Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook
Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

Achim Irimescu promite ca subventiile se vor plati incepand cu 8 aprilie

achim-irimescu-promite-ca-subventiile-se-vor-plati-incepand-cu-8-aprilie

Acesta a mai precizat ca a discutat cu angasjatii APIA si ca acestia vor lucra si in week-end pentru a respecta acest termene stabilit.


Ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, promite ca plata subventiilor APIA va incepe pe 8 aprilie si sustine ca i-a verificat pe functionari, iar acestia lucreaza si in week-end pentru a respecta termenele propuse.
 
Achim Irimescu, a explicat ca a discutat cu functionarii agentiei, „sa ne sprijine, sa lucreze cat mai bine, pentru ca pentru fermieri este important sa-si faca datoria şi sa lucreze şi peste program şi in weekend”.
 
„Atat timp cat am un calendar la care tin sa-l respect neaparat – 8 aprilie este data la care vor incepe platile si 1 martie data de la care se pot depune cererile de plata - va asigur ca fac tot ceea ce pot si nu doar din vorbe, i-am verificat in weekend si erau prezenţi” a mai precizat ministrul, adaugand ca si furnizorul de soft trebuie sa-şi faca datoria. 

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Covrigarie - o afacere cu profit imediat


Obtine profit de 3 000 de euro pe luna cu propria ta covrigarie Cate covrigarii intalnesti in drumul tau spre serviciu Numai in zona centrului vechi din capitala sunt vreo 10 Si numarul lor este in crestere Daca esti un pic atent aproape fiecare covrigarie are clienti care stau la coada asteptand sa cumpere covrigi calzi Te-ai intrebat de...

Oferta Speciala
valabila 48h

 
Achim Irimescu a mai reamintit ca sumele care pot fi platite sunt 220 euro/ha pentru suprafete de 5-30 ha si 170 de euro/ha la peste 30 de ha. Totodata, oficialul a afirmat ca, din pacate, la bovine este o situatie mai sensibila pentru cei circa 55.000 de beneficiari, deoarece platile vor incepe la sfarsit de martie si se vor finaliza in iunie 2016. 

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Rating:
Nota: 4.3 din 23 voturi

ComentariiComentarii24 comentarii





george 2016-04-06 09:03:02

Domnule ministru al agriculturi ,ati promis ca se efectueaza plati intre 1-8 aprilie .....acum ce faceti

fermier 50 ha 2016-03-20 17:55:27

esim in strada da sau nu

Lola 2016-03-20 12:18:54

Fara agromediu

Lola 2016-03-20 12:17:24

Buna.stie cineva cat se da de ha pe suprafata in lei?

fermier faliment 2016-03-18 18:39:26

Stie cineva ceva concret de mers la proteste pe 23 martie sau se stinge iar ca de obicei? Daca stiti ceva postati aici ! Mi-e frica , ca ne mint iar cu 8 aprilie hotii dracului.

fermier 2016-03-18 09:53:06

pai sa esim la protest nu cati va ci toti

fermier faliment 2016-03-16 14:20:59

La protest fratilor pe 23 cu totii peste ei . Gura mamii lor de hoti.

Ionut 2016-03-16 12:22:07

Dar cei care nu au primit prima transa se mai da ?

Fermier Bihor 2016-03-16 05:38:22

Așa ne trebuie !! Noua ne-a trebuit guvern de tehnocrații !!! Cât a fost Ponta si Bădescu nu e-a întâmplat așa ceva !! Dar cu ocazia asta PNL pierde foarte mulți alegătorii !! Pe mine unu m-au pierdut !! Jeguri ordinare de politicieni care nu le pasa de agricultura !!! Fraților mergeți cât puteți de repede din tara aceasta !! E tara dracului , hotului si prostului !!

Fermier Bihor 2016-03-16 05:38:22

Așa ne trebuie !! Noua ne-a trebuit guvern de tehnocrații !!! Cât a fost Ponta si Bădescu nu e-a întâmplat așa ceva !! Dar cu ocazia asta PNL pierde foarte mulți alegătorii !! Pe mine unu m-au pierdut !! Jeguri ordinare de politicieni care nu le pasa de agricultura !!! Fraților mergeți cât puteți de repede din tara aceasta !! E tara dracului , hotului si prostului !!

calin 2016-03-14 21:23:03

Prin 12 incep plati teoretic, dar pe bucati, fara sprijin cuplat si zootehnie. Deci...un mare rahat, atat cat sa o mai poata lungi pana in iunie, daca o mai fi ceva.
Gunoaie de guvernanti si functionari publici platiti pe munca noastra.

Dan Horvat 2016-03-13 13:15:03

De toti banii sa-si cumpere medicamente Irimescu si toata sleahta lui.

Ana 2016-03-12 19:25:53

Numai minciuni!RUSINE!!!!!

Cocos Mihai 2016-03-11 20:14:46

serios?transa II....tocmai pe 1 mai?declaratiile pe 2016 cand se fac? multumesc anticipat.

oierul 2016-03-11 17:56:42

Abia pe 1 mai incep sa intre baniii in conturi fara platile pe animale si fara agrimediu, doar saps, inverzirea, redistributiva si zone defavorizate. Restul sunt minciuni. Ceva mai grav se anunta la proprietarii de bovine.

novacescu 2016-03-10 22:48:51

Da, vreau sa intreb si eu in legatura cu plata pe agromediu si zona defavorizata cand se da ???

Bucur 2016-03-10 22:43:58

15 mai dacă primim ceva marunt ar fi ok dar la ce se aude pe la apia tulcea șansele cele mai mari sunt iunie

Stefan 2016-03-10 15:37:29

Ms mult Lori acuma am inteles.

Ioan 2016-03-09 21:47:52

Cum 8 aprilie este vinerea,este clar ca se mai amana pana in 11 care este luni, pe uma alte softuri defecte si si tot asa pana o sa futa pe mama lor iar noi sa nu ne mai primim banii.

Lori 2016-03-09 19:03:35

Cei care au intre 5-30 ha:- primele 5 hectare se platesc cu 170 euro/ha
- de la 6-30 hectare se platesc cu 220 euro/ha

Stefan 2016-03-09 17:11:26

buna,ce sa inteleg ca fermieri care au intre 5-30 ha vor primi 220 e pe ha? asta insemand ca mai avem de primit 167e pe hectar? aceia care au primit cei 53 e pe hectar. multumesc si astept un raspuns.

Anton 2016-03-09 11:11:25

Refuzul dvs de a adauga comentariile de bun simt este ilegal si se pedepseste ca atare! A t e n t i e !

Eduard Andreianu 2016-03-09 06:27:44

De ce nu acceptati commenturile?

Ionut 2016-03-08 12:02:39

Si plata pentru Agromediu se mai da

Ultima ora

Rentrop ∧ Straton
Newsletter gratuit
AgroAfaceri pentru 2022 - 5 idei pentru Profit maxim -

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "AgroAfaceri pentru 2022 - 5 idei pentru Profit maxim -".



Forum
Adrian spune: Foarte interesant!
01 Iul. 2021 10:20:40
Raspunde la intrebare
blaga felician spune: am avut un smochin in curte-am mancat smochine anul trecut ,din primavera au aparut smochine noi si frunze De doua luni frunzele au inceput sa se usuce si fructele si ele Ce s-a intamplat? Ce sa...