Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

APIA a autorizat pana acum la plata 200 de milioane de euro, pentru subventiile fermierilor din sectorul vegetal

apia-a-autorizat-pana-acum-la-plata-200-de-milioane-de-euro-pentru-subventiile-fermierilor-din-sectorul-vegetal

Banii sunt suficienti pentru 613.692 de fermieri care si-au depus cererile unice in vederea primirii subventiilor.



Directorul general al APIA, Ioan Merca, a anuntat la inceputul acestei saptamani ca agentia autorizase la plata pana luni dupa-amiaza suma de 200 de milioane de euro pentru un numar 613.692 de fermieri.
 
„APIA a autorizat la plata pana in acest moment suma de 200 de milioane de euro pentru un numar 613.692 de fermieri. In continuare pentru noi ramane o prioritate sa facem platile pentru toate schemele si pentru toate masurile de sprijin. In ceea ce priveste Programul National de Dezvoltare Rurala, APIA gestioneaza trei masuri delegate de la AFIR, respectiv masurile pentru agromediu si clima, pentru agricultura ecologica si platile compensatorii pentru zonele care se confrunta cu constrangeri naturale. Intentionam in cursul acestei luni sa facem plati si aici pe masura privind platile compensatorii”, a spus Merca.

 
Acesta a precizat ca, in decursul lunii mai, APIA va demara si platile pentru sprijinul cuplat pe zootehnie, astfel incat la 30 iunie sa se finalizeze integral toate platile pentru campania 2015.
 
Potrivit sefului APIA, aceste prime plati sunt efectuate catre fermierii care au solicitat plata pentru schemele din sectorul vegetal. Astfel, au fost autorizate la plata schema de plata unica pe suprafata in cuantum de 79,73 euro/ha, plata redistributiva — primul interval: 1 — 5 hectare inclusiv, in cuantum de 5,00 euro/hectar, iar al doilea interval peste 5 hectare si pana la 30 hectare inclusiv, in cuantum de 51,07 euro/hectar, plata pentru tinerii fermieri in cuantum de 19,93 euro/hectar; plata pentru micii fermieri care au pana la 7 hectare, in cuantum de maximum 1.250 euro si ANT 1 (Schema de ajutoare nationale tranzitorii pentru culturi pe teren arabil, decuplata de productie) in cuantum de 19,19 euro/hectar.
 
Platile se fac in lei, la cursul de schimb stabilit de catre Banca Centrala Europeana in data de 30 septembrie 2015 si publicat in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene din 1 octombrie 2015, respectiv 4,4176 lei pentru un euro.
 
In campania 2015, APIA a efectuat platile in avans pe suprafata autorizand la plata suma de 255,4 milioane euro dintr-un total de 1,59 miliarde de euro pentru un numar de 602.159 fermieri. Diferenta de plata de 1,34 miliarde de euro aferenta platilor directe pe suprafata se va efectua in conformitate cu prevederile regulamentelor comunitare, pana la data de 30 iunie 2016. 

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

APIA a autorizat pana acum la plata 200 de milioane de euro, pentru subventiile fermierilor din sectorul vegetal
Rating:
Nota: 3.9 din 381 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Fertilizator agricultura eco

Intrebare: Imi poate recomanda cineva fertilizatori pentru agricultura ecologica? Ma refer la produse comerciale.

Raspuns: Exista multe produse, au aparut mai ales in ultimii 1-2 ani si la noi. Va dau cateva exemple: Nutrik... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii275 comentarii


tavi 2016-04-28 17:36:29

la CEC olt azi=o lei
de ei sa aveti parte cei care ne mintiti

Laur 2016-04-23 01:48:10

https://www.facebook.com/events/464876943711523/ .....cautati pe facebook miting agricultura si sa ne mobilizam daca vrem banii.

NAGY 2016-04-19 09:42:12

haidet sa blocam intersectiile mari in fiecare judet mai ales la frontiera ca sa nu importa in tara asta

mihaela gj 2016-04-18 11:59:26

Unde sunt baniiii???Hoților în care conturi să vă vadă Dumnezeu nu var mai răbda pământul!!!

fermier 2016-04-17 09:15:50

mai oameni buni nu tot va plangeti mai bine ne-am organiza sa iesim la protest asa nu rezolvati nimic trebe mers ca ciobanii peste iei .nu intaleg alti fermieri din alte state ies si protesteaza ca nu le convine ceva noi tot asteptam mila lor si a lui dumnezeu .

Ioan crisan 2016-04-15 22:16:06

Bună seara !
La fel si in cluj , , , 0 lei .
Acum când este de lucru , , , 0 lei

lia 2016-04-15 10:12:18

de ce spun ca bihorul e fruntas la plata subventiilor aici in zona la mine nu a luat nicimeni nici un leu

Achim I 2016-04-15 09:51:23

Mă uit pe geamul ministerului și nu vă văd. Vis a vis la APIA centrală iar nu e nimeni. Prin teritoriu la nici o sucursală APIA nu sunteți în față cu topoare, cu furci sau cu animale. Măi băieți ... voi vreți banii astia sau nu?

fermier 2016-04-14 22:53:32

Haideti oameni buni ,sa mergem peste ei ,ca altfel in tara asta cu conducatori de cacat ,nu putem trai,sunt niste handicapati toti, nu vedeti ca ne prostesc in fata si pe la spate scot banii furati de la noi.CIOLOS -IRIMESCU DEMISIA..........

Gabriel Bunea 2016-04-14 22:28:08

Stimate domnule ministru , la Cluj mai precis la Gherla nu s-au primit banii din subvenții , oare chiar așa merităm ! Am avut mare încredere în dumneavoastră , dar se pare că acum mi-am pierdut toată speranța ! Am fost la APIA Gherla și mi-a zis că cei care am făcut transferuri de pe PF pe PFA încă nu intrăm pe tranșa de plată , mi-au zis că au primit scris aceste dispoziții ! Eu nu am dorit să fac transferul , funcționarii APIA m-au obigat , ca acum să-mi spună că trebuie să mai aștept până se reglementează toate problemele ! Oare când ne punem cu toate la rând ?!!!

Emil 2016-04-14 22:03:18

Astazi la valcea mumi intrase nici un banut din sursele pe care le detin nu o sa ne mai vina pentr ca hoti de guvernati i-au papat banuti acum incearca sa ne duca cu zaharelu pentru cai acceptam ,se stie de toata lumea cea ce a declarat ministru agriculturi la postutile de televiziune Irimescu ca pe data de 08.04.2016 ne primim suventiile integral ,daca si un ministru minte cu nerusinare ce putem sa mai zicem noi oameni de rind pacat ca am avut incredere in niste escroci si ma refer la prim ministru presedinte sa nu credem ca iei mu stiu cea ce se intimpla fratilor sa fim foarte atenti pe cine votam astia ne-au vindut tara o sa apara in cartile de istorie pe ei ii dore in cot de romani au fost pusi la comanda de UE si au executat un ordin,prevad ca dupa pasti chipurile isi vor baga demisia si se vor intoarce tot pe banuti frumosi in functile pe care le detineau ............

radul 2016-04-14 21:27:08

sincer mi_e scarba de trio ul asta de nenorocitzi Ciolos-Irimescu-Merca!!!!!!!! ordinari, nenorocitzi, slugi la ~inalta poarta~, de l ar pupa in p--- pe mortu de iohanis de totzi banii care tre` sa ii luam. scrabe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mihai Boriceanu 2016-04-14 21:26:43

Atentie la ALECERI !!!!!

Mihai Boriceanu 2016-04-14 21:24:40

Hoti, ESCroci, TOTI, NE FURA, si ne insala!!!

