutoarelor exceptionale

documente-necesare-producatorilor-de-lapte-pentru-obtinerea-ajutoarelor-exceptionale

In data de 12 aprilie 2017 a fost publicata in Monitorul Oficial, Hotararea nr. 211/2017 privind distribuirea unei sume pentru producatorii de lapte din suma stabilita lin anexa la Regulamentul UE.



Conform datelor comuniucate recent de APIA, ajutorul financiar se acorda producatorilor de lapte, persoane juridice, persoane fizice, persoane fizice autorizate, intreprinderi individuale si intreprinderi familiale.
 
Cererile pentru aceasta schema de ajutoare de adaptare exceptionala destinata producatorilor de lapte se depun la Centrele APIA pana la data de 2 mai 2017, inclusiv, insoţite de urmatoarele documente care se prezinta si in original:

- Copie a BI/CI al/a solicitantului persoana fizica;
- Copie a certificatului de inregistrare la Oficiul National al Registrului Comertului in cazul persoanelor juridice PJ/PFA/II/IF;
- Copie de pe pasaportul fiecarei vaci de lapte existente in exploatatie la data depunerii cererii;
- Copie de pe prima si ultima pagina din RIE, din care sa rezulte numarul de vaci existente in exploatatie la data depunerii cererii;
- Extras din RNE care atesta numarul de vaci de lapte identificate si inregistrare la data depunerii cererii detaliat pe crotalii;
 
De asemenea,  dupa caz, se vor depune copii de pe facturi sau de pe fila din carnetul de comercializare sau copie de pe avizul de insotire a marfii si/sau de pe dispozitia de incasare pentru producatorii care efectueaza vanzarea laptelui prin automate de lapte, prin care sa se ateste livrarea/vanzarea direct a minim 4 tone lapte in perioada 1 aprilie 2015-31 martie 2016.
 
Tot dupa caz, producatorii vor mai avea nevoie de urmatoarele documente:
- copie de pe cel putin un contract cu un prim-cumparator, incheiat pe o perioada de minimum 6 luni, valabil la data depunerii cererii, insotita de copii de pe cel putin o factura sau cel putin o fila din carnetul de comercializare a produselor din sectorul agricol, datata in anul 2017;
- copie de pe fila/filele din carnetul de comercializare a produselor din sectorul agricol, pentru vanzarea direct datata in anul 2017;
- copie de pe cel putin un aviz de insotire a marfii si de pe cel putin o dispozitie de incasare a valorii/documente fiscal aferente laptelui comercializat in anul 2017
- copie de pe cel putin o factura de vanzare directa a laptelui in anul 2017, prin PFA, II, IF, PJ.
- Dovada cont bancar activ banca/trezorerie.
 
Suma alocata pentru acest tip de ajutor excepţional este de 24.284.644,98 de lei, echivalent a 5.448.041,5 de euro, care se asigura din Fondul European de Garantare Agricola, prin bugetul Ministerului Agriculturii şi Dezvoltarii Rurale pe anul 2017.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Documente necesare producatorilor de lapte pentru obtinerea ajutoarelor exceptionale
Rating:
Nota: 4.75 din 2 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Masura 121

Intrebare: Buna ziua, va rog sa mi spuneti pana cand se pot depune cererile pentru masura 121? Multumesc.

Raspuns: buna ziua. initial termenul expirase pe 18 ianuarie, dar din cauza ca s au primit prea putine dosar... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii10 comentarii


Wulan Sari 2018-02-26 14:42:32

Mulțumesc lui Dumnezeu Atotputernic că mi-a oferit această ocazie să împărtășesc mărturia mea, sunt doamna Wulan Sari, căutați un împrumut? Aș dori să aduc acest lucru la toate notele de împrumut pentru a fi prudent, deoarece atât de multe companii false de împrumut pe internet. Am fost o victimă a unei companii de împrumut fals 4, am pierdut atât de mulți bani pentru că am căutat un împrumut de la o companie de împrumuturi false pe care am aflat ulterior că sunt o înșelătorie. În acest proces am fost arestat de oamenii cărora le datorez, pentru că nu am putut să mă întâlnesc pentru timpul pe care am promis să-l plătesc și am fost arestat. Tocmai am ieșit din închisoare, când am întâlnit un prieten care ma intorcea la un împrumutător pentru că el ma convins că a obținut împrumutul de la el GLOBAL FINANCE LIMITED, așa că nu am de ales pentru a da un proces pentru că trebuie să întâlnesc standard de viață și să-mi plătesc datoriile și să încep o afacere nouă. Așa că am obținut împrumutul meu de la GLOBAL FINANCE LIMITED fără stres, acesta fiind motivul pentru care în final am primit împrumutul în contul meu bancar și i-am sunat pe prietenul meu Julia Simon că am primit împrumutul și am introdus, de asemenea, atât de mulți oameni la Bun mama doamna AUGUSTA IBRAMHIM. Deci, de asemenea, aici am decis să împărtășesc mărturia mea persoanelor care au nevoie de un împrumut, astfel încât acestea să nu cadă în mâinile împrumutătorilor de credite false. Dacă aveți nevoie de împrumutul mai bine, contactați-l pe CEO-ul împrumutului limitat GLOBAL FINANCE DAN AUGUSTA IBRAMHIM. contactați-le prin e-mail:. augustaibramhim11@gmail.com,. Încă mai puteți să mă contactați prin e-mailul meu pentru mai multe informații despre sariwulan3600@gmail.com. Dumnezeu te ajută și fii foarte atent.

