Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Subventiile platite pana acum depasesc valoarea de 134 de milioane de euro

subventiile-platite-pana-acum-depasesc-valoarea-de-134-de-milioane-de-euro

Ministrul Agriculturii a anuntat ca procesul de plata se desfasoara continuu din data de 8 aprilie, iar sumele platite zilnic cresc.



Joi, ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, a vorbit despre stadiul in care se afla procesul de plata a subventiilor inceput in data de 8 aprilie, anuntand ca valoarea totala a platilor efectuate depaseste 134 de milioane de euro.
 
„Pana miercuri platisem deja fermierilor 134 de milioane de euro pentru ca am reusit sa acceleram procesul. Daca in 8 aprilie am platit 38 de milioane de euro, miercuri  am ajuns la 58 de milioane de euro”,  a spus Irimescu.

 
Acesta a precizat ca au fost gasite resurse financiare pentru plata integrala a subventiilor, in valoare totala de 1,3 miliarde de euro, in conditiile in care 800 de milioane de euro provin din Fondul de Privatizare.
 
„Cu sprijinul ministrului Finantelor, Anca Dragu, am reusit ca pe langa cele 800 de milioane de euro din Fondul de Privatizare sa gasim resurse pana la 1,3 miliarde de euro pentru plata integrala a subventiilor, pana cand vom avea rambursarea de la Uniunea Europeana. Ea se face in cel mult doua luni, adica la sfarsitul lunii iunie. Am reusit astfel sa rezolvam si aceasta problema delicata”, a adaugat ministrul Agriculturii.
 
Potrivit Agentiei de Plati si Interventie pentru Agricultura, pana luni a fost autorizata la plata o suma de 200 de milioane de euro pentru un numar 613.692 de fermieri.  
 
„APIA a autorizat la plata pana in acest moment suma de 200 de milioane de euro pentru un numar 613.692 de fermieri. In continuare pentru noi ramane o prioritate sa facem platile pentru toate schemele si pentru toate masurile de sprijin”, a declarat, in acest sens directorul general al APIA, Ioan Merca.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Subventiile platite pana acum depasesc valoarea de 134 de milioane de euro
Rating:
Nota: 3.96 din 388 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Pete albe pe frunze de trandafir

Intrebare: Buna, am un trandafir chinezesc pe care l-am scos pe balcon saptamana trecuta si desi in casa avea frunzisul verde si bogat si chiar cativa boboci, la cateva zile dupa ce l-am scos pe balcon frunzele s-au albit si au niste pete transparente

Raspuns: Buna, as vrea sa te intreb daca ai observat si un praf alb sau o pasla pe frunzele care sunt patate... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii276 comentarii


Agricultor 2016-04-22 14:16:02

stiu din surse sigure ca dupa paste se incep platile. Sunt judete in care nici acum nu s au definitivat controalele! Ati stat pe net in loc sa iesiti in strada, acum luati bani din cer! In loc sa interogati zilnic conturile.si sa gasiti pe - balanta,in atatea luni de cand ne mint daca ieseam cateva ore in strada intr-o zi, primeam banii.dar e mai misto sa stai pe facebook si sa te plangi decat sa te deranjezi cateva ore sa te misti din fotoliu pt drepturile tale! M am.oferit voluntar sa ma.ocup de formalitati pt un proces in.instanta, nu a vociferat nimeni...am facut eveniment pe facebook sa vada toti si sa iesim in.strada, bineinteles ca lenea a fost mare! Fara suparare, va complaceti in situatie si injurati pe formuri degeaba,nu va baga in seama nimeni dar daca s ar putea sa fie posmagii si inmuiati, ar fi de vis!

Laur 2016-04-22 01:56:12

Vad ca ne tot vaitam ca nu ne baga banii dar nu vrem sa facem nimic...au zs unii colegi sa iesim in str dar nu vrea nimeni...hai sa stabilim o data si sa le facem o vizita ca ne.am saturat sa ne minta ca pe niste prostii...hai Mp Iulian si restul si cei care mai au curaj sa stab o data ...ca pana in mai nu vedem nimic...

Lola 2016-04-21 12:54:32

Agro fa ai luat si avansul in toamna?

Agro Fa 2016-04-20 16:20:24

In iasi a intrat 369ron/h Brd

Popescu Ortenzia 2016-04-19 23:24:19

Daca s-au platit 200 mil euro din 1,3 miliarde euro , va dati seama ca s-a platit a sasea parte, deci mai avem de asteptat pana vom primi sumele integrale.

Niculae 2016-04-19 13:59:02

Dupa atata lucru la foc continuu ati reusit sa nu platiti fermierilor bani.Domule ministru blocatile salarile ca sunt incompetenti.

Mia 2016-04-19 12:17:07

La bistrita a intrat la cineva?

Andrei 2016-04-19 00:32:10

Bistrita, la Raiffeisen nu a intrat nimic!

Briciu Dinu 2016-04-18 20:40:54

la cluj au intrat 150 Ron pe hectar ie bataie de joc haideti in strada

Ion 2016-04-18 14:15:30

Si eu vin cine pune la dispozitie un microbuz in craiova sa venim in grup platim motorina

iulian 2016-04-18 13:58:23

Si eu prezent mâine,

MP 2016-04-18 13:52:32

Eu vin mâine în fata la parlament.

Marcela 2016-04-18 13:50:48

La Iasi a luat cineva?

Mm 2016-04-18 13:41:57

Haideți domnilor cu toți mâine în stradă ca altfel văd că nu mai putem rezistenta

vali 2016-04-18 13:38:26

DOMNILOR fermierii in a bate din gura nu stiti nimic sa faceti ,aveti niste lideri de doi lei ,in ungaria de ce se poate si la noi nu pentru ca unguri sunt uniti iar noi nu suntem numai batem apa in piua asa ne trebuie

alex 2016-04-18 13:34:45

E clar ca nu o sa primim nimic

MP 2016-04-18 13:30:42

Cât vă costă drumul până în București 300-400ron faceți un sacrificiu și veniți mâine altfel tot timpul o să fie așa.

Raul 2016-04-18 13:27:59

Nici in dolj, la raiffeisen nu au intrat. Nu am primit nici avansul in iarna. S-a spus ca vor avea prioritate cei care nu au primit in iarna nimic..dar de unde..numai minciuni..sunt scarbit!

Raul 2016-04-18 13:26:42

Zdrentele dracu nici azi nu fac plati futule familia in gura de gunoaie
Gunoaiele tarii hotii dalear dumnezeu un paste asa de linistit cata liniste avem noi din noiembrie in coace

Ionel 2016-04-18 13:25:17

Ati innebunit cu totii stati si comentati aici inloc sa iesim dracu maine on strada
Surse din apia spun ca dupa jumatea lu mai o sa mai primim ceva dar lor le este frica sa spuna
Haideti dracu odata in fata guvernului

Catalin 2016-04-18 13:23:38

Dativa demisia ba jegosilor odata ce mortii vostri asteptati sa venim sa va scoatem cu topoare ?