Adriana 2016-04-14 13:37:02

Sa fim realisti,noi am permis sa ne conduca si trateze asa niste ''microbi'',in concordanta cu virusul lor .Pe titlul de proprietate este pamantul meu,nostru ,dar este vadut demultisor oameni buni,de acestia .Incompetenta lor si sclavia celor multi.Mda bani Apia in contul meu 0 ,BCR MH

Mona 2016-04-14 11:54:08

Braila-0 lei.P..la bani!!!

Mariussss 2016-04-14 11:21:49

A legat de virat a zis pe la jumătatea săptămâni viitoare spre sfârșit!!!!!!!!!!! Un ktttttt

gabi 2016-04-14 10:59:57

bai....MERCA...DIRECTORUL PULII....nea ACHIM...a declarat pe agroinfo ca suma este de 134 mil euro si nu de 200 mil cum declari tu. deci cine minte bai ...pula bleaga?!

nila nu achim 2016-04-14 10:59:06

Jegosi si milogi sunt.Maine se face o saptamana de cand au anuntat ca intra banii si nimeni nu a luat nimic.Eu oricum m-am lasat de agricultura anul asta dar stiu ce inseamna sa stai cu gatul intins cand depinzi de niste banuti iar lucrarile preseaza sa fie facute.Ma intreb daca nu cumva totul e orchestrat in scopu vanzarii pamanturilor catre straini.Mi-e greata numai cand ma gandesc la ce cred ei despre agricultori...

Mariussss 2016-04-14 10:44:55

Acuma 5 min am vorbit cu cineva de la Apia Iasi si mi-a zis ca au apărut niște erori si încă nu intra nici un bana nu remediază cu kkt de țara in care totdeauna nu primim ce ni se cuvine! Si am întrebat legat de câți bani o sa primim si aici alt kkt sa vedem cat se autorizează si ne mai scad din bani aia multi de ne dau si mult a dracu ca sunt mai multe ha declarate la nivel de țara!!!!

Delia Dana 2016-04-14 09:51:54

La Galati CEC 0 lei verificat astazi!

scama 2016-04-14 09:34:39

MH CEC 0 lei !!!

scama 2016-04-14 09:33:02

MH CEC 0 lei !!!

xyz 2016-04-14 08:48:48

Bz-CEC = 0 lei! Ma ofer voluntara pt a ma ocupa de formalitati in vederea demararii unui proces in acest sens. Contractele au ajuns la scadenta de mult, atat distribuitorii de seminte,ingrasaminte cat si arendatorii fac presiuni pt a-si primi banii cuveniti, campania de primavara a inceput iar banii,ioc! In cazul in care se organizeaza protest,ceva, ma alatur cu inima deschisa! Propun crearea unui eveniment pe facebook pt informare si dezbaterea problemei. Comentand aici nu facem altceva decat sa numaram zilele si sa dam refresh situatiei contului din 5 in 5 min degeaba!

claudiu n 2016-04-14 08:48:21

Ajutorul național tranzitoriu este autorizat la plată! Ce se întâmplă? Pentru fiecare centralizator de plată pe care-l întocmește Agenția de Plăți trebuie să facem solicitare pentru bani la Ministerul Agriculturii. Ministerul are acești bani în cont.

Fiind vorba însă de bugetul național, centralizatorul trebuie autorizat de ei și în fiecare zi, noi trimitem centralizatorul la aprobare la Ministerul Agriculturii pentru eliberarea banilor și trimiterea lor în contul APIA pentru a face plățile către fermieri. Practic, pentru aceste centralizatoare trebuie să cerem virarea banilor din Minister, asta este toată povestea.

Ca să spunem așa, circuitul banilor din bugetul național este mai lung cu o zi. Pentru centralizatorul care s-a transmis vineri 8 aprilie n.r., banii au fost aprobați luni, 11 aprilie, iar transferul către conturile fermierilor s-a făcut marți, 12 aprilie.

Există o întârziere de o zi și cam asta este toată povestea. Mai devreme, am semnat o solicitare de deschidere de buget pentru încă un centralizator. Chiar nu este o problemă, dar durează mai mult cu o zi-două, explică Nicolae Horumbă, directorul general adjunct APIA.

Banii sunt în contul Ministerului Agriculturii, dar este vorba de o procedură de plată birocratică prin care APIA este nevoită să ceară Ministerului să transfere banii necesari pentru plata fermierilor. Până acum, APIA are aprobate trei centralizatoare pentru care s-au virat deja banii către conturile fermierilor.

gabi 2016-04-14 08:39:29

revin mai tarziu cu alte date despre cont. acum ma duc in camp sa seman o...PULA?!?!!!....

gabi 2016-04-14 08:36:48

verificat cont procredit suceava.....000000000 lei....

Laurentiu 2016-04-14 08:29:49

Verificat acum cont Raiffeisen -Neamt- zero. Suntem in data de 14 aprilie. Nu trebuie sa mai credem ca traim si muncim intr-o tara in care se respecta ceva.

Mihai Boriceanu 2016-04-14 08:29:11

La Brasov nu s-a facut nici o plata!!

Marian Ungureanu 2016-04-13 22:08:40

Subventia trebuie sa o primeasca bunicul meu Chivoiu Vasile din comuna Zavoaia, jud. Braila pt o suprafata de 2,91ha, are cont deschis la CEC, nu a primit nimic pana acum asa cum s-a promis ca din data de 08.04.2016 vor intra banii. A vem nevoie de bani ne-am imprumutat pt samanta si complexe acum trebiu sa discuim si sa insamantam dar nu avem cu ce.Timpul si temperaturile sunt favorabile, dar nu sunt bani.

horia maria 2016-04-13 21:55:50

La iasi 0 lei???????? Mint astea de rupe , poate pe la anul primim si noi bani.

lia 2016-04-13 21:52:59

la cec bihor nici un leu

fermier SATU-MAaRE 2016-04-13 21:51:19

sa dea dumnzeu sa nu bage nici un ban daca tot va plangenti prin mesaje si nu facem nimic .presdenti de sindicate sant niste corupti iei sant de vina ca iei siau luat de restu i doare in cot

aureltufis 2016-04-13 21:47:48

Eu cred ca astia de la Apia isi bat joc de noi in ultimul hal,daca era vb.sa.si primeasca ei o marire sau alti bani erau de mult bani in conturile lor....niste scarbosi in frute cu ministru Irimescu

Mirela 2016-04-13 21:40:04

Nici în Alba se vede că nu a intrat la nimeni haideți fraților în stradă

mary@ sev 2016-04-13 21:28:10

Nici în Mehedinți nu au intrat.A primit cineva din mh

Florin. Gavris 2016-04-13 20:46:53

Am înțeles că domnu Baciu de la LAPR nu vrea schimbarea lui Irimescu cică ar fi susținut de fermieri, la dracu jos cu toți mincinoși din Min. Agriculturi si din APIA.

doamnac 2016-04-13 20:12:31

Adelin corect nu au virat nici un ban sunt minciuni....e imposibil sa ii credeti..

Madalin 2016-04-13 19:46:40

chiar ne cred prosti chiar este bataie de joc asta

Ionel 2016-04-13 19:46:01

Pai haideti toti sa lasam mesaje pe fb lu irimesc poate cine se ocupa de cont i va transmite
Ce comentam noi aici sigur nu stie

Adelin 2016-04-13 19:44:52

Voi nu vedeti ca ne mint si nu stiu cum sa minta
Vineri zicea ca 27.000 vor avea banii in conturi
Luni ca peste 275000 au deja banii in conturi .
Dar de fapt nimeni nu are niciun ban in cont
Magarie minciuna si prosteala si astia dau si ei aici stirile de cacat care le declara hotii

doamnac 2016-04-13 19:34:50

Fermier stai linistit ca nu a luat nimeni nimic sa vezi comentarile pe pagina de fb a lui Ieremescu...

fermier faliment 2016-04-13 19:20:07

Suceava brd 0lei.

