Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Ce subventii mai are de platit APIA

ce-subventii-mai-are-de-platit-apia

Joi este ultima zi in care in care ar trebui sa fie achitate si ultimele plati, insa daca acest lucru nu se va intampla, termenul se poate prelungi pana pe 15 octombrie.



Au mai ramas doar cateva zile pana cand va expira termenul pe care conducerea APIA si cea a MADR l-au anuntat pentru finalizarea platii subventiilor pentru anul 2015, iar in aceasta perioada, la agentia de plati se lucreaza la foc continuu.
 
Joi, 30 iunie ar trebui sa fie ultima zi in care sa se efectueze si ultimele plati insa totul depinde de softul informatic folosit, care a mai dat si pana acum cateva rateuri

 
Daca acest lucru se va mai intampla si pana joi, obiectivul nu va putea fi atins si va fi nevoie de o prelungire a termenului pana la care se pot efectua platile.
 
La acest moment mai sunt de achitat sprijinul cuplat pentru sectorul zootehnic, ajutorul national tranzitoriu pentru sectorul zootehnic, sprijinul cuplat pentru sectorul vegetal, subventiile fermierilor care au fost in esantionul de control (inceprea procesarilor dosarelor nu este sinonima cu transferul efectiv al banilor in conturi) si platile pentru alte categorii de fermieri care au subventiile blocate.
 
In total, numarul beneficiarilor de subventii se ridica la 886.807 pentru campania 2015, iar din declaratiile oficiale, suma ce trebuie sa fie virata se apropie de 1,8 miliarde de euro.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Ce subventii mai are de platit APIA
Rating:
Nota: 3.97 din 382 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Ce conditii trebuie sa indeplinesc?

Intrebare: ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a primi sprijinul cuplat de 7 euro/cap de animal?? inscrierea in registrul genealogic se plateste? multumesc

Raspuns: SCZ pentru cresterea ovinelor se acorda fermierilor activi care indeplinesc cumulativ urmatoarele co... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii95 comentarii


fermier 2016-07-13 14:03:11

In judetul mures a primit cineva bani pe bovine .

Maria 2016-07-08 00:20:41

Pt Emma, in jud Cluj au intrat saptamana trecuta banii pt zona montana defavorizata.

Aaa 2016-07-07 13:04:13

De cei care nu au luat nimic nu se mai aude nimic?

emma 2016-07-07 12:10:53

Pentru zona defavorizata au intrat banii ??? Stie cineva sa-mi spuna si mie ?
Sunt din Sibiu.

Mocanu codrut gabriel 2016-07-05 00:19:12

Sunt din tarnaveni judetu mures si pe noi ne invarte cum vor ei ieri am fost la apia si miau zis ca se prelungeste termenu de plata pna in 15oct si bani pe animale in septembrie : bataie de joc imediat ar trebui sa iau sucventia pe 2016 si nam luat nmk de anu trecut .... aveti dreptate ar trebui iesit in strada cum o facut ciobani atuncea la ce pula mea ii plateste pe aia care au 1h.. normal e vara e vacanta oameni sunt in vacanta pe bani nostri : las ca suntem noi fraieri si cosim in soare sa avem de mancare la animale pentru la iarna ca ei fac burta mare in turcia grecia etc..... si noi stam si scriem pe net ca sntem indignati pentru ce se intampla... iesim odata in pula mea afara si facem ceva sau ne lasam in continuare sa fiim fututi in cur si sa fim luati de fraieri???

cata 2016-07-03 06:41:02

Acum te inteleg... Vai de capul tau! Te-au imbecilizat astia... Te ducu fericit de fiecare data la votare si maninci micul si bei berea de la fiecare catinat, faci pe romanul impartial num ai ca sa crezi ca esti smecher si i-ai facut pe toti, in realitate o iei in mana de la toate partidele politice. Faci pe nemultumitul, dar in sinea ta speri sa nu o ducem si mai rau, pentru ca ai vazut ca poate fi loc si de mai rau, te feresti sa schimbi clasa politica, 'sa nu vina altii mai flaminzi decit ei', in fine, faci pe liberalul dar te comporti intocmai ca un social democrat, care tipa de la tribuna ca un apucat catre masele de proletari din agricultura, 'sa nu vina inapoi boierii' cind boierii sunt astazi chiar ei...

