Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Avansurile pentru platile pe suprafata au ajuns la peste 600.000 de fermieri

avansurile-pentru-platile-pe-suprafata-au-ajuns-la-peste-600000-de-fermieri

Ministrul Agriculturii a anuntat ca suma totala care va fi virata in conturile acestora depaseste 255 de milioane de euro.


Functionarii de la APIA care au lucrat la foc continuu zilele acestea au reusit capana luni, la miezul noptii sa emita ordine de plata pentru mai mult de 600.000 de fermieri, suma totala care va intra in conturile agricultorilor din avansul pe suprafata depasind 255 de milioane de euro.
 
Anuntul a fost facut de ministrul Achim Irimescu, care a precizat in acesat sens ca „pana la miezul noptii s-au emis ordine de plata pentru mai mult de 600.000 de fermieri pentru plata avansului pe suprafata, cu o suma de 255 de milioane de euro, ceea ce inseamna ca ne-am apropiat de 70%. Ne vom opri aici, la 30 noiembrie, cu platile in avans pentru ca nu doresc sa avem probleme la Comisia Europeana. Chiar daca in sistem sunt bagati toti fermierii, nu s-au emis ordine de plata decat pentru cei peste 600.000. Banii intrati efectiv in contul fermierilor sunt cele 22 de milioane de euro virate vineri, pentru ca ulterior s-a intrat in Bank Holiday, insa se vor vira incepand de miercuri, 2 decembrie. Cred ca este important ca am reusit sa platim aproape 70% din suma alocata”.
 
Plata subventiilor pe suprafata aferenta anului 2015 a intrat pe schema normala de marti, 1 decembrie, insa modulul financiar al APIA trebuie redimensionat pentru plata integrala a subventiilor europene.
 

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Cum sa faci bani din vanzarile pe Amazon


Ce iti promite Amazon Spatii de depozitare Recomandari de gestionare a stocurilor  Piata larga  Lista nelimitata de clienti  DAR Cum inveti sa investesti   Cum inveti sa alegi distribuitorul   Ce sunt strategiile de marketing Cum alegi una potrivita pentru tine   Pentru aceste intrebari si multe altele am...

Oferta Speciala
valabila 48h

„Modulul financiar a fost facut pentru avansuri, insa acum trebuie refacut, trebuie redimensionat pentru plata integrala a subventiilor, pentru ca nu s-a luat in calcul decat efectiv SAPS, fara platile de agromediu, inverzirea, etc. De asemenea, am vorbit cu Comisia sa vedem daca putem sa facem platile pe principul regionalizarii, adica sa incercam sa platim fermierii intr-o regiune unde s-a finalizat controlul, fara sa mai asteptam pana cand se finalizeaza la nivel de tara. Trebuie vazut daca se poate aplica acest sistem la nivel national. Cred ca in partea de sud a tarii, in zona de campie este mai usor accesul, iar producatorii mari sunt mai usor de controlati decat cei mici din zona de deal si de munte”, a mai declarat ministrul Agriculturii.
 
Potrivit sefului MADR, cererile de plata depuse de catre fermieri la APIA se ridica la 943.000, insa in urma analizelor si controalelor numarul cererilor de plata eligibile s-a redus la circa 700.000. 

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Rating:
Nota: 5 din 1 voturi

Articole conexe:

Comentarii
Comentarii161 comentarii





Alina 2015-12-09 10:35:28

la CEC a intrat la cineva?

Viorel 2015-12-07 11:41:51

Am citit toate comentariile si, m-a cuprins groaza .Cata incultura la poporul roman !Vai de noi !

vasile 2015-12-07 11:09:33

La Birlad au intrat

moldovan ciprian 2015-12-06 14:41:40

In Mures , la Banca Transilvania au intrat ceva bani. Adica, la 11 ha, 2600 lei. Plus minus 100 lei. Mai aveam ceva in cont, nu stiu exact cat. Problema e ca ma asteptam la peste 4000 lei. Adica la valoarea de anul trecut a avansului. De ce au dat mai putin? Care a fost problema? A cheltuit Tonta banii? Daca, cum intentionez sa fac anul viitor, adica sa imi trec toate suprafetele lucrate la mine la subventie, pt a achizitiona un tractor nou, cu rate sezoniere, rate pe care ma gandeam sa le trec in perioada subventiilor. Eu ce ma fac daca nu sunt acesti indivizi seriosi? Eu de unde scot acei bani? Asta nu inseamna ca isi bat joc de mine? Imi este foarte clar acum cine sunt cei de la conducere. Oameni de nimic.