MP 2016-04-18 13:22:09

Mâine

ioana 2016-04-18 13:20:43

raiffeisen tg mures au intrat 240 lei pt 2 hectare azi la ora 12 preciez ca am luat si avans

fermier 2016-04-18 13:18:14

trebuie sa iesim in strada astfel nu se mai poate ...

fermier 2016-04-18 13:16:00

trebuie sa iesim in strada astfel nu se mai poate ...

MP 2016-04-18 13:08:51

Ce mai așteptați haideți mâine în fata guvernului. Confirmați venirea pe site.

indigo 2016-04-18 13:04:50

La constanta nu a intrat nici un leu obositilor din guvern, nu va este frica ca o sa venim peste voi, sa vedem pe unde o sa va scoateti camasa cand oa sa fim in fata guvernului 100.000 de mii de fermierii.

emil 2016-04-18 12:59:00

Recunosc ca afirmatiile d-lui ministru sunt adevarate si il felicit pentru sinceritate sa...din pacate subalternul sau Sefulul Apia minte din pacate si aduce prin aceasta inducerea in eroare a populatiei care si-a pus speranta in cuvantul sau.Ma intreb ,chiar nu se poate fara a minti populatia?

Carmen 2016-04-18 12:53:32

Nu mai asteptati in zadar ca doar ce am fost informata de catre un functioar Apia Tulcea ca situatia este neclara si ca au fost trimise ordine de plata dar ca au ramas blocate undeva la contabilitate.Asta dupa ce fermierii asteapta de o saptamina sa primeasca banii in cont!

MIRCEA* 2016-04-18 12:50:19

La Arad a primit cineva????

MP 2016-04-18 12:45:43

Pt Dana în toamnă ai primit ceva avans?

cristi ph 2016-04-18 12:44:29

ANUNT-nubmai stați haideți toți pe 24 în fața guvernului ne mint dif de bani azi mi-a confirmat de la Apia buc.ca intra togmai după 25 mai .Domnul ministru a agricole.conform minciunilor din .conf .codului civil cam faceți abuz de încredere către agricultorii .Dacă pînă pe 24 nu vedem bani toți în cont care ar trebui si dobnda la care ne-am împrumutatva rog sulemn dativa demisia ca o sa plecați cu nasul mare ca pinochio dec vrea confirmarea ce care vor veni pe 24 aștept pe acesta pagina confi .Nu vedeteti ca o se ne distrugă agricultura ca asta a mai rămas ?

fermier 2016-04-18 12:43:41

cluj bcr a luat cnv?

emil 2016-04-18 12:40:33

la Gherla nu au intrat banii la Carpatica.Actualul sef APIA a mintit spunand ca prioritate au cele 100000 de cereri care nu au primit nici macar avansul.Ca sa aveti competenta si moralitate ar fi trebuit sa dati un examen adevarat pe post, cu contracandidati , bibliografie 1000 pag. si fara a stii subiectele inainte.

fachira 2016-04-18 12:40:09

Mie nu mia intrat nimic...si nici lui bunicamiu nu ia intrat..a intrat la cineva in mh??

M F 2016-04-18 12:24:49

La primaria din Cermei.jd Arad numai noi hotii de 16 ani ne_am improprietarit cu terenuri, am luat subventii de cand se dau ,vindem terenurile batranilor. Din ce credeti ca ne destrabalam.Sa traim toti bine ,furam tot ce se poate noi angajatii primariei ,nici nu stiti cine suntem noi. Sarbatori fericite ducem miei unde trebuie la sefii nostri.

catalin 2016-04-18 12:24:26

din DAMBOVITA a luat cineva???

Dana 2016-04-18 12:21:24

Nu, numai in jur de 60 euro pe ha.

Lola 2016-04-18 12:17:04

Dana a intrat toti banii ?

Dana 2016-04-18 12:13:55

În județul Sibiu la cec au intrat banii.

Ela 2016-04-18 11:54:07

Irimescu asta este cel mai mare mincinos din toate timpurile...

Adina 2016-04-18 11:37:30

In Judetul Tulcea La Raiffeisen a intrat la cineva ?????????????????????????

Mihaela Gj 2016-04-18 11:31:45

Oameni buni trezitivă muncim din zori până noaptea să ne creștem copii să îi trimitem la școli să facem oameni din ei .! Ce viitor au copii noștrii în țara asta plină de hiene .Dle Ministru vai de capul nostru cu asemenea conducatori!,! JOS MINCINOȘII!!! HOTIIIi


Ion 2016-04-18 11:10:37

In Mh inca nu am luat nimic nici avans asta toamna,o sa verific mai tarziu,daca intra cuiva din mh nu ezitati sa ma anuntati :

Mihai 2016-04-18 10:53:02

La tulcea cec pula bani cont 0 precizez ca nu am luat nici avans. Trebuie omorâți prin împușcare ca pe ceausescu

Ova 2016-04-18 10:48:05

In mehedinti a luat cineva banii?
Pana acum eu nu am auzit pe careva sa fi luat

Man 2016-04-18 10:47:15

O sa ne minta in continuare daca nu iesim in strada sa protestam si sa le cerem demisia nenorocitilor
mafiotilor dativa demisia nu veeti ca poporul nu va vrea

Nina 2016-04-18 10:45:52

In jud maramures BT a intrat la cineva?

Ramona 2016-04-18 10:45:37

Sunt curioasa sa vad astazi ce ne mai mint ce declaratii o sa mai faca hotii astia

Carmen 2016-04-18 10:42:58

In jud Timis a luat cineva banii?

toderea 2016-04-18 10:40:19

Jos guvernul jos incompetentii irimescu da ti ma demisia..huuuu

Anonnim 2016-04-18 10:39:36

In CS cont zero am sunat la apia si mia zis ca bani au inceput sa intre in cont da nimic.

nicu vanca 2016-04-18 10:37:56

Vino bai irimescule imbecil cu fata aia de tocilar si spune in fata natiunii adevarul si nu tot pacaliti oamenii. Astia de la BT spun ca nu se dau banii decat pe finalul lunii mai , exact cu o sapt inainte de alegeri. Bai cretinule de ministru nu te gandesti ca noi taranii suntem painea tarii, cat ne mai umilesti mai omule?. Hai spune ne odata!!!

CCC 2016-04-18 10:15:59

Trebuie multumit lui Daniel Constantin pentru noul plan de plati adica de a baga mana in buzunar la fraieri si binenteles tov. Ponta si Teodorovici pentru implicare. AAA sa nu uitam si de min finantelor care a bagat impozitul pe venit din activ. agricole adica pe subventii........MULTUMIM DRAGI TOVARASI

fermier 1000 2016-04-18 10:05:43

prin decembrie auzisem ca sunt vreo 900.000 fermieri

fermier 1000 2016-04-18 10:04:21

Stiti cumva cati fermieri suntem in total pe 2015?????

dan dezamagitu` 2016-04-18 09:37:08

de dimineața în grajdul animalelor forfota mare, toate erau supărate pe frații lor din guvern, atât de supărate încât nici de mâncare nu le mai ardea, asta fiind un lucru bun pentru mine ca și asa nu mai am ce sa le dau, cel mai sigur le las libere decât sa moara de foame în grajd, la cererea pe anul asta de la Apia cred ca o sa renunț ca nu mai am bani sa însămânțez și dacă stau după tehnocrați.... Dumnezeu cu mila.., mai bine ne spuneau de la bun început ca o sa luam banii în iunie, sau iulie și nu ne mai făceam planuri .

calin 2016-04-18 09:27:29

Pai la ce sa ne asteptam daca ei au declarat public ca pot genera o lista de plata de 200 de persoane .la fiecare 2 ore...calculati si voi de cat timp au nevoie.
Daca nu platesc pana in 30 iunie ce se intampla, statul roman plateste penalitati, adica tot noi, credeti ca le pasa?
singurul lucru de care le pasa sant alegerile, asa ca aveti grija cu cine votati.

