Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Subventii 2016: Unde s-au platit deja banii? Unde nu s-au platit? Lista intocmita de cititorii nostri

subventii-2016-unde-s-au-platit-deja-banii-unde-nu-s-au-platit-lista-intocmita-de-cititorii-nostri

Potrivit declaratiilor Ministrului Agriculturii, Achim Irimescu, subventiile platite pana acum depasesc 134 de milioane de euro. Cu toate acestea, fermierii acuza ca nu au primit inca banii care li se cuvin!



Saptamana trecuta, Ministrul Agriculturii preciza ca au fost transferate in conturile fermierilor peste 134 de milioane de euro, reprezentand subventiile din sectorul vegetal.

”Pana acum, au fost transferate in conturile agricultorilor 134 de milioane de euro. Am reusit sa acceleram procesul, tinand cont ca in 8 aprilie erau platite 13 milioane euro. Am gasit intelegere si la ministrul Finantelor si pe langa cele 800 de milioane euro din fondul de privatizare, s-au gasit resursele necesare pentru acoperirea completa a celor 1,3 miliarde euro care vor fi platiti, pentru ca rambursarea de la Comisia Europeana se face dupa doua luni. Cu sprijinul doamnei ministru Anca Dragu am reusit sa rezolvam si aceasta problema delicata”,  a afirmat ministrul Agriculturii, Achim Irimescu.


Desi Ministrul Agriculturii asigura ca subventiile s-au platit, fermierii acuza ca nu au primit banii in conturi!

In ce judete au intrat banii? Iata ce spun cititorii nostri:

Dana : "In judetul Sibiu la CEC au intrat banii."

Toader Cristina: "Sunt din Arges, din suma de 1900 cat reiese din decizie, am primit vineri 15 aprilie, 350 ron, niste neseriosi."

Marcel: "In Bihor au intrat doar 125 lei pe hectar, bataie de joc."

Mariana Crismaru: "Sunt din Botosani si am cont la BT, nu am luat avans in toamna si pana acum nimic. Este cineva care a luat din judet?"

Aura Antonesei: "Sunt din Suceava, am luat azi 12.000 pentru 27 hectare pasune, la ora 18...la bcr, am si 156 capete oi ...nu am luat avans."

Cris: "In Vrancea, la Banca Transilvania am luat ieri. Doar 260 lei la 2 ha, ca n-am luat nici prima transa?! E jale..."

Maria: "In Maramures - Banca Transilvania nu a intrat nimic."

DeNz: "Nici in Tulcea nu am primit inca subventiile."

Raul: "In Gorj la fel, nimic."

Laura: "In Timis BancPost 0 lei. In toamna nu am primit avans."

Andreea: "La Bacau BT contul tot gol."

Lary: "Craiova - banca Raiffeisen ora 18 zero lei.....haideti in strada."

Ajutati-ne sa intocmim lista cu orasele in care s-au facut deja platile. Scrieti mai jos, in casuta de "Comentarii" daca s-au platit subventiile in orasul dvs.

Foto: www.morsaimages.com

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Subventii 2016: Unde s-au platit deja banii? Unde nu s-au platit? Lista intocmita de cititorii nostri
Rating:
Nota: 3.85 din 456 voturi

Articole conexe:

clubagricultura.ro

- intrebarea zilei

Continut zahar sfecla

Intrebare: daca vreau sa cultiv sfecla pentru procesare, care e continutul minim de zahar ca sa mi-o acepte la fabrica? si care e pretul de vanzare, cat as putea sa scot la un hectar?

Raspuns: anul acesta pretul este de 26,29 euro pe tona, iar zaharoza in general sa fie de cel putin 14 procen... citeste tot raspunsul aici

Comentarii
Comentarii249 comentarii


Nutica 2017-01-17 15:59:24

Sunt din comuna Bisoca . Si nu am luat nimic de cay un avans de 150. Si nu a mai intrat ni mic in cont

catalin patrascu 2016-12-08 12:01:19

eu am verificat luni si nu erau bagati nici un leu,acum intreb este cineva din caras severincaranebescare sia primit banii???

NICOLAE C IOAN 2016-11-25 17:40:20

MAI OAMENBI BUNI CAND AVETI DE GAND SA DATI BANII IN COM PLENITA DOLJ SANTETI COMPLET NESERIOSI CAND INFIINTEAZA TARANUL CULTURILE CAND LE DATI VOI BANII ASRTA S O CREDETI VOI RUUUUUSINE

Simion Hogiu 2016-11-23 16:40:17

La Bistrita ,pana azi 23 nov. nu am luat nici un ban. Altii au luat chiar si de doua ori. Care-i motivul ?

radulescu adela 2016-09-16 00:34:10

eu de cand sa dat prima transe nu a mai luat nici in zii de azi ce trebuie,sa fac sa iau bani

Adrian 2016-06-21 13:29:45

Sunteti niste neserioai am inceput aceasta ferma de 3ani si suntem la inceput si nici o data nu ne-ati bagat bani la timp. La cluj nu au intrat inca cel putin noua pe animale si nici pe pasune niste nesimptiti de oameni

Eduard 2016-04-27 22:57:01

In Buzau , la fel nimic !

Iuliu 2016-04-27 10:18:27

In Salaj la Raiffesein Bank nu a intrat nimic in cont , pana azi 27 aprilie 2016

iuliu 2016-04-27 10:16:57

La Raiffeisen Bank in Sala nu mi-a intrat nimic in cont , pana azi 27 aprilie 2016

Liviu 2016-04-26 10:54:01

La craiova cont BCR pt sere si solarii 0000000 lei prima transa ,,,,, 00000 lei acum. Bataie de joc ,, jos guvernul si ministrul

Agricultor 2016-04-25 21:37:01

Cine sa faca ceva domnule fermier? Toti stau pe net si verifica zilnic conturile care sunt pe minus in loc sa se mobilizeze juma de zi intrun weekend sa iasa in strada. Eu nu am primit nici avans,nici nimic! Control am zilnic de cateva saptamani, ma tot trezesc cu ei in teren ... Nu s a definitivat nimic, nu primim nici bani de vopsea de oua pt paste dar... Dupa cum am mai spus toti asteapta para malaiata si se plang... V au facut de ras studentii din B, dragi agricultori romani! Aia in 2 seri de protest au dat jos guvernul, noi care suntem intrun nr f mare nu suntem in stare sa ne cerem drepturile!

cipri 2016-04-25 20:50:49

Sunt din Mures. Am primit 2240 Lei pt 9,73 ha. Ma asteptam la 79€/ha. Nu asa se promitea? Am primit si in toamna avansul de 53€. Am un total de sub 100€. Imi este greu sa cred ca voi mai primii altii. Am fost azi la APIA pt a modifica dosarul pt subventia pe 2016. Am declarat 4 ha teren necultivat. Daca d-lul ministru imi poate da o tehnologie la cultura porumbului in care ajung 200 lei/ha, voi lucra si pe aceste 4 ha. Acesti 200 lei reprezinta 1/2 din valoarea unui sac de samanta mediocra, sau ~2 saci azotat, sau un erbicid ADENGO sau MERLIN. Cum sa fac agricultura cu jumatati de masura? Cum poate un ministru sa fie asa stupid? Va rog sa imi contraziceti logica si calculele, domnule ministru.

