Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Peste jumatate din beneficiarii Ajutoarelor Nationale Tranzitorii si-au primit banii in conturi

peste-jumatate-din-beneficiarii-ajutoarelor-nationale-tranzitorii-si-au-primit-banii-in-conturi

Desi erau anuntate initial pentru data de 10 martie, platile au inceput cu trei zile mai devreme, iar seful MADR se intereseaza personal daca banii au ajuns la fermieri.



Conform unui comunicat transmis de MADR, mai mult de jumatate dintre cei 114.000 de fermieri eligibili pentru Ajutoarele Nationale Tranzitorii in sectorul zootehnic si-au primit subventiile, in suma totala de 35,2 milioane de euro, dupa numai o zi de la debutul platilor
 
Pana in prezent, au fost alimentate conturile pentru 64.616 fermieri cu suma de 35,27 milioane de dintr-un total de 114.000 de beneficiari eligibili pentru Ajutoarele Nationale Tranzitorii in sectorul zootehnic.

 
Ministrul Agriculturii a anuntat recent ca platile vor incepe in data de 10 martie, dar banii au inceput de luni sa intre in conturile beneficiarilor, cu trei zile inainte de data stabilita initial. Anul trecut aceste subventii au fost platite abia in luna august.
 
Agentia de Plati si Interventie pentru Agricultura a demarat luni autorizarea la plata a fermierilor care au solicitat ajutoare nationale tranzitorii si sprijinul cuplat in sectorul zootehnic, plafonul total alocat celor sapte scheme de sprijin fiind de circa 311,6 milioane de euro, respectiv 1,387 miliarde de lei.
 
Plata ajutoarelor nationale tranzitorii si a sprijinului cuplat se efectueaza in lei la un curs de schimb de 4,4537 lei pentru un euro, stabilit de Banca Centrala Europeana la data de 30 septembrie 2016.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Peste jumatate din beneficiarii Ajutoarelor Nationale Tranzitorii si-au primit banii in conturi
Rating:
Nota: 3.98 din 51 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Cultivarea zmeurului

Intrebare: care este pH-ul optim al solului pentru cultivarea zmeurului?

Raspuns: pH-ul optim este de 6,5 dar zmeurul se poate cultiva in conditii bune si la un pH intre 6 si 7. Daca... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii117 comentarii


Ionela 2017-03-30 08:49:14

Mureș tot 0 lei....

Ionela 2017-03-21 12:00:36

Și azi tot 0 lei Mureș

Ionela 2017-03-14 10:30:23

Mureș 0 lei

Andrei 2017-03-13 19:09:07

Mihai ,la ce banca v.au intrat bani?

mihai 2017-03-13 12:16:13

eu am luat agromediu pe 2015 saptamana trecuta ,dar pe 2016 nimic !

Ioana 2017-03-13 05:18:14

Am si io o întrebare agromediu pe 2015 nu la luat nimeni care au știe cineva.

fost fermier 2017-03-12 23:29:53

Cand terminati rapoartele? Sunt la un pas de faliment ca m am bazat pe minciunile voastre luna de luna? Dati mă banii din 2015 si 2016 tâlharilor!

Stan Dorina 2017-03-12 18:41:59

Nu am primit nici un ban ca nu e gata raportul spun cei de la apia.

om sarac 2017-03-12 16:27:33

Agrointel spune ca cei de la control nu se găsesc la plată. Cat ne mai pedepsiti impostorilor de la apia? Huooooo! Morții vostri de incapabili!

Ramona_eu 2017-03-11 22:15:36

Natalia ai primit si agromediu pe 2016?

Jianu.mh 2017-03-11 22:15:05

MIE MI SA SPUS DE LA APIA CA DUPA 15 INCEP SA FACA PLATI SI DAEA SPUNE CA DEJA AU BANII IN CONTURI
CARE MINTE SI CARE ARE DREPTATE APIA SAU MINISTRUL?