Maria 2016-04-18 09:26:29

In Maramures banca BT nu a intrat nimic.

ioana 2016-04-18 09:13:47

Multa muie pt irimescu si ciolos

claudiu c 2016-04-18 09:11:57

In jud. Hd stie cine-va daca sau facut plati ?

Jijijiji 2016-04-18 09:06:47

Cineva spunea ca a luat bani de la bt focsani. Eu am fost si am intrebat la banca si au apus ca de la APIA nu sa facut nici o plata catre nici un beneficiar. Unde o fi adevarul????

popescu samy 2016-04-18 09:01:51

Nici in Suceava NIMIC !!!!!!!!!
RUSINE VOUĂ !!!!!!!!!!!!!!!

Daniela 2016-04-18 09:00:29

Craiova, Dolj, BCR = sold cu minus...

fermier 2016-04-18 08:58:53

trebuie sa iesim in strada astfel nu se mai poate ...isi bat joc de noi mult prea mult....jud cluj nimic

DeNz 2016-04-18 08:52:00

Nici in tulcea nu am primit inca subventiile

Daniela 2016-04-18 08:42:06

Craiova, Dolj, BCR = sold cu minus...

Toader Cristina 2016-04-18 08:39:26

sunt din arges ,din suma de 1900 cat reiese din decizie , am primit vineri15 aprilie 350 ron , niste neseriosi

Arion Iulian 2016-04-18 07:03:59

Cu vechea aplicaţie software tip stat de salarii, plăţile se făceau în câteva zile.
Acum se vor întinde pe încă două luni?

popa sorin 2016-04-18 06:45:08

Din caracal a luat cineva ?

Ali 2016-04-18 05:19:31

În TR a băgat la o cunoștință de-a mea, dar la mine nu a băgat. A luat mai puțin de jumate.

Gica 2016-04-17 23:54:50

Credeti ca daca injuram aici si ne dam de ceadul mortii,ne baga cineva in seama?!vorba ceea:cainele care latra,nu musca!adica ei stiu ca noi ne descarcam nervii si furia prin comentarii care mai de care.si ca sa zic alta vorba din popor:cainii latraadica noi ursul treceadica el,preachibzuitul min.!

Andrei 2016-04-17 23:52:23

Nu ati vrut voi tehnocrati ? Acum stati si inghititi minciunile lor! Datorita voua ... prostimii, a ajuns tara asta aici si acum va plangeti .

Gica 2016-04-17 23:49:25

Oameni buni!vorba multa,saracia omului!pai ori e laie sau balaie?hai sa ne unim cu totii,sa cerem ce e al nostru!!daca muncim pamantul,ei cred ca suntem si prosti?!hotarati-va o data cand sa iesim sa protestam,ca altfel nu se mai poate!!!

laci 2016-04-17 21:46:10

Mai colegi am ajuns sa ma uit in telefon la mesaje ca milogul in straita.

iulian 2016-04-17 21:08:42

cu bani care trebuie sa ne dea sa isi ingroape familiile lor de la a la z

Maria ab 2016-04-17 21:07:24

Nici in judetul Alba nu a intrat la nimeni nicio subventie.Singura solutie e sa iesim sa protestam.O zi nu moare nimeni si dupa aceea sa vedeti ca in maxim 2 zile banii sunt in cont.Avem o tara de tot rahatul, de fapt politicieni corupti si incompetenti pe care nu-i intereseaza nimic decat de propriul buzunar!!

Ei 2016-04-17 21:01:05

Am revenit si eu ...multa muie lu irimescu si ciolos

Oierul 2016-04-17 18:29:00

Nu au gata controlul administrativ nu au băgat animalele în cereri și uite așa nu sunt eligibile la plata suprafețele ca nu sunt acoperite cu UVM .Ce naibă ați făcut ba boilor un an întreg ce mai vreți ba lu avar dracu sa va ia maBoilor

doamnac 2016-04-17 18:28:34

Sorina eu nu votez pe nimeni...iar la noi in Romania hotul se numeste modern politician..

Ion21 2016-04-17 16:43:40

Sa ma cac in oala lor in zi de paste sa isi faca pomana cu spagile care le ia hotii dracului ce sunt

Sorina 2016-04-17 16:29:17

Ce facurati mai tarani, dadurati recolta pe 2 bani si acum asteptati mila statului roman... Pai voi nu stiati ca statul roman este compus din mafioti care beneficiaza de pe falimentul vostru? Trebuia sa stiti ca mafiotii nu va sunt prieteni! Data viitoare poate nu va mai vindeti munca ieftin, atat de ieftin incat sa faceti foamea jumate de an asteptand pomana de la mafiotii pe care ii votati! Invatati nitica contabilitate si vedeti cu ce va alegeti din munca de taran prost de care nimanui nu-i pasa!

gigi falitu 2016-04-17 15:48:42

Anunt important: donez subventia pe 50 ha celui care se ofera sa puna o bomba la guvern si una la cotroceni ca ne au furat tara si isi bat joc de noi in ultimul hal nemorocitii astia. Am ajuns sclavi in tara noastra fratilor!!!

marcel 2016-04-17 15:45:01

in bihor au intrat doar 125 lei pe hectar bataie de joc

Ei 2016-04-17 14:31:12

Ne pregatim ne organizam sa protestam sau nu?