JIANU DUMITRU 2015-12-04 21:11:02

MINCINOSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

fermier nicoleta 2015-12-03 07:10:00

fermierii noi nu au beneficiat de plata avansului saps...ce metoda originala!,,aplicabila probabil numai in Romania!asa incurajeaza ei oamenii care vor sa faca agricultura in tara asta..rusine nenorocitilor!..mi-e scarba de voi !

Peter 2015-12-02 21:28:52

Mai animalule de la 16.15robert ce cauti pe net, locul tau e in cocina cu porcii, nici acolo nu meriti sa fii, in puscarie unde sa nu vezi lumina soarelui pt ca nu ai ce cauta intre oameni.

Daniela 2015-12-02 20:31:16

In Dolj au intrat la BCR, i-am scos eu la ora 18:30 de la bancomat de la Auchan Craiovita.

sugag 2015-12-02 19:57:30

in judetul au intrat bani la cineva?

marian 2015-12-02 18:53:26

In dolj stie cineva de bani? Daca au intrat?

Fermier 2015-12-02 18:10:50

Nu știți au intrat bani la banca Transilvania Oradea?

Cosmin 2015-12-02 17:32:51

In Mehedinți la BancPost au intrat banii.

Cristian marius 2015-12-02 17:17:40

E o pura vrajeala nu sunt 600.000 de oameni care isi va lua bani , si eu am de luat da poate suntem in aia 100.000 care nu au inca de bagat avansul oameni buni , ne-a pacalit pe fata voi nu va dati seama/ ? au dat la cei cu zeci , sute , mii de hectare ...eu am 12 h sunt curios daca dosarul meu a fost facut sa iau bani . . .au zis ei ca sutnt 600.000 de cereri dar sunt mai putine , si toti care nu o sa isi primeasca bani o sa zica sunteti in cei 100.000 care nu sa putut face avansul ca nu a mai fost timp...

ady 2015-12-02 17:16:34

LA BCR RAMNICU SARAT AU INTRAT BANII !!

Geanina 2015-12-02 16:57:25

La braila a intrat stie cineva??

Florin 2015-12-02 16:50:53

În Hunedoara au intrat banii?

Robert 2015-12-02 16:15:24

Pt Ramona_eu , tu zdreantza poate vrei sa te futem si pe tine in gura ! Ce pizda matii ai cu noi? Asteptam sa ne intre banii! Ce te deranjeaza cat stam noi aici? Stam sa va bagam pula in gura pana ne dati banii!!!

nadia 2015-12-02 16:08:20

IN GORJ A VENIT BANI LA CINEVA

Ozsvy 2015-12-02 15:41:17

La Oradea au intrat bani la ING

Florin 2015-12-02 15:39:22

Mai retardule,tu nu ai inteles un lucru: pe acest site nu se promoveaza lichelismul.
Esti un frustrat cu 4 clase care nu are talent nici macar la adresat injurii

Adelin 2015-12-02 15:36:28

Lucrati la dosare ... jagardele nu beliti ochii pe aici ca luati o gramada de bani

Florin 2015-12-02 15:31:41

Adelin atat iti spun : Faci umbra pamantului degeaba ! Esti prea prost !

Adelin 2015-12-02 15:20:37

Sa imi bag p..a si in tine fa
Pai oamenii astia spun adevaru fa dute dracu

Ramona_eu 2015-12-02 15:19:29

Ma voi chiar nu aveti ocupatie de stati si tot comentati atata pe aici ?mai iesiti afara la munca una alta ca este vreme frumoasa,gasitiva ocupatie si lasatine sa ne facem treaba bine,noi nu putem sa ne facem treaba de voi astia care bagati atate in cap la oameni

Yulia 2015-12-02 15:17:02

Doar 33.468 de fermieri au luat banii atat
O sa va convingeti voi de ce si cum

Jianu 2015-12-02 15:12:11

Am vorbit BCR in gorj si mi sa spus ca deocamdata nimeni nu figureaza la acea sucursala cu ordine de plata din subventii apia ca la sucursala lor nu sa facut niciu virament de la apia catre vreo persoana clienta a bancii lor
Ce sa cred totusi este banca mare cu foarte multi clienti care primesc subventii stiu de cand solicitau extrase de cont sa puna la dosar ca era coada la banca

Raul 2015-12-02 15:11:54

Futute in gat de ministru cu mata care tea cacat jegosule

Robert 2015-12-02 15:09:39

Sa va futem in gura de mincinosi!!! In jud Salaj doar la 10 persoanela bossi o intrat banii. Ba ministre sa te luam in pula! Unde sunt aia 600000 de fermieri la care ati virat banii?! Vrei sa zici ca doar 10 fermieri sunt in salaj! Imi vine sa ma sui cu tractorul pe voi mincinosilor !! Cat pula mea ne mai fraieriti???

