Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Proiecte agricole eligibile pentru obtinerea de finantari

proiecte-agricoleeligibile-pentru-obtinerea-de-finantari

MADR a publicat o lista cu o serie de proiecte-tip, prin care pot fi obtinute subventii, majoritatea destinate fermelor de familie.


Tinerii agricultori care vor sa-si inceapa o afacere pot apela la fonduri europene in agricultura. Mai exact, Ministerul Agriculturii anunta ca pentru o perioada de cinci ani, fiecare tanar care are un proiect in domeniul agriculturii poate primi pana la 50.000 de euro.
 
Banii se vor acorda in doua transe, prima, in valoare de 75%, se va da la inceputul proiectului, iar cea de-a doua in maxim trei ani de la decizia de finanţare. Fermierul trebuie sa aiba domiciliul stabil in localitatea in care se afla exploatatia, trebuie sa prezinte un plan de afaceri, sa devina fermier activ si sa nu aiba un alt serviciu in acelasi timp.  
 
Tanarul fermier trebuie sa mai demonstreze, inaintea sa primeasca a doua transa, ca a imbunatatit performantele exploataţiei agricole si ca valoarea productiei vandute este in procentaj de minim 20% din valoarea primei transe.

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Cultura de sofran


Afla acum tot ce trebuie sa stii despre cultura de sofran - aurul rosu Iti propunem afacerea anului cultura de sofran De ce tocmai sofran Pentru ca Sofranul Crocus stativus furnizeaza cel mai scump condiment din lume Si nu numai Este si cel mai scump aliment mai scump decat caviarul carnea de vita Kobe sau otetul balsamic  ...

Oferta Speciala
valabila 48h

Ministerul Agriculturii a postat pe site-ul institutiei o serie de proiecte-tip prin care pot fi obtinute fonduri europene. Reprezentantii Ministerului spun ca aceste proiecte nu au nevoie sa fie insotite de intreaga serie de avize si autorizatii, ci doar de avizul de vanzare a productiei.  
Iata cateva dintre cele mai interesante proiecte de ferme de familie prin care se pot obtine fonduri europene 2015:   
- Infiintare ferma pentru cresterea pasarilor (gaini ouatoare)
- Infiintare ferma pentru cresterea puilor de carne
- Infiintare ferma de ovine si caprine
- Infiintare ferma de tineret taurin pentru ingrasare
- Infiintare si dotare plantatie de zmeur prin achizitia de utilaje si echipamente
- Livada de pomi si arbusti fructiferi (pe o suprafata de maxim 5 hectare)
- Ferma de legume in camp (pe o suprafata de maxim 2 hectare)
- Infiintare ferma de legume in spatii protejate prin construirea de solarii si achizitionarea de echipamente si utilaje specifice
- Ferma de vaci pentru productia de lapte (pentru maxim 20 de capete)
- Infiintare ferma crestere porci cu baza furajera aferenta.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Proiecte agricole eligibile pentru obtinerea de finantari
Rating:
Nota: 3.5 din 3 voturi

Articole conexe:

Comentarii
Comentarii12 comentarii





LANCE 2019-03-14 12:35:27

Mă pot distra cu această companie de împrumut primesc un împrumut de la compania împrumutului

Termină-ți îngrijorările financiare

Eu sunt Tim Neupane. din SUA, Dallas Texas Pot să zâmbesc cu această companie de împrumut LANCE WILLIAMS Am primit un împrumut de $ 200,000.00 dolari de la compania sa și doi dintre colegii mei au primit, de asemenea, împrumuturi de afaceri și împrumut personal de la acest companey, fără nici o dificultate. Cu doar o opțiune de garanție și de transfer, vă sfătuiesc să nu alegeți persoana greșită dacă solicitați un împrumut în numerar pentru proiectul dvs. și pentru orice altceva. Am publicat acest mesaj, deoarece banca de împrumut LANCE WILLIAMS mi-a făcut să mă simt cu acest împrumut. Prin intermediul unui prieten am întâlnit acest om cinstit și generos care ma ajutat să obțin acest împrumut. Pentru a vă reglementa viața, aveți nevoie de bani, sunteți blocat, nu aveți acces la un credit bancar sau nu beneficiați de o bancă, aveți nevoie pentru a vă finanța construcția, dezvoltarea imobiliară, a crea propria dvs. afacere până la afacerea dvs. personală au văzut și trebuie să facă bani, un credit rău sau nevoie de bani pentru a plăti facturi sau datorii. Vă sfătuiesc să vă contactați și să vă întâlniți pentru serviciile pe care le cereți. Adresa de e-mail: ............ lance07@financier.com