Wulan Sari 2018-02-25 22:03:03

Mulțumesc lui Dumnezeu Atotputernic că mi-a oferit această ocazie să împărtășesc mărturia mea, sunt doamna Wulan Sari, căutați un împrumut? Aș dori să aduc acest lucru la toate notele de împrumut pentru a fi prudent, deoarece atât de multe companii false de împrumut pe internet. Am fost o victimă a unei companii de împrumut fals 4, am pierdut atât de mulți bani pentru că am căutat un împrumut de la o companie de împrumuturi false pe care am aflat ulterior că sunt o înșelătorie. În acest proces am fost arestat de oamenii cărora le datorez, pentru că nu am putut să mă întâlnesc pentru timpul pe care am promis să-l plătesc și am fost arestat. Tocmai am ieșit din închisoare, când am întâlnit un prieten care ma intorcea la un împrumutător pentru că el ma convins că a obținut împrumutul de la el GLOBAL FINANCE LIMITED, așa că nu am de ales pentru a da un proces pentru că trebuie să întâlnesc standard de viață și să-mi plătesc datoriile și să încep o afacere nouă. Așa că am obținut împrumutul meu de la GLOBAL FINANCE LIMITED fără stres, acesta fiind motivul pentru care în final am primit împrumutul în contul meu bancar și i-am sunat pe prietenul meu Julia Simon că am primit împrumutul și am introdus, de asemenea, atât de mulți oameni la Bun mama doamna AUGUSTA IBRAMHIM. Deci, de asemenea, aici am decis să împărtășesc mărturia mea persoanelor care au nevoie de un împrumut, astfel încât acestea să nu cadă în mâinile împrumutătorilor de credite false. Dacă aveți nevoie de împrumutul mai bine, contactați-l pe CEO-ul împrumutului limitat GLOBAL FINANCE DAN AUGUSTA IBRAMHIM. contactați-le prin e-mail:. augustaibramhim11@gmail.com,. Încă mai puteți să mă contactați prin e-mailul meu pentru mai multe informații despre sariwulan3600@gmail.com. Dumnezeu te ajută și fii foarte atent.

Julia Simon 2018-02-25 21:56:03

buna
 Toată lumea care vede asta în întreaga lume, există mulți escroci pe acest site, am veste bună să împărtășesc. Vă rugăm să vă alăturați-vă să fiți fericiți și recunoscători companiei împrumutător. Tocmai am primit un împrumut de la GLOBAL FINANCE LIMITED care este legitim.
 Așa fac contactele mele. Am văzut mărturia doamnei Wulan Sari din România în acest forum despre cum a obținut un împrumut de la ea și le-a dat un e-mail tuturor "augustaibramhim11@gmail.com", așa că i-am trimis imediat prin e-mail și au răspuns la e-mailul meu, sincer , Initial am foarte speriat pentru ca mi-am pierdut banii atat de prost inainte. Dar, am fost surprins că mai puțin de 3 ore mai târziu, un împrumut în valoare de 52.000 de euro pe care l-am aplicat pentru mine a fost efectiv transferat în contul meu.

Întregul proces este simplu. Și împrumuturile de urgență la rata de 2% am primit rapid Fără taxă. Niciun garant nu a fost necesar de la mine. Până acum, îmi pare greu să cred că este adevărat. Am crezut că visez când am primit un avertisment de la banca mea. Acum, inima mea este plină de bucurie. Sfatul meu simplu pentru oricine caută un impuls autentic de a obține o sumă de împrumut legitim pentru a începe o afacere sau pentru a finanța un proiect este să le trimiteți prin e-mail acum și veți fi surprins de cât de surprins am fost. Vreau să mulțumesc în special lui Augusta Ibramhim pentru că a dat contactele lor în acest forum.