Gica43 2017-03-11 22:13:50

cum sa spuna ca peste 80 %au deja banii in conturi pe 2016 asta este cretin ca la mine in comuna na primit nimeni
bataie de joc sfidare futui in gura de jegosi ordinari

Natalia 2017-03-11 20:50:22

Pentru Ioana..da am luat si in toamna pe pasune si acum am luat diferenta pe pasune si subventia pe oi..24 lei

bibarÈ 2017-03-11 19:51:34

Nenorocitul de ministru declara la Suceava ca 80% din fermieri si au primit subvențiile pe 2016. Cat poti sa fi de impostor sa minti asa? Ministrul de la justitie era mic copil pe lângă asta. Bai nenorocitilor de la APIA finalizati odata controalele ca la mine in localitate sunt in toi. Huuuu! Morții voastri!

dan 2017-03-11 17:36:13

Nu se dau bani ca nu s gata controalele. De luna viitoarea daca o sa înceapă ceva plăti la cei care n au primit niciun leuț.PSD si PNL aceeasi mizerie

fermier 2017-03-11 17:16:18

Jud Alba 0 lei

Zaharia 2017-03-11 11:52:28

o sa fim dusi cu presul pana dupa paste deabia atunci o sa primim bani asa in transe cate putin cate putin

titi 2017-03-11 11:14:42

Dați restantele si integral odată mortăciunior de la Apia. In Germania toti fermierii au d data fixa cand primesc cu totii. Fiva r moartea daca nu dati banii in martie.

Raul 2017-03-11 10:46:41

Peste tot este situatia la fel nu numai la brad

stanciu florin 2017-03-11 08:27:27

brad hunedoara nam primit agromediu 2015 nici avans 2016 sunt niste mincinosi si sarlatani au la brad doar incopetenti la apia...

Lucian 2017-03-11 07:46:00

Mai sunteti care ati primit pe vegetal?

Fermier 2017-03-11 07:09:21

A mai intrat la cineva știe cineva.

APIA 2017-03-10 23:04:49

Jud.Gorj ai fost informat corect. Referitor la restantele de agromediu 2015 acestea nu mai există in baza de date. Toate restantele au fost aprobate, iar AFIR mai trebuie sa trimită banii in conturi.Astfel s a evitat blocarea fermierilor cu acele restanțele de primit din 2015.Asadar banii din 2015 pot ajunge in conturi după cei aferenti campaniei 2016. Ministerul detine fondurile necesare plăților.

Jud .gorj 2017-03-10 22:32:09

minciuni si astazi contul a fost 0 lei
am sunat la apia si au spus ca nu au inceput platile pe vegetal si ca este posibil dupa 15 martie sa inceapa...am capiat unii spun ca-i alba altii ca-i neagra

Gica43 2017-03-10 22:30:32

Oameni buni voi nu sunteti invatati cu magariile lor sau ati uitat ca si anul trecut neau dus de nas cu minciuni ?
Meritam ceea ce ne fac astia si sa nu mai comentam atat
A iesit vreunul in strada sa spuna ofurile?NU
Ba din contra au declarat ministrului ca au primit banii mai repede decat se asteptau

Fermier.prostit 2017-03-10 22:09:34

@Apia ce control in teren?suntem in 2017 noi asteptam banii pe 2016.se depun cereri pentru 2017 pe alte culturi sau alte suprafete..ce control?Nu au bani .asta este cert au dat doar la cei cu suprafete mai mici.

anto 2017-03-10 21:17:46

Si pe când se gata controalele APIA

Ionela 2017-03-10 20:06:17

Dar cei cu suprafețe mari care am luat doar avans și restul pe suprafața și animale nu am primit, noi mai luăm luna aceasta ceva?

APIA 2017-03-10 19:59:38

Finalizarea controalelor in teren mai întârzie . Odată cu finalizare controalelor încep plățile si pentru fermierii care nu au primit niciun leu pentru campania 2016.

Ioana 2017-03-10 19:24:02

Natalia ai mai luat si in toamna

Natalia 2017-03-10 19:20:53

Pentru Fermier..Da am fost si au intrat 8500 lei

Fermier 2017-03-10 18:34:55

Cont 000!
Spune nea Petre ca pana pe 15 martie toti cei care primesc subv pe suprafete , vor primii banii de la toate masurile . Unde mortii masi sunt banii ? Astea stau degeaba , aia de la Apia incaseaza salarii de peste 4000 lei si nu fac nimic . Afara cu toti aia de la Apia si de la Min Agriculturii .

fermier sarac 2017-03-10 18:26:08

Hoților ati terminat azi controalele cum vă laudati? Dati mă banii ca n am luat nimic pe 2016. Controalele o sa le terminati peste o luna gunoaielor!

