Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook

Subventii 2015: Unde s-au platit deja banii? Unde NU s-au platit? Lista intocmita de cititorii nostri

subventii-2015-unde-s-au-platit-deja-banii-unde-nu-s-au-platit-lista-intocmita-de-cititorii-nostri

Ministrul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale, Achim Irimescu, a precizat ca APIA a emis ordine de plata, pana luni la miezul noptii, pentru mai mult de 600.000 de fermieri. Astfel, suma virata in conturile agricultorilor din avansul pe suprafata depaseste 255 de milioane de euro.


Angajatii APIA au lucrat continuu in ultima saptamana, inclusiv in zilele de sarbatoare legala, pentru a efectua platile catre fermieri. Sunt depuse 943.000 de cereri, insa in urma analizelor si controalelor numarul lor s-a redus la circa 700.000.

"Pana la miezul noptii s-au emis ordine de plata pentru mai mult de 600.000 de fermieri pentru plata avansului pe suprafata, cu o suma de 255 de milioane de euro, ceea ce inseamna ca ne-am apropiat de 70%. Ne vom opri aici, la 30 noiembrie, cu platile in avans pentru ca nu doresc sa avem probleme la Comisia Europeana. Chiar daca in sistem sunt bagati toti fermierii, nu s-au emis ordine de plata decat pentru cei peste 600.000. Banii intrati efectiv in contul fermierilor sunt cele 22 de milioane de euro virate vineri, pentru ca ulterior s-a intrat in 'Bank Holiday', insa se vor vira incepand de miercuri, 2 decembrie. Cred ca este important ca am reusit sa platim aproape 70% din suma alocata", a spus Irimescu.

In ce judete au intrat banii? Iata ce spun cititorii nostri:

Marius: "In Arad au intrat la mai multe persoane: prieteni si familie."

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Afaceri la Cheie - GHID PRACTIC - Cultivarea legumelor in sistem ecologic


Afacere pe timp de criza Castiga 27 500 euro an din cultivarea legumelor ecologice A produce legume in sistem de agricultura ecologica a practica agricultura ecologica inseamna inainte de toate a produce SANATATE Indiferent ce tip de om de afaceri sunteti exclusiv pragmatic sau preocupat si de caracterul benefic al produselor sale ...

Oferta Speciala
valabila 48h


Andra: "La Constanta mi-au intrat banii in cont."

Cristy2008: "La Gorj, Raiffeisen - nimic la nimeni."

Flory: "Am verificat acum cardul la CEC Vrancea; absolut nimic nici aici."

Ioan: "In Mures nimic pana la ora asta".

Crina: "Nici la Braila nu au intrat banii pana la ora asta. De ce? Si daca nu se dau banii acum, pana la urmatoarea plata cine ia dobanda la banii acestia? Rusine ca va jucati cu taranii, cu fermierii. In ce tara s-a mai auzit sa nu se dea banii care sunt de la UE, nu sunt de la Constantin sau Ciolos. Rusine."
 
Costy: "In Hunedoara - nimic, am verificat acum 10 minute."

Lica: "In Caras Severin nu a intrat nici la CEC si nici la BRD; eu am la CEC si fratele meu la BRD dar am inteles ca nu se baga nici la cei care au pasune dar si animale declarate".

Fermier: "In Cluj, la Banca Transilvania inca nu au intrat".

Crai Andreea: "In Alba, la BRD nu a intrat nimic! Am verificat la 9:30."

Madalin M: "La Valcea nu au intrat."

Trasca: "Apia Oradea spune ca banii au mers spre fermieri, reprezentantii bancii spun ca nu se vor da in viitorul apropiat. Asta s-a intamplat in urma cu 15 min. Acum ori APIA minte sau bancile au interes sa mai tina banii pt dobanda. Important e ca noi suntem intre ciocan si nicovala."

Ajutati-ne sa intocmim lista cu orasele in care s-au facut deja platile. Scrieti mai jos, in casuta de "Comentarii" daca s-au platit subventiile in orasul dvs.

Haideti sa intocmim impreuna lista oraselor in care au ajuns avansurile pentru platile pe suprafata.

Foto: willistonwire.com

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Rating:
Nota: 3.93 din 44 voturi

Articole conexe:

Comentarii
Comentarii811 comentarii





catalin bodea 2016-07-03 21:55:51

Ce se întâmplă cu bihoru la alți intra si a-2-a si a-3a transa si uni na luat nimica

Nasta daniel 2016-04-11 12:43:35

În Orăștie nu au intrat ... Ia mai intrat la cineva din orastie

MARIA ANDREI 2016-03-13 09:23:33

Azi 13 martie 2015 pe zona Bacau suntem o gramada de fermieri care nu am primit nici un leu suventi pe anul 2015 .Rusine acelor oameni nesimtiti si incapabili de la conducere

Pau Alberto 2016-02-29 19:20:46

In județul Tulcea , o parte au luat subvențiile iar eu nici in prezent nu am luat , am fost la apia si mi sa spus ca nu au bani ,si din fondurile de anul asta o sa plătească ce era de plătit pe anul trecut adică cred ei ca prin Aprilie. Rușine !

m.mircea 2016-01-10 00:21:34

sunt din hunedoara,nu am primit nici macar prima transa de bani, 0 lei

Gheorghe Dej 2016-01-05 17:21:24

In fiecare an sant probleme cu plata subventiilor pe suprafata, in ce fel de tara traim? De fiecare data ni se spune, ca din care cauza nu se poate platii la timp, cum dracului nu se poate platii macar o singura data subventia la scadenta? Ce fel de oameni ne conduc, decid etc. in tara asta? Sant satul de toti, sa pleaca toti din functii care pana acum au stat la butoanele, care au legatura cu aceste plati, au dovedit an de an, ca habar nu au.

FermierPH 2015-12-26 19:29:07

In Prahova nu am primit nimic.

caracuda lidia 2015-12-25 20:06:31

De ce nu sa băgat in totalitate avansul de 53 euro?eu la 4 hectare am luat doar 4 milioane.De ce????

Adi 2015-12-19 19:21:37

Nu primesti mona,!

Mona 2015-12-18 15:25:36

As dori sa ma lamureasca o persoana avizata, daca am contract pe un an primesc agromediu?

Adi 2015-12-18 15:14:36

Nici la sibiu nu am primit nimic

mogos 2015-12-18 08:40:56

La Braniștea Galsți nu sa primit subvenția.

lola 2015-12-17 15:48:58

Iancu cat ai primit subventie de ha?

Razvan 2015-12-11 16:19:49

La Craiova,Dolj nu s-au dat!

prahova 2015-12-11 09:52:38

la mine nu a intrat niciun ban
a intrat la toata lumea in prahova?

iancu 2015-12-11 07:26:39

Sunt din Neamț și am primit un avans pe 2 Decembrir

fermier. 2015-12-10 23:57:39

pentru toti fermieri cea mai buna guvernare a fost pe timpul lui boc.

fermier. 2015-12-10 23:56:43

domnule fermier suparat sau mai bine pesedist prost ce esti cum dracu vrei sa iti dea astea bani la timp cand numai ce sau instalat

Man 2015-12-10 22:47:30

Chiar nimic nu mai primim pana la sfarsitul lui februarie sau mai bine zis martie

roxana 2015-12-10 22:08:14

La grevă dragi agricultori, cred că nu suntem atât de handicapați încât să nu știm nici ce ne trebuie, sper că știm să ne cerem drepturile noastre, nu cerem milă nici pomana! Ne cerem drepturile noastre!

fermie supârat 2015-12-10 21:41:03

Guvern de rahat technocrat mincinosi vâ bateti joc de bieti târani rusine!!!!"

Adi 2015-12-10 21:40:31

Sunt de la Sibiu nu am fost la control , nu am prinit nici un avans,,,!

Dorin 2015-12-10 19:13:18

Pana la urma e sigur ? Nu mai intra nimic pana in februarie ?

Ionel 2015-12-10 17:38:42

Si cei care au luat bani din avans ar trebui sa iese on strada nu doar cei care nu au luat

vali 2015-12-10 17:00:57

OAMENI BUNI CEI CARE NU AU PRIMIT SUBVENTIILE PANA ASTAZI O SA LE PRIMITI IN FEBRUARIE AM FOST ASTAZI LA APIA PLOIESTI SI ASA MIAU SPUS CA NU SE MAI VIREAZA NICI UN BAN K SAU RETURNAT BANII.CHIAR IMI PARE RAU K NEAU MINTIT ASA

vlad 2015-12-10 16:09:51

Pe15 iesim in strada nu avem de ales ,cerem drepturile noastre legale fratilor trebuie sa ne unim si sa ne organizam protestul altfel no sa mearga astia crede ca santem lasi .

Madalin 2015-12-10 15:46:30

Pe 15 iesim in strada alaturi de oieri sa facem curatenie asa cum trebuie

Ionel 2015-12-10 13:56:05

E plin guernul de hoti si mincinosi toti sunt mafioti in frunte cu iohanis

supârat pe guvern de hotii 2015-12-10 12:40:09

Am ajuns bataia lor de joc asa ne trebuie daca sintem botanisti in ani trecuti au avut bani acuma sa evaporat bine cã au pt iei si familile lor

Nelu45 2015-12-10 12:15:07

Sau invatat hotii au vazut ca nu protestam ce au zis ...dai dracu de prosti le dam la anul...

Ova 2015-12-10 12:14:17

Pentru ca au bagat doar asa la cativa ca sa linisteasca prostimea sa nu mai faca galagie si la aia lea bagat f putin doar 53 euro la h fara agromediu ....restul la anu pe vara

ileana 2015-12-10 10:37:53

in dolj com galicea mare de ce nu au intrat la toata lumea banii in cont

Mall 2015-12-10 09:43:01

Daca vati saturat de hotie haideti sa iesim in strada cu totii sa protestam pentru drepturile noastre

Adrian 2015-12-10 09:29:04

Toate problemele ni se trag de la delasare si ignoranta. Pai cum sa nu fie erori cand totul se face pe principiul 'las ca merge si asa' ? Pe hartile de la APIA, terenurile sunt puse aiurea, intercalate, decalate, doar sa iasa cat de cat suprafata declarata. Si ne miram ca nu luam banii, si mai mult, ne vom mira cand vom avea de platit penalizari. De ani de zile se tot vorbeste de ajutor de la guvern pentru ridicarea topografica, conditie obligatorie pentru ca noile cerinte pentru contractarea subventiilor sa fie indeplinite. Vorbe goale. Suntem in evul mediu, dar avem pretentii europene.

Eu sunt printre cei ce nu au luat avansul, nu mi s-a dat nici o explicatie pertinenta nu am fost la control, dar cand vad cum lucreaza APIA, nici nu ma mai astept la explicatii. APIA devine o institutie profund corupta, clientelara, si-a pierdut demult menirea initiala.

vlad 2015-12-10 07:54:26

Vedeti fratilor cateva zile la forum a aparut un comentariu de la asa zisul tibike atunci aproape toti am devenit nationalist ne--am certat cu unguri acum va intreb tota povestea a fost creata artificial sa nu putem organiza protestele .Un singur lucru sa ne fie clar lumea pleaca in strainatate la lucru pentru ca nu poate trai din promisiunile macar acolo se plateste si din bani castigati intretine familia ramase .Oare asta meritam de la soarta noi muncim din greu din zori pana si noapte tarziu acum in ajunul craciunului nu avem ban din cauza unor excroci!!!!

Ionut 2015-12-09 22:18:21

Am sunat astaZi la Apia , iar răspunsul a fost: Dvs nu ați fost selectat pt a primi avansul din subvenție. Întreb: pe ce baza s-au ales persoanele care au primit avansul? Listele Le-am primit de la Apia București! Iar Dvs așteptați de acum sa între banii, mai verificați cardul undeva pe la sfârșitul lunii Ianuarie începutul lui Februarie primim toată suma!

Ipliyt 2015-12-09 21:21:48

O sa treaca si decembrie vine ianuarie si nu o sa vedem niciun ban ei pun ca dau in ianuarie asa au spus si inainte ca dau in octombrie si au dat la cativa in decembrie,deci mai sigur sa asteptam in mai sau iunie.mama lor de mafioti ca nu se mai satura

Bita 2015-12-09 21:19:56

Hoti au fost hoti au venit si tot hoti vor fi

ioana 2015-12-09 20:22:43

Nesimtitii dela Apia Alba ,o freaca si nu vedem nici un ban ,noi fraierii,avansul s-a dat dupa bunul lor plac!!Nesimtiti si hoti toti ,nu mai vedem nici un ban,fir-ar mama lor de hoti ordinari!

cristina 2015-12-09 18:55:37

O vorba din popor vin ai nostri,pleaca ai nostri noi ramanem tot ca prosti

Ei 2015-12-09 17:07:23

Asteptati ca o sa vedeti bani va umple ,banii se vor duce pe un soft nou ca cel vechi nu mai au chef sal mai tina ca nui mai sponsorizeaza firma de la arad

Ei 2015-12-09 17:06:03

Cum credeti ca a mers softul ani la rand si acum de cand a venit noul ministu si prim ministru nu a mai mers
O sai vedeti pe la DNA peste 3_4 ani dar nimeni nu va mai recupera milionele de euro de la mafioti

Ei 2015-12-09 17:04:14

Fermier intentionat au blocat softul siveco de la apia ca sa il poata schimba si valoreaza 28 milioane de euro .patronul de la siveco acum ca sa schimbat guvernul pierde contractul iar ministerul agriculturii va achizitiona altul de 40 de milioane de euro la suprapret iar diverenta de la 28 la 40 de milioane va intra in buzunarele celor care favorizeaza cantractarea si liceenta de asta se intarzie ca sa fie i motive

Man 2015-12-09 17:00:23

Da fermier marsi si nu te mai plange pe aici daca tii cu ei
Psd istti totdeauna au bagat banii la timp
Nu fac parte si nu simpatizez niciun partid politic

fermier. 2015-12-09 15:17:41

nu injura un guvern instalat recent

fermier. 2015-12-09 15:14:55

nu inzura un guvern instalat de curand

fermier. 2015-12-09 15:13:42

domnule man sau mai bine zis pesedist imputit ce esti inzural pe daniel constantin si pe ponta

Man 2015-12-09 14:28:25

Curve imperiale ce sunt hotii astia de irimescu si ciolos

fermier nicoleta 2015-12-09 12:21:34

niste jigodii nenorocite !..sunt pusi pe oamenii din tara asta sa-i distruga....controale,Anaf.impozite si pe aerul pe care il respiram si ei nu sunt in stare sa ne platesca nici drepturile noastre care ni se cuvin...parca ar da ceva din buzunarul lor..hoti ordinari ..numai minciuni in fiecare zi!

Madalin 2015-12-09 11:40:18

In olt au intrat doar la o parte, dar sa asta conteaza mai putin trebuie sa facem ceva ca nu mai rezistăm

MIA 2015-12-09 10:56:40

PRINTRE ALTELE NOI CEI CARE NU AM PRIMIT AVANSUL PE SUPRAFATA SA NE LUAM ADIO DE LA EL...................MA INTREB CE AR FACE DONMUL MINISTRU DACA NU SI AR PRIMI LA TIMP BANI IN CONT PENTRU MUNCA DEPUSA? MACAR PENTRU O LUNA

Jianu 2015-12-09 09:58:18

Hotii hotii hotii
Oare vom scapa odata de hotia asta ?
Mizeriile astea de oameni vor sa ne falimenteze definitiv si eu nu accept asa ceva.sa munceasca pentru tara asta sa nu o mai mulga atata de bani
Tinerii pleaca cu gamada in europa la munca in loc sa stea acasa sa munceasca in propria gspodarie

Adelin 2015-12-09 09:55:00

Trebuie sa isidea interesul si pentru detinuti ca doar la un moment dat ei majoritatea ajung acolo si vor sa aibe conditii,chiar daca vor face o luna pentru 1 sau 2 milioane de euro

fermier200000 2015-12-09 09:22:06

Am crezut ca daca vin alții la guvernare fac ceva .mai ales ca domnu premier are legătură cu agricultura

Leo 2015-12-09 08:34:03

Zicea cineva, mai jos, sa facem sesizare la Avocatul Poporului!!! Chiorul ala de Ciorbea, un sugator din banii nostri, are alte griji......acum defileaza cu rapoarte referitoare la conditiile din puscarii !!! Doaaaamne, ce popor de distrusi !!! Pai bai nea Ciorbea, vezi aici probleme de rezolvat, mai sunt si batrinii si copii abandonati, care fac foamea, nu mai zic de handicapati si cei cu dizabilitati........iar tu, pleava comunista, militezi pentru ordinarii din puscarii !!!! HOOOOOOȚILOOOR !!!

