Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Fermierii cu suprafete intre 50 si 250 de hectare intra la plata ultimei transe a subventiei

fermierii-cu-suprafete-intre-50-si-250-de-hectare-intra-la-plata-ultimei-transe-a-subventiei

Pana acum, numărul fermierilor care si-au primit subventiile integral depăseste 447.000 de beneficiari.


Zilele acestea la APIA s-a deblocat plata subventiilor si pentru fermierii care detin suprafete mai mari de teren, după ce sistemul informatic nu a permis pana acum decat efectuarea de plati pentru micii fermieri.
 
Zilele trecute, functionarii APIA au primit lista pentru un nou prag de beneficiari care urmeaza sa intre la plata subventiilor integrale, fiind vorba de fermierii care au depuse cereri pentru suprafete cuprinse intre 50 si 250 de hectare.
 
Cei care mai au de asteptat pana cand isi vor primi banii integral sunt fermierii care au fost controlati prin teledetectie, in cazul lor, platile urmand a fi facute din data de 15 ianuarie.

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
3 culturi profitabile - Goji Merisoare Aronia


  Fa-ti propria afacere cultivand trei arbusti miraculosi care te pot imbogati   Cine nu a aflat de efectele absolut miraculoase pentru sanatate ale merisorului Dar de cele ale fructelor de Goji sau Aronia Si daca nu ai aflat inca iti spunem noi Aceste fructe mici sunt cotate ca super-alimente fiind unele dintre cele mai...

Oferta Speciala
valabila 48h

 
Pana la inceputul acestei saptamani, numarul beneficiarilor care primisera platile integrale se ridica la 447.012 fermieri, suma totala achitata fiind de 110,40 de milioane de euro.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Fermierii cu suprafete intre 50 si 250 de hectare intra la plata ultimei transe a subventiei
Rating:
Nota: 5 din 2 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Ingrijirea spanacului

Intrebare: care sunt lucrarile de ingrijire ale spanacului?

Raspuns: Lucrarile de ingrijire ale spanacului constau in: completarea golurilor cu samanta preincoltita, fer... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii64 comentarii




Nicu 2018-01-03 14:23:16

In Saveni jud. Botosani a intrat la careva ?

cristian 2018-01-03 13:31:05

Buna ziua sunt din teleorman am 14 h si am primit joi plata finala sunt tanar fermier.

marcel 2017-12-31 11:01:44

In Olt 0 lei nici măcar avans !
Apia Olt a declarat pe 27 că a autorizat la plată absolut toti fermieri ,acum depinde de Apia centrală când ne bagă la plată !
Acolo este buba dacă este să ne luăm după cei din Olt ! Să sperăm că-i primim şi noi în primele zile ale anului nou !
LA MULTI ANI!

costica 2017-12-30 21:53:44

Eu am 9 ha si nu am luat transa doua bank post bacau







oua bank post bacau

Ion 2017-12-30 19:43:45

In judetul Olt a luat cineva banii dintre cei care au intre 8,00 ha si 30 ha si la ce banca?

Suciu 2017-12-30 16:45:19

Buna ziua a primit cineva subventia dintr e cei aflati la contro? Multumesk !

Alex 2017-12-30 11:18:56

Niste nesimtiti jegosi. Atatia banii sa aibe si ei anu viitor cat avem noi la sfarsit de an in buzunar..

Agricultor 2017-12-30 09:39:16

Nu are nici-o treaba datoriile de la primarie cu platile subventiile APIA!

costica 2017-12-30 09:16:14

salut colegii ,poate sami confirme si mie cineva care are datorii la primarie si a luat suventia ?

costica 2017-12-30 09:14:41

salut colegii ,poate sami confirme si mie cineva care are datorii la primarie si a luat suventia ?