elena 2016-04-25 18:46:39

am luat avans in toamna,pana acum nimic in cont...la cec Fagaras au intrat bani unor cunoscuti de ai mei de saptamana trecuta..verific zilnic contul si 0 lei

Carla 2016-04-25 18:02:36

Buna! In brasov- fagaras nu a intrat nimic la cec! Am primit avans in toamna! Am inteles ca ar trebui sa intre pana in Paste banii pe suprafata! In alte judete le- au mai intrat la cec din cate am inteles! Acum fiecare cum ii e norocul!

fermier 2016-04-24 20:45:46

aveti dreptate "Agricultor"ai sa facem ceva .am avut control de 3 ori de doua ori a zis ca sunt bine a treia oara mi=a gasit nod in papura .acum astept iar.ministrul agriculturi eu nu dau doi bani pe el ,atat cat spune la televizor ca se spala salamu cu otet si isi denigreaza tara lui,

gogu catalin 2016-04-23 18:48:44

Rupea jud Brașov nimic in cont nici avans in toamna ministru agriculturi nu stie ce vorbeste ajutati oameni nu le ingreunati munca trebuie iesit in strada altfel lupi de la guvern o sa ne manance de vii

Laur 2016-04-23 01:46:09

https://www.facebook.com/events/464876943711523/ .....cautati pe facebook miting agricultura si sa ne mobilizam daca vrem banii.

Agricultor 2016-04-22 14:18:05

stiu din surse sigure ca dupa paste se incep platile. Sunt judete in care nici acum nu s au definitivat controalele! Ati stat pe net in loc sa iesiti in strada, acum luati bani din cer! In loc sa interogati zilnic conturile.si sa gasiti pe - balanta,in atatea luni de cand ne mint daca ieseam cateva ore in strada intr-o zi, primeam banii.dar e mai misto sa stai pe facebook si sa te plangi decat sa te deranjezi cateva ore sa te misti din fotoliu pt drepturile tale! M am.oferit voluntar sa ma.ocup de formalitati pt un proces in.instanta, nu a vociferat nimeni...am facut eveniment pe facebook sa vada toti si sa iesim in.strada, bineinteles ca lenea a fost mare! Fara suparare, va complaceti in situatie si injurati pe formuri degeaba,nu va baga in seama nimeni dar daca s ar putea sa fie posmagii si inmuiati, ar fi de vis!

Razvan Bihor 2016-04-22 10:54:37

Acuma am sunat la apia Oradea si doar saps-ul79 e/h sa băgat si ant19 e/h urmează sa se bage .restul...plata pt tinerii fermieri si plata pe înverzire nu stia doamna de acolo acolo sa îmi zică.deci la anul si la multi ani .in strada daca vreti bani

ionascu iulian 2016-04-22 08:47:38

sunt din ialomita, comuna gura ialomitei, pana in aceasta data nu am primit
nici un ban.fara avans in toamna. bataie de joc!

dobwood 2016-04-21 22:19:56

Cea mai buna solutie ar fi sa iesim sa protestam fiecare in orasul sau resedinta de judet.la nivel judetean ar fi mult mai usor sa ne organizam,si sa iesim intr-un numar forte mare in strada.Doar iesind in strada, desigur intr-un numar forte mare,putem obtine rezultate.La Fagaras nu au intrat banii.

Carmen 2016-04-21 17:41:35

Sunt din Salaj si nu am luat nimic nici in toamna nici acum

fermier 2016-04-21 14:55:22

Astazi in jud. mures am verificat si am primit ceva bani.

ION 2016-04-21 09:28:33

bataie de joc pt. fermiieri.RUSINE !!!!

Dodan Gabriela 2016-04-21 08:33:47

Sunt din Buzau....nu am primit nimic pana in acest moment si nici in toamna nu am primit avans. Sunt niste neseriosi si niste mincinosi. Isi bat joc de noi !!! :

yytt 2016-04-20 23:31:06

La Giurgiu,Brd,cam 2oo lei/ha.Dracu stie ce mai sunt si ăștia..

ramon 2016-04-20 23:29:47

la Tulcea, la raiffeisen, la mine au intrat de pe 12 am luat si avans in toamna iar la tatal meu azi. nu stiu daca is toti, inca nu am vazut deciziile. dar e bn!

ionut 2016-04-20 23:08:17

La Bistrița inca nu s au incheiat dosarele la apia .

Maria 2016-04-20 23:05:08

A primit cineva subvenția in Giurgiu? La BRD?

John 2016-04-20 21:31:08

Oameni buni.. .am auzit din surse nesigure ce-i drept ... ca au inceput sa vireze banii dar cei care au de primit peste 5000 de lei vor vedea banii deabea in luna iunie-iulie... sper sa nu fie adevarat :

MERDAN ION 2016-04-20 20:44:52

Si totusi de unde sunt cei 633 000 de fermieri pe care cu surle si trambite ii anunta guvernul ca beneficiari ai platilor facute dupa 8 aprilie?
Gogosi,praf in ochi,sau ce ?

merdan ion 2016-04-20 20:41:37

in judetul Cluj,la Banca Transilvania, nu au intrat inca banii, nu am primit nici avans in decembrie,
Sa fie oare de vina criza pe care o prevestesc unii politicieni?
In orice caz e jale. firmele si pfa-urile se inchid pe capete.

Tapra 2016-04-20 19:05:25

Ma sterg la cur cu tot guvernu......hoti haideti toti la protest,la gunoi cu ei

Ion 2016-04-20 19:00:49

In Mures o intrat ceva??

luminita petran 2016-04-20 16:40:57

Sunt din Cj si am cont in BT. La ora 14 nu era nici un banut in cont. Am sunat la Bucuresti si-au spus ca in cel mai rau caz,la inceputul saptamanii viitoare ,vom avea banii in conturi.

luminita petran 2016-04-20 16:40:01

Sunt din Cj si am cont in BT. La ora 14 nu era nici un banut in cont. Am sunat la Bucuresti si-au spus ca in cel mai rau caz,la inceputul saptamanii viitoare ,vom avea banii in conturi.

nicu 2016-04-20 15:47:21

sint din iasi pina azi 20.04.2016 nu am primit un leu contu e gol astia ne fura bani nostri MINCINOSI

protest 2016-04-20 15:23:46

https://www.facebook.com/events/464876943711523/ protest

protest 2016-04-20 15:15:39

am creat un eveniment pe facebook. intrati cat mai multi, dati mai departe si haideti sa ne mobilizam. studentii din Bucuresti au dat jos un Guvern. cu siguranta toti fermierii romani daca se mobilizeaza si nu mai stau sa comenteze la stirile de pe net, isi pot obtine drepturile!
intrati pe link si faceti ce trebuie pt a avea siguranta ca vom termina campania de primavara !
https://www.facebook.com/events/464876943711523/465047550361129/

alex 2016-04-20 14:59:48

la alba iulia ...nimic

Nicu 2016-04-20 14:14:29

La Călărași a primit cineva?

florentina 2016-04-20 13:24:58

In C-TA a intrat pe 15.04.2016 doar 31euro/ha,in decembrie a mai intrat 52euro/ha ,am luat in februaire pe adeverinta ptr devaforizate inca un avans de 32 euro/hape care trebuie sa ii restitui laCEC ptr ca am luat avans.................oare mai primesc ceva ????