Madalin 2015-12-02 15:07:57

In niciun judet din tara nu sa virat
Asteptati inca o saptamana doua sa se implineasca termenul sa isi ia si ei dobanda ca altfel daca ne da de azi pierd dobanda

Jianu 2015-12-02 15:06:02

Am vorbit BCR in gorj si mi sa spus ca deocamdata nimeni nu figureaza la acea sucursala cu ordine de plata din subventii apia ca la sucursala lor nu sa facut niciu virament de la apia catre vreo persoana clienta a bancii lor
Ce sa cred totusi este banca mare cu foarte multi clienti care primesc subventii stiu de cand solicitau extrase de cont sa puna la dosar ca era coada la banca

Tutu 2015-12-02 15:02:56

Spuneau ca de pe data de 2 banii vor fi in conturi la fermieri si vad ca nimeni nu a luat bani.grijania lor de mincinosi imputiti

ionica 2015-12-02 14:59:57

La tulcea a intrat la cineva nu stiti ceva

Precup 2015-12-02 14:59:19

Ferma 5 si eu sunt in aceeasi situatie si mi s a spus de saptamina trecuta sa nu astept avansul,ca trebuie sa mi se accepte transferul si pe urma voi primi.

Madalin 2015-12-02 14:58:16

Au intrat banii in cont doar la cei care au pe 500 hectare dar ei nu intra pe aici pe site ca nu sunt prapaditi ca noi
Cred ca doar lor lea bagat

Ei 2015-12-02 14:57:08

Parca vad ca nea mintit si de data asta

Florin 2015-12-02 14:53:19

Au intrat banii la cineva din Iasi ??

Cosmin 2015-12-02 14:46:53

Daca faceți un calcul, la 98% din cei ce au scris aici, NU AU INTRAT

Timis 2015-12-02 14:43:35

In Timis , la Raiffesen Bank a intrat bani la cineva in CONT!!!!???

Todea Viorel 2015-12-02 14:34:31

In Bihor nu au intrat banii in cont ! Cel putin nu la BCR !

Mario 2015-12-02 14:31:03

Dai dracu de mincinosi si de hoti

Caoms 2015-12-02 14:28:44

In Constanta au intrat dupa 12.

Ionel 2015-12-02 14:24:34

Darear zbenghe in ei sa sa ne scapam de ei odata

Ova 2015-12-02 14:24:01

Mama lor de hoti ce sunt

marian 2015-12-02 14:16:02

In caras severin nimic am verificat la raiffesen bank

Fermier199 2015-12-02 14:15:10

E imposibil sa intre asa repede e vorba de sute de tranzactii cu o gramada de banci, eu zic sa stam in banca noastra si sa speram ca nu ne mai mint si acum

Marius 2015-12-02 14:12:00

m-am uitat pe extras si ordinul de plata a fost emis vineri...ai drepate...au sa intre si la dumneavoastra la restul banuiesc maine sau poimaine...

Fermier 199 2015-12-02 14:06:56

Ma oameni buni nu au cum sa intre de astazi indiferent ce ar fi pentr ca e vorba de tranzactii intre banca si trezorerie care dureaza ceva iar la cei ce a intrat astazi sunt ordinele de plata de vineri, si eu astept banii astia ca pe painea calda dar cred ca e imposibil sa intre pana maine poimaine...

Pop Luka 2015-12-02 14:03:38

Dar in jud. Bacau..?

mariana popa 2015-12-02 14:00:47

Nu a intrat nimic in olt e minciuna

Marius 2015-12-02 14:00:24

in arad pot confirma au intat la mai multe persoane...la ora 13 30 raiffeisen bank

mircea 2015-12-02 13:59:41

a intrat la cineva in Bihor? eu am cont la banca transilvania si NIMIC

Oana 2015-12-02 13:59:18

În Vrancea a mai verificat cnv?

elena 2015-12-02 13:53:42

In dambovita stie cineva daca au intrat banii?

elena 2015-12-02 13:53:41

In dambovita stie cineva daca au intrat banii?