 Și dacă îi chemați și primiți un împrumut de la ei și asta nu este totul, ei au un viitor care oferă, de asemenea, sfaturi financiare cu privire la modul în care investiți împrumutul pentru a vă asigura că nu veți deveni niciodată săraci din nou în viața și acest serviciu. Gratuit, vă rugăm să răspândiți vestea bună, astfel încât și ceilalți să poată beneficia. Vă mulțumim, trimiteți-le din nou prin e-mail ^ "augustaibramhim11@gmail.com"
^, Numele meu este Julia Simon Contactați-mă, acesta este e-mailul meu juliasimon460@gmail.com
 Notă: toți escrocii solicită taxă de înscriere, aveți grijă, totul este înșelătorie. Fie ca Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toti
mulțumesc

LUIS CARLOS 2017-10-20 08:23:42

Aveți nevoie de o împrumut dacă vi se aplică acum.

Oferim împrumuturi și servicii financiare de orice fel. Împrumutul nostru variază de la afaceri la împrumuturi personale sau condiții pe termen lung sau scurt, cu dobânzi favorabile 2%. Procesul nostru de împrumut este foarte rapid și sigur, cu garanții. Pentru mai multe informații despre serviciile noastre, vizitați-ne la adresa noastră de e-mail; Luiscarlosfinance@outlook.com vă rugăm să ne comunicați suma împrumutului de care aveți nevoie și să doriți durata împrumutului. Noi sper sa ne mai auzim. Puteți trimite un mesaj la adresa de e-mail de mai jos. Luiscarlosfinance@outlook.com

NOTĂ: toate e-mail-urile ar trebui să fie transmise la: Luiscarlosfinance@outlook.com

Julia Simon 2017-10-17 01:02:43

Buna tuturor,
Numele meu este Julia Simon din Marea Britanie, Birmingham Vreau să folosesc acest suport pentru a sfătui pe toată lumea să vă aducă aminte la obținerea unui împrumut aici, am cerut un împrumut de aproximativ 120.000 de lire de la o femeie din Turcia și am pierdut aproximativ 52.000 de lire sterline fără luând împrumuturi, au cerut din nou și din nou costul, plătesc aproape 52 de lire sterline încă nu am primit un împrumut, mi-au fost arătate de două ori câte două femei diferite în Germania, voi continua să păstrez speranța în Dumnezeu Atotputernic că voi întâlni persoana potrivită într-o zi, pentru că am fost respinsă de bancă aici, la Birmingham.

Dumnezeu să fie gloria, am întâlnit un prieten care tocmai a solicitat un împrumut și a obținut împrumutul fără stres, așa că mi-a prezentat-o ​​doamnei Augusta Ibramhim, CEO Gurantee Trust Loan și am aplicat pentru 150.000 de lire s-au gândit a fost o glumă și o fraudă, dar am primit împrumutul meu în mai puțin de 24 de ore doar 2% fără garanții. Sunt foarte fericit pentru că am fost salvat de a deveni sărac
așa că am sfaturi tuturor oamenilor de aici, care au nevoie de împrumuturi pentru a contacta
Doamna Augusta Ibramhim prin e-mail: augustaibramhim11@gmail.com

Puteți să mă contactați dacă aveți nevoie de alte informații prin e-mail: juliasimon460@gmail.com

Încă o dată vă mulțumesc tuturor că ați citit mărturia mea și că Dumnezeu poate continua să ne binecuvânteze pe toți și să ne dea viață lungă și prosperitate

Wulan Sari 2017-10-17 00:58:41

Buna,
Sunteți locul potrivit pentru soluțiile de împrumut de aici! Garanția Trust Trust oferă împrumuturi companiilor și persoanelor fizice la o rată a dobânzii scăzută și accesibilă de 2%. la tot personalul sau persoane, vă rugăm să ne contactați pentru ajutor financiar de urgență imediat sau de stres, suntem mândri de angajamentul nostru față de clienții noștri; Desigur, credite personale, credite auto, credite de afaceri / investiții, împrumut pe termen scurt pentru a începe să gândesc la obținerea unui împrumut? Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă începe propria afacere? Ești în datorii? Aceasta este șansa dvs. de a vă îndeplini dorința, de a vă oferi împrumuturi personale, împrumuturi pentru afaceri și împrumuturi corporative și de orice tip, puteți contacta doamna Loana George și pur și simplu vă puteți înscrie cu doamna Loana George prin e-mail: loanageorge11@gmail.com. De asemenea, puteți să mă contactați prin intermediul acestui e-mail: sariwulan3600@gmail.com. dacă aveți vreo îndoială. vă rog, el este singurul care este fiabil și demn de încredere.