Ninel 2015-12-09 04:13:01

Mizeriilor ce sunteti stati pe bani nostri fireatai dracu de imputiti

ionela 2015-12-09 00:02:20

Sã le fie rusine n-au mintit escroci

Ei 2015-12-08 23:53:29

Ne.au mintit si ne.au dus cu vorba de nu mai inteleg nimic

Qua 2015-12-08 23:52:36

Sai fut in gura pe toti politicienii astia si sa ma pis pe romania lor ca nu mai e a noastra de mult

Nelu45 2015-12-08 23:45:54

Asa iasa si asociatiile dar dupa ce se linistesc apele
Dupa razboi toti sunt viteji nu stiti
Gunoaiele aste sunt cu gramada

Man 2015-12-08 23:44:52

Sunt asociatiile agricultorilor din romania sindicate si etc dar aia sunt pe mana cu ministrii si cu cei din conducerea apia mananca si ei bani negri din subventii

fermier nicoleta 2015-12-08 22:10:41

oare nu exista nici o solutie sa putem iesi si noi in strada?,,sa ne cerem drepturile..?de unde trebuie sa obtinem autorizari?...nu exista nici un sindicat sau o oraganizatie care sa ne reprezinte si pe noi agricultorii?...nu este posibil asa ceva!

Mario 2015-12-08 21:15:24

Pe 15 in strada langa oieri si noi ca alta solutie nuexista

Olivian 2015-12-08 21:14:41

Pai haideti sa ne unim sa protestam adata inainte sa ne puna hotii capac

Ova 2015-12-08 21:13:22

Voi nu vedeti ca astia au venit cu tupeu sa ne ingroape definitiv pe noi taranii ca sa nu mai mearga taranii in piete cu una cu alta si sa mearga bine vanzarile la marile lanturi de magazine ca de la aia iau ei spai de milioane de euro

ionut 2015-12-08 21:12:32

Se iese si la Iasi pe 15? Hai sa ne adunam! Nu avem bani nici sa ne platim datoriile, rusine!

Mada 2015-12-08 21:06:58

Crucea si anafura mami lor de gunoaie ce sunt

Nelu45 2015-12-08 21:06:25

Adica sa asteptam pana in februarie si in februarie nu au modulul de plati sau probleme cu softhl si ne da prin mai iunie
Asa este bine ce ne fac ne pedepsesc ca noinam vrut sai pedepsim sa iesim instrada

Ionel 2015-12-08 21:05:00

Este adevarat doamna Florica asa fac mitocanii astia de la putere ca nu se mai satura de atata hotie si magarie

Ionut 2015-12-08 20:54:26

La Iași a luat cineva?

fermier nicoleta 2015-12-08 20:04:13

noi cei care nu am primit nimic pana acum...urmatoarele plati se vor face dupa 15 februarie..asa spun cei de la apia Bucuresti...si probabil ca atunci din nou nu va functiona softul ..si ii vom lua la Pastele Cailor.....niste mincinosi ordinari.....gunoaiele societatii !

Tatarcan Florica 2015-12-08 18:47:07

Am depus actele la APIA Bozovici, jud. Caras Severin, dar pana acum nu a intrat nici un ban. Cineva de la APIA a spus ca s-au sistat platile si ca se vor da banii integral la sfarsitul lunii ianuarie. Este adevarat?

Juliu Stefan 2015-12-08 17:58:18

Trebuie facut sesizari catre Avocatul Poporului care are obligatia de-a ne reprezente si cum aici sau comis niste ilegalitati caci subventia este un drep si nu sa platit pentru toate persoanele indreptatite este o Discriminare pe care Codul Penal pedepseste.

Silviu 2015-12-08 17:44:13

La Sibiu nu au intrat.

Ramona_eu 2015-12-08 16:45:27

Nu are cum sa ia toata lumea daca nu sa virat decat la 20% din fermieri
Ieri si astazi nu sau mai virat bani pentru ca apia nu mai face plati ce a facut pana in 30 noiembrie sa bagat deja in conturi pana pe data de 5
Adica in maxim 3 zile bancile a virat la toata lumea in conturi banii
Acum la anul in martie o sa se maifaca plati daca se renoieste sotul pana atunci sau posibil mai tarziu putin

Lorena 2015-12-08 14:21:50

De ce la unele persoane, din aceeasi localitate,au intrat banii si la unele nu? Ma puteti ajuta cu un raspuns si ce s- ar putea face in privinta asta! Multumesc

ilioara_irina25 2015-12-08 12:55:00

S-au mai facut plati astăzi sau ieri? Știe cineva ceva?

ana maria 2015-12-08 11:01:57

A mai intrat la cineva bani ieri sau astăzi?

maria 2015-12-08 08:35:02

ai dreptate OvA toti il lauda pe pagina de facebook pe irimescu nimeni nu indrazneste sa il critice doar aici vorbe ca si iesitu in strada iesim si la urma am fost 2-3 pe aici pe colo restul nimeni la-ati crezut ca va umple de bani........na acum criticati ca bani la anul in februARIE martie vedem

Qua 2015-12-08 08:28:50

Mancaiar cancerul pe toti pe irimescu ciolos si cu iohanis cu tot mancaiar viermii de vii si praful sa se aleaga prin casele lor sa vada ce inseamna durere si saracie

Ova 2015-12-08 08:26:23

Aici toti ne dam mari barbati si ne batem in piept dar nimeni nu intra pe facebook pe pagina lui Irimescu Achim sai lase si lui acolo comentarii
La tot ce face si declara are cate un comentariu si ala de bine adica il felicita
Pai va este frica sa scrieti pe facebook ce scrieti si aici?

Madalin 2015-12-08 08:24:06

Pai noi cu totii stim ca asa este situatia in romania dar noi doar vorbim intre noi dar in strada nu iesim sa strigam ca sa ne auda ministrul si ceilalti .pai daca stam asa si barfim zilnic tot nimic nu rezolvam

Ipliyt 2015-12-08 08:14:32

Sa ne dea odata banii futui in gura de hoti
Cand se plateste agromediul ala ??
Banii nu ni-i mai da anul asta ?

Madalin 2015-12-08 08:12:30

Pai noi cu totii stim ca asa este situatia in romania dar noi doar vorbim intre noi dar in strada nu iesim sa strigam ca sa ne auda ministrul si ceilalti .pai daca stam asa si barfim zilnic tot nimic nu rezolvam

Radulescu 2015-12-08 07:40:59

Fratilor cum putem sai lasam sa ne conduca asemenea oameni sa ne minta cu nerusinare,un singur lucru nu inteleg daca noi suntem judecati si penalizati pentru cea ce facem ei de ce nu simt ei nu fac parte din popor toate aceste lucruri au o singura explicatie datorita noua pentru cai lasam ne meritam soarta

decebal 2015-12-08 02:31:06

Sunt asa de distrusi si hamesiti ca atunci cand ajung la putere fabrica dosare pt a-si distruge oponentii politici cu care ceva mai devreme au stat la masa si au pus tara la cale cum sa mai fure si sa distruga tara. Daca pana acum clasa politica a fost lasata sa fure si acoperita in acest sens, acum de frica e obligata sa fure si sa distruga tara. nu mai au cale de intoarcere. uitativa bine la ei nimic din limbajul lor verbal si non verbal nu mai e natural, totul e comandat, teleghidat sunt niste marionete fara putere. Puterea suntem noi, cei care nu vom mai lasa ca tara asta sa fie distrusa pt ca este a noastra. Cei ce ne conduc nu reprezinta nimic decat simplii administratori stapanii suntem noi. Noi ii putem schimba, proprietatatea este a noastra ei sunt niste angajati pe care trebuie sa-i concediem. Asadar, angajatilor sunteti concediati pe 15 vrem sa ne conducem singuri tara . Romania trebuie sa fie condusa de romani. Mai aveti 7 zile. Nu ne jigniti inteligenta si realizati ca nu e bine ce ati facut, nu incercati sa trageti de timp cu alte promisinui. Am fost granarul europei cand nu eram asociati cu nimeni si toata lumea muncea. acum ati transformat romanii intr-un popor de ajutati sociali de bolnavi, de pensionari iar generatia tanara e distrusa prin programe de invatamant stufoase si fara rost, sens sau finaliate. Termina o scoala si nu stie sa faca nimic pentru ca asa ati decis voi. Copii vostrii invata afara da tot tampiti sunt pt ca au acelasi caracter ca si voi. Voi care ne conduceti astazi nu sunteti romani sunteti niste straini care acum ati devenit dusmani cotropitori si pe care-i vom spulbera. Noi nu va oferim speranta va oferim o certitudine va prezentam realitatea insa suntm milostivi- mai aveti 7 zile.

romanul 2015-12-08 02:28:00

vai de noi

gascanul suparat 2015-12-07 23:15:22

CIOBANUL are dreptate ...cam toti cei de aici sant in aceeasi situatie....acest ministru afirma ca kg de cotlet de porc la bruxelles e cam 25 euro/kg...deci avansul asta de kkt e cam 2 kile de carne .....bun.asta e una...2 anul trecut am avut banii la timp inclusiv plati pe agromediu ACHITAT INTEGRAL PANA LA 31 DEC....acuma ca nu mai sant alegeri au aparut probleme ba cu controlul pe teren,ba cu softul ba cu pizda mamii lor...ideea e ca nu se vrea sa nui se dea banii...bani sant...cred ca baietii vor sa puna laba pe terenurile noastre ...si dupa aia sa vezi subventii mari si platitte la timp

Gama Cristiana 2015-12-07 23:14:13

In Mureş, la Reghin, am primit. Eu pentru anul acesta am dus un extras de cont de la Raiffeisen unde să-mi bage banii, am deschis cont special pt.subvenții, iar ei au virat în contul ce l-am avut în anii anteriori. Noroc că nu l-am închis că asta urma să fac. Eu aşteptam banii la Raiff. Dorm în papuci, după ce că bagă şi puţin şi târziu, mai şi încurcă conturile. Vaaaai de capul lor !

fermier falit 2015-12-07 22:22:24

asta se si vrea sa ajungem toti ajutati sociali ca sa-i votam pe cei ce dau ajutor social mai mare, o tara de scalvi. Da au omis ceva, daca nimeni nu mai munceste, nimeni nu mai produce ca distrugeti agricultura si zootehnia ce o sa mai impozitati si ce o sa mai mancati ce o sa mai conduceti domnilor guvernanti. NU NU O SA PLECAM DIN TARA PE CARE STRAMOSII NE-AU LASAT-O MOSTENIRE DA O SA VA IZGONIM PE VOI. Ne pleca medicii, profesorii,constructorii, invatamantul si medicina sunt la pamant, traiesc de pe o zi pe alta cu salarii de mizerie, normal ca pleaca.Multe a suportat neamul romanesc si mai suporta da umilinta si sclavia nu o poate suporta si de urgia acestui neam multi au aflat in decursul istoriei, nu va jucati cu demnitatea romanului caci urgie mare va fi pe pamant. Tara poate trai f bine din agricultura si turism, da ne trebuiesc drumuri si facilitati in sectorul agrar nu bete in roate sa nu ne putem ridica.

Mario 2015-12-07 20:55:07

In stilul lor o sa plece toti tinerii din tara si o sa ramana tara nimanui o tara de pensionari si bolnavi de handicap si este pacat de tara asta

Ion21 2015-12-07 20:53:34

Cioban ai dreptate trebuie ai taiem futule rasa lor de hoti nu mai putem sa rezistam cu hotia asta din tara
AFARA CU TOTI SA TERMINAM HOTIA ASTA
HAIDETI A FACEM O SCHIMBARE

Adelin 2015-12-07 20:51:57

Da asa tre sa facem sa merem toti pe 15 in fata ministerului futule muma n cur

oier 2015-12-07 20:47:55

are dreptate ciobanu si mie mio puscat cinii sa mergem toti pe 15 la bucuresti ca altfel murim in tara noastra

ciobanul 2015-12-07 20:42:03

Am platit chiria am platit impozit pe teren am platit impozit anaf ca mi-au trimis scrisoare de executare silita nu am nutret suficient la oi nu am bani de tratamente un cretin de vanator mi-a impuscat un caine ca nu putea bracona el ca am gasit pa izvor 3 piei de mistret dupa el ce sa va mai zic. Plec ma boilor de guvernanti plec din tara asta condusa de cretini vreau sa muncesc si nu pot ca nu ma lasati. Zi mai bun ca nu mai dai nimic si gata ce ne futi si ne aburesti ca pe fraieri mortii matii. Da acu care mai trage in cainii mei pa proprietatea mea il tai futui mortii masii sa vina televiziunile sa vada matele imprastiate pa rau ba nu mai pot ba cretinilor boilor impotenti am fost corect si ma-ti futut va tai baaaaa

Maria 2015-12-07 19:14:33

Fratilor nu va mai plangeti aici ca nu va aude si nu va vede nimeni ,haideti in fata ministerului agriculturi sa vada toata lumea cum isi bat joc de noi fermieri si nu ne dau bani ne-au mintit doua luni ca azi ca maine si la urma la anul in iunie mai e timp.

Ova 2015-12-07 19:10:40

Da o sa mai platesc impozite la inceputul anului le dau prin gura la toata familia lor

simion 2015-12-07 18:56:12

In depresiunea beius jud bihor e teledetectie in luna decembrie si nu se da vreun leu , zic astia de la apia locala beius. Asadar datorita puturosagului acestor indivizi fermierul rabda pana la primavara si nimeni nu i trage la raspundere. Primariile trimit la oameni hartii sa achite impozitul , dar subventiile stagneaza. Rusine e cuvantul prea mic pt ce merita

Man 2015-12-07 18:52:58

Crezi ca noua celorlalti ne este usor.nu nu ne este usor de loc la fel este situatia si la noi si noi asteptam banii
Sai fut in gat de mincinosi ca am sunat la apia si au zis ca gata plati de la anu pe la sfarsitul lui februarie sau martie se mai dau ceva pe agromediu

Ei 2015-12-07 18:50:11

Va spun sincer ca nu mai suport si nu am rabdare ca astept sau zilnic sa ma uit ce au mai anuntat mai dau vreun ban sau nu
Eu nu vreau sa imi vand animalele de pomana dar pana la urma o fac si pe asta ca u mai rezist aici in tara asta o sa mor cuzile .imi iau copii si plec din tara asta sa ramana ei sa stea in ia
SA MA IERTE DUMNEZEU DAR BLESTEMATI SA FIE CEI CARE ISI BAT JOC DE NOI SI DE MUNCA NOASTRA A TARANULUI.BLESTEMATI SA FIE

Ei 2015-12-07 18:46:41

Doamne cat poate sa minta porcul si magarul de ministru ca in niciun an nu se faceau plati intre 1 si 30 decembrie
Pai chiar pana pe 30 decembrie erau bagati toti banii
Eu nu pot sa astept pana in februarie martie deja deabia am rezistat pana acum si sunt dator vandut dar inca 3 sau 4 luni sa astept

Maria 2015-12-07 18:36:07

Citiți ce situații materiale au ei...Unde să-i ințeleagă pe fermieri că n-au cu ce-și plăti facturile...ratele...Sunt puși să ajute țara dar dau legi în defavoarea oamenilor.Oamenii ăștia nu înțeleg menirea lor...Din ce în ce mai rău...