Mario 2016-04-17 14:30:37

Mortii lor de gunoaie a trecut saptamana si nu am nimic in cont.sau laudat ca au bagat dar mint imputitii astia de irimescu si ciolos.maincaiar canceru sa ne scapam odata de fosilele astea

Raul 2016-04-17 14:29:09

Are maria dreptate ...trezitiva ba odata ca nu mai vedem nimic
Hai sa ne unim sa iesim in strada ca nu om muri ca protestam o zi
Nu o sa vedem nimic daca nu iesim sa ne cwrem drepturile ....cine nu iasa in strada inseamna ca nu are nevoie de subventie

Gicu 2016-04-17 14:15:56

La Hunedoara nimic am cont la BT poate saptamana viitoare:

maria 2016-04-17 13:47:02

mai oameni buni degeaba protestam aici si injuram si tot felu daca nu ne facem auziti
daca nu iesim in stada ,si ne tot plangem unul la altul nu rezolvam nimic . dar totusi rezolvam ceva rad de noi alti si traiesc pe spatele nostru . ati hotarat ca vinerea trecuta la apia acuma la pastiile cailor ca a noastre sunt prea repede

Ipliyt 2016-04-17 13:07:48

Mai baga si saptamana viitoare la 2000 sau 3000 de fermieri si iara se lauda ca au facut plati futule muma n cur de mincinosi si de hoti ce sunt

Nelu45 2016-04-17 13:06:45

Haideti ma odata sa iesim in strada sa protestam ce dracu mai asteptam ?
Noi suntem vinovati ca astptam atata si dam apa la moara

Man 2016-04-17 13:05:42

Pentru irimescu si ciolos multa muie

Ion ion 2016-04-17 13:05:11

Si eu am cunostinte la apia care confirma ca doar la cateva mii de fermieri in fiecare judet sa bagat dar nu tote schemele si ca restul vor mai lua in decurs de 2 luni

Darius 2016-04-17 12:49:21

La Maramures nu am primit, nici in iarna nici acum, o bataie de joc. Sunt sigur ca lor le intra salariul la timp , nesimtire curata.

Alin AB 2016-04-17 12:44:19

Nu mai Inteleg nimic... in alba sau băgat avans in toamna 2000ron in județul Maramureș sa bagat la cei din asociație. Acum vadca uni iau bani alți nu.... eu zic ca e nevoie de un protest... miting la guvern nu se poate sa își bata joc asa.
Sau noi ne batem joc de noi pentru ca nu stim sa ne imobilizam.

2016-04-17 10:01:13

Cel mai bine ar fi să protestam. Se observă clar că de la an la an se amână momentul platii pentru că nu spune nimeni nimic. Planul lor e să plecăm toți din tara si sa ne vindem pământurile celor care îi mituiesc pe parlamentari.

fermier 2016-04-17 09:11:30

mai oameni buni nu tot va plangeti mai bine ne-am organiza sa iesim la protest asa nu rezolvati nimic trebe mers ca ciobanii peste iei .nu intaleg alti fermieri din alte state ies si protesteaza ca nu le convine ceva noi tot asteptam mila lor si a lui dumnezeu .

sly47 2016-04-17 09:03:13

Irimescule....am revenit, ti-am promis bai rahatule.....MULTA MUIE??!?

ionut 2016-04-17 07:53:08

a trecut o saptamana si nu sa bagat nimic ;ne.a mintit iar...

stefan 2016-04-17 07:21:33

Ne sfidează si ne rad in fața .Chiar nu vrea nimeni sa ne adunam fiecare judet la sediile APIA de care apartinem? Sa-i strangem un pic! Asa nu au nici un stres.Scria intr-o revista ca unii agricultori sunt in pragul falimentului. Eu sunt in faliment. Voi vinde tot si ma mut din tara asta.Nu va fi niciodata mai bine.

Glie&Fratie 2016-04-17 00:18:37

Asta-i inceputul. Fiti prea aproape ce alte dume de decizii o sa mai drege astia de acum incolo. O sa va cruciti. Totul de incurcatalea ca asta-i si scopul.

gie 04 2016-04-16 23:54:58

Ciudati mai suntem noi romanii!!!ne place sa fim bataiea de joc a unora pe care ii mai si platim ca sa ne calce in picioare.!!!!

doamnac 2016-04-16 22:55:40

Am o cunostinta la APIA BUCURESTI care spune ca fiecare judet a primit bani ptr 2000 de persoane adica in toata tara au facut plata pe 8 pana acum la 82000 de persoane restul sunt minciuni.

Ionel 2016-04-16 22:54:54

Daca baga asa cate putin pana la craciun reusesc sa achite tot?
Sai fut de mafioti
Astia sunt mafioti de mafioti era mai bine cu guvernul trecut

Ion21 2016-04-16 21:42:23

Sa le iau familia in pula ca nu au bagat nimic ....poate la ei in san.....deci multa muie la toata familia lor

Florin 2016-04-16 21:20:55

În jud hunedoara la Transilvania a luat cnv?

Luigi 2016-04-16 21:18:16

Am vorbit cu un amic care lucreaza la banca si mi-a spus ca doar cativa fermieri mici pana in 30 Ha au primit subventia . Si acestia au incasat doar 30% din valoarea subventiei !

aura antonesei 2016-04-16 21:14:07

sunt din suceava am luat azi 12.000 pentru 27 hectare pasune,......la ora 18...la bcr,am si 156 capete oi .....nu am luat avans,

vlad 2016-04-16 21:00:17

Domnu al agriculturi să-mi bei ouli si lui nevasta ști tu paste cu mula muie

sly47 2016-04-16 19:24:45

Ma scuzati d-le ministru...ieri v-am dat muie iar azi revin din nou....MULTA MUIE, TEHNORATATULE?! Promit ca revin si mâine cu salutari.

Ova 2016-04-16 18:57:25

Nici saptamana viitoare nu ne baga nimic dai dracu loviar cancerul

Dinu 2016-04-16 18:45:31

Va rog frumos sa imi explicati si mie schema pentru micii fermieri? Adica ce sunt cu aceei 1250? E.si cum se aloca

marianacrismaru 2016-04-16 17:14:27

sunt din botosani si am cont la BT nu am luat avans in toamna si pina acum nimic................este cinava care a luat din judet?

gianina 2016-04-16 16:48:15

Cred ca s au saturat de ras citind cum fermierii se roaga pt cativa bani .tulcea bcr nimic.e umilitor sa ne rugam asa de acest ministru.

fermier 2016-04-16 16:31:17

La Raiffeisen Calafat, dolj nimic!! Ordinari si mincinoși. Ceva ieșit din comun din ultimii ani.

Jianu 2016-04-16 16:10:31

A trecut peste o saptamana si nimic contul este 0

Adelin 2016-04-16 16:09:56

Nu mai stie nimeni nimic ca hotii astoa ne tot mint nu mai poti avea incredere futui in gat de zdrente penale

Petrica 2016-04-16 15:51:47

au intrat toti banii de la mostenire de la bunica.

Lola 2016-04-16 15:28:29

Stie cineva daca pana la sfarsitul lunii ii baga pe toti pe vegetal?

Scoate-È 2016-04-16 14:55:30

Nu am primit nimic, nimeni nu primește nimic, de unde atâta lauda ca au făcut plăti, se bat cu pumnii in piept si se dau cu capul de toți pereții ca au plătit niște amărâți de 200lei! Pai bă nene baaaaa de la 200 la 29.000lei e diferența ma, ce sa fac eu chiar si cu 10.000 lei? Am făcut calculul la 29.000 lei atât îmi intra nu accept nici 1ban in plus dar nici in minus! Sa va fie clar ca de noi nu scăpați, vrem banii întregi nu amărâți de un sac de porumb!

Ramona 2016-04-16 14:17:31

Va rog cei care ati primit ceva sa ne spuneti si noua cati bani ati primit la h
Este cineva care a incasat schema pemtru micii fermieri de 1250 euro?