Fermier fericit 2016-07-02 21:58:31

Cata cred ca tu ești cretin.Fermier fericit este un nume pentru situația de rahat în care sunt.Eu cred ca ori nu ai înțeles mesajul ori ești cum m-ai făcut pe mine. Eu nu am primit nici un leu până acum și am scris ca au intrat banii de la apia la fel cum ti-a intrat si ție și la toată lumea. Crezi ca dacă eram fericit m-ai mă chinuiam sa scriu atât. Sunt chiar disperat așa cum am scris și m-ai jos.

cata 2016-07-02 20:38:44

Esti un CRETIN! Si-au batut astia joc de tine un an de zile si tu esti..... fericit! Numai u idiot poate fi. Eu sint nefericit ca n-am primit nimic, dar prefer sa fiu asa decit in locul tau!

Imi vine doar sa-mi iau talpasita dintr-o tara de oameni fericiti!

Fermier Fericit 2016-07-02 07:19:24

Sunt fericit, în sfârșit au intrat banii mult promiși de APIA. Mincinoși ordinari ce sunt. Am datorii enorme datorită subvenției pe care m-am bazat. Când am înființat culturile toată lumea spunea că ne dă bani prin Noiembrie, am investit toate resursele atunci spunând că o să intre banii de la subvenții si se rezolva cu toate plățile pe care le m-ai am. S-a schimbat guvernul și a intrat gura strâmbă ăsta de Irimescu un notoriu de ministru care minte precum și respiră aruncând vina pe softuri si pe funcționării Apia. Minciuni gogonate, am întrebat la Apia si mi-au spus că ei dau AC- uri la dosare dar că Bucureștiul le trimite pe banda rulanta înapoi în teritoriu invocând nimicuri pe care nici Bucureștiul nu știe să le explie. Toate dosarele nu sunt băgate la plată datorită insuficienței fondurilor de care dispune Apia. Nu va m-ai luați după ce spun ei că mint cu nerușinare. Au plătit fermierii cu suprafețe mici pentru că acestia erau accesibili pentru fondurile pe care le aveau, fragmentand banii în 5 transe de nu au înțeles nimic din ei. Ne-a zăpăcit cu comunicate pentru a prelungi agonia până la alegeri când vor debarca si nu ii va trage nimeni la răspundere pentru ce au făcut. Nu am bani de motorină că să intru la recoltat. Angajații se uita in ochii mei și nu știu ce să le m-ai spun pentru salariile restante, băncile si distribuitorii de input-uri mi-au băgat biletele, un tractor mi-a fost luat de leasing înapoi iar eu am devenit un mincinos pentru că Irimescu mă minte după o lună pe alta. Pentru el este ușor ca el își i-a salariul lunar si are cu ce plăti facturile dar de noi este jale că animalele or să moară de foame că nu o să avem nutreț la iarnă. Laptele este la cel m-ai mic preț iar ce-i care îl cumpără uita să-l m-ai plătească. Cerealele scad la preț cu nesimțire si condiții umilitoare de plată iar noi ne lăudăm că am plătit 95% din fermieri. Vina este a noastră, suntem un popor de oameni de nimic. Nu am ieșit în stradă pentru drepturile noastre și am stat la mâna la niste sindicaliști care se prefac că ne apără interesele facandu-se frați cu guvernanții. Mitingul trecut a fost o rușine, parcă cineva punea vorbele în gura lui Irimescu si fermierii aplaudau. Acum am rămas doar cu vorbele iar ei se pregătesc pentru o vacanța binemeritată. Să știți că În Grecia, Franța, Spania, etc. fermierii sunt uniți și ies cu tractoarele si animalele în stradă pentru dreptatea lor iar noi stam ascunși în spatele ecranelor si așteptăm minciunile unora care uita ca trăim și suferim. Sunt un fermier fericit și văd că și voi sunteți la fel ca mine pentru că nu facem nimic și doar așteptăm ziua de mâine poate ne-o m-ai mintii Irimescu cu un comunicat.

bimbim 2016-07-01 14:33:54

Au folosit minciuna cu softul un an de zile! Cine ii mai crede pe mitomanii astia, parca scosi din scoala lui Ponta?! 30,000 de fermieri din esantionul de control sint exclusi de la plata. Un judet intreg! Din cei cu suprafete mari de teren. N-au de gind sa le faca platile pina in octombrie. E de neimaginat! O fac in mod intentionat sa-si bata joc de noi, sa ne arate ce putere au ei!