Adrian 2016-04-13 19:05:03

Tulcea 0 lei Brd, ne mai minte mult?

sorin bunea 2016-04-13 18:50:55

In fiecare an aceiasi neputinta. Cine mama dracului pune prostii si mincinosii astia acolo. De fapt noi suntem prosti ca astia au un venit lunar de nu luam noi unii subventia pe un an intreg. Chiar doi. Ia sa ne spuna si noua au luat salariul si sporul pt. ca lucreaza cu fonfuri pe anul asta?

Mihai 2016-04-13 18:41:38

In AG nu a intrat nici un leu!

Fermier 2016-04-13 18:33:36

Probabil ca cei care nu mai lasa comentarii aici au primit banii

Ionel 2016-04-13 18:28:44

Care sunt aia care au luat?
Cat se baga ?
Eu nu mai inteleg nimic
Ai dracu

Fermier 2016-04-13 18:27:25

Oare cand o sa intre banii la toata lumea? Este bataie de joc

fermier cluj 2016-04-13 18:21:42

Până azi-dimineață, miercuri, 13 aprilie, au fost plătiți 291.362 de fermieri,este declaratia sefului apia,nu stiu ce sa mai cred

Maria 2016-04-13 18:04:52

Olt BRD au intrat la cineva?

aurel 2016-04-13 17:21:16

Carpatica

Fermier 2016-04-13 17:17:47

La ce banca aveti cardul?

aureltufis 2016-04-13 17:16:10

In olt nimic,cont 0

Fermier 2016-04-13 17:12:03

In Olt au intrat la cineva? Multumesc

andreea 2016-04-13 17:05:59

Am vb cu cei de la apia racaciuni jd bacau si a zis k de vineri au dat toate dosarele,dar mai avem de asteptat ,a zis sa mai incerc pe la sfarsitu saptamani vitoare.

ioana 2016-04-13 16:32:19

scuze pt greseli ultimele comunicate date de apia pe agroinfo

ioana 2016-04-13 16:29:04

ultimele comuicte dte de apia despre subventii le gasiti pe agroinfo

ioana 2016-04-13 16:18:13

raiffeisen tg mures o lei

Tarta vlad 2016-04-13 16:03:06

Da Oana nu te supara ca te intreb tu când ai luat bani acceia?????

Oana 2016-04-13 15:50:26

Stie cineva daca se mai baga inca o transa in afara de cele 2? Pentru k am luat foarte putini bani!!!

Ana 2016-04-13 15:47:24

La un 1.75 cati bani trb sa iau ma poate ajuta cineva?

Leahu Elisabeta 2016-04-13 15:41:39

În Arad nu s-au primit banii!!!

Tarta vlad 2016-04-13 15:40:13

Haideți in strada cluj

Mihai alba 2016-04-13 15:36:35

Haideți în stradă la Alba!!

MIRCEA* 2016-04-13 15:34:13

La ARAD nimic!!!!?????

Marius 2016-04-13 15:31:24

Buna ziua tuturor ! La TR nu a intrat nimic. Eu nu inteleg de ce ministrul nu iese cu o declaratie sa lamureasca ce a vrut sa spuna cand a declarat ca incepand cu 8 aprilie fermierii vor avea bani in cont. Ar fi trebuit ca deja sa intre banii, cel putin la unii dintre noi, conform declaratiei lui.
Cand faci asemenea declaratii din acea pozitie, ti le asumi, daca esti barbat, si daca ai character.

sly47 2016-04-13 15:26:54

ptr cami si popa vaslui....n-a sters nimeni comentariile....cineva a tinut tasta space prea mult....miscati mouse-ul mai jos si apar comentariile

Luiza 2016-04-13 15:26:08

La C-ta a intrat la cineva?Am verificat ieri si nimic.

gabi 2016-04-13 15:23:45

la suceava ....0 lei...

Ioana Ioana 2016-04-13 15:21:38

Astia nici la litera A nu au ajuns din moment ce eu sunt cu B. Gunoaiele dreacu

gigi 2016-04-13 15:17:13

ptr. cei din mures,am o cunostinta la apia,am vb si tot ce mi-a spus in iarna s-a adeverit,acum mi-a transmis ca nu se tine cont de balivernele ministrului cu ordinea,etc la plata se dau in ordinea alfabetica,saptamana aceasta si saptamana viitoare greu de crezut ca se va ajunge la litera G din nume

ileana 2016-04-13 15:13:27

la satu mare a intrat oare la cineva

Ioana Ioana 2016-04-13 15:13:10

Cont 0 l

sly47 2016-04-13 15:11:50

Bai...ionut si adina...de ce mancati kkt?! ...banii ajung la trezorerie si apoi durează aprox o zi pana ajung la brd. In momentul când intra in cont la brd, din secunda 2 poti ridica banii?!...ce tot mancati kkt ca proceseaza ei cererile?!

Ioana Ioana 2016-04-13 15:11:47

Au zis pe Agroinfo ca Bihorul e fruntas la platii 19 mii. Care 19 mii? Eventual atatia draci sa intre in ei. Rusineeee

Cami 2016-04-13 15:10:10

CINE A STERS CELELALTE MESAJE ARE CINEVA INTERESUL SANU IASA LUMEA IN STRADA.

Ion 2016-04-13 15:06:42

Haideti fratilor in strada ca nu se mai poate!

maria 2016-04-13 14:52:00

nu vedeti ca pe ei nu-i intereaza agricultura romaneasca pentru ca castiga de pe urma matrapazlicurilor de zeci de mii de euro cu marfa importata au firme prin toate colturile lumiii ii doare capu de agricultori cand pe ei ii intereasa malaiul lor si cascavalul.MARI EXCROCII!!!!!

popa vaslui 2016-04-13 14:47:59

Am sunat la brd și nu se știe nimic asa ca Adina și Ionuț ați postat aceasta știrea după ce unul de cacat a șters celelalte postari.mincinosilor..hai în strada adevărați fermieri

Adina 2016-04-13 14:39:45

Da, Ionut, multumim de informatie.
Asa stiu si eu, de la reprezentantii BRD ca mai trebuie sa asteptam cateva zile .
Problema e la cine intra si cat intra ?

maria 2016-04-13 14:32:44

Nu se poate așa ceva, sa va fie Rușine, nu s-a întâmplat așa ceva pana acum, oameni buni vedeți pe cine a ales poporul nostru, Tara ROMANEASCA este condusa de Mafie!!!!! Oameni buni trebuie sa ne strângem cu toții la sediul Apia , pierdem munca noastră din cauza lor. Cați oameni sunt care s au bazat ca o sa intre banii, oameni care au rate la bănci, când băgați voi banii e târziu pt multi! Sunteți MMincinoși toți cei de la conducere. Rușine!!!!

Marian 2016-04-13 14:21:03

Căutați contul de Facebook Achim Irimescu și comentați de bine...ptr..neplata banilor si minciunile pe care ni le servesc.

ioan nemes 2016-04-13 14:20:05

Am indurat prea multe deja,am inteles ca e softul invechit si merge greu,am inteles ca cei de la apia nu au terminat inca toate dosarele,am inteles ca mai dureaza o zi 2,3pana cand ne ajung bani in conturi,da dumnezei lor de mincinosi daca ii mai inteleg acuma,da vrem sa facem ceva trebe sa iesim in strada sa chemam televiziunile sa le punem rotile de la tractoare pe degete sau pe gat, dumnezei lor de fatarnici si mincinosi.