Ei 2016-04-16 14:16:24

Niste nesimtiti saptamana vviitoare mai baga iara la cativa acolo 200 sau 300 lei si iara se bat cu pumnul in piept ca au facut plati

Roxana 2016-04-16 13:38:47

Am 60.3 ha, n am primit nici prima transa, imi puteti spune cam cat ar trebui sa primesc, inclusiv zie 6.5 ha orz de toamna pe care l am intors luna aceasta ?!

Nelu45 2016-04-16 12:41:47

Deci o sa primit toti sau nu?
Cati bani primim la h?
Daca nui baga acum pe toti diferenta cand?
Mama lor de hoti si perversi ce sunt9

Ova 2016-04-16 11:30:10

Niste mincinosi
Eu unu sunt satul de minciunile lor
Deci nu se merita sa ma deranjez sa verific contul zilnic pentru o suma de 200 sau 300 lei care o sa o bage...ma fut in fata lor

Raul 2016-04-16 11:21:14

In gorj la fel nimic

Madalin 2016-04-16 11:20:45

Asa ne umilesc alesii nostri
Luaiar moartea pe toti sa ne scapam de ei odata

cris 2016-04-16 10:39:13

In Vrancea, la Banca Transilvania am luat ieri. Dar decat 260 lei la 2 ha, ca n- am luat nici prima transa?! E jale...

Laura 2016-04-16 10:39:05

In Timis BancPost 0lei .In toamnă nu am primit avans.

M.F. 2016-04-16 10:35:22

Nu mai alegeti primarii actuali acestia sunt principalii vinovati cu grupul infractional din primarie si apia.Sunt niste analfabeti care pot fi usor manipulati .au trecut de la un partid la altul. Pestele se impute de la cap dar se curata de la coada. Au ajuns culdusii la putere, jos cu ei. Iesiti in strada in comune si scoateti afara culdusii din sate la sanatoriile de nebuni cu ei. Jos culdusilor acolo unde va este locul la puscarie ,dezalcolizare.

marcel 2016-04-16 10:32:14

Buna ziua . pînă la urmă cui da subvenții ca suntem vreo 3 mici fermieri care nu am luat nici un leu de la subvenție si nici in prima transă ?

mona.ady 2016-04-16 10:25:49

la braila azi 16 ora 10:10 cont gol.Sa-mi bag pula in ei de bani ,te face sa te sictiresti mi-a luat toti banii de pe card verificand intruna contul.Sa-i futa tata!!!!!

andreea 2016-04-16 10:18:47

La bacau bt contu tot gol.

Ion21 2016-04-16 09:56:22

Deci baga doar la unii fermieri dar si la aia le da asa un os ca la milogi ...pai ba milogilor ca asta sunteti niste tarani prosti si milogi astia va da cateva sute de lei pe cateva h si va bucurati atata ca ati luat sau va faceti griji cand va baga.dar cat va da nu ati intrebat.

cb 2016-04-16 09:36:03

in salaj am primit vineri 1080 lei pentru 6,24 ha si avansul in toamna.am intrebat la cec si mi-au spus ca este vorba de 2 ordine de plata.sper sa mai primesc, deoarece am primit cu mult mai putin decat anul trecut.

Fermier 2016-04-16 09:15:14

Nu va este rusine , unii primesc subventi si altii nu , cum este asta , fermierii mici primesc si cei cu pamant peste 30 de hectare nu primesc , da ce noi nu avem nevoie de acesti bani, noi nu avem cheltuieli . Rusine sa va fie , noi putem astepta , ca noi avem timp, da ce sa facem ASTA-I ROMANIA

Fermieri 2016-04-16 08:26:08

Să-i trazneasca cu minciunile lor cu tot noi ne-am pierdut toată încrederea în guvernul asta de cacat ce câștiga ca ne mint atât

Ion 2016-04-16 07:27:43

Am vorbit cu o persoana care lucreaza la apia si a spus ca ne!ernici de la
A guvern au investit bani asfalt pavele ,campanie electorala pe bani nostri nu au fost probleme cu nici un soft si bani 1 mai se vor da

O femeie onorabila si de buna credinta 2016-04-16 02:05:00

Secretara com. Cermei Demetrescu Adriana a tinut 10 ani evidenta crt.de arenda nr6/27.03.2006 la 08.03.2016 fals intocmit de sc sedij srl cermei pe 2,36 ha fara date personale si semnatura mea contrafacuta.legea. arendarii a fost abrogada in 2011 . Nu am primit nici un act aditional.Cum a condus sceasta secretara registrul special. Am snuntat procuratura pe acesti faptuitori sa vedem raspunsul Procuraturii din Ineu. Nu sunt singura fraudata .O sa vâ tin la curent.Cine ii verifica. Numai de la mine au luat cel putin 3.750 euro fd.pe suprafata dar si pe motorina.De

mahnita 2016-04-16 01:06:23

Banii se dau petru tinerii fermieri din proiecte Madr , jegosii familiei Jurca din Cermei au luat pentru toti membrii familiei fonfuri ,kinetoterapeuti,_Jurca Rusalin,j Sorin ,nurorile ,nepoatele ,ei si nu au produs nimic ,medic Goldis , medic fata etc.ei locuiesc si sunt angajati in Arad si Timisoara .Aceste proiecte de zeci de mii de euro sunt conduse de secretara Demetrescu Adriana si apia .Ea serveste furii din comuna si nu cetatenii care platesc taxe.Sau constituit in grup infractional angajatii primariei cu mizerabilii care sau improptietarit prin furt. Cine ii verifica ?Ce fel de contabilïtate au.Pe platitorii de impozite si taxe ii umileste iar copiii lor sunt super realizati ,averi pe inteterpusi.Dle Petrica esti vecin cu mizerabila fam. Jurca si la propriu si la figurat cum ai verificat aceste proiecte
_
_

Ion ion 2016-04-16 00:09:47

Hoti jegosi ordinari ...niciodata nu a fost asa rau ca acum cu boul asta de neamt imputit

Irimescu 2016-04-15 23:37:59

La Focșani in BRD soldul nu este pe zero, este pe minus dragilor, banca aplica si penalități pentru neîntreținerea contului, eu am -42 lei si o sa ii plătesc din 0lei virați de APIA. Pe scurt, au făcut progrese uriașe apia, bani NU, soft NU, împrumuturi multe DA, dar ei au lucrat dom'le si duminica sărăcuții de ei, ma mir de unde mai sunt. Suntem in postul pasteluri oameni buni, nu sunt cheie de usa de biserica, dar ce fac oamenii ăștia cu noi si cum nu se îndura sa ne dea banii noștri după ce ca așteptam de aproape un an după munca noastră si ei tot nu sunt in stare sa plătească tot, uita, amâna, bagă la buzunare...nu va rămâne nepedepsit!!! O seara frumoasa tuturor, poate intr-o buna zi vom avea noi si bani.

