Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Peste 700.000 de fermieri autorizati pentru plata finala

peste-700000-de-fermieri-autorizati-pentru-plata-finala

Doar in ultima zi din ianuarie, APIA a autorizat la plata dosarele a 99.900 de fermieri.


In ultima zi a lunii ianuarie, directorul general al APIA, Adrian Pintea a facut un nou anunt privind stadiul platilor efectuate catre fermieri, precizand ca pana la acest moment au fost autorizate la plata peste 700.000 de dosare.
 
Mai exact, este vorba de 700.111 fermieri unici introdusi la plata finala pana la data de 31 ianuarie, suma totala autorizata la plata fiind de 816,85 de milioane de lei.
 
Adrian Pintrea a mai precizat ca in ultima zi din ianuarie, agentia a autorizat plata pentru 99.900 de fermeiri, suma transferata in conturile acestora fiind de 30,58 de milioane de euro.
 

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Afacere la cheie cu flori in ghiveci


Aveti un teren de 100 mp Puteti castiga fara efort 30 000 de euro an cultivand si comercializand FLORI IN GHIVECI Florile in ghiveci castiga din ce in ce mai mult teren Motivul este usor de intuit – florile in ghiveci rezista un timp mai indelungat – si acesta este un aspect care conteaza enorm mai ales daca este vorba despre...

Oferta Speciala
valabila 48h

In total, suma autorizata de APIA in campania de plati pe 2017, pana la finele lunii ianuarie este de 1,767 de miliarde de euro, aici fiind incluse avansurile primite pana la 1 decembrie si diferentele de plata achitate pana acum.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Peste 700.000 de fermieri autorizati pentru plata finala
Rating:
Nota: 5 din 2 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Legislatie aplicabila unei licitatii publice pasunat

Intrebare: Buna ziua, as avea urmatoarea intrebare legata de organizarea unei licitatii publice: In mai anul trecut s-a organizat licitatie publica pentru pasunat, printr-o HCL adoptata in data de 07.05.2013, licitatie ce a avut loc in 22.05.2013. Asa cum era corect Caietul de sarcini precum si intreaga procedura s-au organizat pe Legea 214. Aceasta insa s-a abrogat la data de 13.05.2013, intrand in vigoare OUG 34/2013. In mod legal, aceasta licitatie cum ar fi trebuit sa fie condusa? Sub auspiciile legii 214 sau a OUG 34, in vigoare la data licitatiei propriu-zise? Mentionez ca in caietul de sarcini se acorda conform legii 214, dreptul Asociatiilor de crescatori sa adjudece fara licitatie (suntem asociatie). Am inaintat actiune in fata tribunalului, iar acum abia se judeca, insa in primul rand aceasta ar fi problema: care lege se va aplica? 214 sau OUG 34? Va multumesc!

Raspuns: In mod normal licitatia ar trebui condusa dupa OUG 34.... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii24 comentarii





Vucucucu 2018-02-13 23:46:22

S au livrat banii ii pe ovine!!!!
Jud alba

Anonim 2018-02-13 16:15:25

Niște nesimțiți care stau la căldură pe salarii frumoase.Dacă marfa agricultorului sau a crescătorului de animale ar fi plătita ne-am pi**ape mila lor. Suntem bătaia de joc a guvernanților si a funcționarilor. Ar trebui dusi in câmp sau la o fermă de animale să vadă cum se mănâncă o pâine.

Dragos xx 2018-02-08 14:27:06

Din olt ,a luat cineva a doua tranșă??
Apia olt=incompetență maxima,salarii uriașe,munca zero!!
Asta înseamnă apia olt

Calin 2018-02-07 13:17:56

A luat cineva banii pe ovine?

Andreea 2018-02-07 13:14:04

A primit cineva bani pe ovine ??

gigete_fara_plete 2018-02-07 11:26:40

Noua ne-a intrat ... dar nu bani!!!!!

Ionut 2018-02-07 02:02:20

Cei de la teledetectie cand vor primi banii?exista cineva care stie raspunsul????

Florin 2018-02-06 17:57:21

Verificat azi la BRD Bihor, vaci și vegetal ,ant. , zero lei.

ion 2018-02-06 12:57:47

A primit cineva din cei care au fost la control vreun ban? Cata bataie de joc!