Ionut 2016-04-13 14:11:45



In DB la Brd au inceput sa se proceseze bani in conturile fermierilor , maxim pana vineri sunt alocati in toate comunele. informati obtinute de la reprezentant BRD.


MONIK 2016-04-13 14:08:49

Nici un ban in conturile de la Mures bate vantu !!!! GRE























































VAAAAAAAAAA ! PE EI PE MAMA LOR .

Mari 2016-04-13 14:02:38

Își bat joc de noi nemernicii!Am ajuns la sapa de lemn datori pe la toate firmele și bancile.bancile.Nu este nici un ban în cont și ei mint cu nerușinare ca i-au virat.virat.Nu se mai poate în tara ăsta. HAI LA GREVA CA MURIM!

Bucur 2016-04-13 14:02:18

Toți vb ca facem protest ca facem un cacat foarte bine ne fac noi suntem vinovați

Agro 2016-04-13 13:53:15

La Hunedoara a intrat cva stie cineva cva ?

Fermier 2016-04-13 13:35:56

De ce nu spuneti ca ati furat bani si ca nu aveti de unde sa ne dati nu sa veniti cu minciuni credeti ca daca suntem tarani suntem prosti si numai voi sunteti destepti

Fermier 2016-04-13 13:32:16

Ruşine să vă fie aşa ar trebui să primiţi şi voi salariile în parlament o dată la 2 ani !

fermier3 2016-04-13 13:19:57

Haideti fermieri din vrancea vineri la ora 8 sa protestam in fata la apia ca nu se mai poate....

Ferma 2016-04-13 13:16:15

La bacau la ora 8

ion 2016-04-13 13:15:54

Din teleorman sunteti?sa ne mobilizam!la sediile apia sau la bucuresti!sa ne luam ce este al nostru!!

Fermier Bihor 2016-04-13 12:52:15

Sa ieșim in strada !!! Anuntați când si unde !! Bihor e cu voi !!! Sa ii dam afara !!! Nu fiți Leneși !!! Cu fiecare din voi , ne facem câteva zeci de mii !!! Pe ei !!

Fermier Bihor 2016-04-13 12:45:31

Intrați pe pagina ministrului agriculturii !!! Achim Irimescu !!! Pagina de Facebook !!! Sa ii amintim de masa si te toate cele !!! Pe ei!! Sa nu ii mai scăpam din mâna !! Măcar pe Facebook sa facem ceva !!!

doamnac 2016-04-13 12:44:28

Cei de la apia sustin faptul ca pana la data de 30 iunie 2016 sa avem rabdare...

pintea 2016-04-13 12:32:39

ramane atunci pe vineri la h 8 sa mergem cu totii la sediile apia,aduceti oua de paste

Fermier 2016-04-13 12:20:20

In Gorj nu a bagat nimanui banii ???

Tarta vlad 2016-04-13 12:20:17

Heiiiii clujeni vineri la ora 8:00 in fata la apia la protest ca nu se mai poate cu gunoaiele astea.

Tarta vlad 2016-04-13 12:18:14

Cine vine la protest la cluj-napoca ???

Dan Bihor 2016-04-13 12:16:34

Multa m .. e Merca

Dan Bihor 2016-04-13 12:13:58

Iar textele cu softu.Incapabililor de atunci cred ca si eu si oricare om de rand faceam softu ala fara cunostinte extraordinare. RUSINEEEEEEE. GUNOAIE INFERNALE

popa florin 2016-04-13 12:11:18

La Vaslui vineri ora 8 la Apia cu oua și cacat pentru funcționari ca ou primit salariu de 4mii și noi nici avans. Haideți!!!!!!

Madalin 2016-04-13 12:09:44

Bagamiasi p..a in familia lor de zdrente
Pai ne.am saturat de minciuni bai fratilor
Am sunat la apia si mia zis ca au trimit catre bucuresti dar de acolo autorizeaza la plata cand vor ei poate peste o saptamana poate peste o luna
Jigodiile ordinare ce sunt
Sunt foarte hotarat sa vb cu toate cunostintele mele sa mergem cu totii sa protestam

Ratiu Rosina 2016-04-13 12:03:59

Tot ce se posteaza despre subventii sunt minciuni ordinare. Nu am primit nici avans in noiembrie si nici acum nu a intrat nici un ban.
Stati pe banii oamenilor de 6 luni si va imbogatiti din dobanzile pe care le luati.
Mincinosi ordinari, corupti Sa va fie rusine!
Din data de 8 , zilnic ma interesez si la Apia si la C E C ,dar nimeni nu stie nimic.

pintea 2016-04-13 11:47:45

propuneti o ora ptr vineri, sa mergem la sediile apia din tara,NU AM PRIMIT NICI UN BAN AVANS,am 28 ha,si in cont zeeeero lei !!!!!

sly47 2016-04-13 11:41:03

am mai vorbit si cu alti colegi si toti i-au urat de ....bine...lui merca. pana acum avem aprox 2 m de pula. speram ca pana vineri sa facem un km.

andreea 2016-04-13 11:29:39

Venim si noi la bacau,sa iesim cu toti ca astea nu e de iertat

sly47 2016-04-13 11:06:51

oricum banii intra dupa pasti. campania asta am sa cultiv...SOFTURI?!...observ ca sunt la mare cautare.... ei oricum mananca icre si somon si in doare-n cot de mâncarea romaneasca.

Daniela 2016-04-13 10:59:06

Intrati toti pe pagina de Facebook ”Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale” si injurati-i!!!

sly47 2016-04-13 10:59:01

intrati pe agrointel.ro.....directorul pulii John merca minte in continuare si zice ca fermierii primesc in continuare banii pe subv iar o pizda din minister a declarat ca .....sa vedem totusi si partea pozitiva a lucrurilor, am reluat softul de la zero,..bla,bla, bla.....pai ce pula mea ati facut din dec pana acum?!

catalin 2016-04-13 10:57:52

sursa apia vrancea.........noi am trimis listele la bucuresti acum asteptati si voi banii .......acesta a fost raspunsul functionarului apia si nici astazi nu se ancaseaza nimic

Cami 2016-04-13 10:56:34

LA BUCURESTI TREBUIE SA MERGEM CA, DE ACOLO PLEACA TOATE

GOGU PETRU 2016-04-13 10:50:10

Irimescu impreuna cu Ciolos au timis bani de subventii in PANAMA! Toti care au distrus aceasta tara trebuiesc IMPUSCATI asta e singura solutie sa scapam de nenorocire.Sa se faca referdum pt aceasta lege. IMPUSCAREA ca in China. Sa mai astepte statul plata impozit pe pamant. Pe masa.

gabi 2016-04-13 10:48:04

Stiati ca fermierii unguri au iesit pe 4 apr in strada sa protesteze? Dar nu ptr subv ca le-au primit demult....ci ptr un ajutor de 15000 euro per fermier si l-au obtinut?!?!??....si noi nu suntem in stare sa protestam ptr amaratii astia de bani pe care speram sa-i luam?!

Tarta vlad 2016-04-13 10:35:02

Vineri toata lumea la protest un Lider la Cluj-Napoca va rog frumos si haideți sa ne adunam!!!!