Madalin 2016-04-15 23:05:08

Ce magari sunt baga doar un fleac
Furati furati in continuare pana so satura poporul si o sa va puna la zid.mortii vostri de mafioti

Ei 2016-04-15 23:04:05

Ne da 100 lei pe h si gata asta a fost plata...punesiar banii pe piept

Ova 2016-04-15 23:03:31

Doresc ca irimescu si ciolos sa faca pastele la capela

Ioana 2016-04-15 23:01:44

Batevar dumnezeu de hoti
Nu va ganditi ca suntem in postul pastelui si va bateti joc de bietii tarani?

Marcel 2016-04-15 23:01:16

Fratilor ma lamureste si pe mine cineva cat ar trebui sa primesc pentru 5 ha pasune montana zona defavorizata? Am auzit atatea variante, inclusiv de la astia de la APIA. Multumesc

gigi falitu 2016-04-15 22:35:02

Anunt important: donez subventia pe 50 ha celui care se ofera sa puna o bomba la guvern si una la cotroceni ca ne au furat tara si isi bat joc de noi in ultimul hal nemorocitii astia. Am ajuns sclavi in tara noastra fratilor!!!

Cristian 2016-04-15 22:33:40

Ora 19, Gorj, Cec Bank zero lei in cont
.. Ne așteaptă un weekend lung... Extrem de lung...

Maria 2016-04-15 22:27:31

Buna seara! A primit cineva din Constanta banii?

Moartea 2016-04-15 22:25:07

Ba nenorocitilor datine baniiii ba boilor ca sunt ai noatrii luavar dracu alegisar prafu de voi si familiile voastre nu ai nagat nici saps complet dracu sa va ia si ni var mai muri multi inainte de cancer in chin sa muriti ca agricultura si zootehnia e praf

Oierul 2016-04-15 22:18:35

La Buzau a intrat la cineva, draga guvern marioneta,cel mai slab guvern pe care l-a avut Romania din toate timpurile sunteti cei mai imcompetenti slab pregatiti profesional dara tem ca voi nu realizati asta . Plecati doamne iarta-ma din guvernare si din tara noastra ca ati distrus-o cretinilor.

fermiera 2016-04-15 22:17:12

390 Ron pentru 3 ha ....jalnic

Dan 2016-04-15 21:06:56

La Tulcea sau dat bani

Dan 2016-04-15 21:06:55

La Tulcea sau dat bani

Anonim 2016-04-15 20:59:15

La buzău a luat cineva banii la bt

Anonim 2016-04-15 20:57:37

Guvernanții sunt de rahat ăștia sunt din ăia cu studii pe bani nu au nici o treaba cu munca pe care o prestează ei se gândesc cum sa fure nici de cum nu se gândesc la noi

Badea vasile 2016-04-15 20:53:17

Sa va ia naiba de mincinoși nu mai știți cum sa mintiti

Gabriela 2016-04-15 20:50:29

La falticeni, jud suceava a intrat la cineva? Multumesc.

alexska 2016-04-15 20:48:20

CEC Constanta - ora 15:00 ....nu am luat avans si acum sold cu minus -...dati-as cu masina peste sotie si copii

Adrian 2016-04-15 20:39:04

Tulcea nimic

nelu 2016-04-15 20:36:42

CEC Suceava ora 17 au intrat bani

Anonim 2016-04-15 20:33:35

La Tulcea sau băgat nu știți

George 2016-04-15 20:31:52

Botoșani bcr au intrat azi pe la 12 diferenta saps si plata redistributiva

iulian 2016-04-15 20:13:40

luatias falca in pula, de ministru puli,mai bine ai manca cacat de cat sa vorbesti aiureacont 0,cec botosani ,unde is bani cacatule?

victor 2016-04-15 20:07:11

Vs au inceput sa intre .foarte putini bani

lary 2016-04-15 20:04:01

Craiova banca Raiffeisen ora 18 zero lei.....haideți în strada.

Ioana Ioana 2016-04-15 20:01:24

Si avans toamna 4

Ioana Ioana 2016-04-15 20:00:00

In Bihor la Bcr au bagat 2 mil pe 2 hectare ://///

sly47 2016-04-15 19:45:55

Bai...irimescule...ministrul pulii...iti urez un week-end de kkt?! ...iar pana luni...MULTA MUIE....

Irina 2016-04-15 19:33:35

Nici in judetul Neamt nu a intrat nici un ban la nici o sucursala!!! Rusine sa le fie pentru ca ne mint si ne amagesc mereu!

NUU 2016-04-15 19:15:20

In iasi, la brd, ora 19:00 ----- 0 lei

Fermerul x 2016-04-15 19:10:04

In cluj la BT - 0 lei.....si am primit in toamna avans. Nu stiu cat trebuie sa mai asteptam.

andreea 2016-04-15 19:09:28

La bacau a mai incercat cineva sa vada daca a bagat?

ionut 2016-04-15 19:05:46

Cs ora 16 -0 lei.

vlad 2016-04-15 18:55:45

ROMANIA ESTE TARA LUCRULUI BINE FACUT.DRAGI MEI OARE VOM APUCA ZIUA CAND NU VA FI CONDUS TARA DE MINCINOSI???????

Ghita 2016-04-15 18:55:38

În salaj a intrat la cineva?

gica 2016-04-15 18:54:15

VRANCEA RAIFFEISSEN ORA 18..NIMC VERIFIC CONT ONLINE.....

gabi 2016-04-15 18:33:25

Sa va ia naiba de tehnocrati!? Pula bani...cont 0 lei

Ratiu Rosina 2016-04-15 17:58:26

Mincinosi ordinari!
Nici avans nu am primit si din data de 8 , zilnic ma interesez si nu am primit nici un ban.
Cretini ordinari, coruptii dracului.

ivan 2016-04-15 17:49:30

atentie mare cei care nu ati primit avans si nici acum nu v-a intrat nici un ban verificati la apia daca nu cumva va aflati pe lista cu dosare respunse la plata. am prieteni care din cauza incompetentei unor angajati apia au ramas fara subventii si au aflat abia astazi. e strigator la cer ce se intampla si cum sunt tinuti in functii niste jigodii incompetente.

doamnac 2016-04-15 17:25:57

Acum am verificat contul 0 lei sunt pusi

Maria 2016-04-15 17:15:45

Care bani, hotii dracului?
Sa-si dea demisia ministrul agriculturii!

vali 2016-04-15 17:10:08

de dambovita stie cineva??

adi mocanu 2016-04-15 17:01:09

La brasov nimic am fost ieri la brd si a zis ca no băgat la nimeni

Lola 2016-04-15 16:59:03

In neamt a luat cineva?

Maria 2016-04-15 16:53:14

Din Suceava a luat cineva banii ?

ALBERT 2016-04-15 16:44:36

Pentru cei care asteapta bani am scos eu la ora 15-00 de la banca carparica iasi

Fermier 2016-04-15 16:44:20

Stie cnv daca au intrat la cj bcr?