Vasi 2015-12-02 13:48:32

Va salut sunt din MARAMURES am cont la BRD si NIMIC !!! Cand o sa se intre la MM o sa va anunt. pana atimci asteptam....

stefan 2015-12-02 13:48:16

Futule neamu în gură de hoți...ne-au băgat bani de ne-au rupt..și agromediu nu îl primim acum ci doar pe amărâtă de suprafața

Andrei 2015-12-02 13:47:36

Mincinosi ordinari

Cristina 2015-12-02 13:44:58

Nu o sa primim nici un leu ...de o luna ne tot mint ;

Sugag 2015-12-02 13:39:17

În alba a intrat la cineva?

Ei 2015-12-02 13:37:41

Sunt niste magari alesi de noi .....de pe 20 decembrie pana pe 10 ianuarie ei o sa fie in vacanta noi in grajd la animale

mariana popa 2015-12-02 13:36:24

Eu akum am intrebat la BCR in olt si mi.au zis ca nu s.au virat bani de catre apia spre BCR iar ne.au mintit

Madalin M 2015-12-02 13:34:04

Din cate vad pana acum doar 2 persoane spun ca au intrat bani in Olt si Arad.

Restul Valcea, Sibiu, Brasov, Timis, Bihor, Arges, Giurgiu, Neamt, Gorj, Braila, Hunedoara, Oradea, Dolj, nu a intrat nimic.

ion 2015-12-02 13:32:16

ce va tot vaicariti daca au intrat banii sau nu va stiti drepturile dar nu sunteti in stare sa vi-le cereti ati zis ca iesiti in strada pt drepturile voastre ca urmare ce ati facut? ati stat in casa pe net si asteptati sa va intre bani si mai mult va dati si seama ca siunteti bataia lor de joc va meritati soarta fratilor nu sunteti capabili sa va cereti drepturile in tara voastra de la oamei pusi de voi la conducere

dani 2015-12-02 13:26:53

in Timis la ora 13 00 nu a intrat nimic ,verificat la banca transilvania

roxana 2015-12-02 13:19:25

marti ticalosi sunt sa felicita intre ei pentru incompetenta lor , ca alticneva cine sa-i felicite

roxana 2015-12-02 13:18:15

in sibiu si brasov nimic

Adelin 2015-12-02 13:18:08

Au reusit exact ce siau propus sa ne termine definitiv
Eu am numai datorii tre sa platesc aratul cu ce il platesc ?
Imi bag cracii in el pamant care lo mai munci ca ma iau si plec in ianuarie in strainatate la munca,sunt tanar sa imi ac un viitor..astia nu sprijina tinerii care se axeaza pe agricultura si i pune la zid ei nu fac ca alte tari sa i sprijine cat este posibil
Rusine statului

Ei 2015-12-02 13:15:16

La videoconferinta de acum 2 ore ciolos si irimescu ia felicitat pe sefii directiilor apia ca nu au reusit sa bage avansul la toti fermierii si agromediul deloc
BRAVO domnule cilos si irimescu
Sunte niste pramatii de oameni
Blestemati sa fiti ca va bateti joc de amarati care muncesc pamantul in lipsa locurilor de munca BRAVO

ioana adina 2015-12-02 13:13:23

In Bihor nimic ...

Ninu 2015-12-02 13:09:29

In multe judete nu a intrat si nu vor intra asa de graba o sa vedeti asta si o sa va convingeti singuri ce gresala ati facut ca ati stat in casa si nu ati iesit in strada

Man 2015-12-02 13:08:02

Da cosmin ai perfecta dreptate daca am fi iesit cu totii in strada nu sar fi ajuns aici am fi avut avansul de multin conturi ca francezii si acum ar fi inceput platile directe
Meritam ceea ce se intampla

fermier 2015-12-02 13:07:33

In arge nj a intrat nimic am verificat la ora 12

Cosmin 2015-12-02 13:04:53

Voi nu vedeți ca pe forumurile astea stau numai amărăștenii?Oamenii cu valoare au alte surse de informație. Sunt anuntați, nu așteaptă un răspuns de la unul sau altul. Trebuia ieșit in strada. Acum a trecut 1 Decembrie, nu-si mai fac probleme. De cele mai multe ori,soarta si-o mai face si omul cu mâna lui. Acum stați si răbdați.

maria 2015-12-02 13:03:43

In Giurgiu a intrat la cineva banii?La ce banca?