Anonim 2016-04-13 10:26:26

Sa ieșim în strada greva

Ferma 2016-04-13 10:23:54

In bacau vine careva la protest vineri trebuie gasot un lider ca sa scoata autorizatie de protest cum mergem toti la vot asa sa mergem si la protest rog seriozitate toata lumea la protest

gabi 2016-04-13 10:15:42

GREVA!!!!!!....GREVA!!!!!....GREVA!!!........HAIDETI IN STRADA?!?!....

vlahbei 2016-04-13 10:08:05

trebuie sa iesim in strada altfel nu se schimba nimic mama lor de hoti,fac ce vor cu tara asta

sly47 2016-04-13 10:01:35

bravo IOAN. vineri in strada?!....anuntati-va colegii si haideti la sediile apia sa protestam

Tarta vlad 2016-04-13 09:58:37

Haideți sa meregem la bucuresti cu toti sa le arătăm noi subventi si minciuni futui gura lui ciolos si irimescu puli si cu tot cu iohanisul lui dumnezeu.
Hai ma odată in strada nu mai stați pe gânduri hadetiiiiiiii

IOAN 2016-04-13 09:56:10

Sunteti hotarati sa iesim in strada...sa protestam pasnic fara violente.......VINERI 15.04.2016 cine are curajul sa iasa la protest la sediile apia din judetul fiecaruia.......o sa iau legatura cu un post de televiziune ca sa anunt acest lucru

vasile 2016-04-13 09:54:07

SUNTETI DE ACORD SA IESIM IN STRADA SA PROTESTAM ???? OAMENI BUNI LA REVOLUTIE IN 89 AU MURIT TATIA OAMENI, AU AVUT CURAJUL SA IASA IN STRADA IN VREMEA COMUNISMULUI..........CE ASTEPTI SA IASA ALTI PENTRU VOI IN STRADA......VI M-AI USOR NU SA VA UITATI LA ALTI CUM PROTESTEAZA SI SE LUPTA CU FORTELE DE ORDINE CA DACA DAU BANII DAU LA TOATA LUMEA.

Cami 2016-04-13 09:52:07

LA BUCURESTI E MAFIA ACOLO TREBUIE SA MERGEM CA NEAU LUAT DE FRAIERI MAI RAU CA CIOBANI TREBUIE PROCEDAT CA SA NU NE MAI CALCE IN PICIOARE

sly47 2016-04-13 09:48:21

Sursa din apia sv.....dupa Pasti!??

doamnac 2016-04-13 09:43:36

Fermier Bihor eu nu am votat pe Iohanis mie nu imi trebuie nu ii suport pe politicieni sunt niste hoti mincinosi...Ciolos si Achim si toti din guvernare sunt ca gaina pe gunoi fac hara para si sunt frati lui Pinochio...

Costelus 2016-04-13 09:42:36

La APIA Gorj nu s-a facut nici o plata.Oamenii asteapta decizia de plata.Ministrul a mintit cu nerusinare,noi asteptam banii si ei nici nu au plecat.Sursa e sigura.Cand primesc decizia dau drumul la bani.

Ana 2016-04-13 09:41:57

Am sunat la apia neamt si mi sa spus ca ei au lucrat si in wichend ei au facut tot ce trebuie acum totul depinde de bucuresti. Dar conturile sunt goale. Rusine

sly47 2016-04-13 09:41:25

Suceava...eu si inca 12 fermierimi-au confirmat

Tarta vlad 2016-04-13 09:40:55

Haideți sa stabilim o zi da ziua aia sa fie in toate județele ca sa nu ii mai lăsăm sa plece pe gunoaiele ce sunt
Haideți sa iesim

Cami 2016-04-13 09:39:50

Haideti vineri cu toti la bucuresti jos CIOLOS si IRIMESCU cativa cu colectivu areusit sa.l dea pe PONTA iar noi atatea judete care muncim din greu, OARE NU REZOLVAM CEVA stam si asteptam nimic.

Tarta vlad 2016-04-13 09:39:12

Gata eu de la cluj cine mai vine in strada?

sly47 2016-04-13 09:31:04

Anuntati-va colegii de breasla si sa iesim in strada? Eu am fost si la mitingul din bucuresti. Stabilim urgent o data si mergem la sediile apia din fiecare jud.

Fermier Bihor 2016-04-13 09:21:03

Noua ne-a trebuit sa i-l votam pe iohanis si sa vina guvern de tehnocrații !! Niciodată indiferent de cine a fost la putere nu si-a bătut atat joc de noi !! Atâtea minciuni !! BOC a dat , Ungureanu a dat !! Ponta a dat !! A venit NEAMȚU si își bate .... De noi !! Așa ne trebuie !!! Pana nu ieșim in strada nimic nu se rezolva !!! haideți in strada !!!

Man 2016-04-13 09:18:10

Sigur ferma 5 haide sa ne adunam odata fiecare in judetul lui
Eu particip si sunt din gorj

Ionel 2016-04-13 09:16:24

Scapam de ei numai daca sar intampla COLECTIV 2 dar la ministere si la parlament etc

Ferma 5 2016-04-13 09:13:54

Haideti sa organizam un protest nu vrea nimeni sa participe?fiecare din judetu lui sa blocam sediile apia pana nu vom avea bani sa nu plece nimeni suntem satuli de promisiuni peste promisiuni eu nici avand nu am primit si am sunat la apia si mi sa spus ca nuci nu verifica acum dosaru pt ca am schimbat de pe cnp pe ii

Haiducu 2016-04-13 07:54:12

Eu cred ca acest site are o mare dorinta de a fi accesat, drept urmare pun stiri din astea bomba stiut fiind faptul ca taranul roman are o mare nevoie de bani. Parerea mea sa avem rabdare iar cei care administreaza acest site sa nu ne mai creada prosti,sa se informeze cand si unde intra banii si atunci sa dai acest gen de stiri... altfel ne frustrzi domnule administrator si ne dezabonam.

Tarta vlad 2016-04-13 07:52:39

Daca nu iesim in strada nici la toamnă nu o sa ne dea bani gunoaiele astea.
Ce ii asa mare lucru iesi in strada si ne rezolvăm problemele asa daca ne tot plângem aici nici pula nu ne baga in seama.
Eu îmi iau gândul de la subvențiile astea

sly47 2016-04-13 07:49:00

Aloooo...!? Unde-s televiziunile..!? De ce nu spune nimeni situatia reala cu platile??!! Sau prefera un news alert cu manelisti si panarame.....Bai...lideri din agricultura...de ce nu iesiti la tv sa spuneti poporului situatia reala!!!....Huuoooo...

sorin 2016-04-13 07:43:36

Tot intreaba lumea cat se da la ha,nimic.La cine au intrat banii,la nimeni.Banii se duc pe salariile de laApia si pe softul care nu merge.Daca puneau vreo doi baieti de liceu cred ca rezolvau softul ala in 3zile.Asa asteptam ....

sly47 2016-04-13 07:08:23

Am întrebat cel putin 10 colegi care n-au luat nici avansul iar acum au contul gol. Unde-s banii!?!...

Tarta vlad 2016-04-13 07:00:46

Haideți in strada nu mai stați pe ganduri

agri 2016-04-13 06:52:47

Asa a fost si in toamna, dupa o saptamana au anuntat ca de fapt nu s-au platit nici un ban ca sa blocat sistemul.
Aceeasi smecherie.