Ioana 2017-03-10 17:38:54

La suprafețe mari nu s-a achitat nimic și s-au oprit plățile la suprafață momentan. Știu de la doamna de la Apia pt. că am sunat azi și așa mi s-a spus din păcate. Nu am luat nici noi nimic.Sa vedem dacă luăm ceva pe animale până nu dăm faliment

Nina 2017-03-10 17:18:55

Din Maramureș a luat cineva?

Alex 2017-03-10 17:05:39

Nimeni nu a mai primit azi .

Fermier tinar 2017-03-10 16:26:22

Bai fratilor ,cei cu suprafete mari de teren adica gen 200-500ha ati luat ceva ?

Flavy28 2017-03-10 14:24:00

Prin Gorj sau Mehedinti a primit cineva pe pasune sau pe masuri de agromediu?

Fermier 2017-03-10 13:45:23

Dm Natalia ați fost la banca si cați bani Vau intrat daca nu va supărați.

Gabi 2017-03-10 13:31:52

La Mureș doamnele care se ocupă de plăți au mobilele închise si cele personale și cele de serviciu nu poți nici măcar să suni să te interesezi dacă ai decizie de plată

Fermier 2017-03-10 13:30:29

In Jud cluj a luat cineva știți cumva.

ionela 2017-03-10 12:11:57

la mures nu a luat nimeni?

radu ioan 2017-03-10 12:06:41

La Neamt a luat cineva la bovine?

Maria 2017-03-10 11:25:59

La bovine a luat cineva ?

Fermier 2017-03-10 11:25:27

La Buzău a încasat cineva pentru bovine ?

mihai 2017-03-10 10:03:30

În Dolj pe teren a luat cineva ,la CEC Bank ,din ce-i ce nu au primit nimic???

Fermier 2017-03-10 08:11:51

În Maramureș a intrat la careva pe teren?

Sori 2017-03-10 08:07:08

Ieri după 4 in Caras-severin am luat bani pe pasune la CEC Banck si la BRD am luat pe bovine

Ioana 2017-03-10 07:28:32

Şi in jud alba au intat pe ovine.

Fermier 2017-03-10 06:46:27

A mai luat careva in Jud cluj știți.

Kollo 2017-03-09 22:20:23

Jud Harghita fiul meu fermier tanar astazi a primit dupa 4 vaci 1440 de lei

Dana 2017-03-09 22:13:00

La Bistrita Nasaud a luat cineva?

Jianu 2017-03-09 20:49:08

Si astazi la fel 0
Maine e vineri nici o sansa poate sat viitoare

Florin 2017-03-09 20:30:17

BCR

silverado 2017-03-09 19:54:43

Situatia in Harghita ?

Manuel 2017-03-09 19:51:17

In mehedinti a primit cineva pe pasune?

Natalia 2017-03-09 19:34:26

Revin maine cu date eu am sunat azi la banca dar nu au voie sa zica suma si revin cu detali..azi nu am reusit sa ajung la banca

Fermier 2017-03-09 18:58:15

Dm bătălia cați bani ați luat de acum așa am si eu si am mai luat si io in noiembrie o tura

Natalia 2017-03-09 18:32:50

In jud Cluj au intrat azi pe oi si pasune tin sa precizez ca am 175 de oi si 17 ha am luat si avans in noiembrie..sincer nu credeam nici eu eram sceptica si cand vedeam atatea comentari si sunt multi fermieri care nu au luat poate nimic..sper sa intre la toata lumea..doamne ajuta

Fermier 2017-03-09 18:08:12

Florin la ce banca daca nu te superi.

Florin 2017-03-09 17:19:02

Da, tocmai mi-au intrat banii pe ovine. Jud PH

andrea 2017-03-09 17:18:21

am luat banii pe bovine

cezara 2017-03-09 16:27:39

Ioana eu aia vroiam sa spun eu apartin de APIA Ileanda iar personalul de acolo chiar e de nota 10. Nu spun ca in alte parti sunt la fel. Intodeauna am avut mai multe masuri, am oi am pamant dar am fost indrumata de ei sa bifez cum e mai bine pentru mine. Pot spune ca nu am fost niciodata in postura de a nu imi lua subventiile.