Nicoleta 2016-06-30 10:01:22

Ar trebui sa ne unim si sa facem revolutia taranilor romani, este inadmisibil ceea ce se intampla in momentul de fata, ar trebui toti pusi la zid!!!

leonte ivanov 2016-06-30 09:52:17

O veste proasta pentru fermieri cei care au avut transfer de exploatatie softul inca nu este gata poate peste o saptamanadar spun asta de 2 luni celor cu animale deocamdata se numara si se centralizeazaiarasi de 2 luni poate pe saptamana viitoare, oameni buni trebuiesc luate din partea voastra masuri drastice daca vreti bani sa nu va luati dupa asociatiilapar,romovis etcpentru ca sunt de ai lor,daca nu bani nu o sa primit inici pana in 15 octombrie,vin alegerile guvernul actual va fi schimbat si cel nou o sa spuna ca de vina e Irimescu.

Mariana 2016-06-30 08:59:13

A luat cineva din Constanta subventia pe suprafata din esantionul de control?

robespierre 2016-06-30 08:46:59

cineva cu transfer a mai luat cineva bani ?

vlad 2016-06-30 07:56:34

neguka! Nu te pisa pe cei 830000 fermieri cu 2 ha daca sti matematica in total cat face!!!! In locul tau as cere scuze. In fine PETRU TOATE MINCIUNILE PE CARE SUPORTAM TREBUIE TRAS LA RASPUNDERE CEI CARE SANT laCONDUCEREA TARII!!!!!

Andrei 2016-06-30 07:51:43

La oi si la oi si capre a luat cine va ? daua dracu in irimescu ca el respira aeru pe degeaba si cei de la apia ca iarasi au lasat pisica iarasi libera prin soft HUA!!!!

ioana 2016-06-30 00:44:29

La zootehnie in olt , nimic, nimic ..

tl 2016-06-29 23:41:44

din 2 firme, ambele la control, astazi am primit niste bani pt o societate -Tulcea

DD 2016-06-29 22:51:47

Dintre cei care au avut control in Ialomița, a primit cineva?

neguka 2016-06-29 22:27:28

BA MA PIS PE CEI 830.000 DE FERMIERI CU 2 HA DE P[AMINT!

SA FACETI VOI Agricultura cu ei!

evrika! 2016-06-29 22:23:59

LUATI O PULA! SA ASTEPTATI ,MULT SI BINE!!!!

78. DE MILIOAN EURO IMPARTIT LA 32 DE MII DE BENEFICIARI-, = FIX O PULA! ADIO BANI APIA!!! O LUATI IN MANA!!!

GARGANTUA 2016-06-29 22:17:35

ANDREI CE CACAT DE DECIZIE DE PLATA DE LA APIA DOLJ AI TU, CA EU DE 2 ANI N-AM MAI PRIOMIT NIMIC DE LA APIA, BA MI-AU OPRIT SI TIDULA PRIN CARE M,A CHEMAU NLA CONTROL PRIN TELEDETECTIA PULII CA A FOST O FACATURA! IntentionaT FAC ASA!

lulu 2016-06-29 21:13:52

Au mai dat o data la cei cu 2 ha. sa TRAITI BINE!!!

florin 2016-06-29 21:12:48

Din.hunedoara a luat cineva banii?

lute 2016-06-29 21:08:27

A intrat pu---ta! Va fraieresc ca pe BOII cei frumosi! o luati inn mana inca o data! apina la extragerea finala!

andrei 2016-06-29 20:34:53

pt dorneanu
poate va vine greu sa credeti dar eu am avut transfer si am primit astazi toata suma de bani ce trebuia da o primesc,verificat personal dupa decizia de plata de la apia dolj sper sa va fie de ajutor informatiile de la mine
sa auzim numai de bine!