Bogdan Lascau 2016-04-20 10:18:53

Fratilor, am luat teapa toti. Eu zic sa facem un pas maret, haideti sa iesim in strada. Nu o mai lungiti fratilor, daca nu facem noi nimic, vom fi calcati in picioare.

petre 2016-04-20 09:40:26

Data de 08.04 de incepere a platilor pe suprafata a fost aleasa diabolic de bine. Cine a ales aceasta data stie ca fermierii necajiti sunt sufocati de lucru in aceasta perioada si nu au timp nici macar sa ofeteze de necaz. Este bine ca totusi pot sustine salariul triplat al d.lui Bluxelles. Sigur nu se mai poate repeta 1907. Felicitari

Corina 2016-04-20 08:35:12

In data de 20.04.2016, in Prahova nu au intrat subventiile!!!

fermier 2016-04-20 00:37:16

https://www.facebook.com/events/464876943711523/
join la protest!!!

mistretul ion 2016-04-19 23:06:37

În Ialomița a primit cineva ? Pana acum nimic la BCR , am sunat săptămână trecuta la APIA mi au zis ca am OP ul făcut sica în doua zile am bani în cont si a trecut o săptămână si tot gol este contul.

agricultor 2016-04-19 22:38:17

nu a primit nimeni nimic in Buzau, marius... si eu nu am primit nici in toamna avansul...

marius 2016-04-19 20:42:48

a primit cineva la buzau/rm sarat subvenitia??.

laci 2016-04-19 20:05:00

probabil bancile stau si invart banii de subventie sa faca bani pt alegeri.ar fi interesant sa ne asezam vreo 100 in fata bancomatelor sa verificam contul .

Petras Mariana Ancuta 2016-04-19 19:38:05

In Bistrita la BRD zero lei !!!!

ely35 2016-04-19 18:26:42

La Tulcea a primit cineva subventia???

iulius 2016-04-19 17:59:11

Salaj nimic. Am fost la primarie si am intrebat de lista cu data cand trebuie sa ma duc la apia- raspuns: cred ca au uitat de tine!

andra 2016-04-19 16:05:11

am sunat eu azi la apia central din bucuresti...si mi sa spus sa imi verific contul in 2 zile...atat ...si acum am suna la brd banca la care am contul si mi sa spus ca sunt persoane carora le-a intrat subventia ...

Alex Linca 2016-04-19 15:38:03

Teleorman, CEC, ora 15:20, 0 lei. In toamna, 0 lei..

luca 2016-04-19 14:57:26

Timisoara....Nimic ...numai minciuni

Silvia 2016-04-19 14:56:13

La Bistrita 0 lei

SIMION VERONICA 2016-04-19 14:45:07

sunt din Calarasi ,nu am primit suventia pe 2015, cei din minister sunt neseriosi.

seby 2016-04-19 14:37:13

Eu propun toata lumea sa sune la APIA BUCURESTI ...
Stie cineva numarul ?

bobeica rozalia 2016-04-19 14:25:52

In sibiu la brd nu s.au bagat banii,sunt neseriosi,ne mint intr.una din octombrie 2015''.nu le mai ajung lor banii!!

Elena 2016-04-19 14:13:41

Bună, sunt din Suceava,am fost in control nu am primit nici in toamnă nici pină in prezent nici un leu!!!Nesimțiți la maxim bat menta toată ziua si după lucrează simbata și duminica!!! Controlul l am avut in noiembrie la pămint si febroarie la animale!!!!

dumitru 2016-04-19 13:04:04

In Constanta a primit cineva

s000000 2016-04-19 12:54:21

De ce nu ne spune nimeni ce se intampla cu adevarat?
Sunt neputiciosi, sunt nepregatiti, sunt.....
Sa iesi boul din grajdul parlamentului sa nespuna ceva si sa plece definitiv poate gasesc o vaca mai curoajoasa.

Maria 2016-04-19 12:52:08

La Cluj nimic.

Corb Maria 2016-04-19 12:51:02

La Cluj,Banca Transilvania nu s-a încasat nimic inca!

rasmirita ionelia 2016-04-19 12:15:38

subventie la Braila,NU,doar plicuri de la anaf pt impozite

ioan 2016-04-19 12:06:58

Lumea vorbeste ca se vor mai da dupa 25 aprilie ! Stie cineva daca este asa ?

ioan 2016-04-19 12:03:46

În zona Dornelor din jud. Suceava nu a primit nimeni subventia !

fermier11 2016-04-19 11:17:43

Nici in gorj nu au dat niciun leu...si nici in toamna

Irina 2016-04-19 11:13:53

Inca nu am primit nimic. Dar daca am primit in decembrie, mai primesc acum ?

Anonim 2016-04-19 10:25:19

Niște ipocriți își bat joc de noi ,ei au buzunarele pline jos acest guvern de idioti

Voicu 2016-04-19 10:19:21

In Dâmbovița , nu a intrat nimic.

agricultor 2016-04-19 09:33:26

asta e opera lui johannis si guvernul lui de ratatii ........romania lucrului bine facut.....cand mergem la vot sa nu uitam sa facem si noi un lucru bine facut ......fara ei

Caius 2016-04-19 09:29:51

Timisoara 19.04.2016 ora 9, ni s-a platit nici avans in toamna, nici acum! Probabil profita de dobanda banilor nostri. Sunt niste hoti!

MARIUS 2016-04-19 09:24:46

alba iulia ...nimic,cred ca n-o sa-i vedem prea curand,daca aveau banii cred ca ii dadeau,pt ca sa nu se mai intample si in alti ani la fel trebuie sa iesim in strada

Constantinescu Adrian 2016-04-19 09:21:54

Banuiesc ca a-ti vazut si voi ce teapa au tras tehnocratii cu varianta platilor cuplate. La cele zece hectare pe care le lucrez, voi lua in acest an cu cel putin 500 euro mai putin decit anul trecut, asta daca am noroc si primesc banii.Se intimpla exact ce au facut si cu bani de seceta, la agricultori pe jumatate cit au societatile comerciale, societati care sint responsabile de marea evaziune fiscala. Dar cine sa le vada?Agricultori, in acest an vom lua mai putin decit anul trtecut cind per total au fost 158 euro pe ha, anul acesta conform spuselor tehnocratului european ar fi trebuit sa se ajunga la 175 euro pe ha, dar se va ajunge in final sub 110 euro pe ha.Astia da tehnocrati!!!

Cornel Apostol 2016-04-19 09:18:45

Braila verificat astazi iarasi si la fel, zero lei. Asteptam cu totii propuneri pentru miting.

Alina 2016-04-19 09:17:13

In Iasi au intrat ieri dar foarte putin, un sfert din suma pe care am primit-o in anii anteriori

Damy Mates 2016-04-19 09:06:30

campeni-alba,Raiffeisen nici un leu in cont,nu a-m luat nici avans,isi bat joc de noi cum vreau ei!!!

Dinu 2016-04-19 09:04:42

In ialomita a intrat cuiva ??