Fermier 2017-12-29 23:39:57

Azi au intrat am 15ha jud Alba

ioan 2017-12-29 22:14:25

In iasi a intrat azi am peste 19 ha

laszlo 2017-12-29 21:29:15

astazi au intrat bani pentru scz vaci in harghita cec banc

Andi 2017-12-29 19:55:41

Sunt facute platile la Apia, insa nu s-a dat drumul la bani.Nu Guvernul e vinovat ci APIA!!!Neamt

Madalina Zavalichi 2017-12-29 19:27:14

In neamt numai in nov am primit suventia in rest ochi in soare minciuni ce greu era sa ne faca o bucurie am4.50ha

Fermier 2017-12-29 18:33:21

Bt Buzau ...8h ...NIMIC din transa trei!!!! Apia zice ca a dat drumul la autorizare plata....

Costy 2017-12-29 14:02:51

Prin BT a primit cineva azi,pana in 50ha?

dan 2017-12-29 13:36:28

cluj - verficat 28.12.2017 ora 15.00.
cont O nici avans nici lichidare3ha fanat si 11 vaci de lapte.Mincinosi ordinari .

Sergiu 2017-12-29 13:20:35

Stiti cumva cat se da la ovine?

Ioan 2017-12-29 12:04:26

Ai depus dosar pentru seceta la Apia???

Ioan 2017-12-29 11:41:47

Stimati tovarasi fermieri! A luat cineva pentru uscare? Pardon! Pentru seceta! Aproape ca nu am avut porumb! Stiti cand se plateste?

Fermier 000 2017-12-29 11:00:21

Dragi fermieri pe înverzire a luat cineva?Sau dacă știți când se plătește?

Ioan 2017-12-29 09:12:30

Am primit in judetul Cluj a doua transa pe 22 ha. Pana acum ministrul acesta este cel mai serios! Ceilalti au fost niste mincinosi ordinari!

ela 2017-12-29 05:45:18

Adriana ai mai primit pana akum ceva bani?

Adriana cucu 2017-12-29 01:50:54

Brd Călărași ieri dupa amiaza au intrat 410lei/ha!Am peste 100Ha!

ela 2017-12-28 23:46:24

A primit careva akum si si nu a luat avans inainte?

Fermier 2017-12-28 22:22:33

Au intrat la foarte mulți astăzi asa Au zis la cec dar stiu pe cineva cu 10 ha care nu a primit.

ela 2017-12-28 21:17:04

ai avut si pamant?

Elena 2017-12-28 20:46:53

In noiembrie prima transa scz ovine in total 25 euro

ela 2017-12-28 20:41:37

Elena cand ai pimit avans scz ovine?

nicu 2017-12-28 19:55:24

Domnule fermier ,mai stiti si alte persoane la care le-au intrat?,sunt dintr-o localitate mai indepartata de oras ,nu pot verifica zilnic ,va multumesc.

Elena 2017-12-28 19:48:54

Azi am primit diferenta la scz ovine
la Sibiu cec

Fermier 2017-12-28 19:37:13

Cec dupa ora 3

nicu 2017-12-28 19:16:58

In Botosani la ce banca au intrat domnul fermier?

ela 2017-12-28 18:37:43

Sunt careva care au primit akum si nu au luat avans si nu a fost nici la control?

Fermier 2017-12-28 18:05:30

Am primit avans 15300 lei ai astăzi 15800 lei mai am de primit ANT1 si sprijin cuplat soia dar prin mai.

ela 2017-12-28 18:02:50

Si ati luat peste suma de 1200 euro akum?

ela 2017-12-28 18:01:22

Cei care a-ti luat azi ati primit si avans inainte?

Fermier 2017-12-28 17:21:00

Am primit astăzi pentru 37 ha. Botosani

Tr 2017-12-28 16:36:51

Au intrat astăzi transa 2.am 35 ha

Natalia 2017-12-28 15:54:39

A intrat transa 2 in jud cluj gherla..am 26 de hectare

fermier tanar 2017-12-28 15:22:38

Au intrat azi ,dar fara diferenta pentru zone defavorizate...

Florea 2017-12-28 15:05:16

Astăzi a intrat diferența pe suprafața.

Clau 2017-12-27 20:04:05

Ăștia numai se laudă toată ziua, dar conturile sunt mai goale ca anul trecut , niște comunisti mincinoși!

ioan 2017-12-27 19:57:29

Am verificat contu si am 19 ha si nu sa dat nimic.