Mall 2015-12-07 18:32:15

In final cand protestam ?
Se fac proteste sau nu?
Stopam hotia din agricultura sau nu?
Ce facem stam cu mainile in san?
Pai daca stam nepasatori atunci nici in februarie martie nu ne mai da daca stam asa ca prostii

Adelin 2015-12-07 18:30:19

Nu mai tot intrebati de bani ca nu mai vedem pana in martie
Nu ne mai dau hotii bani gata

anonim 2015-12-07 18:12:42

niste ordinari toti de la apia. ne tot duc cu presu. nici 10% din fermieri nu cred ca au primit avansul. sa iesim pe 15 cu oierii ca altfel nu rezolvam nimic.

ion sorin 2015-12-07 17:12:04

La transilvania macin a luat cineva?se dau bani pe tulcea sau nu ?

fermier 2015-12-07 16:57:51

S-au livrat azi banii la alba iulia ? Multumesc mult !!!

florentina 2015-12-07 16:34:30

au intrat si la Constanta la CEC ,pe bune nu va mint ,53euro pe hecar

Ionel 2015-12-07 15:43:34

Fermierii cu siguranta nu vor iesi in strada deci lasati savisi bata joc atunci

ionutzu 2015-12-07 14:01:28

In slatina la cec bank nu a luat nimeni..

S. Ion 2015-12-07 13:31:30

pina cind sa mai asteptam, in olt la cec nu aluat nimeni pina acum, cel putin in izbiceni.

ivanhoe 2015-12-07 12:53:03

sa nu asteptati nimic de la statul asta mafiot care ne omoara oamenicolectivdistruge familii,categorii sociale ne fura ca sa aiba ei tot ce vor iar peste noi trimite anafulsi executorul.

fermier 2015-12-07 12:17:05

in mures a primit cineva la BRD .Astept raspuns multumesc.

Oviro 2015-12-07 12:10:24

Azi a mai intrat bani prin vre-un loc din tara in special in caras m-ar interesa .

MIA 2015-12-07 11:33:58

la bistrita , la cek bank ,au intrat cuiva?

cristina 2015-12-07 11:29:49

la Cluj a primit cineva bani?

vasile 2015-12-07 11:05:20

La Birlad au intrat

nicleon 2015-12-07 10:40:24

Mario tu habar n-ai cine să crape?! De jigodia de Constantin, fost ministru al agriculturii, care în 17 noiembrie 2015 zicea că banii au intrat în conturi, ai auzit?

nicu 2015-12-07 09:53:23

An tulcea la cek bank a luat cineva????

Monica 2015-12-07 09:23:49

Dragi fermieri trebuie sa iesim in strada !

yoyo 2015-12-07 09:20:24

Știe cineva dacă la cec bank vălenii de munte prahova au intrat banii????????

Raznatovici 2015-12-07 09:00:44

Care sunt subventiile si ce valori au, ptr ca actualul ministru le-a bulversat.....Oare intentionat...? Era vorba de 3 categorii: 1-5 ha, 5-30 ha si peste 30 ha...! cine ma poate lamuri...?

maria 2015-12-07 08:17:00

sunt niste mincinosi ca in fiecare an pana in craciun am luat bani pe agromediu si zona defavorizata nu ca anul acesta..............nimic

maria 2015-12-07 07:55:55

Daca am iesi acum in strada si ne-am cere drepturile sa vedeti ca va functiona softul pana de craciun sa mergem cu mic cu mare dar asa nu le pasa atata timp cat noi stam cuminti in banca noastra ca la scoala.

Qua 2015-12-07 07:47:11

Asa este maria
Trebuie sa ieaim in strada sa protestam

maria 2015-12-06 22:55:36

nu va suprati dar noi avem o mare parte din vina ca stam aici si ne plangem nu stim sa ne cerem drepturile ca ceilalti europeni si ei stau linistit la apia si la guvern si zic lasai dracului ca tac nu le trebe subventi la primavaa ca acum plecam de sarbatori nu avem timpul lor ei stiu sa astepte.....asta zic despre noi.

Ei 2015-12-06 22:39:25

Chiar si de ziua nationala au mintit cacatii astia cat tupeu au avut ,merita spanzurati

Mario 2015-12-06 22:38:23

Poate avem norocul sa crape si irimescu si ciolos si putintei pana la sarbatori
UAU VA FACETI UN CALCUL CATE SUTE DE MI DE EURO O SA IA ASTIA DOBANDA DACA TIN MILIARDUL DE EURO 5 LUNI BLOCAT IN BANCA???

Ion21 2015-12-06 22:35:50

Sa iesim la proteste si sa mergem peste ei
Merita sa le dam in cap

Madalin 2015-12-06 22:35:10

In alti ani deja aveam banii toti pana la sarbatori
Isi bat joc hotii
Ar trebui sa sesizam si CE sa vada ce se intampla poate vor lua ei masuri

Ova 2015-12-06 22:33:43

Jigodie ordinara ce este unde sunt banii ba imputitule in cd urile lu muierisa acolo sunt
I plateste lu aia a scoata cd uri cu muzica s fie mare diva0

Florin 2015-12-06 22:32:11

Oricum ca anul asta nu și-au bătut joc in halul asta cu plățile in nici un an de cand luam banii ! Si cred ca o sa fie si mai rau pentru noi ! Ne dau banii cu țârâita !!!! Bătaie de joc oricum

Maria 2015-12-06 20:32:34

Vede presedintele ca doar el este adeptul lucrului bine facut asa a facut cu noi agricultori si-a batut joc de noi cu guvernul lui de experti mincinosi.

vlad 2015-12-06 20:25:45

Fratilor acum v-ati convins ca minte si ministrul ,azi am urmarit la tvr1 dar ce a spus zilele trecute acum e altfel.Ce se intampla cu fermieri care nu au primit nici un bani iar la ceilati au aruncat nisip in ochi putem sa comentam aci lor le doare in cur.Pana nu iesim pe strada nu va schimba nimic. LIPSESTE DIN NOI SOLIDARITATEA PANA CAND NU SPERIEM PE ASTIA NU VOM PRIMI BANI .CE FACE D-UL PRESEDINTE JOHANIS NU VEDE CA GUVERNUL ASA ZIS THECNO.....FACE MISTO DIN AGRICULTURI.LA MULTI ANI DRAGI FERMIERII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gascanul extrem de suparat 2015-12-06 19:49:44

ii amintesc acestui ministru ca anul trecut in decembrie s-au platit zonele defavorizate....de unde dracu sa stie el???era pe la UE pe post de bagator de seama pe cu salariu de mii de euro/luna....si taranii stau si asteapta 53 euro si nici pe aia nu-i dai...nu ti-e rusine ba panarama ce esti sa minti in halul asta???

Maria 2015-12-06 19:15:32

CE bani Maria sa mai bage pe agromediu LA anul februarie, martie nu ai vazut ce spune mincinosul de ministru nu a mers softul ptr agromediu.

Maria 2015-12-06 18:46:53

Nu poate să fie chiar atât de pe dinafară când spune cum s-au făcut plățile în anii anteriori! Induce în eroare prin omisiune... Nu spune nimic despre fermierii care nu au primit nimic....Sau că alții au primit simbolic.Minte ,de la o zi la alta are ale variante...

fermier nicoleta 2015-12-06 18:43:51

si eu am sa vand tot ce am si am sa plec din nenorocita asta de tara..sa scap de nenorocitii astia astia care ne-au distrus si continua sa o faca pe zi ce trece mai mult!..vor fugi si cainii de aici..sa ramana numai ei..nemernicii sa vedem de unde mai fura si de unde isi mai iau salarii de zeci de miloane pe luna!

gascanul extrem de suparat 2015-12-06 18:13:13

dragi tarani.probabil a-ti auzit ce a zis boul asta ...cica in februarie de acum cu subventiile....pe mine chiar ma doare in pix....si inca o veste buna ...s-au redus subventiile la zone defavorizate,de la 84 euro la 54 euro anul asta....ma intreb de ce oare si-a vandut PORUMBOIU cele 46.000 ha??....am zis ca ma doare in pix pentru ca am luat o decizie......MA LAS DE PANARAMA ASTA DE AGRICULTURA ROMANEASCA.....deci dragi colegi de suferinta eu am pus punct....va doresc un an nou fericit...si la guvernantii nostri imi doresc sa-i fut in gura pe toti...

george 2015-12-06 18:00:39

E de groaza oameni buni au dat o la intors cei care nu am luat subvenția in februarie-martie daca o luam cand ne mai plătim datoriile la fisc vai de capul nostru

Maria 2015-12-06 17:49:42

Cine stie.au bagat bani si pe agromediu sau?sunt din caras severin si pana vineri nu era nimic.

Flory 2015-12-06 17:42:27

Ministru asta ori este prost ori o face pe prostu spune ca nu s-a facut niciodata plati in perioada 1_30 decembrie ! Mananca rahat ba chiar s-au facut si înca aproape suma intreaga ......asteas motive vrajeli .Parca spuneau ca da agromediu acum ce fac au întorso?

maria 2015-12-06 16:04:04

Fratilor intrati pe agroinfo si vedeti cand mai primim bani la anul in martie a zis ministul frumos si tehnocrat

tyck. 2015-12-06 15:36:05

Fraților. 1+1 fac 2. Se va face aceasta luna protest cu oieri. Nu vom merge, soarta noastră este cusută cu ață alba. Voi nu vedeți ca vor sa distrugă animate. Au distrus tot. Am mai rămas noi de distrus în rest au făcut tara ruina de cutremur. Noi acum ce vom face, îi acceptam așa sau............?

Adelin 2015-12-06 14:37:28

Bai in alti ani pana la anul nou nu aveam doar avansul ci subventa toata pe suprafata
Unde ai fost de habar nu ai?

Adelin 2015-12-06 14:36:14

170 euro/ha și 220 euro/ha! Ce spune ministrul agriculturii despre data în care se vor plăti subvențiile?.cititi pe agroinfo.ro
A zis jegosul asta de monistru pulii mele ca in niciun an nu sau dat bani inainte de anul nou si ca normal cain alti ani platile se fac in martie aprilie mai ...deci

Mada 2015-12-06 14:28:36

Stiti ce o sa primim ??doar minciuni si minciuni futule rasa in gura

Ei 2015-12-06 14:27:40

Haideti pe 15 sa iesim in strada alaturi de oieri si sa protestam poate asa scapam de lichele astea o data pentru totdeauna

Madalin 2015-12-06 14:26:40

Jigodiile astea sa plece din conducere
Huoooo hotii dracului ce sunteti

fermier nicoleta 2015-12-06 12:57:45

am lucrat in sistemul bancar in trecut...transferurile de bani intre banci in tara ..sau intre trezorerie si banci nu dureaza mai mult de 2 zile...noi cei care nu am primit nimic pana acum....la revedere !..la anul prin martie asa ne spun ministrii ..rusine sa le fie!mincinosi ,incompetenti care traiesc pe spinarea oamenilor ca noi!...si nu ne platesc nici drepturile noastre ce ni se cuvin!..parca ne-ar da ceva de la ei!

Adrian 2015-12-06 12:03:41

Deci sa înțeleg ca dacă nu mi au intrat săptămână asta băncii ii mai vad la anul și cei de la anul ii vad în 2017?morții mami voștri de incompetenți

gascanul foarte suparat 2015-12-06 11:51:14

de obicei de la trezorerie pina la banca fac cam 48 de ore ...daca nu v-au intrat pina vineri inclusiv inseamna ca nu a-ti fost inclusi la avans....anul asta nu mai primiti nimic ...la anul de acuma

Eugenia 2015-12-06 11:23:36

In Hunedoara nu am auzit pe nimeni care sa fii luat,eu una nu am luat,de la banca mi s-a spus ca au intrat doar la unele persoane.Sunt niste mincinosi,iar noi suntem bataia de joc a sistemului,dar asa este la noi in Romania,doar incapabili la conducere.

Ionut Stancu Vaslui 2015-12-06 11:17:58

Dragilor voua v-au intrat acesti bani care tot zic acesti hoti ca iau bagat de o saptamana sii vaita pe angajati ca muncesc non stop?

ilienescu 2015-12-06 10:47:30

iasi banca transilvania,nu au intrat

Florin 2015-12-06 10:38:23

În Hunedoara a luat cineva banii? Asa m am saturat ne așteptăm banii ca prostii și ei se lăfăie la guvernare și bietele mele animale suferă pana când asa viataaaaaaa

Ionut s 2015-12-06 10:37:57

Ne-ati nenorocit incompetentilor, meritati puscarie toti, sa dea dzeu praful sa se aleaga de voi, blestemele noastre comune va vor ajunge odata si odata

fermier nicoleta 2015-12-06 10:23:14

draga Gabi sunt niste nenorociti mincinosi pusi pe oamenii din tara asta sa ii distruga..si eu aveam un credit la banca facut tot pentru agricultura...si nu am luat nimic..cu ce voi plati pana in martie nu stiu...si de unde....am sa vand tot si am sa plec din tara asta nenorocita si acolo unde vreau sa ma stabilesc am sa-i hulesc pe nenorocitii astia si am sa-i fac de ras..sa stie toata lumea ce se intampla in tara asta!!!!!!!!!!!

gabi 2015-12-06 09:12:56

Pe mine astia apia m-au nenorocit..am salariile neplatite .am rata la utilaje neplatita am inpozitul neplatit.am propire pe cont.si sa aflu vineri ca nu sunt pe lista de avans ca sunt la control.control in decembrie........toate din cauza incompetentilor astia.....m-au ruinat.

fermier nicoleta 2015-12-06 08:02:47

niste nenorociti ordinari!..numai minciuni si bataie de joc !..mi-e scarba de voi ...rusine sa va fie!

Man 2015-12-06 07:02:00

Fermier prahova stai fara griji ca altii nu mai vezi
Tia dat acolo un rahat su acum il savurezi in liniste

popa marcel 2015-12-06 00:31:12

daca am zis ca ciolanis asta e boc 2 m-ia sarit lumea in cap.o sa vedeti ce catastrofa de guvern conduce minte si promite si de realizat ceva pentru popor nimica.la cec ocna mures am fost de trei ori si nu au intrat banii.in judetul alba au fost 26830 de cereri si au intrat la plata 5840 ,cum sa-ti vina bani, trebuie un noroc chior.noua fermierilor drepturile nu ne-au fost respectate si nu este nimeni vinovat .cum zicea johanis romania lucrului bine facut asta cred ca este lucrul bine facut.omul a zburat in spatiu si noi nu putem primi o subventie asta este ro reala si tot asa o sa mearga si cu dreapta sau cu stanga .toti sant hotii.

fermier prahova 2015-12-05 23:52:31

Mie mi_au intrat banii sunt bucuroasa ca am scapat de griji.

fiermier 2015-12-05 23:09:40

ai mai primit cineva bani astăzi ?