Maria 2017-03-09 16:23:50

A mai luat cineva bani ?

jan 2017-03-09 13:14:16

Astia mint de îngheață apele! Nu au bani nenorocitii de asta au fost controlați 100000 de fermieri. A fost un tertip pentru a amana cat mai mult plata subvențiilor. Hoțiiiiiiiiii! Huuuuu!

Ioana 2017-03-09 12:41:45

Ai dreptate Cezara nici eu nu știam care-i treaba cu Sălajul că doar sunt din Cluj și cunosc zona. Problema este că ne tratează cei de la Apia ca pe niște inculți și analfabeți, dar nu toți cei care fac agricultură sunt așa. Și oricum dacă nu am fi noi , agricultorii, Apia cum ar mai funcționa ca instituție? Merităm și noi putin respect din partea angajaților Apia și măcar un răspuns la problemele pe care le avem .

Man 2017-03-09 12:35:44

In sfarsit asa este cum spune ionel dar aia este doar stirea de pe agroinfo si acolo gasiti adresa unde faceti cont
Asta este adresa
http://forum.apia.org.ro/
Este usor trebuie mail un nume si o parola
Adresati orice fel de intrebari si un reprezentant apia va raspunde in cel mai scurt timp posibil

Ionel 2017-03-09 12:26:40

http://www.agroinfo.ro/vegetal/fermierii-au-linie-directa-cu-apia
Aici puteti lasa intrebbari la care cei de la apia va raspunde

Cezara 2017-03-09 12:17:48

La noi în Sălaj niciodată nu ni se închide tel în nas de cei de la APIA. Sunt și ei oameni. Iar când ai de lucru cu oameni care habar nu au pe unde au pământul ma mir ca mai sunt întregi la cap. Dar oare ce vorbesc eu ? Sunt mulți care nu știu ca Salajul e județ.

Ioana 2017-03-09 12:10:46

Să nu mai zic că persoana la care am dosarul la Apia are telefonul închis întotdeauna când se fac plăți că deh nu-i convine să sune toți țăranii să se intereseze de plăți

Ioana 2017-03-09 12:06:28

Ce sa facem fermier, noi cei cu suprafețe mari avem față de proști și primim ultimii banii.De ce? Noi nu avem cheltuieli ?

Fermier 2017-03-09 11:56:13

Asai Ioana si la noi tot așa au luat cei cu suprafețe mici si fara animale.

Ioana 2017-03-09 11:43:10

Andreea câte animale si ce suprafață ai? Noi avem 40 h pășune și 500 oi și am luat doar avans. La noi au primit banii zilele trecute doar cei cu 2-3 hectare restul cu suprafețe mari și animale multe nu am luat nici tranșa doi nici pe animale

ANDREEA 2017-03-09 10:33:53

LA ARAD AU INTRAT ASEARA PE OVINE. EU AM ARABIL SI BOVINE SI NU AM LUAT NIMIK PE 2016 DAR SATUL A LUAT TOTI BANI PE PASUNE SI OVINE.

yedoorf 2017-03-09 09:28:14

Cei care spun ca au primit bani sunt de ai lor adica diisti,sunt pentru a dispersa intentiile fermierilor de a organiza ceva,oamenii astia duc un razboi secret pe toate fronturile pe internet,piete,masmedia,,sindicate de aia este greu sa se organizeze de exemplu un protest menirea lor este apararea statului cu orice pretnu a populatieispun asta din experienta.

Daniela 2017-03-09 08:42:15

nu am auzit pe nimeni prin satele mele ca ar fi primit bani nici pe vegetal nici pe animale


inseamna ca baga pe judete ?

Fanel 2017-03-09 08:40:55

Pai atunci inseamna ca se infiltreaza de.ai lor pe aici ca sa lase comentarii ca au luat banii

runcan p 2017-03-09 08:38:31

povesti am discutat cu multi fermieri din tara inca nimeni dintre acestea nu au primit nici in leu nici pentru bovine nici pentru teren 2016 si nici nu au auzit sa fi intrat la cineva ,deci pentru mine este clar m-am saturat de mincinosi

Florin 2017-03-09 07:07:24

24 de lei / cap la ovine.

Fermier 2017-03-09 06:00:39

Andrei cat ai luat pe cap de ovina

Man 2017-03-08 23:31:45

Fermier prostit pachete de agromediu am si eu de 6 ani anul trecut am reinoit pe inca 5 ani.dar totdeauna am primit la timp pana acum .si acum am 0 nimic
Oare cand o sa inceapa sa plateasca si agromediul?