andrei 2016-06-29 20:31:31

pt Mihai
sunt din dolj

Olaru 2016-06-29 20:19:27

Da in olt la bcr scornicești au intrat baniiiiiiii.in sfarsit

Valentin 2016-06-29 19:41:31

In Olt, știți ceva de bani?

dan 2016-06-29 17:01:11

Am primit astăzi bani, am avut control, 3 ha 1500 lei, buzau

Iosiv 2016-06-29 16:39:55

A intrat sau nu la cineva banii? Daca nu ce drac u mai asteptam hai un strada cu animale,tractoare

Fermier 2016-06-29 16:37:41

Si eu am transfer si nu a intra nimica am trims mai multe email la apia bucuresti dupa care ma sunat un domn luni si a zis .ca a rezolvat problema cu transferu si de jumatea saptamni incep cu zootehnia dar nu mai stiu ce sa cred ..

eugen 2016-06-29 16:29:12

din 2 societati picate la control la una sa emis ordinul de plata[iasi]

dorneanu 2016-06-29 16:19:39

Sunati la 021385802 si un domn de la apia bucuresti o sa spuna ca pentru transer softul inca nu este gata atunci cum de au primit unii bani eu nimic

fermier 2016-06-29 16:12:54

aloo...citeste cineva de la apia mesajele noastre, sau scriem ca prosti si nu ne baga nimeni in seama...ne-am saturat de atita aminare cu subventia avem credite la banca.anaful e pe noi dar voi de ce nu sinteti corecti.daca nu ati dat la timp subventia pe 2015 pe 2016 in ce an o vedem....rusine nu sunteti corecti...tot in fermieri roadeti ....

Mihai 2016-06-29 16:10:47

andrei din ce jud. esti?

pentru aa 2016-06-29 16:10:21

e grea gramatica romana...?

Mihai 2016-06-29 16:09:50

taran si eu am transfer si nimicaaaa.

basa 2016-06-29 16:09:05

La ovine a intrat banii stie cineva cat se da pe cap de animal??

andei 2016-06-29 16:08:50

da am primit eu azi,am avut transfer

taran 2016-06-29 16:04:19

CEI CU TRANSFER A PRIMIT CINEVA BANI ?

marius 2016-06-29 16:02:48

Astazi am fost chemat la apia tandarei pentru ca aveam contul blocat si nu puteau sa vireze banii.Am fost la teledetectie.La sfarsitul saptamanii viitoare au promis ca voi avea toti banii platiti.

Cristian 2016-06-29 15:57:44

Stiu ca anii trecuți am luat pentru vaci un ajutor pentru zona defavorizata... Știe cineva daca se mai da si pentru anul 2015...

Olt 2016-06-29 14:51:08

Au intrat banii? sau am ajuns sa facem bascalie unii de altii . Va rog spuneti daca stiti ceva crapam drac u de atâta asteptare

Aaa 2016-06-29 14:29:31

Au intrat ori s au alocat?

andrei 2016-06-29 14:25:06

confirm in dolj s-au alocat banii pt cei cu transfer

fermier 2016-06-29 14:16:14

au intrat banii cu transfer.

Olt 2016-06-29 13:34:29

In olt ai intrat la cineva? Ma refer la cei care nu au luat deloc

Fermier 2016-06-29 13:29:01

Sa ieșim în stradă!!! Pe 5 iulie!!!!

credit apia 2016-06-29 13:24:58

am accesat creditul apia cu data scadenta 30.06 2016 ,datorita faptului ca nu am primit avansul pe subventie in toamna,iar acum surpriza suntem in 29.06.2016 si nu am nici un ban in cont..ba mai mult data scadenta a creditului s-a marit la 15.10.2016..pai aici nu miroase a inselatorie?

andrei 2016-06-29 13:21:35

pe cota de lapte a luat cineva?

andrei 2016-06-29 13:11:32

cel mai slab guvern pe care l-a avut tara asta pana acum

Aaa 2016-06-29 13:08:40

Cont 000
Când o sa nr dea banii dacă o săi mai dea.
Măcar sa ne spuna

Ionel 2016-06-29 12:32:18

Nau bagat nici astazi nimic cacatii astia futule neamu in gura mama lor de mafioti

Bihor 2016-06-29 12:13:53

Am fost la control , ieri a intrat pe pământ.

agricultor nou 2016-06-29 10:55:11

Cit este spaga ce trebuie data la APIA pentru a fi aprobat spre finantare un Proiect cu bani europeni? E o suma fixa sau un procent din valoarea proiectului? Multumesc.