Ova 2016-04-13 01:15:12

Haideti ba odata sa iesim in strada
Cand e vorba de un fleac iesiti toti dar pentru subventii nu iesiti

Ramona44 2016-04-13 01:14:15

Surse apia...nici luna asta nu o sa vada nimeni niciun ban,poate dupa 10 mai o parte si cam atat pentru anul asta

Adelin 2016-04-13 00:36:42

Sa ardeti ma gunoaielor

hsdnfbgkadgjhbakdgjhaldkgh 2016-04-12 22:36:26

Ba jegosilor, cand bagati banii ? Mereti ma mincinosilor cu guvernul vostru de cacat.

alex 2016-04-12 22:32:01

asta ni se trage de la cum zicea anonim ....„romania lucrului bine facut„su guvernul lui,solutia sa nu patim la anul la fel este sa iesim in strada si sa nu-i mai votam niciodata

alex 2016-04-12 22:26:32

oare ce se urmareste,cred ca n-o sa primim banii pana nu trece campania de primavara,in 2 ani ne lasa-m de agricultura si cumpara altii pamanturile pe nimic

Gradinita 2016-04-12 22:23:01

daca tu faci o greseala cu subventiile acordate de UE sau deturnezi sensul banilor primiti printr-un proiect european te ia OLAFUL {departamentul de investigare a fraudelor cu banii europeni. exemplu: Guvernul Romaniei nu face plata la timp a subventiilor si nu rescpecta termenele de plata la timp care se fac in celelalte tari civilizate membre UE. OLAFUL nu se sesizeaza sau e vorba de cu totul alta mancare. ceva nu este in regula! nu mai zic daca se cerceteaza unde au stat banii nostri si prin ce banci cu dobanzi. e grav. statul este infractor garantat .

zaharia andreea 2016-04-12 22:17:31

La bacau nu a intrat nimic nici pana la aceasta ora.bataie de joc

fermier 2016-04-12 22:01:47

pula in brate sa va dea daca nu veniti sa mergem peste ei tot puteti injura degeaba

fachira 2016-04-12 21:54:48

In mehedinti la BT nimik astazi..poate maine...

È 2016-04-12 21:54:45

Sã vã fie rușine nesimțiților cã ne mințiti cu nerușinare cã ati facut plãti poate la voi in buzunare rușine hoților

yedoorf 2016-04-12 21:46:51

Este foarte grav ce se petrece,statul se comporta ca un escroc,deocamdata nici un ban nu a fost virat catre fermieri,prin comunicatele lor se manipuleaza se trage de timp incredibil.

MINCINOSI SI JEGOSI 2016-04-12 21:26:04

F U T /A-/VA DUMNEZOOO si azi si maine cu tot cu minciunile voastre ! Oamenii au nevoie de acesti bani , mincinosi martologi ce sunteti ! Sa va moara familia !

catalin 2016-04-12 21:15:03

la vrancea 0 contul si astazi daca nu iesim an strada sa aratam ca santem o forta nu se rezolva nimic ,asta este lucrul bine facut ,niste javre in frunte cu IOHANIS si guvernul sau de tehnocrati

maria 2016-04-12 21:14:18

vad atatea comentarii de ce nu intelegeti oameni buni ca nu aici pe site se cer bani si in stada , jegosii stau se uita la comentarii si rad , eu nu am primit nici avans macar.dar fara strada numai ne amagim aici cerand ca disperatii bani si pe ei nici nu-i intereseaza.

laci 2016-04-12 21:06:42

Chisineu Cris Ar. CEC banc la nimeni nimic
,

laci 2016-04-12 21:02:05

Slonta BH. Banca Tr. nu a intrat nimic la nimeni.

Cosmin 2016-04-12 20:24:20

In Mehedinti,Turnu severin, pana la aceasta ora nimic.

Pirv Andrei 2016-04-12 20:10:22

Cimpeni jud Alba nu au intrat nici un leu!

tudoseBianca 2016-04-12 19:31:34

Duo pe măta la turci și la indieni să cînte mai bine

mafandrei 2016-04-12 19:30:29

piatra neamt , brd cont 0

popa florin 2016-04-12 19:19:40

Florescu George nu mai posta știri despre plata subvenții. Mai bine du pe mă-ta pe bordura

popa florin 2016-04-12 19:14:25

Nu-i mai futeți ca se înmulțesc jegurile. Muie multa sa moara înecați muistiii cu tot cu familia lor. Avans 0 acum 0.

viorel 2016-04-12 19:09:00

In Bistrita au intrat totii banii! Ba chiar si in plus , mi-au zis ca fiecare fermier primeste 200 de euro pentru Craciun sa poata cumpara un porc . Multumim domnule ministru!

Sandu 2016-04-12 18:56:54

Arad CEC nimic ora 18.00 astăzi....

tuzgureanu 2016-04-12 18:53:41

Dolj Raiffeisen nimic
Cine e ultimul la rand ca ma inscriu si eu sa le dau o muie javrelor care ne guverneaza

Alin 2016-04-12 18:49:34

in DOLJ , zona Craiova ,Bamca Transivania nu au intrat!

george 2016-04-12 18:39:46

Am pe cineva la buc.Apia sibmia zis că mai e de așteptat cam după sf.George .dar gînditiva cît a ținut banin bănci ce dobnzi urâse au fost iar la ce care nu au loat și au fost cu împrumut va da ceva?

olimpia 2016-04-12 18:37:36

Raiffeisen targu mures nimic

Mihai Daniel 2016-04-12 18:19:28

Iar ne mint corupti aștia , haideti in strada ca nu se mai poate !

Anonim 2016-04-12 18:17:00

Romania Lucru bine facut!!!

nickmm 2016-04-12 18:13:57

am primit in 11,04 in jur de 82E/ha, pt zona montana def si pt animale nu.avans nu am avut in dec

Misi mis 2016-04-12 18:04:55

Jeguri Lae societăți,ăștia sunt toți.

Maria 2016-04-12 18:04:25

Postati stirile astea ca sa ne duceti cu vorba? In fiecare zi aceleasi minciuni, va ganditi decat la voi, iar agricultorii care muncesc toata ziua pe camp si inghit atata praf, oameni care au rate la utilaje, la banci si voi ii incurcati tinandu-le banii blocati. HOTILOR de ce sustineti ca aveti banii pt oameni si nu ii virati, cat vreti sa-i rulati voi? cate dobanzi vreti sa luati dupa banii nostri? dupa ce ca ne cereti impozitarea oricarui venit....sunteti ESCROCII ROMANIEI !!!!! JOS CU VOI!!!

chilut vasile traian 2016-04-12 17:54:58

In jud Bistrita a intrat la cineva subventia pe pamant?

Cristi tr 2016-04-12 17:45:18

Asa bataie de joc e imposibil de suportat , e imposibil de acceptat , nu merita ei oare doua bombe direct la guvern cand sunt toti in sedinta? A nenorocit toata lumea din tara asta bagami as pula in mortii si in rasa si in copiii lor de jeguri , de gunoaie ale acestei societati , de hoti si talhari ce sunt , asta e singura noastra sansa ...sa iesim cu totii in strada fara sa mai asteptam la sindicate sau in alta parte la alta forma de organizare ,,, omorati ar trebui ..isi bat joc de atatea familii , jigodiile dracu

Fermier 2016-04-12 17:39:13

Am intre 1-5 ha de pamant... mai exact 4 ... si nu am primit niciun ban ... sunt din Gorj ... i-au intrat cuiva pana acum ???

Vasile 2016-04-12 17:31:27

La Calarasi nimic, am impresia ca ne aburesc, mi-a spus cineva de la rzbr ca in sectorul vegetal la cei cu suprafete peste 30ha, posibil prin luna mai. Informatia o are de la cineva de la Apia. Deci cam asa stau lucrurile, sa nu ne facem iluzii !!

Mari 2016-04-12 17:27:32

În Dolj nimic !Ne mint nenorociții!Ne-au făcut praf anul asta!

Ioana Ioana 2016-04-12 17:08:17

Sa dea toti draci in ei de gunoaie nimic BCR jud Bihor

Ion 2016-04-12 17:07:07

Pt. fachira cec nimic transilvania nimic

Fermier 2016-04-12 17:07:06

In Judetul Gorj , nu a intrat nimanui? :

sly47 2016-04-12 16:59:04

Ptr....marius....trebuie sa stai la coada....si eu si altii l-am muit înaintea ta

marius 2016-04-12 16:54:23

sa-i dau la muie si lui Ciolos, si lui Achim, si la toata Apia... ; n-am luat nici prima transa si nici de asta nu sunt sigur... DAMBOVITA!! _|_ la tot guvernul!