Contactați-l pentru mai multe informații, b.honest. Contactați-l Via Compania Email: ..... lance07@financier.com

Semnat
Managementul.
WhatsApp Numărul apelului? + 1321-5220-819
Email: lance07@financier.com
Lance Williams

Augusta Ibramhim 2019-03-13 14:10:40

Salut,
Cauți un împrumut?
Sunteți la locul potrivit pentru soluțiile dvs. de împrumut chiar aici! Global Finance Limited oferă împrumuturi companiilor și persoanelor fizice la o rată a dobânzii scăzută și accesibilă de 3,2%. pentru toți angajații sau personalul, vă rugăm să ne contactați imediat pentru asistență financiară sau să ne contactați imediat, suntem mândri de angajamentul nostru față de clienții noștri; Desigur, împrumuturi personale, împrumuturi auto, împrumut de afaceri / de investiții, împrumut pe termen scurt pentru a începe să te gândești la obținerea unui împrumut? Ești serios nevoie de împrumuturi urgente pentru a-ți începe propria afacere? Ești în datorii? Aceasta este șansa dvs. de a vă atinge dorința, acordăm împrumuturi personale, împrumuturi și împrumuturi corporative și orice tip de împrumut, ne puteți contacta la un împrumut accesibil acum, contactați-ne.

Adresa de e-mail: augustaibramhim11@gmail.com

APPLICATION DATA
1 Numele complet:
2 Țara:
3 Adresa:
4 Stat:
5 Sex:
6 Starea civilă:
7 Ocupatia:
8 Număr de telefon:
9 Poziția curentă în locul locului de muncă:
10 Venit lunar:
11 Suma imprumutata necesara:
12 Durata împrumutului:
13 Scopul împrumutului:
14 Religia:
15 Ați aplicat înainte:
16 Data nașterii:
Mulțumiri,

Elizabeth Swanson 2019-03-13 13:03:03

Are you in any financial crisis, do you need financial help? or do you need funds to start up your own business? Do you need funds to settle your debt, pay off your bills or start a good business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital service from local banks and other financial institutes? Here is your chance to obtain a financial service from our company. We offer all kind of loan to individual companies at 3% interest rate. If you need a loan do not hesitate to contact us via Name: Opportunity Financial, LLC Email: opploansLLC@gmail.com

Julia Simon 2019-03-12 11:42:54

Întoarceți-vă din nou înapoi din nou, din nou, din nou, din nou:

numele meu este Julia Simon, am fost victima unei fraude în mâinile creditorilor falși. Am pierdut aproximativ 45000 de dolari pentru că aveam nevoie de un capital mare de 200.000 de dolari. Aproape că am murit, nu aveam unde să merg. Afacerea mea a fost distrusă și în acest proces mi-am pierdut fiul. Nu am putut să stau așa ceva din nou. în ianuarie 2018, prietenul meu mi-a prezentat o mamă bună, doamna Augusta Ibramhim, care în cele din urmă mi-a ajutat să obțin un împrumut într-o companie de împrumut în care lucrează. Bună mamă Augusta Ibramhim, vreau să profit de această ocazie să vă mulțumesc și Dumnezeu să continue să te binecuvânteze. De asemenea, doresc să folosesc această ocazie pentru a-i sfătui pe indonezienii că există mulți escroci, așa că dacă aveți nevoie de un împrumut și doriți să obțineți rapid un împrumut, înregistrați-vă prin doamna Augusta Ibramhim și o puteți contacta prin e-mail: augustaibramhim11 @ gmail.com. puteți să mă contactați și prin e-mailul meu: juliasimon460@gmail.com. dacă aveți vreo îndoială. vă rog, ea este singura persoană de încredere și de încredere.