Ion 2017-12-27 19:34:14

Nu cred

Agricultor 2017-12-27 17:44:08

A luat cineva transa a doua de subventie cu suprafata de teren intre 10 ha si 50Ha?

Daea 2017-12-24 15:23:47

Crăciun Fericit!!!!

Agricultor 2017-12-24 09:26:29

Poate sa-mi spuna cineva care are intre 7,5 ha - 50 ha daca a primit transa a doua de subventie?

Ioan mures 2017-12-23 10:41:40

Au intrat ieri in jur de 400 ron ha . Suprafata sub 5 ha.

ioan 2017-12-22 16:41:00

Dl florin cate ha aveti? De nu ati primit.

Florin 2017-12-22 16:22:05

Am verificat azi la BRD Bihor,0 lei.

Fermier 2017-12-22 11:50:59

Nu am primit pentru că am avut 3 ha floarea din 39 cultivate.

BB 2017-12-22 09:58:22

din cei care au primit bani pe ultima transa poate confirma cineva ca a avut cultura de floarea soarelui?

marcel 2017-12-22 09:50:19

Nici în Olt nu a luat nimeni nici un ban din cei 3200 care au fost la control ! Ieri au zis că trimit la plată listele la începutul lui ian.dar merge cam greu aplicatia !
SĂRBĂTORI FERICITE !

Adriana Constanța Marzan/Coșoveni - Dolj 2017-12-21 22:53:33

O mulțime de persoane din zona noastră, cu terenuri mici, de 1 - 5 ha, care au fost la teledetectie si au fost OK, lucru confirmat și de APIA Dolj, nu au primit nici măcar avansul. Între timp ni se servește limbajul de lemn cu sumele totale pe țara, etc. Am citit postări ca nu vom vedea banii decat după 15 ianuarie... Rușine ! Între timp cu ce plătim lucrările de toamna? Sărbători fericite birocratilor care ne conduc chipurile în interesul nostru !

ion 2017-12-21 20:00:10

Am picat la control! De la Apia mi s-a spus ca am fost gasit in regula.....pana acum nu am primit nici un leu! Mai este cineva in aceasta situatie si ce este de facut? Offf si speram ca PSD-ul asta va face sa mearga lucrurile mai bine!

Agricultor 2017-12-21 19:16:18

Cei care au intre 7 ha - 50 ha si nu au fost la teledetectie cand primesc banii?Fiindca de acestia nu mai spun nimic!Mai mult de atat dupa depunerea cererilor prin luna iunie a acestui an se spunea ca nu mai sunt 300.000 mii de fermieri mici,deoarece s-au asociat sa primeasca si ei plata redistributiva,iar acum cei de la APIA spun ca au dat banii la 447.000 fermieri mici!

Cristinel 2017-12-21 15:47:45

Am 14,55h acum an fost la cec cont 0

Fermier 2017-12-21 14:12:04

Si eu am sub 19 h si am luat doar o transa in noiembrie.nu cred ca o sa mai faca plati anul asta

Cristinel 2017-12-21 13:18:33

E cineva din vrancea care a primit a2 transă

Fermier 2017-12-21 12:52:14

Dl Ioan și eu am peste 19he dar numai o tura nea dat.

ioan 2017-12-21 12:20:00

Am 19 ha si nu am primit a 2 transa.

Natalia 2017-12-21 10:21:16

Se dau pe naiba

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018".



Forum
Elena Ioana Andreea spune: My name is Elena Ioana Andreea and i am from Iași in Romania i just received my loan from Patricia Kingsman loan company right now and i have heard about this company and i thought it was a fake...
15 Iun. 2018 01:04:32
Raspunde la intrebare
Veronica Rose Holly spune: Patricia Dumnezeu vă va binecuvânta și compania voastră Numele meu este Veronica Rose Holly. Sunt din București România nu am nimic de spus pe nimeni care are nevoie de un împrumut adevărat...