Cristi-Arad 2015-12-05 22:13:12

si eu am 13,45 ha de pasune , si deabea azi la ora 17 , doamne ajuta ca mi-a intrat banii in cont la CEC BANK Arad , suma de 3208 lei deci pe ha ar veni 238,51 lei , va spun sa nu va pierdeti speranta , sau nu stiu ce sa zic , dar eu asa am inteles ca in conturi , banii se vor introduce pana luni la ora 12 , intrand in ordine alfabetica dar , doar daca vi sa facut control pe teren...ceilalti carora nu li sa verificat terenul de catre agenti doar in luna februarie am inteles ca vor primi in aceasta situatie e verisorul meu !

calin 2015-12-05 22:04:05

Asta se doreste, falimentarea fermierului roman, asta e misiunea ce se dicteaza de la Bruxelles. Sa mai cumper si sa distruga si ce o mai ramas, Agricultura.

gascanul suparat 2015-12-05 21:14:23

53 de euro pe ha este de tot rahatul...uitati-va in celelalte tari euro cand s-au dat banii si cat au primit taranii de acolo....asta una...2.anul trecut am primit avansul si agromediu pana in 15 noiembrie...de ce?pentru ca trebuia ponta sa castige alegerile...anul asta l-a durut in cur pe constantin de noi....deci asta e politica agricola a romaniei si sprijinirea taranilor...3.uitati-va ce salarii au sefii de la apia...si functionarele care se simt ofensate cand le intrebi cand se dau bani...BAI TARANILOR,VOI NU VEDETI CA SANTEM BATAIA DE JOC A politicienilor?hai sictir!!!!POLITICIENILOR??POLITICIENILOR???RUSINE PTR.TARA ASTA CA DUPA 7 ANI DE LA ADERARE POTI SA DAI 53 EURO AVANS ...CE SA FACEM BAI [POLITRUCILOR CU 53 EURO?????HAI SICTIR GOLANILOR

Fermier 2015-12-05 20:37:23

gata sa terminat asa zisele platii...avansuri...care nu a luat banii pina vineri nu va mai lua nimic de la trezorerie la banca op intra in maxim 3 zile...asa ca eu nu am luat nimic sunt in aia 100000 ..mama lor de hotii ordinari

Flory 2015-12-05 20:28:21

Draga Cosmy la Cec s-au luat banii eu am luat vineri de la cec nu am de ce sa mint ca nu ma încalzeste cu nimic .Si asa au dat niste sume de c....t fata de alti ani

Nadia 2015-12-05 19:54:08

Cat s-a platit pe hectar acum. E bataie de joc

Cosmy 2015-12-05 19:41:04

Numai minciuni si aici pe site k si la APIA unii spun k au luat banii altii nu,o romanie mincinoasa toti pe interes vai de voi,slugile parlamentarilor spuneti odata adevarul,care spuneti k cei care au la cec nu primesc anu asta care nu,am auzit k altii au luat si de la cec,ce atatea minciuni.nu voi l ati votat pe iohannis asta!

Fermier ilia 2015-12-05 18:56:20

Am si eu o rugăminte sa îmi spuneti si mie daca a intrat la cineva subvenția pe pasiune si daca se mai plăteste pentru zona defavorizată unde e cazu vă multumesc

dani 2015-12-05 18:30:16

ms domnul PRECUP , eu am 3 ha de pasune si 12 suprafata cultivata ,ms oricum o sa vedem luni ,marti cel tarziu daca intra

fermier nicoleta 2015-12-05 17:16:03

oare nu exista nici un sindicat al agricultorilor sau o alta organizatie care sa ne reprezinte sa putem face o greva ?....un protest..sa ne vada toata Europa...sa spunem cum au fost platite subventiile in acest an in tara in care se poate intampla orice-Romania-!!!!!

Precup 2015-12-05 16:41:53

Domnule Luca67mai repede de luna februarie nu,dar nu sunt cei de la apia vinovati ,sunt cei care au decis prostiile astea.

luca67 2015-12-05 16:30:24

Domnule Precup si eu sunt in situatia dumneavoastra atunci cand ii luam ?? stiti ceva sau poate cei de la apia cred ca nu ne trebuie.

Precup 2015-12-05 16:25:58

Domnu Dani mie mi au zis asa suprafata care ai declarat o este arabil chiar daca depasesti 5000de euro iei avans bineinteles sa nu fi in control,daca pe linga arabil ai o suprafata de pasune si totalul subventiei sa ti depaseasca 5000de euro nu luam avans.asa ca asteptammm pina cind decid ei .probabil cei ce detinem pasuni nu avem nevoie de bani.

un fermier foarte suparat 2015-12-05 16:09:41

Dragi fermieri va aduc la cunostiinta pe aceasta cale ca am ajuns bataia de joc a fuctionarilor de la Apia si nu numai.Ar trebui sa nu mai fac declaratii mincinoase sa nu se mai joace alba neagra pe seama noastra .Sa va fie rusine tuturor ce ocupati un fotoliu confortabil si va jucati cu soarta noastra ,a micilor fermierii care suntem pivotul agriculturii Romanesti.

maria 2015-12-05 15:12:03

e tarziu pe 15 fermier nicolete ca nu mai pot face plati ar trebui mai devrem

fermier nicoleta 2015-12-05 15:05:50

niste nenorociti mincinosi!...trebuie sa iesim in strada toti pe 15 decembrie cu oierii!...acum alte minciuni ca nu au instalat spftul pentru platile integrale!..cat mai au de gand nemernicii astia sa isi mai bata joc de oamenii acestei tari?!!!!!!!!!

maria 2015-12-05 14:53:19

Asa ne trebuie fratilor am stat si am scris aici in loc sa iesim in strada peste ei acum suportam navem ce face ca bani tot nu vedem ca modulul nu este facut pentru plati integrale asa a spus

Agrogal 2015-12-05 14:48:45

Rusine Apia... protest pe 15 Decembrie la Bucuresti,alaturi de oieri!!!

maria 2015-12-05 14:46:47

Teapa am luat numai vedem nivi un ban pana in martie cel mai sigur a spus ministril Achimescu azi la romania tv la 11,30 a fost invitat,luna aceasta nici un leu pe agromediu sau alte plati decat pentru seceta se da pana in 24 decembrie.

alex.ska 2015-12-05 14:23:22

Teapa si la Constanta....niste nenorociti...

dani 2015-12-05 13:32:04

Domnul PRECUP lamuritima ca nu inteleg ,si eu am pasune dar nu am asa suma mare de primit

Precup 2015-12-05 13:20:02

Simona daca ai pasune si peste 5000 de euro de primit subventie nu astepta avansul ca nu o sa l iei,asa au stabilit .imi pare rau dar in aceeasi situatie sunt si eu.

Crina 2015-12-05 13:18:36

La Rm.Valcea nu au intrat bani .Cat isi mai bat joc de noi ? Acest sistem este varza !!!

Ionel 2015-12-05 11:41:18

LASILOR

merdan ion 2015-12-05 11:23:32

la cluj se pare ca sa virat doar micilor fermieri avansul .

simona 2015-12-05 11:12:43

la bt tl nimic bataie de joc nici nu am luat bani si primaru deja ne cere sa playim pamantul ca ne reziliaza contractul pai cu ce mama naibii sa platim daca ei nu ne baga nimic.VOI CAT PLATITI LA PRIMARIE PE HECTAR?

Madalin 2015-12-05 09:51:07

http://www.agroinfo.ro/#fragment-1 Vesti bune pentru fermierii care au incasat avansul pe suprafata

Ova 2015-12-05 09:45:04

Facem si noi o pula toti vorbim pe aici dar in strada nu esim
Si noi suntem mincinosi ca si ei ca de 2 ori am stabilit sa iesim in strada su nu am facuto

Ionut s 2015-12-05 07:05:14

Demisia ***, blestemele noastre or sa va ajunga odata. La puscarie cu voi!

fermier nicoleta 2015-12-05 04:00:20

cititi pe agroinfo sa vedeti cand preconizeaza ei ca ne vom primi subventia noi cei care acum nu am luat nimic..la anul prin martie..si apoi atunci probabi va fi iarasi defect softul ..si vom primi pe la vara viitoare...haideti sa iesim si noi in strada acum pe 15 dec cu oierii!...sa cerem sa ne achite subventia pana la sfarsitul lunii decembrie..noua celor care nu ne-au dat deloc avans!..nemernicii..mincinosi!

fermier nicoleta 2015-12-05 03:45:15

pe 15 decembrie crescatorii de animale ies in strada..haideti sa iesim si noi .toti cei care desi nu am fost la control si nu am avut nici o problema cu dosarele ,nu am luat nici un ban din subventie..niste mincinosi nenorociti ..spun ei ca nu au incasat banii doar cei care sunt la control sau au probleme cu dosarele...rusine sa va fie !,,este primul an cand voi platiti subventia dupa cum aveti voi chef!!!!!!!!!haideti sa iesim si noi agricultorii pe 15 in strada!

Razvan 2015-12-05 01:38:18

In Bihor in zona Alesd a intrat.mai multa lume stiu ca a luat...habar nam cum sa facut selectia...da cert e ca eu am luat.bafta

dany 2015-12-05 01:35:46

Sunt din Resita caras severin dar nu am primit nici un ban si nici la control nu am fost.

ione 2015-12-05 00:33:21

Au platit doar la cei mici care habar nu au de agricultură. Eu lucrez 55 de ha si anual am control. Nu înțeleg daca controlul a fost ok de ce nu se fac plăți? Ala care nu are control primeste bani iar in realitate nici nu știe unde are terenul ca il are arendat dar subvenția si a primit o. Ideea este ca au platit doar pentru ca sa nu se facă protest. Daca începerau din 16 octombrie să facă plati pana in prezent erau finalizati toți fermierii. În cele 4 zile sa zicem ca au platit 10 % din fermieri din 16 octombrie și pana in 30 noiembrie reușea cu siguranta sa finalizeze însă nu l-a interesat pe fostul ministru ca știa ca vor dispărea cu toții oamenii lui ponta. Asta e mana psd- ului.

popa marcel 2015-12-04 23:49:15

sait de cacat

Monica 2015-12-04 23:32:09

Sa iesim pe data de 15 cu oierii ca nu mai vedem bani pina la anul pina acum nu sa intimplat asa lasati comenturile trecem la fapte

Mina 2015-12-04 23:02:27

Suntem bataia lor de joc

Ipliyt 2015-12-04 23:01:54

Singura solutie este protestul
Dai dracu pe astia de 2 luni si jumate ne tot duc cu zaharelul
Zdrentele sa plece din sistem
Afara putori ordinare
LA PROTEST IN STRADA SA MERGEM SA CEREM AVANSUL

BECHIR 2015-12-04 22:52:51

EU SUNT DIN JUD. CONSTANTA SI NU AM PRIMIT NIMIC . AM SUNAT LA APIA SI MI S-A SPUS CA NU S-A EMIS ORDIN DE PLATA . .
DAR DOAMNA DE LA CAPATUL FIRULUI A FOST AMABILA .

Maria 2015-12-04 22:38:38

Am sunat la Apia azi, iar o doamna foarte nervoasa mi-a spus, mergeți și verificați contul ca au intrat bani.La cec doamna a zis ca nu a intrat nici un ban la nimeni și nici nu vor intra până la anul. Doar cei cu cererea de avans vor lua.Asa ca oamenii buni nu va mai faceți speranțe. Rușine Apia! Mincinoși ordinari! !!!

Adelin 2015-12-04 22:29:50

Cum ne organizam pentru protesc
Cand unde ??

alina 2015-12-04 22:26:54

eu miercuri am verificat contul nu aveam nimik acum 2 ore am verificat si ereau bani in cont la bcr caras severin moldova noua oricum au intrat mai putin fata de anu trecut mult mai putin .......chiar daca au intrat cv din bani sunt deacord cu protestu.........ar tebui si pt ei o lege sai penalizeze cum suntem si noi penalizati pt intarzieri la impozzite

ionut 2015-12-04 22:26:32

Nu a intrat nikiun ban;am cont la cec bank sunt din Olt

Ei 2015-12-04 22:04:12

Corect pe 15 in strada

dragos 2015-12-04 21:40:20

pe 15 decembrie protest alaturi de oieri, haideti in strada sa ne cerem drepturile ca isi bat joc de noi

horeaclosca 2015-12-04 21:38:32

a fost o teapa domnilor dar meritam soarta la 15 oierii demonstreaza este o sansa sa iesim .

tyck. 2015-12-04 21:38:19

Cei care au luat sunt foarte putini. Nici 10%

Costy 2015-12-04 21:34:33

Asa au vrut ei sa faca ca sa ne dezbine sa fim cati mai putini la protest.pt ca cei care au luat miramas sa mai iese in strada.!!!!

tvx 2015-12-04 21:30:52

Pai daca tot așteptam cu protestele ba azi ba mâine ca ieșim așa nu se face nimik!

tvx 2015-12-04 21:28:28

Pe alba Iulia sau băgat la CV persoane!am un prieten si avuse si control si iau virat......daca nu ieșim fraților sa ne unim nu se rezolva nimic!si cat mai multe lucruri trebuiesc clarificate...

Deea 2015-12-04 21:27:31

In jud.ALBA au intrat la foarte putini oameni bani in conturi!

Juliu Stefan 2015-12-04 21:21:36

SA asteptam pina marti si daca nu primim banii sa protestam in toata tara,sa blocam sediile Apia ,si poate sa ducem balega din grajduri la intrarea in sediile lor.

suciu dorin 2015-12-04 21:12:43

Astazi ora 19 la cec Sibiu nimic nici control nu am avut.

tyck. 2015-12-04 21:11:43

Acolo ar trebui sa fie un fermier nu o javra care nu știe sa mulgă o vaca

fiermier 2015-12-04 21:11:01

fraţilor pe domnul ministru îl trimitem la anaf să ne plătească taxele dacă ne-a mintit ! Ruşine ' ruşine . Ruşine !!!

Madalin 2015-12-04 21:08:04

si eu sunt de acord cu protestele ca alta sansa nu avem

Ei 2015-12-04 21:07:12

Asa este fermier hai sa protestam sa plece javra asta sa vina altul capabil

fiermier 2015-12-04 21:04:32

ar trebui să ne unim şi care cu primit prima transă că sar putea a doua şansă să sufere cum suntem noi acum că nu am primit . Pe ce data să ne anunţăm să facem un protest pana la crăciun ! ! Mi se pare că domnul ministru îi mai rău că ceilalţi . Îi protestăm să-i dam jos ! Hoţi . Hoţi . Mincinoşi ce is ei .

Man 2015-12-04 20:59:11

Si uite asa am luat TZEAPA
O meritam fratilor

Adelin 2015-12-04 20:58:29

Mama lor de mafioti
Hotiiiiiii HOTIIIIIII

anonim 2015-12-04 20:57:41

domnule ministru nu va mai bateti joc de noi cei care muncim in agricultura ce facem noi cei care am cazut la control nu mai platim bancile nu mai dam salarii cu ce vom plati obligatiile de plata la finante la care deja a trecut termenul si ne cresc majorari cu ce vor face oamenii acestia sarbatorile ca sa nu ziceti ca sunt ipocrit va invitamla noi de sarbatori daca ne vom uni noi cu totii si cu tot cu angajati si copii acestora si vom veni la dumneavoastra la minister de sarbatori vom luua si animalele ca deja nu mai avem ce sa le dam de minca re va multumim asteptam raspuns ca

Ion21 2015-12-04 20:57:26

Haideti odata sa ne organizam si sa protestam sa ne cerem drepturile
Asa ceva este inadmisibil
Doar la noi in tara se petrece asa ceva doar aici este posibil
Haideti sai punem la punct

Mall 2015-12-04 20:56:05

Ar trebui sa iesim cu totii sa protestam da suntel niste lasi

Eugenia 2015-12-04 20:52:31

In Hunedoara la Bancpost nu au intrat,am sunat astazi si nimic,as vrea sa stiu daca a luat cineva astazi.Mi s-a spus ca au intrat doar la unii.

fiermier 2015-12-04 20:38:58

Cred că în românia numai dacă îi ameninţâm cu proteste ne primim drepturile . Pentru că le este frică că îşi pierd salarile bune . Hoţi !!!

fiermier 2015-12-04 20:34:53

Eu sunt de părere că cel mai puţin din românia judeţul alba le-au intrat bani în cont . Oare noi ăştia care nu am primit nimic , nu plătim taxte şi impozite ? Eu sincer nu mai înţeleg nimic . Nu mi pe pare corect . Ruşine apia alba .

tyck. 2015-12-04 20:32:09

Sau bătut joc de noi și ne.au dus cu preșul k sa treacă termenul de plata

tyck. 2015-12-04 20:29:40

Numai protestul mai este o șansă

ro 2015-12-04 20:26:47

O chestie este clara, au primit cei care au avut cunostinte in conducere si inca 1000-2000 de norocosi in rest lipsa.......pacat ca toti ne platim taxele si ar trebui sa fim tratati la fel......dar pana nu o sa fie schimbati toti cei din functiile de conducere, nu o sa fie nici macar o speranta sa se indrepte ceva.....Ne lasam manipulati pe banii nostri, pacat......daca se intampla asta in GERMANIA, AUSTRIA, FRANTA, SPANIA, ITALIA ETC, A DOUA ZI ERAU DATI AFARA TOTI SI OAMENII PRIMEAU BANII.........dar la noi se gaseste cate 1 prost pe care dau vina si se merge mai departe ........O RUSINE DE TARA, O RUSINE DE MENTALITATE SI DE ATITUDINE.......