Multumesc

Ion21 2015-12-02 13:03:12

Ce mafioti ordinari nici azi nu intra banii

Mario 2015-12-02 13:02:03

Doar la cateva sute in fiecare judet o sa intre

Fermier.Neamt 2015-12-02 13:01:48

In Neamt a intrat la careva ?

Nelu45 2015-12-02 13:01:22

Hotii astia nu au rusine
Magarii astia continua cu minciuni
Trebuie sa loam masuri sa facem ceva sa stopam magaria asta

Mosteanu Andrei 2015-12-02 13:00:18

Mie nu mi-a a intrat 1 leu olt

Todea Viorel 2015-12-02 13:00:00

In Bihor nimic deocamdata !!!

Madalin 2015-12-02 12:59:56

http://agrointel.ro/44054/ce-sanse-sunt-ca-apia-sa-plateasca-restul-subventiilor-pana-la-craciun/
Intelegi ceva de aici ?
Daca ini anii buni fara probleme se facea plata integrala dupa luna martie in anul asta ca e prost se face acum in decembrie.este o alta minciuna si ne da de inteles ca daca in anii buni se facea dupa martie adica anul asta dupa luna mai ar fi mai sigur

Radu 2015-12-02 12:59:21

Banii tr dati din octombrie pana pe 30 nov , dc nu s au dat mai din timp , da l dracu de soft ca intr o luna se rezolva , e aiurea sa stii ca e dreptul nostru sa luam acesti bani si nu nu se dau , lucrarile la pamant s au facut pe datorie , cu ce platim ?! cum amanam !? cu ce traim!? Rusine D.Constantin, Rusine la toti

Walter 2015-12-02 12:55:17

In gorj a verificat cineva a intrab banii sau nu

Ova 2015-12-02 12:54:39

Ce minciuni poate sa spuna hotu de el uitativa pe agrointel sa vedeti deabia la anul in aprilie mai o sa mai vedem bani bagamiasi in gatu lor sa imi bag

Ionel 2015-12-02 12:53:04

Plecati de la guvernare inainte sa distrugeti tot
Plecati odata ca poporul nuva vrea
Plecati futuva parastasu vostru

Marius 2015-12-02 12:43:05

in arad au intrat la mai multe persoane8 prieteni si familie

Madalin 2015-12-02 12:42:38

http://agrointel.ro/44054/ce-sanse-sunt-ca-apia-sa-plateasca-restul-subventiilor-pana-la-craciun/
Auzi porcul cum minte ca nici in anii buni de glorie nu se plateau subventiile inainte de luna martie,adica normal ne da de inteles ca dupa luna martie mai vedem bani

Eduard 2015-12-02 12:41:26

In Neamt nu sa bagat nica... care zic ca o bagat zic asa la vrajeala sa va faca sa va duceti la banca, am verificat pe la ora 12 si nimica!

fermier69 2015-12-02 12:38:14

eugenia,ce zici daca tot ti-au intrat banutii,nu mergem si noi la o cafea??

Robert 2015-12-02 12:37:54

Sa va duca dracul de mincinosi si imputiti.va bateti joc de oameni. Ce pizda mami voastre ati facut tot anul??? Ati calatorit in tari straine si noi am lucrat pamantul ca prostii. Plecati din sistem incompatibilor!!! Dati baniii mai gunoaielor ! Jos guvernul !!! Toti sunteti la fel ,dar voi sunteti mai mincinosi ca toti .

Dany 2015-12-02 12:31:39

A intrat la cineva in jud Mehedinti?

Aman 2015-12-02 12:30:31

Daca avansul la bagat cu 2 luni intarziere si nu la toti pai stati sa vedeti platile directe dupa vreun an asa

Ionel 2015-12-02 12:28:33

Pai spuneau dar a spus acum dupa ca nu dau pe agromediu
Dau doar pe pizda masii atatdau

Man 2015-12-02 12:27:33

Ce poti sa astepti de la demnitarii romani decat minciuna si hotie
Romania tara tuturor posibilitatilor
Asa ca cei care munciti in alte tari stati acolo nu mai veniti sa va scaldati in mizeria si hotia din romania este destul ca stau parintii vostri in rahatul asta

Ferma 5 2015-12-02 12:27:11

Eu am sunat la apaia si mi sa zis ca nu voi peimi nimic pt ca am schimbat forma de pe cnp pe ii mai e cnv in situatia mea ? Ce e de facut stie cineva ?ajutatima daca stiti chm tre sa procedez

mona.ady 2015-12-02 12:26:44

La CEC Braila a intrat la cineva banutii???