Maria 2016-04-19 09:04:05

Bals BRD a luat cineva?

fermier faliment 2016-04-19 09:02:40

suceava nik 00000. multa muie; d. constantin, irimescu, ciolos, yohanis. aaa si apia.

ionut 2016-04-19 08:55:31

In Olt nimic ..

Adina 2016-04-19 08:37:42

Sibiu, bucura-te ca i-ai primit si pe aia, ca altii nu au primit nimic, nimic.
Maria, asa e cum spui, cei care nu au primit nici in toamna nu primesc nici acuma.

sibiu 2016-04-19 08:25:15

sibiu.azi dimineata am verificat contul bancar si mi-au intrat 1430 lei pentru 4 ha !

Maria 2016-04-19 08:22:56

Se pare ca cei care nu au primit in toamna nu primesc nici acuma. Rusine

popescu ion 2016-04-19 07:33:48

am luat 280 ron pe 2 hectarepe 17 aprilie 2016 e bataie de joc asupra a 800000 de oameni care lucreaza pamantul.

popescu ion 2016-04-19 07:28:48

pe 17 aprilie am luat transa doi. 280 de ron pentru 2 hectare.e bataie de joc , ce fac astia cu aproape 800000 de oameni care traiesc la tara si lucreaza pamantul.

doamnac 2016-04-19 07:06:45

Eu am inteles ca din motive birocratice apia nu poate finaliza platiile cititi si voi pe agrointeligenta.

Fermier 2016-04-19 00:28:39

Mincinoșilor la ați o intrat si a doua tranșã alți nimic

Pirv Andrei 2016-04-19 00:20:41

jud Alba ,Cimpeni nimik

Gica 2016-04-18 23:47:55

Am verificat azi.nimic...si nici avans nu am luat!sv raiffeisen.

Gica 2016-04-18 23:45:36

E clar ca ne duc cu zaharelul!cand dl ministru a declarat ca din 8 aprilie se vor face platile,nu a specificat ca ne va da firmituri!cica pana pe 30 iunie se vor face toate platile!dar noi azi tre sa mancam!!haidem sa ne unim ca ne-a ajuns cutitul la os!!!

Fermier bihor 2016-04-18 23:36:41

Azi am verificat azi la banca si nu mi-a intrat niciun ban.dar unui vecin ia intrat 1100 de lei pe 3 ha .sunt din bihor

Laur 2016-04-18 23:36:07

....daca vrem bani pana de paste treb sa facem ceva...daca nu o sa.i vedem prea curand...

nastasegino 2016-04-18 23:29:33

Peris,Ilfov, bataie de joc, contul inca a ajuns pe minus, niste mincinosi notorii care incearca sa ne duca de nas pana pe data de 30.06.2016

Maria 2016-04-18 23:22:07

In Suceava nimic .nici un ban ..ce se intampla ?de ce nu avem banii in conturi pana la data asta ??

vasy soltanel 2016-04-18 23:13:45

Baca. Comanesti raiffeisen 0lei. Nam luat avans

Laur 2016-04-18 23:07:42

Jud ialomita m-bz in toamna nimic azi 18 apr nimic...isi bat joc de noi..ne.am umplut de datorii ar trebui sa iesim in str...dar din pacate nu suntem uniti...deci ne meritam soarta:

Stoica Catalin 2016-04-18 23:04:40

La Buzău nici 1 leu !

Petre 2016-04-18 22:58:27

La constanta 0 lei la cec

lasol 2016-04-18 22:44:02

Ce ar fi de spus pozitiv, asa ca o raza de soare arzatoare in lunile astea de primavara:'vine ploaia 'de acum mergem mai departe ....D-zeu a dat prea multa unora si prea putina altora ca de obicei in obstea Romaneasca de ceva zeci de ani ...nu ma mai lungesc cu explicatiii pe care toti le cunosc irigatii ,asta vine de mai sus de la cei din guvern asa ca pana nu cade o ploaie si peste ei nu cred ca se vor trezi vreodata sa si de'a seama ce inseamna un banut pentru cineva care oricum e subjugat si nu are drepturi ...'prostimea' din agricultura cu 5,6 ha care cel putin nu le VAND STRAINILOR .si cu asta va multumesc si sper ca nu ati inteles nimic !

danis cristian 2016-04-18 22:41:24

In Cluj la Cec nu a intrat nici un banutz. De la APIA mi s-a spus ca am fost bagat la plata din 8 aprilie. Am prieteni fermieri care se plang ca nu au primit nici un leu. Indiferent de banca.Huoooooooo. Mincinosii dreq.

John 2016-04-18 22:39:26

In zona Caransebes, Judetul Caras-Severin nu a intrat nici un leu de anul trecut, in toamna avans zero chiar daca nu am fost la control, NU DORESTE NIMENI SA-MI ELIBEREZE DECIZIA DE PLATA !!! De Ce ???

mymy 2016-04-18 22:36:55

Giulesti,Maramures nici un ban in cont

Adriana 2016-04-18 22:30:48

Dar ce ar fi daca ne-am organza noi macar odata,ca oameniinu ca oileca am urlat destul pe aici toti si ne-au ignorat si ii reclamam la Comisia Europeana,sa ii viziteze aceia ,poate atunci invata si toate fufele si viermii de guvernanti cum e cu soft-ul pa-acile in Romanica...Si avem intotdeauna libertatea sa ne retragem si sa-i falimentam si noi putin,fara noi ..terenuri,animale..nema Apia ...Eu una ma retrag din programul sfant cu 10h si proiect ,ca lasa mama tot eu am pregatit terenurile si fara voi,din mosi stramosi ,,nu mereu a fost CAMATARIA APIA VERMIGAL !

vasile 2016-04-18 22:28:02

0 lei bcr husi vaslui ,pana cand o sa-si bata joc de noi astia cu salarii de mii de euro,au prins partea slaba a taranului care munceste pentru ei e strigator la cer fratilor

Alina 2016-04-18 22:25:04

In calarasi , cont la BT, absolut nimic...avans incasat in toamna. Dar acum nimic...

lasol 2016-04-18 22:20:21

Ce ar fi de spus pozitiv, asa ca o raza de soare arzatoare in lunile astea de primavara:'vine ploaia 'de acum mergem mai departe ....D-zeu a dat prea multa unora si prea putina altora ca de obicei in obstea Romaneasca de ceva zeci de ani ...nu ma mai lungesc cu explicatiii pe care toti le cunoscirigatii,asta vine de mai sus de la cei din guvern asa ca pana nu cade o ploaie si peste ei nu cred ca se vor trezi vreodata sa si de'a seama ce inseamna un banut pentru cineva care oricum e subjugat si nuare drepturi ...prostimea din agricultura cu 5,6 ha care macar nu le vand strainilor.si cu asta va multumesc si sper ca nu ati inteles nimic !

Antal Vilmos 2016-04-18 22:17:11

La jud.Harghita nimic, 13 ha, si 20 vaci, ... bani 0

Ionescu 2016-04-18 22:14:37

judetul Dolj -comuna Cotofenii din Dos.-0 lei.... mama lor de banditi...