VORBI VINȚI MAI MULȚUMESC CITIȚI MESIUNEA MEA ȘI MAI DUMNEZEU CONTINE SĂ VĂ RUGĂM SĂ VĂ RUGĂM SĂ VĂ RUGĂM SĂ VĂ RUGĂM TOATE ȘI VENIȚI VIAȚA LUNGĂ ȘI PROSPERITATEA LUI AMEN,

Julia Simon 2019-03-12 11:42:19

Salut,
numele meu este Julia Simon, am fost victima unei fraude în mâinile creditorilor falși. Am pierdut aproximativ 45000 de dolari pentru că aveam nevoie de un capital mare de 200.000 de dolari. Aproape că am murit, nu aveam unde să merg. Afacerea mea a fost distrusă și în acest proces mi-am pierdut fiul. Nu am putut să stau așa ceva din nou. în ianuarie 2018, prietenul meu mi-a prezentat o mamă bună, doamna Augusta Ibramhim, care în cele din urmă mi-a ajutat să obțin un împrumut într-o companie de împrumut în care lucrează. Bună mamă Augusta Ibramhim, vreau să profit de această ocazie să vă mulțumesc și Dumnezeu să continue să te binecuvânteze. De asemenea, doresc să folosesc această ocazie pentru a-i sfătui pe indonezienii că există mulți escroci, așa că dacă aveți nevoie de un împrumut și doriți să obțineți rapid un împrumut, înregistrați-vă prin doamna Augusta Ibramhim și o puteți contacta prin e-mail: augustaibramhim11 @ gmail.com. puteți să mă contactați și prin e-mailul meu: juliasimon460@gmail.com. dacă aveți vreo îndoială. vă rog, ea este singura persoană de încredere și de încredere.

Întoarceți-vă din nou înapoi din nou, din nou, din nou, din nou:

numele meu este Julia Simon, am fost victima unei fraude în mâinile creditorilor falși. Am pierdut aproximativ 45000 de dolari pentru că aveam nevoie de un capital mare de 200.000 de dolari. Aproape că am murit, nu aveam unde să merg. Afacerea mea a fost distrusă și în acest proces mi-am pierdut fiul. Nu am putut să stau așa ceva din nou. în ianuarie 2018, prietenul meu mi-a prezentat o mamă bună, doamna Augusta Ibramhim, care în cele din urmă mi-a ajutat să obțin un împrumut într-o companie de împrumut în care lucrează. Bună mamă Augusta Ibramhim, vreau să profit de această ocazie să vă mulțumesc și Dumnezeu să continue să te binecuvânteze. De asemenea, doresc să folosesc această ocazie pentru a-i sfătui pe indonezienii că există mulți escroci, așa că dacă aveți nevoie de un împrumut și doriți să obțineți rapid un împrumut, înregistrați-vă prin doamna Augusta Ibramhim și o puteți contacta prin e-mail: augustaibramhim11 @ gmail.com. puteți să mă contactați și prin e-mailul meu: juliasimon460@gmail.com. dacă aveți vreo îndoială. vă rog, ea este singura persoană de încredere și de încredere.

VORBI VINȚI MAI MULȚUMESC CITIȚI MESIUNEA MEA ȘI MAI DUMNEZEU CONTINE SĂ VĂ RUGĂM SĂ VĂ RUGĂM SĂ VĂ RUGĂM SĂ VĂ RUGĂM TOATE ȘI VENIȚI VIAȚA LUNGĂ ȘI PROSPERITATEA LUI AMEN,

Jeff Michael 2019-03-10 13:33:54

Salut,

Consolida?i datoria dvs.? Ia-?i împrumutul de casa? Nici un credit Verifica?i? Da, poti...