FLORY 2015-12-02 12:23:42

parca spuneau ca dau si pe agromediu tot acum ????de fapt nu se stie nici cu astia SAPS satai sa-i vedem in conturi intai

Cristy2008 2015-12-02 12:21:28

La Gorj,raiffeisen nimic la nimeni.

Demi 2015-12-02 12:18:11

Accesati fonduri europene,că veți fi admiși fără finanțare...Bătaie de joc! Mai făceau campanie pentru a se întoarce românii în țară!

Mosteanu Andrei 2015-12-02 12:17:49

multumesc,ar trebui sa imi intre si mie ca am tot la raiffeisen

eugenia radu 2015-12-02 12:17:39

Şi eu am stat cu inima cât un purice, vă spun sincer. Mai ales că avem parcele aflate în blocurile unde alţii erau sub control. Am 150 ha. Sincer, nu speram să-mi intre banii.

eugenia radu 2015-12-02 12:15:12

Raiffeisen Bank

Demi 2015-12-02 12:15:03

Ei se felicită la videoconferință pentru performanță,iar nouă nu ne-au intrat banii.Le-au intrat celor care aveau bănci etc. spune d.nul ministru.Noi nu avem nevoie...De asta stăm pe aici...

Adelin 2015-12-02 12:13:56

Crina dobanda se imparte frateste intre ei pai cu ce vrei sasi plateasca vacantele de sarbatori prin alte tari sejururi de peste 2500 euro

Mosteanu Andrei 2015-12-02 12:13:56

eugenia radu, la ce banca?

Ionel 2015-12-02 12:12:15

Problema este mai trasca,ca noi falimentam unul cate unul putin cate putin in timp ce ai lor prospera ca au lut mii de hectare prin mafia retrocedarilor
Sau cautati fratii,nepotii,verii lor sa vedeti cum ia subventii pe pamanturi inzona defavorizata la munte unde este numai piatra si nu vezi fir de iarba,lor cum li se face controlul?

CRINA 2015-12-02 12:10:41

NICI LA BRAILA NU A INTRAT BANII PANA LA ORA ASTA DC?! SI DACA NU NI SE DA BANII ACUM, PANA LA URMATOAREA PLATA CINE IA DOBANDA LA BANII ACESTIA !? RUSINE CA VA JUCATI CU TARANII CU FERMIERII , IN CE TARA SA MAI AUZIT SA NU SE DEA BANII CARE SUNT DE LA UE NU SUNT DE LA CONSTANTIN SAU DE LA PONTA SAU CIOLOS ,RUSINE

Costy 2015-12-02 12:09:25

In hunedoara nimic am verificat acum 10 minute

Paul.paul 2015-12-02 12:08:59

He he he credeai ca irimescu si ciolos sunt mai corecti ca ponta si guvernul lui ?va inselati astia sunt si mai mari hoti ca aia fura si isi bat joc mai rau
Hotia din romania nimeni no poate starpi

trasca 2015-12-02 12:08:53

Apia oradea spune ca banii au mers spre fermieri, reprezentantii bancii spun ca nu se vor da in viitorul apropiat. Asta s a intamplat in urma cu 15 min. Acum ori apia minte sau bancile au interes sa mai tina banii pt dobanda. Important e ca noi suntem intre ciocan si nicovala.

Geo 2015-12-02 12:07:00

Im mehedinti la transilvania nimik....a intrat la cineva???

Oly 2015-12-02 12:06:58

Cacamasi pe masa lor cu bucaturi

Fanel 2015-12-02 12:03:57

Nemernicii hotii mafiotii astia fac dupa cum i taie capul da doar la nemurile lor si la cei care le da spaga anual
MAFIA MAFIA MAFIA .....HUOOOOO

Man 2015-12-02 12:01:13

Roxana multe trebuiau facute,fermierii nu au iesit in strada de frica asa ca nici petitia nu va fi semnata de multi tot de frica adica in final acceptam bataile lor de joc la adresa noastra si punct

Horea 2015-12-02 12:00:53

clar sa virat numai la cei cu asociatii cu sute de hectare adica care incaseaza miliarde aia cu mai putin sa astepte ca ala de la africultura Irimescu zicea azi dimineata in direct la Romania Tv ca s a platit subventia la cei ce au credite si aveau nevoie de bani , iar cei ramasi sa luat aleatoriu , Rusine sa va fie hotilor , golanilor, putorilor ordinare mie sila de voi mie scarba ca traiesc si muncesc pamant in tara asta , unde i dreptatea !? ala care era ministru inainte D. Constantin dc nu mai apare dc nu mai zice nimica !? sigur are si el legatura cu asta , cu softu ala nenorocit ....oricum nu ve ti face multi purici la guvernare magarilor RUSINE

eugenia radu 2015-12-02 12:00:08

yeees!! mi-ai intrat bănuţii! judeţul Olt. şi un amănunt esenţial: nu am fost la control, dar am parcele care se află în blocuri cu alţi fermieri care au fost la control.