Radulescu 2015-12-04 20:09:54

La Rm. Valcea ne prostesc ca pe miste prosti asta este guvern sau ministru agriculturi am schimbat lanturile dar javrele au ramas ce opinie au guvernamti in legatura cu platile discriminatori sa spere ei ca o sa votam cu ei noi si familile noastre

fiermier 2015-12-04 20:07:07

a intrat la cineva azi ceva bani în cont ? Sau mint toţi în frunte cu apia ? Doresc răspuns . Multumesc .

fiermier 2015-12-04 20:04:29

trebuie să protestăm în strada pentru că nu ne-au dat bani care sunt ai noştri . Pentru că plătim impozite la stat . Să le fie ruşine ! Nenorociţi ce sunt ei .

aura 2015-12-04 20:02:24

În Maramureș la cek au intrat mai precis in Tg. Lăpuș

fiermier 2015-12-04 20:00:11

Mar interesa şi pe mine dacă ştie cineva când ne mai livrează bani celor care nu am primit nimic şi nu am fost la control . Va rog dacă ştiţi răspundeţi . Multumesc .

maria 2015-12-04 19:44:35

Pe agrointel scrie pe 15 decembrie oieri fac greva la Bucuresti.

JIANU DUMITRU 2015-12-04 19:43:41

PINA ASTAZI NU A INTRAT LA NIMENEA --CRED --? ==== LA BCR A INTRAT CEVA BANI PUTETI MERGE ===================== AVETI NOROC ============= DE SF NICOLAE =====

JIANU DUMITRU 2015-12-04 19:40:15

la orsova la cec -- ai intrat vreun ban la cineva? ----care stie ?

fiermier 2015-12-04 19:29:49

nici în alba iulia nu am primit . Şi nu am avut control şi nu am primit nici un ban . Va rog datimi un răspuns . Multumesc :

alex 2015-12-04 19:11:02

Sa va fie rusine guvernanților e posibil asa ceva nu am fost selectat pt control si tot nu am primit nici un ban in cont cum s au facut plățile astea am sunat la apia si mi s a spus ca nu primesc banii acum

razvan 2015-12-04 18:53:43

La BRD Focsani nu a intrat nimic pana acum. Au intrat la cineva la BRD Focsani ??

Cristina 2015-12-04 18:47:43

Brd Salaj inca nimic la ora 18..s-ar putea sa nu fi terminat de procesat astia ordinele de plata..sau sa nu mai intre nimic. Problema e ca ti-e ciuda cand vezi la cati au intrat de 3 zile inca, si tie nimic

Juliu Stefan 2015-12-04 18:24:08

In Harghita nu prea a ajuns bani ,cat mai trebuie sa induram bataia de joc a politicienilor care au pus sefi de la apia fiecare din partidele lor in judete, la noi cacati de la UDMR au pus pe unul sa fie cu un nume de caine rasa cum ar fi HASCHI care face totul ca taranii noi romanii, secuii sa suferim,ne mai trebuie Autonomie ca sa murim de foame.

Ramona_eu 2015-12-04 18:22:42

Posibil sa intre la toata lumea dar mai asteptati cateva luni trec foarte repede

Qua 2015-12-04 18:21:14

Nu se poate una ca asta .Am sunat la APIA azi la control nu sunt dar nici avansul nu mia intrat

Ei 2015-12-04 18:13:30

Asa este nu o sa mai vedem bani pana in primavara
Chiar neau injosit anul asta
Cel mai prost an

Nelu45 2015-12-04 17:54:14

Bataie de joc este asta futemasi in familia lor de hoti

Man 2015-12-04 17:53:36

Si astia care ati luat va dat ca la milogi acolo 2 banuti
Fara proteste nimic nu rezolvam
IN STRADA DACA VRETI BANI

Adelin 2015-12-04 17:52:40

Eu am scris ca nu o sa mai vedem bani pana in martie
Si o stiu din surse apia central
Si mai stiu ca avansul sa bagat undela la maxim 200.000 de fermieri nu 600.000 cum au spus ei
Dar au spus asa ca sa stea prostimea cuminte sa nu iese in strada

Deea 2015-12-04 17:45:30

Am sunat la APIA,si mi-a zis ca sunt printre cei care nu iau subventie!!!!la cei care nu ati primit suna-ti sa vedeti daca sunteti printre cei norocosi!

mtcrysty17 2015-12-04 17:41:22

la ora 12:00, in gorj la cec nu era niciun leu..... deja ainceput bancomatul sa ma respinga de cate ori am mers la el....

Gicu 2015-12-04 17:17:15

Nici in Deva nu or intrat am verificat pe la 15:30 vai de capu lor numa vrajeli incontinuu

Maties 2015-12-04 17:07:28

In Tara Hategului, au primit subventii doar fermieri cu peste 10 ha, in rest, 90% dintre fermieri, niciun leu. Rusine guvern tehnocrat!

ionela 2015-12-04 16:42:08

In Sighet la BT nu a intrat nimic , cel putin mie.

simona 2015-12-04 16:42:02

LAMURITIMA SI PE MINE PLATA PENTRU INVERZIRE SI PLATA REDISTRIBUTIVA O IAU SI CEI CARE AU PASUNE?

simona 2015-12-04 16:37:28

DOAMNE CE SCRIU ASTEA PE http://www.agroinfo.ro/vegetal/ce-subventii-vor-mai-incasa-fermierii-romani-prin-februarie-martie-2016 .Cica am luat noi avans de 53 de euro.UNDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEE. MINCINOSIIIIIIIIIIIII

maria 2015-12-04 16:29:55

intrati pe agroinfo si vedeti cand mai fac platii.......februarie martie, sar putea luna aceasta agromediu dar nu e sigur

bob y 2015-12-04 16:26:38

Astia numa mintesc deja ma- m saturat sa tot verific contu

simona 2015-12-04 16:09:08

Daca nici azi sa dus speranta ca sa mai primim ceva.Asa ne pune sa platim taxe peste tot la pamant si pe animale .Si dupa ce ne dau o subventie de nici un animal sau un hectar de pamanat nu poti sal intretii cu banii aia nici pe aia nu ni dau la timp.Asa suntem noi prosti ca multi vb ca esim in strada si cand e vb sa esim se dau toti cu curu la gard exact asa se face mereu.Mai vrem sa ne dea la timp .Ce zic ei lasai cas tarani prostii.

Fermier 2015-12-04 15:54:53

so crezi tu pe asta Fredy...pina nu se finalizeaza controalele pe teren etc APIA nu poate sa efectueze nici o plata intreaga..adica nici un dosar asa spune regulamentul UE,, ASA CA MAI AVEM DE ASTEPTAT

Fredy 2015-12-04 15:50:00

Nici mie nu mi-a intrat nimic, am sunat la sucursala apia de la care fac parte si mi-au spus ca dosarul meu nu este bagat la plata am avut ghinionul sa fiu in cei 100000 de fermieri la care nu sau prelucrat dosarele, tot de la apia mi sa spus ca luna asta o sa-mi vireze toti banii mentionez ca am si agromediu si zona defavorizata si asa o sa se intample si pt ceilalti fermieri din situatia mea adica aceia care nu au probleme cu dosarul si care nu au control exact ca mine doar ghinionul sa se afle in cei 100000 la care nu sa ajuns prelucrarea dosarului

tyck. 2015-12-04 15:49:52

Slabe șanse. Ne.au prostit pe fata. Nu cred ca au băgat bani la 10% din ce spun ei. Eu nu am picat la control și nu sunt pe listele de plata. Mau aburit zicând ca nu sunt pe lista de plata deoarece sunt tânăr fermier și bani îi voi primi în februarie .

alin 2015-12-04 15:49:14

minciuni cu bani in caras bozovici la brd nimic

Nadia 2015-12-04 15:39:39

In Maramures de BT Transilvania am verificat acum si....nimic. De la BRD au intrat.

Fermier07 2015-12-04 15:28:51

In concluzie, ma poate lamuri cineva si pe mine daca mai intra sau nu banii anul acesta daca pana in mome de fata nu au intrat...

Fermier 2015-12-04 15:07:02

@ Aron da controalele nu s-au incheiat daca comuna a fost la control nu veti lua avansul saps

daniela 2015-12-04 15:02:38

Buna ziua.
La Buzau a primit cineva?

alin 2015-12-04 14:51:04

Aron si eu sunt din jud arad si aseara contul era inca gol. Diseara o sa merg sa verific.

Fermier 2015-12-04 14:50:47

@ Alin ANUL TRECUT a fost altceva,acum platile s-au incheiat pe 30 noiembrie ora 23...dar ce sa va mai ex veti vedea care nu luati nici azstazi nu mai veti lua nimic ...no coment

Aron 2015-12-04 14:48:43

In Arad au intrat la fermieri din diferite localitati ca Agrisu Mare, Curtici, Sambateni, probabil si la altele! Dar localitatile care au avut teledetectie intarzie sa apara avansurile de la apia, cu toate ca nu inteleg ce mai cauta ei acum pe teren! A mai avut cineva din cei care citesc articolul acesta controale in noiembrie? Mi-ar veni greu sa cred ca s-ar coborî ei de la comoda munca la birou in frigul fermierilor de afara!

Alexandra 2015-12-04 14:46:26

In județul Bacău s-au bagat banii doar la o parte din oameni, pentru restul nu stie nimeni de ce nu au intrat sau cand vor intra.

alin 2015-12-04 14:40:51

Fermier are dreptate! Mie anul trecut mi-a intrat la o sapt dupa a aparut comunicatul de la apia!

Fermier 2015-12-04 14:38:51

@ Fermier...ce presupusuri? transferul intre banci se face maxim in 2 -3 zile..ce mai vrei mai mult de atit?ce nu intelegi?

simona 2015-12-04 14:34:41

Doamne imi vine sa le omor de proaste si ciufute ce sant astea de laapia tulcea.Ca mie nici acum nu miau intrat bani si am sunat la apia ca si ei pot sa iti zica daca tie ti sa fc plata si cucoana imi zice pe un ton ca IA NARE DE UNDE SA STIE SI CA SAU BAGAT 54 DE EURO LA HECTAER SI CA NU SAU FACUT PLATILE LA CEI CARE AU AVUT DOSARUL INCOMLET SAU LA CEI CARE AU CONTROL.Pai si eu de unde naibii sa stiu daca am ceva probleme la dosar daca tu nu imi zici.mai si minte ca sa bagat 54 de euro cand eu stiu ca sau bagat mai putin.o sa mai luam la anu care vine

Fermier 2015-12-04 14:33:45

Eu am sunat la cec bank si au spus ca inca mai au de virat. Sunt mai lenti decat melcii. Asa ca mai asteptam. Si la fel si cei care s-au batut cu caramida in piept ca ies in strada. Eu nu m-am numarat printre ei ca am stiut ca nu pot sa merg.

Nelu45 2015-12-04 14:29:31

Au bagat asa la cativa ca sa se potoleasca toti deci a fost asa o momeala buna sa stam ca prostii sa asteptam si sa speram ca ne vor intra si noua intr.o buna zi

Adelin 2015-12-04 14:27:59

Fermier pai normal ca sa terminat au luat banii cei 200 de mii de fermieri ca nu au fost peste 600 de mii cum sa spus
La bcr gata nu mai exista ordine de plata din partea apia sa virat in conturi la toti sunati sa vedeti

Vlad44 2015-12-04 14:25:46

BRAVO....ne.a traso din nou acesti mincinosi ordinari

Fermier 2015-12-04 14:25:07

Nici eu nu am primit inca dar cand va aud pe voi ca dati cu presupusul ma doare capul. Gata..s-a terminat..ce anume? Nu aveti de unde sa stiti ritmul in care bancile lucreaza. Terminati cu prostiile si nu mai afirmati nimic dupa ureche, fara nici o sursa decat cea proprie.

Ova 2015-12-04 14:24:51

Pai nici nu meritati sa primiti ca in strada nu ati iesit
Daca nimeini nu a strigat inseamna ca nu aveti nevoie

Tutu 2015-12-04 14:23:58

Cei care nu ati primit pana astazi nici nu mai primiti
Cumati vrea sa primiti toti daca sa bagat la 20% din fermieri?

Elena 2015-12-04 14:22:18

S-a terminat! Deja este prea târziu pt intrat banii! Încă mai sperați...

Dinu 2015-12-04 14:16:30


-am urgent dezvoltatori de proiect pentru piata globala.
-Proiectul este lansat de curand si are mari perspective.
-NU este necesara niciun fel de experienta!
-Asiguram suport si logistica in desfasurarea activitatii.
-Lucrati intr-un mediu placut, proactiv.
-Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal, cu posibilitatea unor bonusuri substantiale.
-Se lucreaza part-time in timpul liber sau full-time, la alegere.
-Cerem cunostinte minime de operare pe internet, de lucru cu fisiere word si pdf si navigare online. -Solicitati acum mai multe detalii la una dintre adresele noastre de email: gorun.constantin@gmail.com

eu 2015-12-04 14:12:50

In gorj a primit cineva banii? stima

Dana 2015-12-04 14:11:48

Buna! In Timisoara la BRD la ora 13 nu era intrat nici un ban.Este cineva din TM care a luat? Sa fie azi ultima zi in care m ai speram ca ne primim banii?

Diaconu Georgiana 2015-12-04 13:51:31

In Dambovita a intrat la cinena banii la BCR?
Multumesc!

gabi 2015-12-04 13:51:11

deci asta este care au luat banii au luat care nu ,,,gata sa terminat,,nu o sa mai intre nimic mama lor de hoti

eva 2015-12-04 13:40:00

In covasna a intrat la cineva?

ani 2015-12-04 13:19:22

in salaj a intrat la cineva??

mariana popa 2015-12-04 12:51:46

Mi.au intrat bani 53 h pe,hectar in bals olt BCR

anamaria giurgiu 2015-12-04 12:50:45

la giurgiu stie cineva daca au intrat banii.

fermier 2015-12-04 12:38:25

in jud. mures la BRD au intrat bani ? sau mai asteptam pana ...... nu se stie

Ion boc 2015-12-04 12:09:07

In onesti bacau au intrat banii la brd si cec

Dumitru 2015-12-04 12:04:44

De la Galați e cineva căruia i-au virat banii???

Gabriel 2015-12-04 11:56:45

Deci la tarnaveni judetu mures ii cea mai mare rusine cum e posibil sa intre la bunica bani si mie nu si pamantu e unu langa celalant rusine sa le fie !! Numi vine sa cred cata nesimtire... ii doare in pula de noi ei stau la birou pe facebook ca alceva nau ce face rusine ...

Bogdan 2015-12-04 11:51:50

Caras severin imi spune cineva??? Daca a intrat la BT

raducum 2015-12-04 11:51:33

la brd slatina pt judetul olt au intrat aseara 850 ron la 3,10 hectare

marian toader 2015-12-04 11:47:53

În vrancea la cec au intrat ieri la ora 15.

andrea 2015-12-04 11:43:33

o luat cineva care are cont la cec

Fermier Iasi 2015-12-04 11:38:53

Nici la Iasi nu au intrat banii pentru subventia de suprafata. Am verificat acum la BRD.

Goloman Nicolae 2015-12-04 11:35:40

In maramures la cek bank nu a intrat nimic verificat de 2ore.ultima solutie sa esim in strada pe eii ca sa se tremine o data sa nu-si mai bata joc de noi fermieri

deliu catalin 2015-12-04 11:35:35

la BCR Negresti jud Vaslui au virat banii...

elvis 2015-12-04 11:32:37

mie mi-au intrat aseara la ora 18 si ceva si sunt din Bihor, se poate sa se dea si azi...mai verificati poate se dau si azi, sunt pe cec bank...

maria 2015-12-04 10:57:17

O sa primim restul de bani pana in 30 iunie 2016

sorin 2015-12-04 10:46:52

Cand vom iesi in strada sa dam cu pietre in ei, atunci o sa primim banii ; Ne manipuleaza ca pe niste gunoae!

feremier55 2015-12-04 10:38:58

deci cei care nu am primit .......ce stiti cand vom primi platile integral?......