Dina 2016-06-29 10:19:55

Pica cam 165 de euro pe ha..ar fi trebuit vreo 180 dupa calculul meu..dar....

alte minciuni! 2016-06-29 10:18:29

Ati dat pe dracul MA! AIA ATI DAT! PINA LA 886.000 DE FERMIERI care au depus cererile pentru 2015 mai sint 56.000 de fermieri. Astia unde sint? Au emigrat din Romania? II dati cu minciunile dar nu va mai crede nici dracul!

Dina 2016-06-29 10:17:30

Am fost la control si nu am luat nimic pana akum..ieri am sunat la apia si mi au spus ca a fost emis ordinul de plata in sfarsit..nu am luat banii a zis ca dureaza 2-3 zile...va anunt...sunt din gorj si toti cei de la control au fost procesati pt plata..asteptam...

ori noi ori ei! 2016-06-29 09:36:11

Ca ar fi intirzieri, hai treaca mearga, DAR NU UN AN DE ZILE! sa nu primesti subventia nici avans, nici nimic pina in IULIE! Si incompetentii si javrele de laAPIA n-au de gind sa le dea curind. Vin concediile! Nu le vor pierde ei pentru niste amariti! Problema cu ei este stirile astea VICTORIOASE, am platit! am facut! ... dar in fond , banii nu i-a primiot mai nimeni. De 3-4 sap[tamani se freaca-n c..r si arunca pastiila ba cu SOFTUL, ba cu penele de energie!

BA. NE CREDETI TAMPITI??? SA VA CREADA ALE TA-TAU, ANALFABETI CA SI VOI, NU NOI ! ATI INTRAT PE PILE, PE RELATII SI N-AVETI HABAR DE NIMIC! AFARA CU VOI CA SINT DESTUI OAMENI CAPABILI SI MUNCITORI CARE N-AU UN LOC DE MUNCA IN TARA ASTA DE ATI TRANSFORMAT-O VOI IN GROAPA DE GUNOI!

SA PLECAM DRACU TOTI DIN ROMANIA SI SA-I LASAM PE POLITICIENI SI NEAMURILE LOR DE LA APIA SI AIUREA SA IMPARTA ROMANIA CA PE CIOLAN, LUA-V-AR MOARTEA SA VA IA!!!!

COITA 2016-06-29 09:06:15

Au anuntat ca au facut plati pt cei care au avut control , sunt curioasa daca a primit careva banii???ma refer la cei care au avut control

Cristian 2016-06-29 08:31:51

Buna ziua luati exemplu de la fermierii Francezi cum au esit in strada si au blocat tot cu utilaje cu echipamente asa le trebuie si astora nenorociti si mincinosi ce sunt ne mint de un an de zile ba azi ba maine.

mic fermier 2016-06-29 07:37:20

am 26 ani mam apucat de agricultura la 20 am ajuns la un efectiv de 30 bovine vaci lapte si 50 hectare pamant nu am luat nici un ban de nicaieri,cu laptele e bataie de joc un litru de lapte cat o tigara,si nici astia nui primesc la timp,am vrut sa le duc pe toate la abator dar si acolo e un pret de nimic,am datorii la samanta si ingrasamant.MI.AM DISTRUS TINERETEA MUNCIND IN AGRICULTURA SI DEGEABA.NOI TINERII AM TREBUI TOTI SA PLECAM DIN TARA ASTA DE CACAT .NISTE ECSCOCI DE PARLAMENTARI AU DISTRUS TOT IN TARA ASTA.

cosmin 2016-06-29 07:00:17

Nustiti in hunedoara a intrat la cineva subventia pt vacii?

Radulescu adela valentin 2016-06-29 02:01:09

Buna seara vreau sa stiu dece pana acum.nu mea intrat bani in cont

Ion 2016-06-28 21:47:46

Sunt niște nesimțiți ordinari. Sa ieșim in strada așa ca fermierii din Franța .