Vlad 2016-04-18 22:11:30

Arad...260 lei la 2 hectare...

loghin 2016-04-18 21:47:03

La Vaslui nu am luat nici macar avansul la subventie, e trist dar adevarat.

popescu doru 2016-04-18 21:45:32

0 lei primiti pana acum fara avans ce sa declar la Apia ca am cultivat pe 20 04 2016 cand trebuie sa ma prezint pt a spune ce am cultivat ,1h din cele 4 care le am pentru ca asa ma ajutat guvernu tehnocrat,si UE pe care toti credeam ca ne va ajuta sa fie crectitudine,ce ode ne canta mari jurnalisti de atunci,CTP,CRISTOIU , TRUSTUL PRO, INTACT,toti si au luat tainul,plus structurile noastre de securitate ,platite si de noi si de altii

gheorghe leon 2016-04-18 21:43:15

Am ajuns si la ziua in care nu mai am incredere in statul roman, in Gorj 0 lei!

Man 2016-04-18 21:38:56

Stati linistiti ca no sa mai vedem bani
Cei care ati luat sa fiti multumiti cat ati luat

Adelin 2016-04-18 21:38:20

Cacamas pe masa lor de paste
Arzaiar focul de hoti .....
Colectivul sa se repete la guvern

laci 2016-04-18 21:35:01

la Salonta Bh . BT. = 00

veliscu teodor 2016-04-18 21:16:39

niste hotii si banditi ,tradatori ,ordinari, ponta era mincina pe langa astia,am impresia ca si ardealul pe timpul lui Ponta la capitolul suventii Apia o ducea mai bine.

mihaela 2016-04-18 21:07:18

Noi suntem prea mici ca sa putem spune ceva tehnocratilor..pe ei ii doare in cot de fermieri ca nu stiu ce inseamna animale....

marius dumitru 2016-04-18 21:05:29

In Bradesti,jud Dolj...BRD-0lei,nici avans nu am primit.

mihaela 2016-04-18 21:02:54

Nu stiu la care fermieri au intrat banii.ca in jud hunedoara deloc.

Monica Ursu 2016-04-18 21:01:30

În vatra dornei nimic absolut....ce mai este de făcut.? Avem nevoie de acei bani am muncit și muncim pana numai știm de noi și ne mint pe banii noștri. De ce? Ca sunt alegerile? Da.ti banii oamenilor ca sunt necăjiți nu stăm în puf ca voi stăm în grajduri și pe câmp pt banii ăstia nu furam ca voi

Maria ab 2016-04-18 20:57:47

Judetul Alba, cont Raiffeisen sold 0, nu a intrat absolut nicio subventie.sunt niste mincinosi ordinari!!! Demisia ministru de 2 bani !!! Trebuie sa ne organizam,asa nu se mai poate !!!!

cristy 2016-04-18 20:26:36

''Aschimode'' Achim Irimescu baga tati demisia ca noi curand murim de foame de cand asteptam banutii astia, nu ne mai minti omule ca ne plange masa rau si sufletele

marcela 2016-04-18 20:21:00

Brad jud Hd la Banca Transilvania nimic. Nu am primit nici acum nici in toamna nimic

flori inna 2016-04-18 20:14:57

jud hd nimic, 0 lei acum in cont 0 lei avans in toamna. nesimtiti

angi 2016-04-18 20:12:00

la banca transilvania

angi 2016-04-18 20:11:15

am avut ordinul de plata 400 si 401

angi 2016-04-18 20:02:36

azi la ora 5 am incasat saps si redistributiva in vrancea

marilena larisa 2016-04-18 20:02:07

In Satu -Mare au intra azi la ora 16:00 la Banca Transilvania can 2600 lei am primit 8 hectare ,am primit si avansul in toamna

MP 2016-04-18 19:51:28

Ghiță de unde ești și câte ha ai?

cornel cornitza 2016-04-18 19:43:53

Bataie de joc la adresa fermierilor . Minciuni ca nu merge softul . Minciuni ,minciuni ,minciuni ....... Sunt de langa Corabia jud Olt Am un PFA si-mi trebuiesc platite facturile . . La BCR nu am primit nimic . Ne trebuie un lider sa ne reprezinte . Trebuiesc treziti domnii ministri . Trebuie sa iesim in strada . ..... Mai am un off . In luna decembrie s-a comunicat ca la verzituri , cei 5% , intra si orzul . In luna ianuarie s-au facut alte norme . Nu am citit eu normele bine ?

maria 2016-04-18 19:39:09

noi ne amagim aici cu comentariile si asteptam ca prosti alta zi sa mai verificam conturile de 100 de ori si iar nimic daca pe superiori astea nu-i deranjeaza nimeni nu or fi prosti sa ne dea bani . se uita aici si ei ne vad cat suntem de tampiti si fraieri .asa tarani care sa nu aiba demnitate sa iasa in strada nu am vazut

iulian 2016-04-18 19:38:51

Azi la orele 16 verificat cont 0.La 19 verificat din nou,intrat 500 ron la 2.5 ha.Brd slatina olt

Ion 2016-04-18 19:31:39

Poanta asta, care critica fostul Guv Ponta e un dezinformator,nu este asta fermier cum nu sunt eu popa,ma doare in cot si de fostul Guv.si de aclualul.Dar sa spui ca fostul Guv.este devina ca acum fermierii nu isi iau subventiile,trebuie sa dai dovada de mare Jigodism,si Slugarnicie!

mmb 2016-04-18 19:21:13

Ne trebuie un lider pentru ca sa ne putem organiza , sa iesim in strada, prin internet se pare ca nu putem sa ne mobilizam, ar trebui sa va ganditi cu totii la acest lucru. TREBUIE

Fermier 2016-04-18 19:20:49

In Olt BRD a luat cineva?

RaÈ 2016-04-18 19:02:31

Domnu care te legi de Ponta ne crezi fraieri cum poti vorbi atata timp cat pana acum asa ceva nu sa intamplat in agricultura ne primeam bani la timp in mandatul lui Ponta ,decand au venit tehnocrati tai la putere ne-au bagat pe toti in faliment lucru asta il poate confirma toti cei care au scris pe acest sait. Ca concluzie critica tehnocrati tai de rahat ,incompetenti pe care daca nui dam jos vom ajunge mai rau ca Greci.

cornelus 2016-04-18 19:00:41

MINT si astia de innoada apele!?....nici eu, la Botosani nu am primit nimic....

bidirliu cristian 2016-04-18 18:51:13

au intrat banii in contul guvernantilor si restul leprelor care fac parte din conducerea acestei tari.avem parte numai de niste huligani care nu stiu decit sa minta sa insele si sa fura.asa se numeste clasa politica din romania.niste mizerabili.

adrian 2016-04-18 18:44:22

Mai nenorocitule incompetent care in 2015 ai refuzat bani nerambursabili de la UE pe motiv ca ai fonduri suficiente pt agricultura, unde suni mai nenorocitule banii, minti cu nonsalanta ca au intrat, in Braila nu a intrat nimic, azi la ora 17 oo la CEC nu intrase nimic, iti bati joc de toata tara, unde sunteti copii idioti care ati vrut guvern de TEHNOCRATI IDIOTI INCOMPETENTI care habar nu au de viata lor si care nu stiu ce inseamna o ierbicizare , am datorii la mototina, am luat bani imprumut Domnule ministru IDIOT, DATI NE BANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!

maria 2016-04-18 18:41:04

Sunt din SALAJ si am verificat si azi contul si nu au intrat banii ,n-am primit nici in toamna avans.

ghita 2016-04-18 18:27:56

Timis, Ortisoara. Astazi la ora 16:33 am verificat contul, 0 lei :

Vasile 2016-04-18 18:26:05

Vrancea 0lei, cont pe minus! Nu mai suport ma cert cu familia in fiecare zi ca nu avem bani! Este drastic ce se întâmpla!

lary 2016-04-18 18:25:49

Craiova banca Raiffeisen astăzi ora 18 erau intrați zero lei în cont ,avans primit în iarnă.