GRACE MICHAEL 2017-10-11 07:52:38

Eu sunt dna Grace Michael, un creditor privat de împrumut, care oferă oportunități de viață. Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă achita datoriile sau aveți nevoie de un împrumut pentru a vă îmbunătăți afacerea? Ați fost respinsă de bănci și de alte instituții financiare? Aveți nevoie de un împrumut de consolidare sau de ipotecă? căutați mai mult, pentru că suntem aici pentru a face toate problemele dvs. financiare un lucru din trecut. Împrumuturile acordate persoanelor fizice care au nevoie de asistență financiară, care au un credit rău sau au nevoie de bani pentru a plăti facturile, să investească în afaceri la o rată de 2%. Vreau să utilizez acest mediu pentru a vă informa că oferim asistență și destinatar fiabil și că vom fi dispuși să oferim împrumuturi. Deci, contactați-ne astăzi prin e-mail la:
gracemichael901@gmail.com

Suma maximă pe care o împrumutăm este de 700.000.000,00 în următoarele
valută: Dolari americani de stat, Euro și marii britanice
Mulțumesc

GLORIA JOHNSON 2017-10-11 07:51:55

Numele meu este Gloria Johnson si locuiesc in romani, iar viata merita traita chiar acum pentru mine și familia mea și toate acestea sunt din cauza domnului Esther patrick Dumnezeu, am folosit pentru a avea o viață plină de tristețe, pentru că fiul meu avea nevoie un transplant de rinichi si toate economiile noastre vor medicamentele lor, și că ne lasă în mod normal, nu sunt bani pentru a plăti facturile sau chiar pentru a pune suficientă hrană pe masa noastră, iar chiria noastră se datorează și nici fonduri pentru a plăti pentru aceste conturi și viața a simțit acest lucru nedrept față de mine. Am plâns să dormi în fiecare noapte până la o zi, am fost de navigare prin Google și am văzut o izbitoare femei de anunțuri emite credite personale și că oferta este deschisă tuturor, și am auzit atât de multe lucruri despre o fraudă pe internet, dar în acest moment în meu viață, am fost foarte disperat și dispus să își asume orice risc, dar la sfârșitul zilei, am aplicat pentru acest împrumut și de la un pas la altul, am primit împrumutul meu în termen de 24 de ore, prin transfer bancar, și știți ce, The am fost atât de șocată pentru că nu am mai văzut vreodată pe cineva cu o astfel de inimă devotat și un fel, așa că, dacă sunteți în situația anterioară mea sau vă aflați în mare nevoie de un împrumut legitim, puteți veni la acest Dumnezeu a trimis creditor prin: estherpatrick83@gmail.com,

Mrs QUEEN OWEN 2017-10-11 07:51:12

Numele meu este doamna QUEEN OWEN, C.E.O de la "ACCESS LOAN FIRM" Creditor de împrumut care oferă împrumuturi pentru oportunități de viață și o rată a dobânzii de 2%. Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă achita datoriile sau aveți nevoie de un împrumut pentru a vă îmbunătăți afacerea? din împrumutul de împrumut garantat în împrumut. Nu te uita mai mult pentru că suntem aici pentru a face toate problemele tale financiare un lucru din trecut! acordăm împrumuturi companiilor, entităților private și persoanelor de încredere la o rată a dobânzii scăzută și accesibilă și o perioadă de grație de șase luni înainte de începerea rambursării ratei lunare a împrumutului. Queenowen9@gmail.com

Ai nevoie de un împrumut de urgență pentru o rată ieftină?
Ești în datorii?
Aveți un credit rău?
Ați fost refuzat de bănci sau de creditori?
Aveți nevoie de un împrumut pentru a vă începe propria afacere?
Aveți nevoie de un împrumut pe viață?
Aveți nevoie de un împrumut de locuință / investiție?
contactați-ne prin adresa noastră de e-mail: queenowen9@gmail.com

Salutari
Doamna QUEEN OWEN

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018".



Forum
LANLAZAR MARCUS spune: Buna, Aveți nevoie de un împrumut urgent pentru a vă rezolva nevoile financiare? Oferim împrumuturi cuprinse între 2.000.00 și 100.000.000,00, suntem fiabile, puternice, rapide și dinamice,...
20 Mai 2018 00:17:12
Raspunde la intrebare
Cutus Valentina spune: Buna seara, am si eu un par in gradina si deja i- au aparut fructele. Se poate sa-l replantez acum in alta parte pentru ca acolo unde este acum se va construi ceva? Si daca se poate cum ar fi mai bine...