Agricol 2016-04-12 16:42:27

Inca nu va-ti dat seama k le trebuie bani pentru galeti si pixuri k in mai incepe campania electorala. Asadar pe ei nu-i intereseaza k a inceput campania agricola si k oameni au nevoie de bani. Apropo in jud. Alba la banca Transilvania nu a intrat nimic.

MIRCEA* 2016-04-12 16:40:09

A luat cineva la Arad??

fachira 2016-04-12 16:14:13

In mehedinti a intrat??stie cineva??

Tarta vlad 2016-04-12 15:47:03

Ma oameni buni ce nu înțelegeți ca nu o băgat la nimeni si nici nu o sa bage curand haideți sa ne adunam in fiecare judet sa protestăm ca nu se mai poate sa suportăm atata bătaie de joc din partea lor
HAIDEȚI IN STRADAAAA!!!!!!

Ion 2016-04-12 15:46:48

In Timis nu a intrat nimik la CEC.Alti din Timiss????

Ioan 2016-04-12 15:41:14

In mures pentru zona reghin inca nimic

Mircea 2016-04-12 15:32:00

Niste gagici frumoase au intrat, nu bani

Mircea 2016-04-12 15:29:46

In Bins la BCR au intrat....

Ioana Ioana 2016-04-12 15:23:01

Iar baga abureala ca nu le merge softu? Aolooo ce jigodii ordinare

sly47 2016-04-12 15:17:00

wow?! functioneaza softu la giurgiu....va dati seama....au platit de vineri pana azi la 3-4 oameni.....bravo apia...felicitari?!

Flori 2016-04-12 15:14:39

La Giurgiu- CEC au intrat, insa nu este toata suma. Doar o parte, la 3 sau 4 persoane.

sly47 2016-04-12 15:12:09

astia din apia lucreaza intens sa repare softul......da,dar nu softul nostru ci al lor de salarii....au lucrat zi si noapte si au lefuri marite iar softul lor a fost luat prin surprindere......hotiloorrr?!!...

palmasu 2016-04-12 15:08:14

Domnule Baciu....... v-au manjit MINCIOLOSII ?

palmasu 2016-04-12 15:06:51

Se plateste cantitate nu valoare.....

sly47 2016-04-12 15:06:37

oare liderii nostri din agricultura ce fac, dorm?!.....sau poate sunt corupti.....

palmasu 2016-04-12 15:04:41

200 milioane euro pentru 614 mii fermieri........ inseamna cam 325 euro pentru fiecare ferma. Unde sunt banii pentru fermele mari? Pe cine incercati sa mintiti? S-a promis ca primii platiti vor fi cei care nu au primit pana acum, oare asa este? MINCINOSI sau GUVERNUL MINCIOLOS

marius 2016-04-12 15:03:28

in Dambovita nimic... B.T

Ion 2016-04-12 14:56:50

In hd la cek a intrat la cineva??

palmasu 2016-04-12 14:56:42

Nu se mai poate asa...... de la Centrele APIA autorizeaza platile iar cei de la Bucuresti le anuleaza Care este motivul?

cornelia 2016-04-12 14:53:55

bate vantul prin conturile noatre. Conturile lor cum sunt oare?

Adina 2016-04-12 14:51:18

Pt d-na Bedeoan Maricuta: in Maramures, la BRD inca nimic.Dar se asteapta sa intre in cateva zile.
De ce nu sunati la BRD sa intrebati daca au intrat subventile apia ? Macar asa stiti daca au intrat un lot de subventii.Am inteles ca nu se dau la toata lumea odata.
Si daca faceau ordinele de plata de mana erau terminate demult.
Ori nu au banii ori sunt alte probleme grave din moment ce se verifica atatia fermieri .

Fermier 2016-04-12 14:31:41

In Constanta nimc....mama lor de hoti

Ioana Ioana 2016-04-12 14:31:30

Beius jud Bihor nimic

aureltufis 2016-04-12 14:26:26

Caracal olt cont 0

Agro 2016-04-12 14:23:06

In hd a intrat cv ?

Anonim 2016-04-12 14:16:24

La Tulcea nu sau băgat nimic sa ii iadraci

Ion 2016-04-12 14:13:00

Mai fratilor nu mai tot dati vina pe Apia,aici e problema de la Guv.Ne tot baga pe gat ca ba e devina,Softu.sau mai stiu eu ce finctionaras.Guv.prefera sa dea banii cu taraita,sa rostogoleasca banii,banii pleaca de la Trezorerie,prin ordine de pata,direct la bancii,Banca ce face?vireaza banii cand primesc ordinele de plata,Aveti impresia ca ordinele de plata pleaca cu Posta?Totul este electronic,Instant.Tot runegam prosteala si minciunile astora de la Guv.Sau dir.Apia.Astia incearca sa ne inoculeza aceasta problema a softului sa ne imaginam ca softul e ca o magaoaie si tot o invart astia de la Apia dau cu Bobu care ,cum ,cand si cui ii intra banii.

sly47 2016-04-12 14:10:34

Va rog oameni buni, nu-i mai grabiti pe aia din apia ptr ca iar se blochează softu'!? Lasati-i sa proceseze cate 200 de cereri pe zi si va garantez ca pana de crăciun vom lua toata lumea?! Ar trebui sa ne adunam sa protestam in fiecare jud la sediile apia poate,poate se mai grăbesc.

corina 2016-04-12 14:09:44

Dl.ministru Achim ati platit o pu...a si acum ati mintit inca odata cei de la APIA habar nu au cum se numesc ne papa banii si cand intri la ei arata ca porcul in cotet.

Daniel 2016-04-12 14:08:53

Cec Huşi cont 0.

Popescu Ionel 2016-04-12 14:08:41

La mehedinti nu a intrat nimic se spunea ca vor lua primii cei care nu au luat deloc ,dar se pare ca este doar o bataie de joc ,ce le pasa lor de cei care au ajuns sa-si vinda vitele si produsele agricole pe nimic ,la noi taranu este de risul lumii,Rusine sa le fie la acesti incapabili.

kol 2016-04-12 14:05:55

E culmea cum ne mintesc....

Cata 2016-04-12 14:04:04

si in vrancea cont gol

daniela 2016-04-12 14:00:23

bcr botosani cont gol

Roxana 2016-04-12 13:51:26

din data de 8 au avizat platile, pana intra banii dureaza ceva timp..ei au aruncat momeala, noi trebuie sa o inghitim pana cand vor intra banii mai dureaza, la sfarsitul lunii mai probabil. Nici in jud Timis n-a intrat nimic, cei de la banca spun ca au primit fisierele, banii pe 32 vorba aia. BATAIE DE JOC!!!

achim victor 2016-04-12 13:50:28

inin Mh nimic ,Rusineee!!!!!


Carmen Vasile 2016-04-12 13:45:33

BRD Falticeni - nu au intrat banii.

marius 2016-04-12 13:44:26

La Craiova nimic!