Fermier.prostit 2017-03-08 22:48:27

Bai fratilor,cum dracu platesc astia?uni au luat toti banii si alti nimic?nu am nici un control.dar am paket de agromediu,doar ce am luat banii pe el,dar banii restanti din 2015.,Unde dracu sunt banii pe 2016?Va sfatuiesc sa nu faceti pakete de agromediu ca o sa patiti ca mine...de 5 ANI de cind am pak.respectiv tot ultimul am luat banii,si nu vorbesc de banii pe Pak.vb de toate schemele,,,,Deci din cauza pak.agromediu.sunt falimentar..Ps..lucrez. o suprafata destul de mare.

degeaba 2017-03-08 22:06:46

Trebuie sa faceti reclamatie inregistrata prin telefon la ministerul agriculturii daca aveti dubii privind plata subventiei ca la nivel de judet la apia nu dau prea mare importanta ordinelor ministrului asa a fost si cu Irimescu.

Andrei 2017-03-08 21:45:51

Ioana am 250 de oi si 50 de capre si 3 hectare de pamant arabil ...

Fermier Cluj 2017-03-08 21:29:47

Niste mincinosi .nu am luat nici pe 2015 agromediu si cred ca no sa iau pina termina cu restu haidati in strada

vasile 2017-03-08 20:58:09

Sant din maramures uni au primit uni anca nu cum sant eu anca nam primit nici un leu pe 2017 si sant agromediu al treilea an dar daca aveam pe un an eu numai faceam nicio suventie ca e naspaaaa

ionel 2017-03-08 20:04:56

Cand terminati controalele nebunilor? Ziceati 10 martie... Acum ce data mai dați pentru finalizarea controalelor? Aprilie sau mai ! Huuuuu! Fira ti ai dracului!

Fermier 2017-03-08 18:31:54

:vai cand va aud.chiar toata suma zici ha?si vaci si teren si tot.probabil ti-au platit si agromediul pe 2016 si noi nu l-am luat pe 2015

nickmm 2017-03-08 18:25:51

tata a depus cerere la apia,am trimis vineri mail la apia sa intrb de plati,marti a sunat un domn de la apia buc 0213025400 si m-a luat foarte tare cine sant,ca nu poate da informatii numai personal si sa ma adresez la apia local,cand vorbeam cu domnul m-a suna seful apia local de ce am facut cica "reclamatie"la buc,degeaba le-am spus ca tata nu are adresa de mail nici tel erau foarte revoltati!!! am avut control pe teren in sept, si apia local zicea ca dosarul este in lucru, iar la ora 17 a sunat tata la banca si banii au intrat in 7.03 pt teren si vaci toata suma,avans nu am avut, probabil ca vizitele ministrului sant bine venite si grabesc treaba,bravo dl ministru

prisecaru ciprian 2017-03-08 18:22:04

da este subventia pe 14 bovine

Ioana 2017-03-08 18:18:44

Dm Ciprian știți exact ca este subvenția la bovina

prisecaru ciprian 2017-03-08 18:15:36

am incasat astazi subventia la bovine PRO CREDYT suceava

Sandu 2017-03-08 17:41:20

http://www.agroinfo.ro/vegetal/apia-lectii-de-bune-practici-in-gestionarea-platilor-fermierilor
Razi sa faci pe tine apia a ajuns sa dea lectii si altora cum sa gestioneze plata subventiilor,sau mai bine spus cum sa dormi pe banii prostilor

Ioana 2017-03-08 16:20:18

Andrei când ți-au intrat și câte animale ai? Sper să intre și la noi și la toată lumea

Gheorghe 2017-03-08 16:00:19

La mine in localitate mai sunt mulți la control. Zicea ministru ca in 10.03. sunt finalizate toate controalele l. Minciuni! Agromediu 2015, plăti 2016 = 0. Hoților,mincinosilor si vagabonzilor!!. Hunedoara.

Andrei 2017-03-08 15:55:55

Am verificat contul au intrat banii la oivine si caprine !!! In jud. Iasi .