Mircea 2015-12-04 10:33:45

Roxana , oameni ca Dorel nici nu merita băgați in seama !!! Tu nu ti-ai pus întrebarea de ce i s-a dat numele de Dorel : . Știm cu toții cine e Dorel in aceasta țara !!! :

roxana 2015-12-04 10:26:37

miscoiu dorel ai ramas acelasi nesimtit ca de fiecare data esti un mincinos si oricum nimeni nu te mai crede asa ca poti sa nu mai lasi nici un comentariu ptr.ca comentarile tale iti reflecta sufletul pe care il ai !!!!!!!!!!!!!!!!!

Adelin 2015-12-04 10:18:18

Eu am sunat sa intreb de agromediu si au zis ca cel puton pana in februarie nu se mai fac niciun fel de plati

Madalin 2015-12-04 10:16:44

Agromediul si diferenta de saps in luna mai o sa mai vedem
Ganditiva in 5 luni cata dobanda vor lua astia la o suma de bani de peste 900 milioane de euro

feremier55 2015-12-04 10:11:14

Veronica, si eu sunt la BT Cluj si nu-mi a intrat nici un banut......nu am probleme cu dosarul nici in control nu sunt.....

Marian Simona 2015-12-04 10:00:08

nu stiu de unde esti tu Dorel si cum de ti-au intrat atatia rbani la hectar ca l-a multi nu au intrat delobc chiar daca nu au nici o problema la dosar.

laurentiu 2015-12-04 09:50:21

Cei ce nu au primit avans sunt trecuti pe o așa numita lista neagra iar banii vor veni anul viitor

maria 2015-12-04 09:49:27

Care aveti agromediu incercati si voi sa sunati la apia bucuresti sa vedem ce va spune?Mie mi sa spus ca anul acesta nu mai fac plati ,sa inceput de la 1 decembrie si se termina in 30 iunie pana atunci trebuie sa plateasca.

axi 2015-12-04 09:48:03

Intreba cineva la ce ora au intrat banii la Raiffeisen Tulcea, nu știu exact, ce pot sa afirm e ca eu am ridicat suma în jurul orei 13, ieri, 3 decembrie !Succes

iulian 2015-12-04 09:40:36

In Vrancea la CEC Bank au intrat acum , bineinteles fara agromediu .
O zi buna sa aveti !

Veronica 2015-12-04 09:14:07

La Cluj la unii au intrat la altii nu.Mie aseara nu erau intrati si nu stiu unde sa verific sau sa intreb daca i-mi intra sau nu .Bataie de joc. Eu am cont la Banca Transilvania, daca stie cineva ceva ? Va multumesc.

Eu 2015-12-04 09:07:21

Nu mai inteleg nimic.
Bunica mea folosea 6 ha de teren si anul trecut avansul a fost undeva de 1800 lei. Anul asta a declarat cu 1 ha in plus si aseara i-am verificat si a primit undeva la 1350lei. Personal nu mai inteleg nimic. Pur si simplu BATAIE DE JOC se numeste! Si atunci mai si ies camesile albe la televizor si se lauda cat de mult incearca ei sa comaseze si sa dezvolte agricultura si ce eforturi mari se fac ca agricultori sa primeasca mai multi bani.

Elena 2015-12-04 09:01:44

Buna,sunt din Suceava:aici nu se aude nimic de bani....aparte ca fffff.multi fermieri au fost in control,iar precizez ca au fost facute controale,iar dosarele nu sunt inca verificate!!!

nicolas le jardinier 2015-12-04 08:50:45

La Turnu Magurele la CEC ,au inceput sa se faca plati .

eu 2015-12-04 08:40:33

La cec în Prahova și cineva dacă au intrat???

Florin 2015-12-04 08:15:43

Cei de la APIA nu au finalizat controalele în teren în urma teledetecție. În aceasta situație nu vor primi avansul. Este posibil așa ceva? Rușine sale fie mai marilor de pe acolo! Odobești - Vrancea

fermier nicoleta 2015-12-04 08:03:55

este primul an in care fermierii si-au primit banii dupa cum au avut chef ministrii sau angajatii apia!..rusine sa va fie nemernicilor...asta-i tara in care se poate intampla orice-Romania

paun laurentiu 2015-12-04 07:39:18

La raiffeisen bank caracal olt stie cineva daca sau bagat bani?

vlad 2015-12-04 07:34:24

BRAVO HASCHI IN HARGHITA JUMATATE DIN AGRICULTORI AU RAMAS FARA AVANS LA SUBVETI ASTA E COMUNICATUL IN LOCUL TAU AS GANDI LA DEMISIE!!!!!!

paun laurentiu 2015-12-04 07:24:52

In olt la raiffaisen sau bagat banii stie cineva?

miscoiu dorel 2015-12-04 05:34:08

Mie mi au intrat toti banii! Aprox 800 ron pe ha.. multumesc Apia

bogdan 2015-12-04 00:14:05

In Vrancea , comuna Paunesti au intrat banii?

fermier 2015-12-04 00:06:32

in cluj au intrat ieri. Banca Transilvania

Laura 2015-12-03 23:33:08

LecA, eu nu am primit nimic

alex.ska 2015-12-03 23:15:42

CEC Bank Constanta, ora 11:00 - nimic....si nimeni din Constanta n-a luat de la CEC Bank dupa spusele angajatilor....deci m**e Apia !!!

Fermierul 2015-12-03 22:53:24

Videle Teleorman la BCR au intrat și CEC

Sorin 2015-12-03 22:50:12

La Tandarei la Raiffeisen Bank au intrat si la Persoane fizice si la Persoane Juridice .. Sincer ..... nu stiu daca la toata lumea ..... dar eu am primit

Andrei 2015-12-03 22:40:32

In Falticeni la Raiffeisen nu s-a bagat!

Leca 2015-12-03 22:31:17

La Galati a primit cineva?

Stefy 2015-12-03 22:27:27

In jud Bacău am primit în jur de 220 lei pe hectar. Întrebarea este dacă până la sfârșitul anului se vor mai face plăti. În localitatea noastră am arendat de la primărie pășune cu minim 380 lei / hectar. Așadar, daca nu se mai fac alte plati, vom plăti mai mult de jumătate din fonduri proprii...

Ninu 2015-12-03 22:22:36

Agromediul cand il primim?

emma 2015-12-03 22:14:05

LA Raiffeisen SIBIU AU INTRAT IERI 02 DEC. BANII.

fermier ialomita 2015-12-03 22:12:24

ieri 2 decembrie 2015, ora 18, 238.55 lei/ha-avans -Raiffeisen, Ialomita -SLOBOZIA

fermier ialomita 2015-12-03 22:10:38

ieri 2 decembrie 2015, ora 18238.55 lei/ha-avansRaiffeisen, Ialomita -SLOBOZIA

leonte ivanov 2015-12-03 22:08:03

Harghita niciunde nimic dar cei de la apia ciuc nici n au straduit.Schimbare

daniel 2015-12-03 22:05:38

Nici mie la bcr Brașov nu mia intrat nimic! Si mare ar fi mirarea sa primim ceva , banii virați pana în 30.11 trebuia sa fie in cont astăzi, pentruca nu fac mai mult de 2 sau maxim3 zile .așa ca o sa avem o lunga pauza de bani pana la noul buget. Mai vorbim, sper să mă înșel

Paula 2015-12-03 21:52:12

La cluj .banca transilvania au intrat banii

luminita fabian 2015-12-03 21:44:17

LA BACAU STIE CINEVA ,CEVA?

xyz 2015-12-03 21:03:30

in Bz la CEC nici acum nu am primit nimic ...

bianca 2015-12-03 20:55:46

In Harghita azi au primit cativa dar mai avem sanse sa ne mai vireze si maine bani? E foarte trist ca suntem tratati ca niste copiii carora li se promite apoi nimic si tot ne promit in continuare. Rusine!

mtcrysty17 2015-12-03 20:41:37

La cec Gorj am verificat la ora 17:00 si nici un leu in cont....

Harghita Mures 2015-12-03 20:24:31

Harghita la ING nimic
Mures Raiffa da ieri

gabriela 2015-12-03 20:12:04

am fost la 16 si am verificat si nu erau virati

gabriela 2015-12-03 20:10:40

la falticeni bcr a luat cineva

Roxana 2015-12-03 19:51:46

La Brașov bcr nici un leu.nu am fost pe control

jugu 2015-12-03 19:50:12

la vaslui mai precis la negresti de vaslui au intrat astazi la ora 1 am luat la 5.35 hectare 1260 de roni banii au intrat la cec bank va doresc sa va intre la cit mai multa lume bafta

Lungu nicolae 2015-12-03 19:49:34

La bcr sighisoara a intrat pe data de 2dec la ora 16.

Ferma 5 2015-12-03 19:43:01

Leca vlad eu am platig 7900 lei cu 150 capre 70 oi 20 vaci si 10 vitei si sanatatea

calin 2015-12-03 19:39:07

Ati facut rahatul praf cu platile astea!
Mai bine nu plateati de loc.
Hoti, incompetenti, tradatori de tara! La puscarie meritati sa mergeti la cum va bateti joc de oameni.

Gheorghe 2015-12-03 19:12:43

Au fost bagati banii la Sibiu, la banca raiffeisen?

Agrogal 2015-12-03 19:00:47

IN GALATI, BANCA TRANSILVANIA A BAGAT LA CINEVA PANA ACUM?!!?

Alexandru 2015-12-03 18:55:55

Pentru Caras Severin nimic pana la aceasta ora, speram maine

catalin 2015-12-03 18:55:15

am inteles ca si prin Tulcea au inceput sa fie virati banii dar nu inteleg care sunt criteriile prin care sunt alocati
tot din reportajele de pe site inteleg ca la cei cu controale banii vor fi virati abia in februarie sau martie
curios este faptul ca incepand de ieri si azi au inceput controale la majoritatea PFA din zona far niciun preaviz
cred ca se cauta motive sa se intarzie platile

Bogdan 2015-12-03 18:49:56

Caras severin stie cineva ceva???

Anonymous6 2015-12-03 18:46:34

Am verificat mai inainte la Raiffeisen online si nimic!!! M-ar interesa pe ce criterii s-a decis sa se faca plata avansului numai la 600.000 de cereri si celelalte 100.000 NIMIC? fostul guvern nu a avut timp sa faca controale pe teren din cauza vacantei la mare?! de asta s-a ajuns in situatia aceasta, din cauza LePrelor!!! fermierul nu are timp sa mearga in vacanta pt. ca lucreaza terenul ... iar statul nu-l ajuta cu nimic!!! ba il arde cu taxe!!! ne-ati furat totul... absolut TOTUL!!! javrelor!

Demi 2015-12-03 18:45:11

Criteriile care sunt si la fondurile europene! ar trebui dna-ul sa verifice atent cine a luat...O sa fie mari surprize...

Anonymous6 2015-12-03 18:40:19

Am verificat mai inainte la Raiffeisen online si nimic!!! M-ar interesa pe ce criterii s-a decis sa se faca plata avansului numai la 600.000 de cereri si celelalte 100.000 NIMIC? fostul guvern nu a avut timp sa faca controale pe teren din cauza vacantei la mare?! de asta s-a ajuns in situatia aceasta, din cauza LePrelor!!! fermierul nu are timp sa mearga in vacanta pt. ca lucreaza terenul ... iar statul nu-l ajuta cu nimic!!! ba il arde cu taxe!!! ne-ati furat totul... absolut TOTUL!!! javrelor!

Demi 2015-12-03 18:33:21

Sa facem haz de necaz! Ce va fi oare când ne vom pierde speranța...

Crina 2015-12-03 18:25:55

Cei de la apia Valcea sunt cei mai nenorociti isi bat joc de oameni au cele mai mari suprapuneri si dau bani doar la relatiile lor.

miand 2015-12-03 18:24:34

In sfarsit...la Calarasi a intrat.La raifaissen

Alex 2015-12-03 18:21:02

am sunat mai multe cunostinte din diferite localitati din raza jud. Arad nimic pina la acesta ora ,toti facem parte din cei 100.000 ??? Cu siguranta vom constata zilele acestea ca sunt mult mai multe persoane decit s-a confirmat la nivel national....hmmm!

Radulescu 2015-12-03 18:18:50

Astazi 03.12.2015 ora:18.00 la Rm. Valcea banca Garanti Benk nu intrase nici un leut .

sorin 2015-12-03 18:17:44

La suceava la cec a luat cineva?

andrea 2015-12-03 18:08:11

Emanuel tu vrei a 2 transa si noi nu am luat nici prima pe aia o vezi de pasti sa iti miel

Alex 2015-12-03 18:03:38

sunt curios daca tot asa vor proceda si cu ajutorul de calamitate,
bineinteles ca vor fi sute de dosare respinse,trieri si intirzieri......bine ca noi putem plati toate taxele sa nu cumva sa saracim bugetul, rusineeeeee....

ion 2015-12-03 18:02:28

Au intrat in Suceava la brd

maria 2015-12-03 18:02:15

Nu stie cineva au mai intrat si astazi dupa masa ?

alin 2015-12-03 17:58:38

Sunt satul de acest iesit in strada. Lasa ca ati mai iesit pana acum de doua ori.

Prahova 2015-12-03 17:56:31

Au intrat si in prahova in seara asta slava domnului :

Prahova 2015-12-03 17:56:31

Au intrat si in prahova in seara asta slava domnului :

fermier nicoleta 2015-12-03 17:55:50

nenorocitii au blocat la plata dosarele fermierilor noi....de ce?..noi nu avem nevoie de bani ?,,sau nu avem dreptul la subventii?!!!!..trebuie sa iesim in strada pana de sarbatori toti fermierii noi sau vechi care nu ne-am primit banii!!!!!!!!!

ionica 2015-12-03 17:53:51

La tulcea a intrat am luat eu astazi dar au bagat doar 210 la cec

alin 2015-12-03 17:53:12

In jud Arad am verificat acum la cec bank si nu a intrat nici un leu!

Alex 2015-12-03 17:52:34

sunt din Arad am verificat la ora 16:20 si nu sunt intrati,sunt multi in situatia aceasta :;
P.S: cei de la cec sunt informati ca la primavara vor intra banii ,stiu ei ceva si noi nu???

Ion boc 2015-12-03 17:49:33

In bacau colegu la ce banca au intrat??

paul 2015-12-03 17:44:12

Pe langa faptul ca in ultimi 3 ani sa fiu la control 2 ani consecutiv iar in 5 ani de 4 ori,mi se pare extrem de pagibosa ideea de fi exclusi de la plata...noi nu avem aceleasi chltuieli ca ceilalti.... ca sa nu zic ca cei ce trag pe sfoara apia,si pe care numai controlorii apia nu-i vede sunt pe listele de plata! desi in ultimi 10 ani nu au semanat un bob de grau ,nu s-au dus nici macar la parcela si in mod sistematic sunt ocoliti de calculatorul care extrage ALEATOR esantionul de control...daca vre-ti s devenim un popor de turnatori veniti sa va dam date ,si cei prinsi sa fie exclusi de la plati!
Ce motivatie si rabdare sa avem cei ce lucram efectiv ,cu productia platita la 30,60,90 zile ,motorina decontata la 6 luni,la avansi exclusi ......

marcel 2015-12-03 17:43:47

in bacau au intrat ,am verificat la 15:30 si erau banii in cont

vali 2015-12-03 17:42:29

In arges si bucuresti au intrat

dumitru 2015-12-03 17:42:16

am verificat astazi cu cardul dar nu a intrat banii la banca transilvania in baia mare pt judetul salaj

Coman Emanuela 2015-12-03 17:40:04

@ ionel si eu sunt tot de la Lugoj,au intrat la multi,dar eu nu ma număr printre fericiti

ionel 2015-12-03 17:31:12

In Lugoj am intrebat la CEC,Banca Romaneasca si Raiffeisen si nu se da nici o subventie la nimeni

dragos 2015-12-03 17:27:16

cei care nu au avut control pe agromediu cica vor primi banii pana la sfarsitul lunii decembrie...oricum sunt niste mincinosi ordinary, trebuie sa iesim in strada sa ne cerem drepturile

Coman Emanuela 2015-12-03 17:19:57

Deci niste mizerabili,După ce ca suntem vai si amar mai tipa niste funcționari la noi ....asta am pățit eu,oare se poate mâine sa mai intre ceva bănuți?

maria 2015-12-03 17:18:25

Dragos,dar cei care nu sunt la control cand vor primi agromediu?

andrei 2015-12-03 17:14:11

In Arges au intrat!!!!!

simona 2015-12-03 17:12:28

La BT Tulcea acum 10 min am verificat din nou si nimic.