Lupu Marian 2016-04-18 18:23:37

Suceava . . Am verificat astazi .. 0 lei .Nu am primit avans

M 2016-04-18 18:19:29

Ialomita - ZERO lei acum. Am primit avansul in toamna.

ursu catalina 2016-04-18 18:11:39

Suntem din Neamț, nu am primit nici un ban.

Marius ,Dambovita 2016-04-18 18:05:04

In Dambovita nimic, 0 lei :

adrian 2016-04-18 18:03:12

Mai nenorocitule incompetent care in 2015 ai refuzat bani nerambursabili de la UE pe motiv ca ai fonduri suficiente pt agricultura, unde suni mai nenorocitule banii, minti cu nonsalanta ca au intrat, in Braila nu a intrat nimic, azi la ora 17 oo la CEC nu intrase nimic, iti bati joc de toata tara, unde sunteti copii idioti care ati vrut guvern de TEHNOCRATI IDIOTI INCOMPETENTI care habar nu au de viata lor si care nu stiu ce inseamna o ierbicizare , am datorii la mototina, am luat bani imprumut Domnule ministru IDIOT, DATI NE BANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!

Mihaela 2016-04-18 18:02:18

In caras severin nimic nici acu nici in toamna. Nu pot sa inteleg dc zic ca vireaza bani daca nime nu primeste. Unde ii vireaza la ei in cont? Rusine sa le fie! Ar trebui sa isi primeasca si ei salariile acu cand ne da noua bani. Daca noi am putut trai de anu trecut pana acu ei dc nu ar putea. Huuuuu. Hoti!!!!!!!!!!

Curita Florin 2016-04-18 17:58:40

Nici in Caras-Severin nu a intrat niciun ban...Pur si simplu isi bat joc de oameni

marianacrismaru 2016-04-18 17:55:12

nici azi nimic la botosani . oameni buni am ajuns bataia lor de joc . VA ROG SA I VOTATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GHITA 2016-04-18 17:47:45

de ce se platesc asa fractionat,am primit 680 de lei.Cand primesc diferenta si ce as putewa face cu acesti bani in agricultura?

Adrian 2016-04-18 17:44:12

Nimic la Tulcea la Brd la ora 17, iar nea tras o m...e mare

ionel popescu 2016-04-18 17:34:36

azi am verificat contu si nu a intrat nimic in mehedinti ,nu am luat nici in toamna,iar ei spun ca au achitat la cei care nu au luat prima transe ,este cel mai slab si mai mincinos ministru,nimeni nu si-a batut joc cu atita nerusinare de taran

Primavara 2016-04-18 17:31:17

Iesim in strada da-tine ce-i al nostru nemernicilor hotilor ca venim pe voi

Vasile 2016-04-18 17:30:49

In mures nimic

dani 2016-04-18 17:28:18

in Timis nimic eu nu stiu cum zic ei ca sa platit 500,000 de fermieri pana acum, chiar nu inteleg

scama 2016-04-18 17:24:26

MH CEC 0 lei !!! ora 17

Fermier 2016-04-18 17:18:36

la Constanta nici un ban...neesimtiti dracu.

fermiercluj 2016-04-18 17:17:50

Cluj BT 0 lei. Avans 0 lei!!!

chiponca dumitru 2016-04-18 17:08:08

nici la Botosani nimic

Bobina Alin 2016-04-18 17:07:57

Nu am primit nimic la targu jiu

liliana dumitru 2016-04-18 16:57:15

Sunt din jud. Prahova si am primit in decembrie sau ianuarie, nu mai stiu exact 150 ron si acum, pe 12.04 am incercat eu la BRD si au mai depus vreo 150 ron, nu am verificat exact, dar au depus bani. cand voi ajunge pe la banca voi verifica ce suma au depus, exact am folosit decat bancomat-ul

fermier 1000 2016-04-18 16:56:44

Ultima oara sapt trecuta ministrul a fugit nu a mai dat declaratii stia ca nu a dat nici un ban.

fermier 1000 2016-04-18 16:53:47

In vrancea BT nimic azi ora 16

Oierul 2016-04-18 16:39:22

La Rupea, Brasov.... NIMIC!!! In toamna NIMIC!!!!!

cristi 2016-04-18 16:36:18

La Oravita in Caras-Severin: BRD 0 lei. Rusie APIA!!!!!!!!!!!!!!

DIANA 2016-04-18 16:34:38

Am primit ZERO LEI pana acum.Sunt din Timisoara banca TRANSILVANIA.

tr 2016-04-18 16:33:38

Bine scris, Poanta!! Peste toti angajam numai pe pile si relatii..asta este rezultatul! 99% din functionari sunt niste incompetenti!

Bogdan Gheorghe 2016-04-18 16:33:27

in Sebes,jud.Alba nu este nimic la BT

Poanta 2016-04-18 16:30:59

Vali, nu mai baga strimbe te rog, actuala stare este datorata catasrofalei administratii Ponta, cu celebrele Ordonante de Urgenta din Martie, aprilie 2015, cu 200 milioane EURO softul SIVECO ce nu suporta nici taxa de inverzire, dar comisioanele sunt deja luate, cu actuala conducere incompetenta, cu harababura de SAPS impartit in 7 categorii pe care nu pot nici macar sa le gestioneze...
Toata clasa politica este una formata numai din PORCI!

Fuck the sistem 2016-04-18 16:22:45

In Turnu severin nimic la cec..nici acum nici in toamna...a primit cnv??...cei de la apia mh spun ca sau facut e multe plati...niste mincinosi

vali 2016-04-18 16:22:13

Domnilor ne meritam soarta ,ce a facut ciolos pentru romani cand a fost comisar european nimic avem cea mai mica subventie din ue trebuiau de mult sa plece de unde au venit si sa ne lase in pace suntem fraieri

dan 2016-04-18 16:19:26

În Buzău nici un ban acum .....nici în toamna....nu mai înțelegem nimic

Poanta 2016-04-18 16:18:50

FRATILOR!
Hai sa facem ceva, sa trimitem acasa toata clasa asta politica de incompetenti si mincinosi si sa angajam functionari ai Statului prin concurs, din strainatate! Ne costa infinit mai putin si terminam cu harababura si hotia asta generala din Romania! Sa facem un stat de Functionari publici bazat pe competenta, nu pe cumetrie si fratietate in hotie! Sa stergem toate taxele si acizele si TVA-urile si impozitele si darile, si peschesurile si... sa instituim un singur impozit UNIC pe venit, nu zece mii de dari pe drum, pe rovinieta, pe benzina, pe autostrazi, pe BANCOREX, pe apa de ploaie si pe raza de soare...