Ramona_eu 2017-03-08 15:37:36

o tara de cacat un minister de cacat si o agricultura la fel ;,sun la apia si spune ca ce tot sunam sa intrebam atata sa asteptam .nesimtitii

Madalin 2017-03-08 15:30:56

Nelutu ai fost sunat de ministru???
Deci inseamna ca tia intrat banii inainte sa inceapa platile
Pai nu vezi ca se comtrazic intre declaratii monistrul cu directorul apia???
Ministrul spunea ca banii deja au intrat in contul fermierilor cu 3 zile inainte
Directorul apia spunea ca a dat start ieri la plata dar dureaza cam 5 zile pana primii fermieri vor avea banii in conturi
Aloooo despre ce vorbim???
Care minte din cei 2?
Care sunteti ma aia de ati vb cu monistru si iati spus ca ati primit banii?

nelutu 2017-03-08 15:19:55

D-na Elena , cum puneti o asemenea intrebare , de unde are nr. de tel .?Bineinteles din dosar ! Sau nu stiti ca este cerut nr. la completarea dosarului?!

andrei patic 2017-03-08 14:22:26

Sunt din jud. Iasi iar la BRD nu este nimic in cont eu am animaleoi,capre si teren arabil. Am primit in Decembrie 2 transe si de atunci nimic .

bombix 2017-03-08 12:55:30

bai muistilor, bai mincinosilor??!!?....in com la mine nu a luat nimeni bani pe animale.

Ionel 2017-03-08 12:43:31

Huoooo mincinosilor platiti banii ba escrocilor

andrei 2017-03-08 12:41:47

doar minciunii,nu mai au banii si doar din agricultura ii pot lu-a

marius 2017-03-08 12:41:22

in jud alba .....nimic

andrei 2017-03-08 12:39:57

doar minciunii,nu mai au banii si doar din agricultura ii pot lu-a

Jud .gorj 2017-03-08 12:28:24

Gorj 0 lei BCR

mihai 2017-03-08 11:48:04

Dolj Craiova , CEC Bank contul 000 ,00lei

Gica43 2017-03-08 11:41:46

am sunat la apia sa intreb de platile pe vegetal adica zona defovorizata agromediu si mia spus ca de luna viitoare.deci mai astept

Adelin 2017-03-08 11:31:25

SOLUTIA CEA MAI BUNA ESTE SA IESIM IN STRADA,ASTAZI ITALIENII SUNT IN FATA GUVERNULUI CU TOT CU ANIMALE,SA LUOM LECTII DE LA ITALIENI CUM SE PROTESTEAZA SI O SA PRIMIM SUBVENTIILE LA TIMP

Elena 2017-03-08 11:29:46

hotiii daca eram in prag de alegeri chian faceau plati nu minciuni
nu vedeti cat minte hotul asta de ministru ca a sunat el fermieri sa se intereseze daca le.a intrat banii si da au confirmat ca au primit banii cu 3 zile inainte de inceperea platii
mincinos ordinar pai de unde avea el numarul de contact al fermierilor?cu siguranta il huiduiau daca i suna cu adevarat dar minte cu nerusinare

Man 2017-03-08 11:19:16

MH 0 lei in cont

Tataru 2017-03-08 11:18:16

Minciuni nici in caras severin nu sau virat merge lumea la banca si nimic 0

degeaba 2017-03-08 11:06:56

In judet la mine in Harghita daca intrebi de la apia din Ciuc din decembrie il spun ca se vireaza bani continuu chiar si in seara de craciun lucrau,de atuncea a trecut ceva timp si conturile tot goale sa nu va credeti ce spun ca ne mint.

dani 2017-03-08 11:02:54

Cei care spun ca au primit bani ne mint sunt de ai lor.

aron 2017-03-08 10:43:39

Noi nu am primit noci un leu......Sintem in judetul Harghita.....

robert 2017-03-08 10:26:01

ce dreacu minte pula asta in articol ca eu nu am primit nici un leu.....
nu mai inteleg nimic...:

Ioana 2017-03-08 10:09:50

Unde sunteți măi cei care ați primit că la mine tot gol e contul ??? Nu am luat nici pe animale nici diferența pe suprafață.

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017".



Forum
JIM BUFFER spune: Aplicați pentru împrumut un mod rapid și convenabil de plată a facturilor și reluarea finanțării proiectului dvs. cu cea mai ieftină rată a dobânzii de 3% pentru a ne contacta astăzi prin:...
16 Nov. 2017 22:23:07
Raspunde la intrebare
andrea spune: nu am luat nici prima transa ,nu stiu ce sa astept primavara