Elena 2015-12-03 17:11:56

Buna, la procredit iasi au intrat banii?

Larisa 2015-12-03 17:11:52

Niste mincinosi ! In vrancea nu au dat banii la toti, chiar daca au controlul finalizat. Surse APIA

Fermier3 2015-12-03 17:07:49

La BT in Oradea nu a intrat nimic

dragos 2015-12-03 17:06:15

Am sunat azi la APIA si mi-au zis ca cei care au avut control pe agromediu nu vor primi nici subventia pe suprafata nici pe agromediu pana in primavera cand se va face al doilea control pe teren....deci mai am de asteptat. Eu zic sa ne unim si sa le facem o surpriza de sarbatori si sa iesim in strada, ca dupa cum se vede doar asa se face treaba in Romania. Vin sarbatorile si cadourile pentru copii si familie le vom cumpara de Paste

Valea 2015-12-03 16:41:58

La valea lui mihai Bihor o intrat ceva?daca stie cineva sa scrie

Demi 2015-12-03 16:36:11

Exact ce bănuiam! La unii da,o fărâmă,să scoată ochii ...La alții,nimic!Bătaie de joc per ansamblu...Ne-au prostit și ne complacem...

Oana 2015-12-03 16:34:49

În Vrancea brd?multumesc

Oana 2015-12-03 16:34:35

În Vrancea brd?multumesc

nagy miklos 2015-12-03 16:29:01

In Mures,la raiffeisen bank sa bagat avansul

simona 2015-12-03 16:28:29

AXI la ce ora a intrat la tl la bt ca eu la 14 am fost si nu erau bagati ?

varga paul 2015-12-03 16:26:23

In BISTRITA a intrat la cineva? Multumesc anticipat si astept un raspuns!!!

Vasile 2015-12-03 16:18:05

In Suceava a intrat astazi avansul de 53 Euro la Banca Cooperatista

Alexandru 2015-12-03 16:15:10

Nu mai inteleg nimic, pe data de 2 decembrie APIA da comunicat de presa pe site-ul lor in care anunta ca sa finalizat plata avansului catre fermieri. La ora actuala la BCR Caras Severin nu exista nici un bani in cont, nici la mine nici la cunoscutii mei. Am dat telefoane la aproximativ 20 de persoane ce au cont deschis la BCR si nu numai, dar fara nici o speranta pentru ca nu a primit nimeni banii. Mentionez faptul ca locuim in zona Resitei. Nu inteleg de ce trebuie sa mearga asa greu lucrurile in tara asta, ori sau obisnuit ca oamenii sa iasa in strada. Daca trebuie sa fac si acest lucru il fac cu mare drag, pentru ca sunt obisnuit sa am mainile batatorite de lucru, dar nu sunt obisnuit sa vad cum vine Sf. Nicolae sau Craciunul si nu am ce sa-i ofer copilului meu.

axi 2015-12-03 16:11:29

Tulcea,banca Raiffeisen, a intrat avansul azi!

Laura 2015-12-03 16:10:58

Am inteles ,din ce spunea cineva aici, ca la tinerii fermieri nu se da avansul. Este adevarat nu stiti?

AGRICULTOR 2015-12-03 16:09:33

IN MARAMURES,BRD OCNA SUGATAG AU INTRAT CEI 53 EURO DAR NU LA TOTI,DIN SURSE APIA SE PARE CA AGROMEDIU SE DA PANA PE 31 DECEMBRIE.

Cristy2008 2015-12-03 16:07:05

La Gorj la Raiffeisen nu a intrat la nimeni,aici e si vina acestei banci de cacat.Cei care au avut la Ing au intrat!!!

Andrei 2015-12-03 16:05:06

De Mehedinti BRD stie cineva, ceva ?

Irineu Popa 2015-12-03 16:03:34

Fagaras bcr nu intrat,ora 15,asteptat continuare.nesimtite

maria 2015-12-03 15:55:01

nu avem cum sa aflam,nu ne da nimeni informatii corecte si la obiect despre agromediu.

Raul 2015-12-03 15:53:35

Nu inteleg nicci astazi nu mia intrat bani
Se mai da odata sau nu ?
NESIMTITI

Ionel 2015-12-03 15:52:15

Cred ca pe agromediu o sa mai tina banii blocati 3 luni sa ia o dobanda si dupa aia cum aluat dupa banii din saps...si una grasa rau

Ova 2015-12-03 15:51:10

Si eu sunt interesat de agromediu ce sa fac cu cateva sute de lei avans din saps ??
Aloooooo domnu irimescu dane si agromediu sau ai uitat de asta

Ionel 2015-12-03 15:49:54

Niste hoti normal ar fi trebuit bagat si agromediu
Niciodata in 6 ani nu am luat saps fara agromediu decat anul asta

maria 2015-12-03 15:49:18

Stiti careva care ati vorbit la apia, bani pe agromediu cand intra?

Haide 2015-12-03 15:49:04

Pe langa faptul cai felicita pe sefii din teitoriu ministrul le mai da si cate 1000 euro prema de sarbatori

ion 2015-12-03 15:47:55

La suceava a intrat la cineva de la cec?

Mateias 2015-12-03 15:47:40

Hoti draku, intra doar la cei cu suprafete mari...In Hunedoara nu a intrat la nimeni

alex 2015-12-03 15:36:50

In maramures au intrat bani

popa mariana 2015-12-03 15:33:36

In olt bals a luat cineva?la BCR ma imtereseaza

andrea 2015-12-03 15:31:21

a luat cineva din judetul sibiu la cec

Mihai Ghiorghe 2015-12-03 15:30:47

Nici la BRD Iasi nu erau intrati aseara.

alex 2015-12-03 15:25:47

In maramures au intrat bani

Emanuel 2015-12-03 15:17:24

Stie cineva cand se vor baga a II-a transa de bani si in ce suma pe hectar va fii? Normal cat ar trebuii sa bage la ha?

Rodica 2015-12-03 15:12:27

Cel mai devreme vor intra la sfarsitul lunii februarie.din pacate nu trebuie sa ne bazam pe acesti bani :

Rodica 2015-12-03 15:10:57

La cei cu transfer de exploatatie nu o sa intre banii.Am intrebat la APIA si nici macar nu sa procesat transferul in sistem. Timisoara

vlad 2015-12-03 15:07:07

Am impresia ca lantul a fost schimbat dar cainele a ramas aceasi.Cum este posibil intr-o tara europeana sa joace cu agricultori.La predarea cererilor toti am fost penalizati cu 1% pe zi acum cum ramanem stimate ministru al agriculturi alta soluti nu aveti sa FELICITATI PE SEFI DIN TERITOTIU SA TRIMITETI SI O MELODIEA DE LA ALBANO FELICITAAAA

simona 2015-12-03 15:06:23

am sunat acum la APIA TULCEA si nesimtitele nu rasp ca de fiecare data.

ionela 2015-12-03 15:03:52

In Maramures la BT nu a intrat nimic. Am verificat acuma. Mai asteptam....

george 2015-12-03 15:01:37

In Ialomita la Raiffaisen s au bagat banii stie cineva ?

vlad 2015-12-03 14:57:21

Azi am aflat de la surse oficiale ca cei care avem subventi cuplate avem sanse minime sa primim avans eu ca de exemplu nu voi primi ,intrebarea mea cand se va da subventiile????

Fermier 2015-12-03 14:56:28

In prahova a intrat cuiva????

simona 2015-12-03 14:55:43

LA TULCEA LA BT ACUM 10 MIN AM VERIFICAT SI NIMIC.Nesimtiti si asa sunt bani de nimic nici nui baga la timp.

ovi 2015-12-03 14:54:21

La toplita jud.harghita sau bagat la cec si la bcr cam 220 lei la hectar .

L.L 2015-12-03 14:37:14

Sfantu Gheorghe,Covasna Ing Bank nu sa platit inca.

flory 2015-12-03 14:29:13

In Hd la BRDau intrat

Timis 2015-12-03 14:27:56

In Timis , la Raiffeisen BANK a luat cineva subventia pe pamant astazi ??? ASTEPT RASPUNS !! Multumesc anticipat !!

mariana popa 2015-12-03 14:26:31

Andrei la transilvania olt au intrat

Andrei 2015-12-03 14:20:35

In judetul olt s.au virat bani imi poate comunica cineva am card la transilvania va multumesc !

Postelnicu Aurelian 2015-12-03 14:13:43

Nu mai înțeleg ce se întâmpla in tara asta. Bătaie mai mare de joc nu am văzut. Cei care au căzut la control si totul a fost in regula, de ce nu li se dau banii? Pana când se amână ? Pana in Februarie ? Ei vor corectitudine din partea noastră, dar ei cat sunt de corecti? La Bacău, eu cel puțin, nu am luat nimic. Si nimeni nu da nici o informație, nimeni nu știe nimic. Atunci de ce mai au funcții, de ce stau la birouri si ii plătim tot din banii noștri? Rusine, mare rusine ca va băieți joc de unii oameni care vor sa muncească cinstit

george 2015-12-03 14:02:30

In Dolj cei care au cont deschis la CEC au primit banii!

Lar vasile 2015-12-03 14:00:12

In jud Salaj la BT nu au intrat banii am verificat azi

mircea 2015-12-03 13:59:12

La Bihor au intrat banii, banca transilvania, 53 Euro

Liviu Emilian 2015-12-03 13:57:33

Am rugamintea sa imi spuneti la ce banci a intrat subventia pe Constanta, multumesc anticipat

cristina 2015-12-03 13:55:01

dragi fermieri pt a vede daca v-au intrat bani sa nu sunati la centrul apia de care apartineti si ei va pot spune ca doar au calculatoarele in fata lor mie nu mi-au intrat bafta poate intra la alti mai asteptam ca altceva mai bun nu avem de facut

Liviu Emilian 2015-12-03 13:51:55

Am rugamintea sa imi spuneti la ce banci a intrat subventia pe Constanta, multumesc anticipat

Leca Vlad 2015-12-03 13:39:48

Cati bani ati dat pe taxe la anaf? Eu cu 200 de oi a trebuit sa platesc 45 de mil taxe la anaf... Sunt curios cam cat ati platit si voi, fermierii.

Daniel Mihai Ion 2015-12-03 13:26:50

Raiffeisen Lehliu Gara au intrat !

Qua 2015-12-03 13:25:19

Mai asteptam poate isi fac mila si de noi cei care nu am luat si poate incep sa ne vireze si noua

Nelu45 2015-12-03 13:24:32

Cum vreti toti bani daca ei au bagal la mai putin de jumatate din fermieri ???

Florin 2015-12-03 13:22:59

La Iasi au intrat

Ei 2015-12-03 13:22:19

Sai ia dracu ca si asa au platit fff putin

Mada 2015-12-03 13:21:50

Cei de la apia sunt vinovati ca nuau dat la toata lumea;daca plateau la toti fermierii stiam ca luom intro zi sau 2 sau 3
Asa nu stim care primim si care nu

eva 2015-12-03 13:19:19

la covasna au intrat?

costica 2015-12-03 13:11:28

Reprezentantii bancilor habar n au de banii de la Apia, dupa toate probabilitatile banii se tin intentionat in contul Apia pt dobanzile din care si vor face ei prime de sarbatori. La Beius Bihor in urma cu jumate de ceas, nici o banca nu stia nimic despre virarea banilor de catre Apia sau trezorerie.

popa mariana 2015-12-03 13:04:13

La BCR bals olt au intrat?stie cineva...?

ionut 2015-12-03 13:02:46

AU INTRAT IN DAMBOVITA LA BRD 235/HA

rich 2015-12-03 13:00:40

In salaj nimic la BCR

florin 2015-12-03 13:00:26

In vrancea la CEC au intrat

Pop Alexandra 2015-12-03 12:58:04

In Baia mare mie cel putin mi'au intrat dar o parte foarte foarte mica fata de anii trecuti

Juliu Stefan 2015-12-03 12:57:42

De ce trebuie mintit taranul care munceste,credeti ca sintem oamen ne educati de care puteti bate joc,au mai fost revolutii care au fost declansate de tarani,nu uitat acest lucru.

vartos 2015-12-03 12:51:25

vrancea nimic

Gabi 2015-12-03 12:43:42

A luat cineva de la bcr corabia?

daniel 2015-12-03 12:36:35

Gorj cont la bcr nu a intrat nimic .Am avut control pentru platforma temporara de gunoi e posibil sa nu fi prelucrat datele sa nu am dosarul finalizat pentru plata

Vlad 2015-12-03 12:30:29

In Mehedinti la BRD nu au intrat am verificat azdimineata :
Dupa ce ca ne dau doar 235/ha nici nu ii baga la toti

dragos 2015-12-03 12:26:44

Cei care au avut control de la APIA pentru P4 mai primesc avansul pe suprafata???

Fermier199 2015-12-03 12:16:05

La raiffeisen olt stie cineva daca a intrat

doamnac 2015-12-03 12:14:03

Harghita nimic la CEC si cei de la APIA nu raspund la telefon....bravo dl HASCHI bine educati...

Ionel 2015-12-03 12:10:23

Astia sunt toti banii acum gata la anu mai vedem bani

Ova 2015-12-03 12:09:54

Stie cineva cand se aga banii si pe agromediu?

FLORY 2015-12-03 12:09:39

daca dimineata nu erau acum am verificat si au intrat la CEC Vrancea

mona.ady 2015-12-03 12:05:53

La braila la CEC,au intrat de aseara Geanina.I-am ridicat si eu acum!!!

fermier giurgiu 2015-12-03 12:00:10

In Judetul Giurgiu au intrat astazi!

Diana U 2015-12-03 11:56:16

La Valcea au intrat azi dimineata la Procredit.

nicu 2015-12-03 11:50:16

An olt au intrat'sunt din urzica,230 pe ha acum 1 ora i-am luat bcr.

Prahova 2015-12-03 11:47:51

In prahova au intrat?

Madalina 2015-12-03 11:28:17

In olt la banca transilvania au intrat.

LILI 2015-12-03 11:27:00

La Carpatica Bozovici , au intrat dar nu la toti , eu am o prietena si ei i-au intrat dar mie nu.

Geanina 2015-12-03 11:26:11

La cec braila a intrat???????

andrei 2015-12-03 11:25:49

in arges stie cineva a intrat?

FLORY 2015-12-03 11:25:06

In Vrancea la Cec a luat socrul meu azi dimineata banii eu in schimb nu aveam nimic in cont precizez ca mult prea putin fata de alti ani

ivan razvan 2015-12-03 11:22:29

la iasi la cec bank au intrat!!!

fermier88 2015-12-03 11:20:21

La Targu Jiu Banca Carpatica Au intrat Banii!!

Mari 2015-12-03 11:18:54

La Carpatica- Bozovici ,ști cineva dacă au intrat?

Alexandru 2015-12-03 11:16:56

Acum am verificat online si la BCR Caras Severin nu au intrat, mi-am contactat cunostintele ce au cont deschis la BCR si nu le-au intrat nici lor. Sa zicem ca traim cu speranta ca pana la17.30 cand se inchide BCR-ul sa devenim si noi beneficiari ai subventiei. Era prea frumos sa mearga ceva bine in Caras Severin.