Asa NU SE MAI POATE!
Iar PORCII astia de politicieni, la Mititica cu ei! La Academia de Jilava sa-i faca Nastase pe toti Doctori in Dreptul!

adrian 2016-04-18 16:16:12

La Făgăraș,nici vorba de bani,comunitate mica,nu contăm. Rusineee!

Francezu 2016-04-18 16:15:30

Vă meritați soarta. În Paris nu am circulat trei zile pentru ca centrul era blocat de 300 de tractoare . Voi stați ca oile fara cioban

Poanta 2016-04-18 16:14:50

FRATILOR!
Hai sa facem ceva, sa trimitem acasa toata clasa asta politica de incompetenti si mincinosi si sa angajam functionari ai Statului prin concurs, din strainatate! Ne costa infinit mai putin si terminam cu harababura si hotia asta generala din Romania! Sa facem un stat de Functionari publici bazat pe competenta, nu pe cumetrie si fratietate in hotie! Sa stergem toate taxele si acizele si TVA-urile si impozitele si darile, si peschesurile si... sa instituim un singur impozit UNIC pe venit, nu zece mii de dari pe drum, pe rovinieta, pe benzina, pe autostrazi, pe BANCOREX, pe apa de ploaie si pe raza de soare...

Asa NU SE MAI POATE!
Iar PORCII astia de politicieni, la Mititica cu ei! La Academia de Jilava sa-i faca Nastase pe toti Doctori in Dreptul!

iaz 2016-04-18 16:13:26

in caras severin nimic...nici in toamna nici acum...

Marius 2016-04-18 16:11:06

raspuns primit de la APIA; ,, platile se fac conform graficului, pana la 30 Iunie 2016'' ...... deci ei considera ca sunt in regula.

Madalin 2016-04-18 16:06:08

Nimic nici la Craiova ,PROCREDIT BANK. este cineva care a primit in Dolj???

Catalin 2016-04-18 16:06:06

Am sunat acum 5 min la apia MH si mi s.a spus ca au intrat bani in acest judet la oameni..este cnv care a primit pana acum vreun leu din acest judet? doamna de acolo mai este si irascibila cand este intrebat daca intra banii anu asta...ce sa mai zic niste jigodii ordinare care stau si nu fac nimic pe banii nostri ai prostimii...

Poanta 2016-04-18 16:03:49

INCREDIBIL...
Luni 18 aprilie 2016, 600.000 de beneficiari plati APIA
la mine in cont...0 lei si 0 bani si n-am primit nimic nici in toamna....
GHILOTINA!

pop parasca 2016-04-18 16:02:40

Sunt din BAIA MARE si inca nu mi-au intrat banii!!!

cineva 2016-04-18 15:58:17

Tatalui meu i a trimis anafu o executare silita in urma cu 8 ani, deoarece a desfasurat o activitate si nu a platit cas, in urma cu 15 ani , activitatea nu a functionat decat vreo 2 ani, i au bagat cretinii astea de plata vreo 60 milioane, el nu a facut atatea bani pe tot decursul activitatii, dar asta vroiam sa va spun ca ei cand trimit somatii noi mergem ca fraierii si platim, dar ei nu se obosesc sa dea nici banii europeni, noi suntem vinovati pt tot ce se intampla

Mihai 2016-04-18 15:56:27

Foarte bine, sa primiti cand zboara porcul!

ivan 2016-04-18 15:54:44

Daca nu ati primit nici avans si nimic nici acum si nu ati fost in esantionul de control mergeti si interesati-va la apia ca sa au aveti dosare cu probleme. Am cel putin trei cunoscuti care sint in situatia asta pentru ca incompetentul de functionar de la apia care le-a preluat dosarul nu a fost in stare sa verifice daca au tot ce le trebuie la dosar. asa ca nu mai stati si mergeti la centrele in care a ti depus dosarele sa verificati.

mihai Nelu 2016-04-18 15:51:17

In Maramures la BRD nimic, nu pot sa cred nici in toamna nici acuma, si cand intarziem cu plata 2 zile gata ne sisteaza totul, ne trimit notificari penalizari, o sa spuna ca s-a defectat ceva si gata taranul rabda, rabda de 25 ani de o viata.nu pot sa cred asa ceva. daca au promis in 8 apoi in 8 sa fie nemernicii

Adela 2016-04-18 15:44:01

Giurgiu - 0 lei

Gabi Bunea 2016-04-18 15:43:46

La Gherla , NIMIC - 0 lei . La NIMENI ! Mint toți !

Gabi Bunea 2016-04-18 15:43:30

La Gherla , NIMIC - 0 lei . La NIMENI ! Mint toți !

Marius 2016-04-18 15:42:29

La Teleorman, BRD = o lei. Daca dansii ar face agricultura in acest mod, ar obtine o productie zero, doar buruieni. In agricultura lucrurile se fac conform calendarului bine stabilit, daca cei care conduc acest sector nu stiu asta,....ce concluzii sa mai tragem.

marioara 2016-04-18 15:38:27

In Turda -in cont nici un leu nici avans nu am primit pina azi 19.04.2016 ora 15.37.
Fara cuvinte .

Maf 2016-04-18 15:34:09

Piatra Neamt brd cont 0. Nu am luat nici avans, nesimtitii nu au dat nimic.

catalin 2016-04-18 15:34:01

stie cineva daca sa bagat in DAMBOVITA??

apia 2016-04-18 15:30:51

NIMIC in MURES, haideti sa dam jos guvernul asta mincinos de tehnocrati masoni si presedintele marioneta a casei regale si a lui SOROS!!!

Nu conteaza 2016-04-18 15:30:25

Nu pot sa cred cata bataie de joc poate fii pe toata populatia de la sate, incredibil cum mai rezista oamenii , si ei tin banii europeni in banci si fac dobanzi de-si fac palate si isi umple conturile, rusine

MP 2016-04-18 15:25:37

Mâine ne strângem la București. Ora 12.

Mircea 2016-04-18 15:23:37

In Deva la Bankpost vineri la ora 16 nu era nimic.

dan sb si eu pun 3/4 microbuze cate buc e 24. la o 2016-04-18 15:16:32

Jale

Madalina 2016-04-18 15:12:11

Da. Am primit in jur de 1000 lei in toamna.

Profeanu George 2016-04-18 15:10:39

La Olt 0 lei in cont de fapt poprire de la anaf 2500 multumim mult de tot tuturor conducerilor madr

Dancuta Delia 2016-04-18 15:10:07

La Bacau- CEC- zero lei.

fermier 2016-04-18 15:09:47

madalina ai luat si avans?

Madalina 2016-04-18 15:06:22

Am primit azi suma de 670 prntru 5h. In Olt la BT.

Fermier11 2016-04-18 15:06:12

In Timis nimic .... 0 lei. :

Alin 2016-04-18 15:04:27

139.599 de mii de fermieri au dosarele blocate la plata....asa comunica apia..acum o sapt parc ziceau ca totul e in regula..cu toti acum nu mai sunt in regula...niste jigodii...si degeaba stati aici si asteptatii..asteptati ce? pana nu ajungem la ei nu o sa se faca nimic

Sanda 2016-04-18 15:01:55

In Neamt, au intrat subventii la cineva????

asa si asa 2016-04-18 14:49:05

in timis la bcr a intrat la cineva??