Vali 2016-04-12 13:42:32

Pana la aceasta ora nimic la Cec Bank Giurgiu nimic

agricultor 2016-04-12 13:42:05

Pai ei singuri o declarat inainte de plati ca sistemul genereaza o lista de 200 de plati la 2 ore ca altfel se blocheaza...pai socotiti oameni buni cam cat timp le trebe sa plateasca 600.000.
Si inca mai au fara astea vre-o 5 sau 6 plati restante.
Bataie de joc e putin spus, mai bine le faceau de pix ca erau gata demult.

cluj 2016-04-12 13:37:05

Cluj la CEC nimic!
Orcum ce trebuie sa intre e o mizerie, dar se [pare ca nici astia nu intra.
Mizerabili!

sly47 2016-04-12 13:32:13

eu cred ca daca ar scrie toti 600000 de fermieri nici unul nu ar avea banii in cont. rusineee.....

sly47 2016-04-12 13:29:53

procredit suceava nimic

fermier gl 2016-04-12 13:28:38

La Galati - nimic.

taran 2016-04-12 13:26:35

Harghita acum se lucreaza pe liste deci nici un ban na fost virat , cei care au si zootehnie nu primesc numai dupa 25 mai deci numai minciuni e grav ce se antampla in aeasta tara.

Ioana Ioana 2016-04-12 13:22:32

Bihor nu a intrat nimic la BCR Beius

fermier 2016-04-12 13:21:33

oameni buni si de credinta in ce judete ,localitati au intrat banii si in ce conturi ca sau aprobat 600000 de cereri si din ce citesc eu nu a primit aproape nimeni ?

bedeoan maricuta 2016-04-12 13:19:58

Da ce mincinosi,nu am primit nimic.In maramures a scos cineva de la brd?

Valea 2016-04-12 13:00:42

In valea lui mihai bihor a intrat la cinva?

ioana 2016-04-12 12:49:20

Tg- mures Raiffeisen nimic

Ana Ana 2016-04-12 12:42:33

Beius jud Bihor nimic

Tarta vlad 2016-04-12 12:40:32

Haideți oameni buni sa iesim in strada cu toti ca altfel nu se mai poate trai in Romania!!!!

MIRON DORU 2016-04-12 12:29:33

In comunele arondate localitatii Roman, judetul Neamt, fermierii inca nu au incasat banii pe suprafetele de teren...

Ioan 2016-04-12 12:25:09

In mures,pana la ora asta nimic.Oricum subventia care se va vira acuma o sa fie aproape nimic.26euro/ha + 5 euro/ ha pentru primele 5 ha .

vqli 2016-04-12 12:13:09

In prahova a intrat cumva?

zaharia andreea 2016-04-12 12:11:18

In bacau nu a intrat nimic,astea isi bat joc de noi,dak trebuia sa le dam noi pana acum ne taia capu.

cris 2016-04-12 12:04:15

la brd dolj au intrat cumva?

Tarta vlad 2016-04-12 11:49:11

La cluj-napoca stie cineva o intrat la cineva????

Carla 2016-04-12 11:40:38

Mai mare bataie de joc nu am vazut. Ce sa achiti cu ce a virat Apia aproximativ 30 euro /ha?
Asta se numeste distrugere in masa faliment. IDe la fermier care trebuie sa achite creditele la banci si furnizorii. Furnizorii la randul lor sa achite mai departe...aici se blocheaza piata pur si simplu ne da in cap cu ajutorul de la ue. Si cum sa mai stai in tara asta si sa nu fugi sa nu te mai uiti in urma ...cum?!

Carla 2016-04-12 11:40:36

Mai mare bataie de joc nu am vazut. Ce sa achiti cu ce a virat Apia aproximativ 30 euro /ha?
Asta se numeste distrugere in masa faliment. IDe la fermier care trebuie sa achite creditele la banci si furnizorii. Furnizorii la randul lor sa achite mai departe...aici se blocheaza piata pur si simplu ne da in cap cu ajutorul de la ue. Si cum sa mai stai in tara asta si sa nu fugi sa nu te mai uiti in urma ...cum?!

calin 2016-04-12 11:17:16

Pana in 30 iunie o sa tot plateasca treptat cate putin cat de putin, tot pe rand cate o masura sa nu putem face nimic cu banii astia, mai are cineva vre-o indoiala ca astia nu lucreaza pentru fermierii romani ci pentru Bruxelles de unde au si venit?
Nu uitati sa iesti la vot, e singura noastra scapare!

Daniela 2016-04-12 10:59:22

La Craiova - BCR - cont gol

alex 2016-04-12 10:55:11

in jud alba nu a intrat nimic,vad ca nu a intrat nici in alte jud,stie cineva ceva? s-a facut vre-un comunicat de presa ...ceva? sau traim cu speranta ca ”poate la altii i-o bagat si mi baga si mie?”

Mitica 2016-04-12 10:54:41

La constanta a intrat la cineva ?

ionita 2016-04-12 10:53:00

In jud. Prahova au intrat de ieri numai ca nu au dat toata sucventia asa cum se spunea.

fermier 2016-04-12 10:34:11

in jud. mures la BRD au intrat bani stie cineva ?

Mihaela 2016-04-12 10:33:57

Eu sunti din Giurgiu si au intrat de ieri bani in cont la CEC BANK..

MIRCEA* 2016-04-12 10:29:05

La Arad a primit cineva??

popescu dan 2016-04-12 09:57:27

La constanta ????

fermier cluj 2016-04-12 09:48:51

probabil ca ieri au intrat celor care au fost autorizari la plata vineriaprox 30 000,zilele astea o sa intre si celor care au fost autorizati ieriaprox 600 000 fermieri

banciu 2016-04-12 09:47:27

Hai ma ca am glumit nu săriți așa ..

jolotin 2016-04-12 09:47:07

cei care au si animale si vegetal nu primesc numai dupa 25 mai asta e sigur

banciu 2016-04-12 09:45:32

La Craiova au intrat

sly47 2016-04-12 09:41:47

ptr ...fermier cluj....intradevar platile au inceput dar problema este când se vor termina de platit....in ritmul cu care se misca putorile din apia ne pot amana pana pe 30 iunie?!...

fermier cluj 2016-04-12 09:20:28

am sunat la apia,platile au inceput,trebuie sa avem rabdare sa intre banii in cont.

dani 2016-04-12 09:13:05

pana in acest moment nu a intrat nici un leu la nimeni se poate verifica ,si ordinari mai zic ca au inceput platile in data de 8 cel putin in timis nu a intrat la nimeni va spun din sursa sigura daca nu credeti sunati la nr 0256494955 si cereti interior 21

Dinu 2016-04-12 09:00:42

Numai inteleg nimic..prea multe minciuni!

alex 2016-04-12 08:55:15

site de cacat,numai minciunii bagati cu stirile voastre,care sunt aia 613.629 de fermieri care au luat banii? voi verificatii ce scrietii sau primiti stirile prin telefon?

aureltufis 2016-04-12 08:51:29

Stie cineva daca laCaracal au intrat banii?

maravela bianca 2016-04-12 08:50:23

Stie cineva in zona Galatiului a intrat suventiile?

zaharia andreea 2016-04-12 08:39:53

Dak nu va suparati,cat se ia pe un ha de pasune?

Valentina 2016-04-12 08:39:17

La Botosani au intrat banii ? La Cec Banc

zaharia andreea 2016-04-12 08:37:01

La bacau au intrat?

Mitiu Simona 2016-04-12 08:36:09

In Suceava a intrat la cineva?

Mitica 2016-04-12 08:33:04

Pana la urma când intra banii ?

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017".



Forum
ESTHER PATRICK spune: Buna, Eu sunt dna Esther Patrick, un creditor privat de împrumut, care oferă împrumuturi pentru oportunități de viață. Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă achita datoriile...
25 Iul. 2017 12:30:28
Raspunde la intrebare
GRACE MICHAEL spune: Buna Eu sunt dna Grace Michael, creditor privat de împrumut de la "GARANTEE TRUST LOAN FIRM", care oferă oportunități de viață. Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a vă achita...