Mihaela muresan 2018-02-06 12:51:01

Stie cineva daca sa bagata subventia pe ovine..

laszlo 2018-02-05 21:26:00

azi a aparut pe agroinfo ca pe 28 februarie se finalizeaza platiile ant bovine adica toti ar trebui sa primim bani pentru animale si lapte

popescu 2018-02-05 19:04:12

Ce se intampla domnilor cu tara asta ce se intampla cu dosarele de la agentia de apia din huedin pe satul vanatori com ciucea sunt o multime de oameni care nu au primit nici o transa rusine domniilor care sunteti la guvernare

popescu 2018-02-05 18:59:57

Au intrat ceva bani la persoanele care au fost cotrolate de apia pt teren pe jud cj

Andreea 2018-02-05 13:43:38

A luat cineva subvenția la ovine ??

Alin 2018-02-05 12:48:30

În Olt nimic nici pana acum!!
La ce draq mai luati salarii de 6000 ron pe luna ,daca nu sunteti in stare sa finalizati niste dosare.
Eu muncesc de dimineata pana seara de nu mai stiu nici cum ma cheamă si iau 2400 ron....ce ati votat români aia primiti..bv!!

Ady cs 2018-02-02 20:24:18

A primit cineva ANT-UL pe animale?

Mozacu adriana 2018-02-02 17:07:22

Când intra subvenția pe roși la solar??

Ioana Bihor 2018-02-02 12:11:05

Minciuni iar si iar.Nici un ban pana acum si nu am.fost la control

Maria 2018-02-02 10:30:26

Am sunat si eu la Apia Bucuresti,a raspuns un nene care nu stia nimic ,asa de bine sant informati cei de acolo pentru salariile care tocmai li s au marit ,mai mare nesimtire si ignoranta nu cred ca exista ,si se mai mira de ce ne pleaca tineretul din tara ,l as intreba pe d ul ministru el pe ce lume traieste sau e invatat sa vehiculeze informatii false ca pe timpul lui ceausescu ,asa ca sa dea bine la popor .

Emilia. Botosani 2018-02-02 10:16:37

Oare ne mai duc mult cu zaharelul, cum pot minti in halul asta?? Careva ..un nr de telef...unde putem suna sa vedem in ce stadiu se afla dosarele??

Ciocarlan Constantin 2018-02-02 09:28:30

Minciuni, minciuni. Eu nu am luat nici un leu pana acum desi nu am fost la teledetectie sau control. Unde trebuie sa ma adresez sa vad ce se intampla? Mentionez ca cei de la Apia Medgidia jud Constanta mi-au spus ca dosarul este in regula si sa astept ca imi vor baga banii!!!

Florin Salaj 2018-02-01 22:22:21

Niste minciuni cumplite Azi am fost la Apia si surpriza niciun dosar de la teledetectie nu a primit raportul deci cu sa inceapa maine platile Incredibil cu cata nonsalanta mint acesti asazisi Sefi Apia care dau aceste informatii Votati PSD fratilor !!!!

alina alina dinca 2018-02-01 20:43:12

As dori sa stiu cati din cei 99.900 de fermieri pe care d-l Pintea zice ca i-a autorizat la plata, citez "doar in ultima zi" sunt macar 2 fermieri din esantionul de 75.599 fermieri aflati la control. Va rog frumos sa-l interbati si sa faceti un articol pe aceasta tema. Multumesc!

Emilia 2018-02-01 15:13:07

Minciuni, minciuni, minciuni.....Ne mai duceti mult cu vrajeala??? In sat la mine nu a luat nimeni, nimic, nici macar cei ce nu au avut teledetectie.... Unde putem suna sa aflam ce se intampla cu dosarele noastre? Jud Botosani

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura pentru 2018".



Forum
David spune: Poate sa îmi spună cineva dacă a intrat si pe.pasune acum ?
21 Oct. 2018 21:51:37
Raspunde la intrebare
Xyz spune: In PH stie cineva?mai exact la cec bank?
21 Oct. 2018 06:58:55
Raspunde la intrebare
Băluțoiu Cornel Marian spune: Am o infecție urinară cu enterococcus faecalis care după ani de tratamente cu antibiotice nu dispare. De fiecare dată după tratament îmi iese ori acest enterococcus sau staphylococcus...