Ana 2016-04-18 14:47:29

Nici nu știu ce sa m-ai cred, eu nu am primit nimic nici în toată nici acum!! Uni zic ca sar putea sa avem probleme cei care nu au primit deloc! ! Dar cred ca ar fi trebuit sa ne anunțe daca era așa! !sunt din Constanța și nu am auzit sa primească cineva!!

Alin 2016-04-18 14:42:23

Suntem un popor de sclavi...fara sânge in instalația...in alte țări europene daca se int asa cv zburau de mult si zburau la propriu..noi suntem niste umili...stam ca un caine sa ne arunca o coaja de pâine...vai mama noastra

gigi .Bb 2016-04-18 14:42:10

Din tîrgoviste pe 24 pun la dispoziție 3 microbuze către guvern vor pleca din fata Apia tîrgoviste .Fermier.

om disperat 2016-04-18 14:38:11

geanina,cate ha ai?

Me 2016-04-18 14:38:08

Așa au mințit și cu banii de seceta k îi dau pana în 31 decembrie și nu au dat nici măcar un leu.ne mint cu nerușinare, așa ne trebuie,ei au cele mai mici salarii de 4000 lei ptr ca efectiv dorm.în constanta nici un leu.ce draq de verificări fac anumite ăsta ptr ani trecut...anu trecut dormeau?tara de rahat

Alin 2016-04-18 14:35:41

Degeaba latram aici...daca nu iesim in strada nu facem nimic...din noiembrie ne tot mint..

Geanina 2016-04-18 14:34:58

La Braila am primit azi la banca Raiffeisen pe pers.fizica 593 lei/ha.E prima transa...in toamna nu am primit nimic.

om disperat 2016-04-18 14:32:41

Haideti la vot oameni buni,at mergeti toti.acum in strada nimeni.Se adevereste ca,oltul este plin de mafie

Alin 2016-04-18 14:31:19

In Turnu Severin la cec nimic...am sunat la apia si mi s.a spus ca banii au intrat de sept trec sa merg sa.nu verific contu..iar eu eram la cec si doamna de acolo a zis ca nu a intrat nimic..deci..in concluzie ne ia de fraieri..asta e ne meritam soarta!!!!

om disperat 2016-04-18 14:28:34

raiffaisen olt-0 lei,de ce la cei care au luat avans in toamna a intrat si la noi care nu am luat nimic?Am sunat disperat la apia ,raspuns=mai este pana pe 30 iunie.Rusine sa va fie stam cu pamantul neclutivat ca,voi nu sunteti in stare sa faceti verificari.JOS CU VOI

Ma-ta ! 2016-04-18 14:25:25

la Brasov tot muie a incasat agricultoru'... din noiembrie ... tot muie ! pacat ca lucrarile agricole nu se fac tot asa ...

Eu eu 2016-04-18 14:24:55

Mehedinti nimic si la apia nimeni nu raspunde de o saptamana la baia de arama

Ion21 2016-04-18 14:24:13

Trece si saptamana asta si nu ne da nimic fireai dracu de mafioti...calculeaza sa mai ramana si lor cateva milioane de euro sasi duca catelele in vacanta de paste

Ramon 2016-04-18 14:23:07

Nimic ...haideti sa organizam miting ...altfel o sa ne rugam si o sa asteptam mult si bine sa ne dea cate un leu cand vrea pula lor
Haideti sa protestam

marian 2016-04-18 14:19:11

In Bailesti nici un leu.Rusine!!! Multa muie Ministrului Irimescu.

Fermier 2016-04-18 14:18:36

Tg-Mures CEC = 0

iorgu 2016-04-18 14:18:05

Sunt din Giurgiu. N-am primit nici un leu pana in ziua de astazi. Nici macare avans in toamna.

Cornel Apostol 2016-04-18 14:15:02

In judetul Braila, la fel, nimic. Asociatiile de producatori ar trebui sa se implice pentru un miting.

ioana 2016-04-18 14:12:34

tg mures raiffeisen au intrat 240 lei pt 2 ha azi si am luat si avans in toamna

ionela 2016-04-18 14:09:40

Nici la Tulcea nu au intrat 0lei

MP 2016-04-18 14:08:30

Haideți mâine la parlament și cei care au luat ceva.Sa fim uniți.

Dan 2016-04-18 14:07:40

Total subv. 1.5miliarde se laudă că au platit 134mil. Nici măcar 10% timp de 10 zile.Demisia de onoare d-lor directori Apia și ministru pt minciuni și incompetență,dar voi nu aveți onoare doar obrazul gros și contul de salarii

dan dezamagitu` 2016-04-18 14:07:32

Dolj nimic. cei de la Apia au început sa dea vina pe bănci, Apia Filiasi mai exact.

stefan 2016-04-18 14:06:17

Timis la BRD...nimic. Nu prea cred ca vor fi prea multi fermieri care au luat ceva.Pana diseara veti avea o lista ffffff lunga cu cei care nu au luat nimic. Cu aceasta lista ar trebui sa mergeti la ministru si sa va dea răspunsuri. Sau măcar bagati-i lista pe gât din partea noastră.

Daniela 2016-04-18 14:06:12

Craiova, Dolj, BCR = 0 lei

Man 2016-04-18 14:02:30

Jigodiile in fiecare zi ne mint ne mint si iara ne mint
Peste iei la guverj dai dracu de cacati

Ionel 2016-04-18 14:01:42

Mai in toate judetele nu sau bagat
Doar in 3 judete la 2000 fermieri pe judet cateva sute de lei...deci minciuna ca au bagat 134 mil euro

Adelin 2016-04-18 14:00:40

Mehedinti nimic si nu am auzit sa fi luat cineva

Engi 2016-04-18 13:57:46

Cum Puteti sa publicati asemenea mincini? Intrebati inainte.

ionel 2016-04-18 13:56:32

In jud hunedoara au intrat in jur de 300 de lei de ha. BCR. Niste nesimtiti, asa ne trebuie ca ii lasam sa isi bata joc de noi. Cum pot sa ne compare cu occidentul cand noua ne dau banii astia.

Cata 2016-04-18 13:54:41

La vrancea nimic nu am luat nici in toamna

alex 2016-04-18 13:52:24

Bacau nimic
nici acum și nici în toamna

Mariana 2016-04-18 13:51:41

In judetul Ialomita nu a intrat nimic.

V 2016-04-18 13:50:45

Gorj- 0lei și acum și în toamna

adi mocanu 2016-04-18 13:48:18

La brd brasov nimic nici in toamnă . Sunt terminat

ALEX 2016-04-18 13:41:53

in jud alba.....nimic,nici in toamna,nici acum

Ultima ora

Newsletter gratuit
Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Agricultura cu profit - 7 Idei de Afaceri in Agricultura care iti aduc bani in 2017".



Forum
Vasile spune: Decizia de plata o avem, banii nicăieri dar mi s-a stabilit impozitul deja cu penalizări deja. Cum poți plăti impozit la banii care nu i-ai luat?
27 Iun. 2017 10:41:53
Raspunde la intrebare
SMITH STEPHANIE spune: Cum am primit împrumutul meu dintr-o companie de împrumut autentică și fiabilă Numele meu este doamna SMITH STEPHANIE. Locuiesc în Singapore și sunt de la română și sunt fericită...