Oferim o gama larga de servicii financiare, care includ: Planificarea afacerii, Finante comerciale si de dezvoltare, Proprietati si ipoteci, Credite de consolidare a datoriilor, Credite pentru afaceri, Imprumuturi private, Refinantare acasa, Hotel Credite pentru imprumuturi student cu dobanda redusa la 2%. Va rugam sa ne contacta?i pentru împrumutul dvs. securizat ?i negarantat. Solicitan?ii interesa?i ar trebui sa ne contacteze prin email: jsemkffloaninvestment@gmail.com

Contacta?i numarul meu de telefon: +12149748303
Cu stima,
Dl Jeff Michael împrumut Compania.

Global Finance 2019-03-10 02:32:52

Bună ziua, Sunteți un om de afaceri sau o femeie? Aveți nevoie de un împrumut de urgență? Afacerea sau proiectul dvs. necesită finanțare sau aveți nevoie de bani pentru a cumpăra o casă sau o mașină sau aveți nevoie de un împrumut pentru a vă achita datoria? Și ați fost atât de greu să obțineți un împrumut de la băncile locale sau de la alte instituții financiare? Dacă răspunsul dvs. este da, vă sfătuiesc să contactați compania Global Finance prin globalfinancingfund@gmail.com
 
Compania Global Finance este o organizație globală de creditare dedicată furnizării de credite de numerar rapide, securizate și negarantate persoanelor fizice și companiilor la o rată a dobânzii subvenționată de 2,5%. Am ajutat numeroase persoane și organizații care se confruntă cu dificultăți financiare din întreaga lume. Când aplicați cu noi, solicitați o companie de încredere care vă îngrijește de nevoile dvs. de finanțare. Vom avea grijă de voi în întregul proces.

** OFERIM TOATE SERVICIILE DE ÎMPRUMUT **

Pentru a afla mai multe despre finanțarea de la Global Finance, contactați-ne prin e-mail sau cu numărul WhatsApp de mai jos.
Email: globalfinancingfund@gmail.com sau reply.globalfinance@gmail.com
WhatsApp: +17722073517

Așteptăm înainte să vă auzim cât mai curând posibil.

MARY WILLIAM 2019-03-04 06:50:29

Căutați un împrumut autentic? Vreau să folosesc această ocazie pentru a informa pe toată lumea că doamna Mary William o împrumutător privat de împrumut, care oferă împrumuturi pentru oportunități de viață. Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă achita datoriile sau aveți nevoie de un împrumut pentru a vă îmbunătăți afacerea? Ați fost respins de bănci și de alte instituții financiare? Aveți nevoie de un împrumut de consolidare sau de ipotecă? căutați mai multe pentru că suntem aici pentru a vă face toate problemele financiare un lucru din trecut. Acordăm fonduri persoanelor fizice care au nevoie de asistență financiară, care au un credit rău sau au nevoie de bani pentru a plăti facturile, să investească în afaceri la o rată de 2%. Vreau să utilizez acest mediu pentru a vă informa că oferim asistență fiabilă și beneficiară și că vom fi dispuși să oferim un împrumut. Așadar, contactați-ne astăzi prin e-mail la:
marywilliam902@gmail.com Deci, dacă doriți să obțineți un împrumut de la compania mea, puteți să ne contactați astăzi.


Creditele disponibile pe care le oferim sunt:

1. Împrumut personal
2. Împrumut de afaceri
3. Împrumut de investiții
4. Împrumut pentru locuințe și multe altele

Așadar, contactați-ne astăzi prin e-mail la:
marywilliam902@gmail.com Deci, dacă doriți să obțineți un împrumut de la compania mea, puteți să ne contactați astăzi.
Mulțumesc

ACCESS LOAN 2019-03-04 06:42:08

Bună ziua Domnule / doamnă: Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă finanța afacerea sau în orice scop? Suntem autorizați, licențiați și licențiați internațional, sunteți la locul potrivit pentru soluțiile de împrumut de aici! "ACCESS LOAN FIRM" ne puteți contacta prin: ACCESSLOANSFIRM@GMAIL.COM

Suntem un creditor de împrumut privat de la "ACCESS LOAN FIRM", care oferă oportunități de viață. Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă achita datoriile sau aveți nevoie de un împrumut pentru a vă îmbunătăți afacerea? Suntem un creditor de împrumut în serios care oferă oportunități de împrumut celor care au nevoie de împrumut și nu avem nevoie de înșelătorii să fugă cu banii noștri, pentru că am avut o mulțime de experiență în trecut Și chiar acum am revenit pentru oameni serioși care au nevoie de împrumut și de ședere Țineți-vă credincioși angajamentelor voastre.