Dani 2016-04-15 16:33:47

La Oradea au intrat o parte din suma la cec. Tocmai am facut o retragere. Nu sunt toți dar e un inceput... sa zicem

fonseca si mosscheak 2016-04-15 16:32:16

bah fricosilor va e frica ca ramaneti fara subventii. bah de ce va e frica de aia nu scapati. pe ei mama lor si la multi ani in panama.

fermier 1000 2016-04-15 16:27:23

am citit un articol in revista ferma si au spus ca la BT 100.00 au banii in cont era declaratia directorului. Nu stiu daca este adevarat incercati

Dnu. Irimescu 2016-04-15 15:17:34

Dragi fermieri ,

va rog frumos sa nu va mai certati pe aici ,deoarce bani nu o sa mai intre niciodata, bani i am luat eu ministrul si am plecat cu ei in Mexic am 200milioane de euro pe portofel adica bani vostri asa stati linistiti ca bani nema ....

iulian 2016-04-15 15:13:35

Ce este asa greu de inteles,cu cat mai multe încercări la bancomat cu atât mai multi banii la bănci,manevra a băncilor cu jmecheri

sly47 2016-04-15 15:10:57

suceava ora 15....0 lei. multa muie Irimescu, ministrul pulii....MULTA MUIE??!!..

taranu africanu 2016-04-15 15:09:54

Dragi, prieteni ce nu a-ti inteles bani au fost luati de parlamentari ..au nevoie de bani mai mult decat noi ::,vine vara au nevoie de bani pentru concedi , o sa primim si noi bani la pastile cailor ...aloooo dna intrati pe fir ....

Petrosanu Cristina 2016-04-15 14:58:46

Și despre Jud. Constanta știe cineva ceva când intră bani în contul fermierilor?

Simona 2016-04-15 14:57:53

Au intrat in judetul Arad?

florin 2016-04-15 14:54:50

La CEC in focsani la unii au intrat

Dino 2016-04-15 14:52:59

La Constanta, stie careva daca s-au bagat banii la BCR?

alex 2016-04-15 14:52:34

in jud alba ...nimic,cred ca comentarile astea pe aici ...cum ca au luat banii sunt vrajala,in toamna nu am luat nimic si acum se pare ca o sa fie la fel

ivan 2016-04-15 14:44:19

La Bihor am primit azi 2600 lei pentru 10 hectare pasune. Am luat si avans in iarna. Probabil ca platile se fac la intamplare. Am multi cunoscuti care inca nu au primit nimic. Si sa stiti ca nu conteaza banca la care aveti cont.

maria 2016-04-15 14:34:33

Ionescu la ce banca ai verificat din iasi? Ca eu am ferificat contu la br si cont zero?

vasile 2016-04-15 14:33:25

Brăila eu nu am luat altii au luat.Cum vine treaba asta???La unii da la alți nu!!Sa va fura dracu-n chr!panaramelor!

fermier dan 2016-04-15 14:26:15

au inceput sa intre bani si in judetul cluj...in huedin mai exact

muscalu dan 2016-04-15 14:24:51

in oradea or intrat..da pe 8 hectare pt o bunica...cam 200 roni...eu am 32 hectare...inca nimic...se dau bani...asa la momeala...sa taca lumea

ionut 2016-04-15 14:15:41

nu mai dezinformati lumea futu-va rasa in gat de nesimtiti cu site-ul vostru cu tot, nu au intrat banii

Ana 2016-04-15 14:15:27

La bcr neamt a luat careva

olivia 2016-04-15 14:12:59

In Timis au inceput sa intre banii la cei ce au cont la Carpatica

MIRCEA* 2016-04-15 14:12:35

Din ce zona a jud Arad esti flavius?

aureltufis 2016-04-15 14:11:26

In olt au intrat,dar nu la toata lumea si nu sunt toti...

Fermier 2016-04-15 14:02:20

In Olt banca BRD a luat cineva?

Carmen 2016-04-15 13:53:53

In Timis stie cineva cand se vireaza banii!!!

Fermier 2016-04-15 13:50:32

In arad unde mai exact?ce zona?

cristi 2016-04-15 13:47:20

in Dambovita a luat cineva??

Cristi 2016-04-15 13:46:22

La Tulcea a primit cineva ?

marius 2016-04-15 13:45:12

in teleorman a luat cineva?

Fermierul roman...omorat de guvernanti 2016-04-15 13:36:26

In jud. Ialomita a luat banii cineva?

Andreea 2016-04-15 13:35:50

In Dambovita a primit cineva?

Fermierul roman...omorat de guvernanti 2016-04-15 13:34:44

In jud. Calarasi a primit careva ?

Fermierul roman...omorat de guvernanti 2016-04-15 13:33:42

Bai fratilor am zis ca tehnocratii astia sunt ...profesionisti ,oameni seriosi de la Bruxelles...
cand ei sunt niste cacanari autohtoni care numai mint .

Dinu 2016-04-15 13:32:12

Dar in Ialomita ?cand?

cristina 2016-04-15 13:28:45

Stie cineva daca s_or bagat si la BT,banca transilvania?

fermier 1000 2016-04-15 13:28:27

VRANCEA BT nu au intrat nimic saptamana viitoare

flavius 2016-04-15 13:23:06

La Arad au intrat dupa ora 12.

Elena 2016-04-15 13:15:19

Stie cineva daca la Tulcea au intrat banii , Raiffeisen ????

flavius 2016-04-15 13:12:49

La Arad au intrat dupa ora 12.

Adrian 2016-04-15 13:12:01

In Dolj la Cek a intrat la cineva?

flavius 2016-04-15 13:05:08

La Arad au intrat dupa ora 12.

Ana 2016-04-15 13:03:49

In neamt a primit careva banii?

danutz 2016-04-15 13:03:20

la constanta au intrat azi ceva...saps si plata redistributiva...nu primise nici un leu avans in decembrie...

Ala 2016-04-15 12:38:45

Futuva în gura de mincinoși până când atâta minciuna luavar dracu de morți

maravela bianca 2016-04-15 12:23:01

Pentru cei din jud galati la Cec Targu Bujoru au inceput sa intre banii

vasile 2016-04-15 12:18:45

Braila-ditamai pula!! Pula bani fratilor!

fermier 1000 2016-04-15 12:17:17

facut un grup pe FB SUBVENTIA PE SUPRAFATA PE 2015??intrati acolo sa vada cati mai multi

gabi 2016-04-15 12:15:33

Suceava...pula bani. Va blestem,spurcatilor!!?!

Fermierul roman...omorat de guvernanti 2016-04-15 12:14:33

Tehnocrati jegosi ,tampiti, care mint si duc tara de rapa

Fermierul roman...omorat de guvernanti 2016-04-15 12:13:18

In jud. Calarasi a primit cineva?

CORNEL 2016-04-15 12:07:37

LA CEC IN PH ,NIMIC,LA NIMENI

hedvig 2016-04-15 12:00:54

Brd Gheorgheni nimic la nimeni pana la 11

Gigi 2016-04-15 11:53:20

Banii ,banii vrem banii tampitilor a-ti avut la dispozitie 1an sa verificați dosare .Ce mama dracului a-ti facut pana acum ,pe ce luati fratilor salariile pe somn???Romania
trezestete!!!!!

marian 2016-04-15 11:48:49

Timis BCR cont 0

Dinu 2016-04-15 11:46:57

Mai in Romania asa se intampla mereu. Nu o sa putem schimba niciodata mentalitatea asta !