Mario 2015-12-02 11:59:18

In dolj a intrat la cineva
Animalele astea nici nu au bagat la toti de unde sa stim care lom si care nu?

Roxana 2015-12-02 11:58:04

Trebui sa facem o petitie la minister, este inadminibil ce se declara si ce se intampla cu adevarat in conturile oamenilor.

Nelu45 2015-12-02 11:57:42

Asteptati mult si bine ca o sa primiti
Hooo ca mai este pana in primavara cand ne vor da bani

Tudose Bianca 2015-12-02 11:56:22

A intrat în sfârșit la Ploiești : dar tot jigodie sunt :hotiiii lor

Lica 2015-12-02 11:56:06

In Caras Severin nu a intrat nici la cec si nici la brd eu am la cec si fratele meu la brd dar am inteles ca nu se baga nici la cei care au pasune dar si animale declarate

fermier 2015-12-02 11:54:44

la hunedoara stie cineva au intrat ceva bani?

Man 2015-12-02 11:54:34

Minciuni si iar minciuni oare nu vati saturat si voi de atatea minciuni cate au spus ei in tot timpul asta de pe 16 oct on coace ...tot asa o sa procedeze si pe viitor tot minciuni o sa primim

FLORY 2015-12-02 11:50:05

am verificat acum cardu laCEC Vrancea ;absolut nimic nici aici

Roxana 2015-12-02 11:47:06

Nu s-au virat nici in Vrancea, am verificat azi!

RALUCA 2015-12-02 11:46:28

E bataie de joc prima data au spus ca fermier mari cei de la Apia fermieri mici acun va au intrat 600000 cine stie cu adevarat este o dezinformare totala o sa inceapa imediat pe site sa apar fel si fel de persoane ca au primit nu este corect ce se intampla cu cei 100000 nu sunt si ei fermieri trebuie sa fim solidari unii cu ceilalti si cei vinovati sa plateasca iar noi sa facem toate demersuriile sa primeasca toti/

Mosteanu Andrei 2015-12-02 11:40:50

La olt raifaisen stie cineva?

Dan 2015-12-02 11:40:21

Mai fratilor pana la urma a intrat vreun ban la cineva in tara asta ? Sau e alta minciuna ca sa mai treaca timpul ...

Qua 2015-12-02 11:38:10

DALEASI CU SLOBOZ PE FATA LA TOTI DE CACATI CE SUNT
TOATE PARASUTELE PETARDELE SI TOTI ANTICAPATII SAU ADUNAT LA MINISTER LUCREAZA DOAR INCOMPETENTI CARE NU STIU NICI TABLA INMULTIRII DAR CALCULE APIA
LEA INGAJAT ACOLO DOAR PT PLACERI TRUPESTI
MORTII MAMI VOASTRE

Ninu 2015-12-02 11:35:00

Offf cata bataie de joc si cata discriminare,le.au incurcat de nici ei nu mai stiu ce au facut.la uni da la altii ba,apia declara ceva ministru cu totul altceva.astia nici nu tiu sa minta
De fapt ei asta steptau sa treaca 30 noiembrie sa nu ne mai dea nimic pana in martie sau aprilie

Eva 2015-12-02 11:32:34

A intrat la cineva in hunedoara ??
Parca vad ca no sa intre decat la marile ferme cu mii de hectare si prostimea sa mai astepte

Ion21 2015-12-02 11:30:41

In mehedinti la bcr nu a intrat la nimeni deocamdata am contactat o cunostinta

Ionel 2015-12-02 11:29:29

Dupa 2 luni de minciuni voi oare ce credeati ca acum spune adevarul?
Nici macar la 400.000 nu sa virat avansul dar la peste 600.000 sunt minciuni
Ne prosteste in continuare cum doresc ei

bianca 2015-12-02 11:28:14

De Campulung Muscel stie cineva ceva?