È 2016-06-28 21:43:57

Nu se mai poate așa ceva , mint cu nerușinare o țară întreagă. Rușine să vă fie , zeci de date false să ne duceți cu zăhărelul de azi pe mâine. Verificam conturile de luni întregi și nimic, doar în România se poate așa ceva .

fermier 2016-06-28 21:34:46

Parca nici nu te mai trage inima sa muncesti ca prostu.. toti isi bat joc de noi.. cu munca noastra si cu drepturile noastre.. ne umilesc in ultimu hal... rusine

andrei 2016-06-28 21:14:37

Cei mai buni informaticieni ai lumii sunt romani si ei spun ca softul nu functioneaza? Hai sa fim seriosi,nu au bani.Agricultura nu va functiona in Romania,totul e dirijat din afara.

Diana 2016-06-28 19:01:49

Sa faca el agricultura cu preturile astea mari la înființarea si mentinerea culturilor si pretul se vanzare la paioase rusineeeeeeeeeeee sa faca el calcul ce profit are

Diana 2016-06-28 18:58:51

La bănci deja s- a comunicat că suv intra in octombrie ,nu se mai poate asa,ce facem până atunci cu băncile? Ministrul agriculturii spunea pe un post tv ca,un fermieri nu tb sa tină cont de suv

Ova 2016-06-28 17:10:51

Stati linistiti ca nici protestele nui sperie
Mergem acolo stam si fluieram o ora doua ne promite ca o sa grabeasca platile si ne trimit acasa si noi de prosti ce suntem i credem si plecam

Cristian 2016-06-28 17:05:11

Asa trebuie sa mergem in strada pe 5 iulie cu au facut si ciobanii si toti sa mergem cu utilaje sa blocam tot, sunt niste nemernic isi bat joc de noi.avem credite si pe ei nu ii intereseaza aceste lucruri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

andrei patic 2016-06-28 15:50:18

Beavo iulia trebuie sa iesim in starda nu mai suportam minciuni ! ;

@Vivi 2016-06-28 15:24:34

Numai minciuni ,nu am luat nici un leu pana in prezent. Au tinut dosarele blocate pana in ultima clipa desi controlul s-a finalizat cu mult timp in urma. Acum dau vina pe soft. Nu sunt de vina angajatii de la Apia ci cei de sus care dau dispozitii. Vom ajunge si la Bucuresti daca asa se doreste . Fermieri din toata tara, uniti-va!

Yulia 2016-06-28 14:22:02

In fiecare zi verific contul si nimic 0 lei doar datorii de intretinere a contului
Mincinosi asa mint zilnic de anul trecut
Solutia ar fi doar proteste de strada mari

Ionel 2016-06-28 14:18:33

Haideti sa iesim cat mai multi la proteste si sa nu ne mai lasam asa usor cu niste promisiuni
Ca altfel mai vedem banii la craciun

andrei 2016-06-28 14:17:00

nu am luat subventia nici in toamna nici in primavara nici in vara si nici nu cred ca o voi lua prea curand,nu am avut control doar transfer..

Tanarfermier 2016-06-28 14:07:27

Joi 5 iulie iesim in strada ,cine vrea sa vina ca nu se mai poate asa ceva,rusine sa va fie .

hotii 2016-06-28 13:42:52

Ministrul Agriculturii anunat ca a alocat 300 se milioane euro pentru plata celor din esantionul de contol, chiar saptamina trecuta, Cioclos impresionat de situatia noastra a transmis acesti bani catre APIA.

DE CE APIA A PLATIT NUMAI 79 DE MILIOANE DIN 300 DE MILIOANE? UNDE SINT BANII. HOTILOR, LA GROPA CU VOI!

Iosiv 2016-06-28 13:40:38

Sa dea dumnezeu sa stati si voi cum stăm noi acum asteptând drepturile noastre ,. Rusine sa va fie

@Vali 2016-06-28 13:38:36

Valui, daca ai luat tu, nu inseamna ca si ceilalti au luat ceva. sintem 50,000 care n-am primit NIMIC, nici avans in toamna, nicci din 8 aprilie vreun gologan!