Simona 2016-04-15 11:40:11

Romanii nu sunt uniti,ca ar trebui mers la Bucuresti si luati de turul pantalonului si invartiti..e bataie de joc!Peste cativa ani nu are sa mai fie populatie in Romania din cauza justitiei si conducerii de rahat !

tuzgureanu 2016-04-15 11:32:48

Mai oameni buni, muistrul anunta ca a platit 134 miloane din 200 cat are aprobati la plata. Necesarul e de 1,6 miliarde.
Ce soft? Ce dosare? Nu vedeti ca nu au bani ne duc cu vorba ?

Adina 2016-04-15 11:24:14

Dinu, veti primi banii astia dar nu se stie cand.
Asa ca si noi astialalti, momentan sa verifica dosarele, totul pare in regula, dar banii deloc.
Speranta moare ultima.

Dinu 2016-04-15 11:20:18

Buna dimineata . Am si eu o intrebare. Ce inseamna ca este blocat modul pentru tinerii fermieri1250e..nu o sa mai primim bani astia deloc????

Gaby ady 2016-04-15 11:13:24

In Bihor la cec si bcr la 11,nimik.

Ei 2016-04-15 11:08:27

Ba futuva in gura mai bagati banii?

Gigi 2016-04-15 11:04:40

Huooo ,unde sunt banii ,hoților!!! Răspundeți ,excrocilor!!!!!

andreea 2016-04-15 10:56:50

La bacau contu pe 0 ,in schimb e plin de injuraturi pentru aia de la conducere.

Ionescu 2016-04-15 10:42:42

Sunt din Iasi, ieri am primit o parte din subventie.

Ghe 2016-04-15 10:41:05

in olt a primit cineva ??

Elena 2016-04-15 10:38:45

La Tulcea a intrat la cineva ?

Valentina 2016-04-15 10:32:44

Nu am luat nuci un ban .nici prima transa nici acum. Sunt din Bt . Cand ne baga banii ca suntem satui de minciuni ...

Man 2016-04-15 10:30:13

La BCR gorj la fel nimic pana la aceasta ora

Adelin 2016-04-15 10:29:14

George trebuia ...eu sunt din zona defavorizata si mai am si schema pt micii fermieri de 1250 euro dar au declarat ca aia este blocata nu functioneaza modulul
Modulul functioneaza doar pentru sume intre 50 si 100 euro dupa cum spun cei care au primit

scama 2016-04-15 10:27:30

MH CEC=0 lei !!! ora 10:00

Marius 2016-04-15 10:18:28

Prima transa a intrat in decembrie... a 2 a nimic inca ING Alba Iulia

Banca transilvania la fel

Gelu 2016-04-15 10:18:01

Salut! Sunt din Teleorman.Am verificat cardul la ora 10 la Raiffeisen si din pacate 0 lei.

crys 2016-04-15 10:10:53

la brd dolj au intrat dar nu toti

fermier 1000 2016-04-15 10:07:21

Mai sunt si pile relatii .....dupa aia altii,asa se intampla cand sunt bani putini

fermier 1000 2016-04-15 10:05:17

Aia care au primit si a doua transa au avut dosarele lucrate de la prima transa

elena 2016-04-15 10:02:32

Sunt din Botosani nu am primit banii pt subventii nici in prima transa nici acum. La unii au venit si a doua transa .chiar nu inteleg, ma poate mamuri cineva ,am 5.5 ha

Mircea 2016-04-15 09:43:35

Despre cifre...
Min. Irimescu ieri: au fost plătite subvenții de 134 mil euro astfel, Vineri 8 apr 38 mil euro, Miercuri 13 apr 58 mil eur. Bine OK și până la 134 mil euro să înțelegem că au fost plătite câte 19 mil euro luni și marți? Și atunci cum se face că marți 12 apr erau deja autorizate plăți de către APIA de 200 mil euro? Sunt autorizate dar nu sunt plătite? Adică MF nu știa că trebuiesc puse la dispoziție fonduri pentru plata subvențiilor? Păi nu prea suntem profesioniști domnule Ministru. Impresia mea este că vă joacă la două capete și pe dvs și pe Dacian Cioloș angajații din APIA / Minister loiali lui Ponta ca să vă denigreze. Înjură lumea pe forumuri tehnocrații .... Eu încă sunt supărat că din cauza mea au întârziat subvențiile un simplu fermier că am insistat să primesc avansu' și de asta nu au putut fi plătite la timp subvențiile ca în țările civilizate dar vecine așa cum ați afirmat public. Cinstit pentru noi fermierii ar fi fost să veniți în fața noastră la tv și să ne spuneți cine este vinovat de soft, de plăți, când se va face plata și cât se va plăti, de ce nu puteați să plătiți contribuția națională pe 31 dec ca pe timpul lui Boc, de ce atâtea firme din agricultură sunt în pragul falimentului. Deci simplu acum plătim diferența de la SAPS atâția euro, apoi vom plăti .... atăția euro. Asta aveam nevoie. Nu să auzim ce drăguța este doamna Ministru de Finanțe că ne pune la dispoziție sumele necesare din Trezorerie. Atât, simplu, cinstit, fără dureri de cap că nu avem timp de stat degeaba. Câmpul nu așteaptă explicațiile dvs ci lucrări mecanice, îngrășăminte, erbicide, fungicide, insecticide. Ne-am pus viața gaj ca să facem agricultură și așteptăm de la Ministrul Agriculturii măcar adevărul, demnitate și să fim tratați omenește. Vă mulțumesc.

george 2016-04-15 09:33:01

Salut adelin te rog să-mi spui nu trebuia si plata pe suprafața cam 100 e asti cînd îi dau?

Adelin 2016-04-15 09:29:03

Sa va fut ca mintiti ca au intrat banii dar eu sunt din mehedinti si contul este 0

andreea 2016-04-15 09:26:21

Aste 26+5 sunt pentru aste care a luat in decembrie,nu?

Maravela Bianca 2016-04-15 09:10:43

La cineva din judetul galati a intrat?

andreea 2016-04-15 09:03:07

Astea zic k bani au intrat dar contul e pe 0 nu mai inteleg nimic .aste de duc cu zaharelu.

Ioan 2016-04-15 09:02:27

Sunt 26 euro diferenta de SAPS plus ica 5 euro plata redistributiva.Cam atat se plateste acum.Dar vad ca inca nu au intrat la tota lumea.

gerge 2016-04-15 08:58:50

Pna la urma ce bani sîn asti 120 pe h atîta miau întrat în cont știe cineva ce sunt ?

Daniela 2016-04-15 08:58:26

Craiova-BCR-cont 0

Mitica 2016-04-15 08:26:29

Pana la urma luam banii pana la sfarsitul lunii ?

sly47 2016-04-15 08:22:19

Bai Achim....ministrul pulii....a trecut o sapt.....unde-s baniii?!?!....MUISTULE???

Ultima ora

Newsletter gratuit