Man 2015-12-02 11:26:18

Astia trebuie spanzurati altfel numic nu o sa mearga bine

Adelin 2015-12-02 11:25:28

Nici in jud gorj nu a intrat nimic,oricum primesc doar 25%din totalul fermierilor

Ei 2015-12-02 11:24:34

Si agromediu nu ?pai zicea muistu acum 3 zile ca se face plata si din agromediu
Faceti plati nu dormiti pe la minister ba incompetentilor

Olivian 2015-12-02 11:23:13

Mars de la minister fututi familia in gat de gunoi.porcule tu nu ai datorii la banci nu platesti doanzi fututi nemu in gura de samsari ce sunt .jigodie ordinara mai ai si tupeu sa spui ce porcarii ai facut

Eduard 2015-12-02 11:22:27

In Neamt a intrat la cineva ?

andra 2015-12-02 11:22:11

la constanta mi-au intrat banii in cont

ionut s 2015-12-02 11:10:05

demisia, futu-ti mortii ma-tii

rusu marcel 2015-12-02 11:06:18

va rugam transparenta la apia.spuneti concret cand vom primi si noi cei fara avns banii.se vehiculeaza 1 dec 2015 - 30 iunie 2016 ceea ce e jenant domnule ministru.este inadmisibil ce declarati .sunteti multumit ca ati dat avans la trei sferturi din fermieri darar trebui sa spuneti oficial ca sunteti nemultumit ca na-ti dat si la ceilalti care nu stiu nimic de ce au fost lasati deoparte, referiti-va oficial si la acestia.

Ioan 2015-12-02 10:57:17

In mures nimic pana la ora asta

rich 2015-12-02 10:56:46

Da stie cineva cat e suma totala pe ha ca cum am inteles este mai putin de cat ani trecute. Am 14 ha si tiner fermier de 3 ani am cont la APIA.

Tudose Bianca 2015-12-02 10:48:16

Nici la ph.nu a intrat ne frățește ca pe prosti -dar ia dobînda frate cît stau în banci


Fermier2 2015-12-02 10:46:19

Ce mai tot intrebati , nu ati fost in stare sa iesiti in strada, va e frica de unbra voastra , la ce tot mai scrieti comentari, daca au intrat bani su nu , scuzatima va meritati soarta! Fb apia ati reusit sa duceti oameni de nas cum ati vrut . Bravo conducere! Asteptati acum pana pe 16 iunie sa va bage bani , no sa se mai grabeasca nimeni.

dani 2015-12-02 10:42:54

Ne.au mintit iar..

Cosmin 2015-12-02 10:42:32

In Mehedinți la bancpost nu a intrat nimic. Verificat azi la ora 10.30.

ionutzu 2015-12-02 10:41:58

E vrajeala am verificat akm 5 minute si nu sa bagat niciun ban ..sunt din OLT

roxana 2015-12-02 10:28:41

nu a intrat nici un leu pana la ora asta

mona.ady 2015-12-02 10:25:18

La Braila stie cineva daca au intrat banii???

crai andreea 2015-12-02 10:24:47

In alba,la BRD nu a intrat nimic!am verificat la 9:30

Vali 2015-12-02 10:15:42

In Ialomita au intrat?Stie cineva?

Oana 2015-12-02 10:11:05

În vrancea a intrat la cnv?

Andrei 2015-12-02 10:09:24

In judetul Suceava a intrat la careva? Si daca da, la ce banca sunt?

Madalin M 2015-12-02 10:09:01

La Valcea nu au intrat.

domnac 2015-12-02 10:05:28

Nu va suparati mai dar in afara de minciuni altceva ce e real puteti publica? Nu intra bani stati linistiti!!! Mama lor de porci de Craciun

Stie cineva 2015-12-02 10:02:38

A intrat la careva banii in Judetul Bihor?

Ultima ora

Rentrop ∧ Straton
Newsletter gratuit
Idei de afaceri pentru 2020. 7 exemple insotite de Planul de Afaceri

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Idei de afaceri pentru 2020. 7 exemple insotite de Planul de Afaceri".



Forum
blaga felician spune: am avut un smochin in curte-am mancat smochine anul trecut ,din primavera au aparut smochine noi si frunze De doua luni frunzele au inceput sa se usuce si fructele si ele Ce s-a intamplat? Ce sa...
04 Sep. 2019 17:39:28
Raspunde la intrebare
Victor Gh Banța spune: În privința comasării terenurilor, cred că trebuie luată în calcul istoricitatea fenomenului : au mai fost comasate numai că-n forma CAP-urilor proprietarul terenului nu avea niciun drept de...