Si niic i nu au de gind sa ni-i dea curind, din tot ce am inteles, este ca cei din APIA intentioneaz sa ne lase pebntru ultima saptamina din octombrie! Sa tina ei banii ca e vorba de sume mari si ei stiu sa-i gestioneze.

Ioana 2016-06-28 13:37:26

Făceam ordine de plata de mână de o luna ptr cei care dădea eroare sistemul si tot dădeam banii la oameni dar este ceva putred aici ne mint me cred pres prostitution,. Eu zic sa mergem in strada

BELLU 2016-06-28 13:18:26

Nimic! Bataie de JOC!!!

Bai Barabulelor, GUVERNUL PRUNII SI APIA CRUCII, dati-va DEMISIA si GO!

SA NU VENIM NOI PESTE VOI SA VA DAM AFARA!!! DIRECT LA BELLU VA DUCEM!

Ei 2016-06-28 12:55:52

Pur si simplu isi bat joc de noi si ne duc cu zaharelul
Asa ca pe 5 iulie haideti sa mergem la proteste

Man 2016-06-28 12:55:01

Am verificat contul si nu a intrat niciun ban
Mint si de data aceasta

vali 2016-06-28 12:52:19

Bai fratilor dar astia mint pana in ultima clipa. Eu nu am avut control, transfer sau animale. Am luat avans in toamna, restul de SAPS si ANT in primavara, cand a fost la inverzire si zona def s-au terminat banii. Ca mine mai sunt 95000 de fermieri de care APIA nu spune nimic, vorbeste doar de dosare blocate si alte motive. Nu vedem banii curand, cei cu animale, vai de mama lor, isi vand fermele sa nu le ia bancile, aia nu au luat chiar nimic

Fermier 2016-06-28 12:48:07

Nu am auzit pe vreunu sa fi luau cava si eu am verificat contu e gol ..

Nutu 2016-06-28 12:29:37

Eu am fost al control si nu am luat nimic pana acuma!

Aaa 2016-06-28 12:03:52

A luat cineva din ăstia de la control?
Se lauda ca au făcut plăti la vreo 30000

dracu sa va ia 2016-06-28 10:25:12

Cum nu va este rusine? Cum de nu va ascundeti intr-o gaura de sarpe? Cum credeti ca scapati nepedepsiti?

Virginia 2016-06-28 10:16:57

Dracu sa va ia parlamentari de cacat mincinosilor de ce nu luati si voi salariile tot in octombrie sa vedeti cum este,uuuu

Costache anghel 2016-06-28 10:05:32

Vai,vai... Nu am cuvante... Efectiv va bateti joc de agricultori fara nici o jena ! Si sa nu uitam penalitatile la anaf cresc ptr bani de impozit pe venit cine a avut sa deie !? Va pisati pe noi fara masca

revolta 2016-06-28 09:49:27

Ba NENOROCITILOR! nu ne mai mintiti! Ce tot aruncati minciuni pe piata, ca oricum, minciuna are picioare scurte, tot iese la iveala. Nu mai tot ametiti oamenii ca si asa sint peste masura de suparati si nenorociti..... Spuneti-ne CIND INCEP PLATRILE, nu ca au inceput procesarea, autorizarea, dracu' sa va ia de banditi! Ca bani n-ati platit nimic! DEMISIA la toata APIA Central si Ministrul ala de paie!!!

CHIAR NU MAI ESTE NICIUN OM IN TOT GUVERNUL ASTA DE OAMENI DE PAIE, NICI LA PRESIDENTIE, NICI IN PARLAMENT?! DEMISIA LA TOTI ATUNCI .Sa vina altii competenti si capabili care vor sa lucreze pentru tara!

noi cu ai nostrii 2016-06-28 09:29:40

Stam ca prostii si ne fura hotii din 1990, sint 26 de ani. Tre' sa mai treaca vreo 200.... si ceva!
Poate vin altii si ne cuceresc. Doamne' ajuta! Da' cine dracu' are nevoie de niste idioti?
Petre Tutea: 'Am facut 13 ani de temnita pentru un popor de idioti.' Era 1990, romanii votasera in Duminica Orbului pe Ion Iliescu cu 99%

ASA NE TREBUIE! SA NE F..TA TOTI!

Ultima ora

Newsletter gratuit