Împrumut Factory oferim împrumuturi pentru Firmele de afaceri rata dobânzii de 1,5%.

Creditele disponibile pe care le oferim sunt:

1. Împrumut personal
2. Împrumut de afaceri
3. Împrumut de investiții
4. Împrumutul pentru locuințe, etc.

Deci, dacă doriți să obțineți un împrumut de la compania mea, puteți să ne contactați astăzi prin intermediul: accessloansfirm@gmail.com

Obțineți aprobarea dvs. instant de împrumut în termen de o oră aici în "ACCESS LOAN FIRM" Așteptăm cu nerăbdare să auzim de la tine.
Toate cele bune

GRACE MICHAEL 2019-03-04 06:41:03

BINE ATI VENIT PENTRU GARANTAREA CREDITELOR DE CREDITE

Eu sunt dna Grace Michael, creditor privat al împrumutului de la "GARANTEE TRUST LOAN FIRM", care oferă oportunități de viață. Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă achita datoriile sau aveți nevoie de un împrumut pentru a vă îmbunătăți afacerea? Email: gracemichael901@gmail.com

Oferim toate tipurile de împrumuturi care variază de la:
- credite pentru afaceri,
- împrumuturi de capital,
- Credite imobiliare,
- Imprumuturi personale,
- împrumuturi pentru studenți,
- Credite pentru ferme

Și mai mult în investiții cu investitori buni ... Oferim împrumuturi
Companiile și persoanele fizice cu dobândă redusă de 2%. Ai dreptate
Locul pentru a obține împrumutul.

Contactați-ne astăzi și rezolvă-ți problemele financiare!

Email: gracemichael901@gmail.com

Obțineți rezolvarea problemelor dvs. financiare aici și garantăm 100%, fără garanții

Călina george cristian 2019-01-10 22:33:58

Am intrat pe site Ministerului Agriculturii si nu gasesc unde scrie sprijinul pentru tineri fermieri în valoare de 50 mii de euro!

Mircea blajan 2019-01-10 18:10:00

As fi interesant de un proiect pt infintarea unei livezi pe un teren de 2 h As dori mai multe informatii

Ultima ora

Newsletter gratuit
Afaceri cu Profit pentru 2019 - 5 Idei de Afaceri insotite de Planul de Afaceri

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Afaceri cu Profit pentru 2019 - 5 Idei de Afaceri insotite de Planul de Afaceri".



Forum
balanoiu niculae spune: am un cais care afost stropit pe timpul iernii cu zeama bordereza de 2 ori si in luna martie o data cu oleomin 80 ew ulei mineral . a inflorit normal fructele sunt multe dar frunzele au crescut putine...
17 Apr. 2019 19:39:02
Raspunde la intrebare
Petrescu Ileana spune: Producator cerificat, inginer agronom, vand stoloni de căpşuni clasa A+, din soiurile Joly şi Clery. Varietate foarte timpurie, potrivita pentru clima continentala europeana, caracterizata de o...
13 Apr. 2019 09:55:57
Raspunde la intrebare
Petrica Picui spune: E rusinos I clusiv obligarea acceptarii unor offerte pentru a putea trimite un comentariu. Sub orice nivel de etica. RUSINE!!!! SUNTETI SUB ORICE CRITICA!!!
12 Apr. 2019 08:05:29
Raspunde la intrebare
Rubrica meteo

Proces natural sau provocat de inlaturare a frunzelor unor plante de cultura ajunse la maturitate, p ...

(Despre plante) Al carui embrion are doua cotiledoane ...
Manager | Stiri si analize economice
Rentrop & Straton
 
 

Raport Special GRATUIT

Afaceri cu Profit pentru 2019 - 5 Idei de Afaceri insotite de Planul de Afaceri