Andrei 2015-12-03 11:16:43

Buna ziua. La mine este primul an si am 4ha. Cum stiu daca sunt in teledetecție? Cum aflu? Pe Apia online nu găsesc nimic pe contul meu. Ma ajuta cineva?
Sa stiu măcar daca astept degeaba sau nu. Multumesc.

Alexandru 2015-12-03 11:00:38

Acum am verificat online si la BCR Caras Severin nu au intrat, mi-am contactat cunostintele ce au cont deschis la BCR si nu le-au intrat nici lor. Sa zicem ca traim cu speranta ca pana la17.30 cand se inchide BCR-ul sa devenim si noi beneficiari ai subventiei. Era prea frumos sa mearga ceva bine in Caras Severin.

Deea 2015-12-03 10:58:44

La BRD,in Alba Iulia acum am verificat si nu a intrat nimic:

Coman Emanuela 2015-12-03 10:49:04

Acum 2 Min la cec Lugoj,Timiș nu a intrat nimic,

raducum 2015-12-03 10:48:48

la cec corabia jud olt au intrat
am verificat acum 10 minute

anonim 2015-12-03 10:45:53

Au intrat bani a cineva in Sibiu

fermier 2015-12-03 10:43:57

LA PROCREDIT SUCEAVA AU INTRAT APROX 236 LEI/HA

mara 2015-12-03 10:41:21

La BCR Suceava au intrat

viorica 2015-12-03 10:38:32

in Alba la BCR nu au intrat.

mada 2015-12-03 10:36:21

la bcr in husi jud vaslui au intrat

angelica 2015-12-03 10:35:49

La suceava a intrat la cineva?

ioan 2015-12-03 10:33:16

Pentru cei care au avut control de la APIA anul acesta se acorda avansul pe suprafata?

Coco 2015-12-03 10:30:26

In vrancea a intrat la cineva???

flory 2015-12-03 10:24:18

La huedin jud Cluj au intrat la Raiffeisen Bank.

Ion 2015-12-03 10:17:56

La Bacau nu sa dat de la cek nici un ban la nimeni!!!

mona.ady 2015-12-03 10:17:20

La Braila a intrat la cineva???

nicleon 2015-12-03 10:15:15

La BRD, Bran, Brașov nu a intrat nimic!

ionut 2015-12-03 10:14:00

stie cineva daca la bistrita au intrat am cont la CEC ieri nu a fost nimic

eli 2015-12-03 10:11:53

Stie cineva in vrancea au intrat?

Eu 2015-12-03 10:01:18

@Dani,ieri am sunat la Apia Timisoara si mi-a zis ca s-au băgat si pt pășune.nu știm ce sa mai credem,au intrat la careva in Timișoara?

alex 2015-12-03 09:58:46

Ovidiu din ce oras din maramures ai scos

Mircea 2015-12-03 09:57:50

Multumesc pt.raspuns Fermier2! Eu am terenul la Ineu si sunt la teledetectie!
Pt. asta am in trebat!
Cei cu teledetectie PRIMESC ?

georgiana 2015-12-03 09:39:16

La istrita buzau stie cineva daca au intrat bani?

mafandrei 2015-12-03 09:35:33

in Neamt a intrat la cineva la BRD?

ioan nemes 2015-12-03 09:34:03

La mine in comuna cei de la apia au reusit sa faca cele necesare platii avansului aproximativ la 60%din beneficiari.dar vreau sa va spun ca am trecut pe acolo si am vazut cum se lucreaza la fel ca in primavara la depunerea cererilor softul acela de cacat nu functioneaza.efectiv asteptau saracii cate 1-2minute pana executa un amarat de click.cand mergea faceau si cate 15 dosare pe ora.la mine in comuna cei de la apia chiar isi dau silinta dar saracii nu au cu ce sa munceasca.ps ma bucur ca sunt si eu pe lista celor care vor primi avansul

Nelu45 2015-12-03 09:33:53

Pai Adelin tu chiar credeai minciunile gogonate?
Irimescu ci ciolos seara ia cina cu putintei cum dracu sal schimbe ca doar spaga de la fermierii cu mii de hectare aunge pana sus nu doar la putintei

Coco 2015-12-03 09:32:07

In vrancea a luat cineva bani..au intrat?

Adelin 2015-12-03 09:32:04

Vedeti cum nea mintit hotii de irimescu si ciolos ca scimba sefii de la apia ?astazi sau rasgandit nui mai schimba ca au facut treaba buna ba le da si preme la apia pentru ca au lucrat excelent si mult ca ca 16%din fermieri sa promeasca avansul

Chita 2015-12-03 09:30:27

@Ipliyt de unde esti ?

ionut 2015-12-03 09:30:16

In Caras severin la Carpatica au intrat de ieri banii !!!

Ipliyt 2015-12-03 09:25:05

La mine in comuna in Mehedinti nimeni nu a luat avansul din 109 de beneficiari .oare o fi toata comuna la teledetectie?

Ova 2015-12-03 09:23:39

Da asa este foarte putini au luat avansul cam intre 10 si 15%.asta senumeste discriminare din partea functonarilor la adresa fermierilor

Ovidiu 2015-12-03 09:23:13

La maramures sau bagat bani la BRD.....

Madalin 2015-12-03 09:22:25

Asta este bataie de joc si tot asa va fi tot bataie d joc .RUSINE

Adelin 2015-12-03 09:21:27

Dani aceeasi poveste siin gorj
Au facut asa ca sa nu dea la toti ca nu aveau bani si au dat la cativa din saps ca sai potoleasca pe fermieri ca erau prea revoltati

doamnac 2015-12-03 09:20:21

Logic cam la 15% dintre fermieri vor primi avansul.

Ei 2015-12-03 09:20:09

Multa nedreptate este
Cat de greu sa virat si avansul asta la o parte minora din fermieri
Sa vedeti ce o sa se intample o sa vedem pe vara agromediu si la anul in toamna platile directe cu asa incompetenti

Ion21 2015-12-03 09:18:24

Normal ca dupa atatea minciuni nu spun ei adevarul tot mint in continuare

Man 2015-12-03 09:17:29

Cam la 30 % a intrat avansul restul din martie anul viitor

Oana 2015-12-03 09:13:46

În Vrancea a mai verificat cnv la brd

dani 2015-12-03 09:13:39

am sunat la apia timisoara este adevarat cei care au optat pentru pasuni si cei care sant tineri fermieri nu au intrat la plata avansului

Mirela 2015-12-03 09:08:38

La cec in oradea a intrat bani la cineva?

eu 2015-12-03 08:53:57

În Prahova la cec a intrat la cineva???

andra 2015-12-03 08:40:56

e adevarat s-au virat banii la unii da la altii ba , spre exemplu la o ruda care locuieste in jud arad au intrat si mie care locuiesc in jud gorj nu....asta e ,fiecare cu norocul lui.!

Demi 2015-12-03 08:36:07

Băncile au avut timp până acum,cred.Probabi n-am picat în eșantion...

Ana Maria 2015-12-03 08:36:03

In judetul Giurgiu au intrat banii?

Demi 2015-12-03 08:34:57

Eu deja m-am descurajat...Văd că nu mai intră....

Cristy2008 2015-12-03 08:23:00

La Tg Jiu au intrat la Unicredit

ionut 2015-12-03 08:15:37

in dambovita a luat cineva? la ce banca

alex dan 2015-12-03 08:07:49

Sa înțeleg nicoleta ca dacă e primu an în care am aplicat sunt sanse nule să primesc avansul ? Măcar știu să caut alte resurse financiare ptr ce am n3voie să cumpăr ...

Romeo 2015-12-03 08:03:16

In targoviste nu s-au bagat banii , mincinosiilor decat agitati lumea , poate azi poate maine , sa va fie rusine

Condurche 2015-12-03 07:43:30

Nici in Vrancea nu s-a virat am interogat repetat soldul la BRD si nu exista viramente!!! Ar fi de folos o urgentare a acestor ordine de plata!!!

Ionut s 2015-12-03 07:12:43

Gr la btrl da, la otp nu.....

fermier nicoleta 2015-12-03 07:07:28

fermierii noi nu au beneficiat de plata avansului saps...asa sunt incurajati noii fermieri care isi doreau sa faca agricultura in Romania!!!!!!!!!!!!..ce metoda originala...!probabil aplicabila numai in tara asta !rusine nenorocitilor!..

Julia 2015-12-03 06:37:03

Bihorul nu se află printre cei intrati în posesia avansului. Daca cititi reportajele apia spune ca s~au efectuat platile pt. 70% din fermieri. Am verificat contul şi nici vorbă de bani. Mă intreb oare care sunt cei 70%'intrati in posesia subvenţiei. Citind printre comentarii unu sau 2 spun că au banii. Mă întreb .cine minte? Bietul fermier????? Nu .. Sunt hotii care din asta traiesc : hotie , minciuna, tiranie.... etc. Rusine voua celor care stati pe scaune consumându~vă energia cu hoţia iar ceibcu mainile trudite aşteapta mila ce l~i se cuvine. Ruşine voua piei roşii care a~ti împanzit ţara de incompetenţă, lene, ura, trufie şi hotie.A..ţi merita sa uite D..zeu de voi comunisti împutiti psd..isti înarăiti.

Avram ioan 2015-12-03 06:24:41

La Alba iulia mai precis valea sebesului au intrat la brd aseara ......

Marius G 2015-12-03 02:03:31

Sunt din Deva si nici aici nu au intrat bani la nimeni.

Darius 2015-12-03 01:41:02

In caras au intrat la brd dar numai 210 restu knd il baga

Darius 2015-12-03 01:39:48

In caras au intrat la brd pe la 19

mix 2015-12-03 01:05:04

La Barlad Vaslui au intrat banii

Mihai 2015-12-03 00:12:45

Exzact

Mihai 2015-12-03 00:08:23

Exact dc doar atat??????

Vlad 2015-12-03 00:07:29

Si dc doar 210/ha

elena 2015-12-03 00:02:59

In Prahova a intrat la cineva?

fermier 2 2015-12-02 23:58:09

@Mircea ARAD
Terenul e la Savarsin dar nu conteaza tot la Arad l-am declarat.
Si ceilalti 3 care nu au primit sunt vecini.
S-a platit aleatoriu...
posibil sa intre la toti zilele urmatoare asa cum ne promite ministrul....

Liviu Emilian 2015-12-02 23:52:11

Am rugamintea sa imi spuneti la ce banci a intrat subventia pe Constanta, multumesc anticipat

eva 2015-12-02 23:49:00

In Covasna au intrat la cineva?

Micul fermier 2015-12-02 23:43:38

Nici in Alba nu a intrat nici un ban. Am verificat la BCR cu 5 minute inainte de a se inchide banca. MAGARII........

Madalin M 2015-12-02 23:39:09

La Valcea au intrat mai devreme la Banca Transilvania.

Viorel Todea 2015-12-02 23:22:40

Razvane,in Oradea la BCR de langa Piata Rogerius au intrat banii in cont la oameni ! adica cel putin mie !

Razvan 2015-12-02 23:14:15

Unde in Bihor ?

Ion 2015-12-02 23:09:59

Am verificat la 19:00 ,In Hunedoara s-au bagat la Banca Transilvania

mariana 2015-12-02 22:55:22

Stiti daca au intrat in Sibiu in Reiffaisen Bank?

nickmm 2015-12-02 22:43:27

azi am verificat la 16.30 raiffeisen baia mare,nimic

Todea Viorel 2015-12-02 22:42:41

In BIHOR , BCR au intrat banii ! Chiar acum am verificat si am banii in cont ! Sper sa intre tuturor , toti avem nevoie de banii astia amarati cum sunt !

ferma 2015-12-02 22:38:24

la cluj am verificat azi 2/09/2015 ora 16;00 nu sau bagad nici un ban/ banca transilvania

Solomon 2015-12-02 22:36:43

Nici in Sibiu nu au virat bani pana azi

loredana 2015-12-02 22:20:17

stiti cumva daca au intrat banii si in Suceava ?

ani 2015-12-02 22:14:14

in salaj a intrat la cineva banii la BCR

Fermier.Neamt 2015-12-02 22:11:28

A scos careva din Targu Neamt?

alina 2015-12-02 22:09:59

Eu am card la CEC Braila si au intrat bani pe la ora 17.30

Razvan 2015-12-02 22:09:05

Buzau, Banca Transilvania, au intrat banii astazi, 2 Decembrie.

Ichim Marius 2015-12-02 22:06:07

In botosani au intrat??? a luat cineva??

dorina.eu 2015-12-02 22:03:15

Are careva peste 5ooo de euro anul trecut?ca se pare ca nu se fac plăți pentru aceștia.mie nu mia băgatn nici un leu, deși nu depășesc cu mult 5000

xyz 2015-12-02 22:01:06

Nici in Bz la CEC nu a intrat nimic... acum am verificat!

Mihai Boriceanu 2015-12-02 21:33:24

Acum s-a platit la Brasov, card BCR !

fermier 2015-12-02 21:14:49

La hd transilvania au intrat am scos eu acum

Fermier 2015-12-02 21:10:17

In Alba, la Raiffeisen au intrat cuiva?

micul fermier 2015-12-02 21:04:48

La reiffeisen in judetul buzau a intrat cuiva...la ora 4 am verificat eu si nimic:

Prahova 2015-12-02 21:04:46

Asta sunt si eu curioasa daca in prahova au intrat banii la cineva ??

Georgiana 2015-12-02 20:57:49

Este rusinos ce se intampla.Am putea sti care au fost principiile dupa care au fost alesi norocosii ? Am inteles ca cei care au avut anul trecut peste 5000 euro au fost amanati de la plata . De ce ? Intr-o zi au declarat ceva , maine cu totul.altceva . Ceva concret am putea stii ????

iancului cosmin 2015-12-02 20:52:55

e cineva de la CEC care a primit banii?

iancului cosmin 2015-12-02 20:51:20

e cineva de la CEC care a primit banii?

iancului cosmin 2015-12-02 20:49:01

e cineva de la CEC care a primit banii?

Bbx 2015-12-02 20:48:16

Buna seara . Stie cineva daca pe Prahova s.au bagat banii??

codin 2015-12-02 20:42:03

au intrat la Sibiu la ING - probabil BCR-ul proceseaza mai tarziu.

bianca 2015-12-02 20:41:53

e cineva din Arges care a luat?

iancului cosmin 2015-12-02 20:41:13

inseamna ca la CEC nu s au bagat la nici unul!

Florin fermier 2015-12-02 20:33:10

La 20:15 am verificat online la Raiffeisen Bank,si au intrat!

Daniela 2015-12-02 20:33:08

In Dolj au intrat la BCR, i-am scos eu de la Auchan Craiovita la ora 18:30.

fermier120 2015-12-02 20:29:30

in vrancea a intrat la cineva ?
azi dimineata la pe la 10 nu erau intrati

Cristina 2015-12-02 20:28:33

In hunedoara la cec nimic

Adrian 2015-12-02 20:26:38

Poate nu sunt asa de norocos!

Zuzu 2015-12-02 20:26:21

Eu am întrebat azi la Apia Timiș daca s-au băgat si pt pășune si mi-a zis ca da,dar poate dura si 2 zile pana intra in cont,deci asteptamb

doamnac 2015-12-02 20:25:20

Harghita CEC nimic nu a intrat.

bogdan 2015-12-02 20:24:56

Au intrat azi la Maramures ! Azi dupa masa ! Eu am cont la BRD !

geanina 2015-12-02 20:24:14

La braila CEC a intrat stie cineva?????

maria 2015-12-02 20:20:20

In maramures au intrat la cineva???????

Adrian 2015-12-02 20:20:01

In olt eu nu am primit

flory 2015-12-02 20:19:59

La brd hd nu au intrat

VALY 2015-12-02 20:17:20

Da la botosani o sa intre bani in cont poate la anu in 2016

groza 2015-12-02 20:15:07

La Bihor au intrat azi bani

cry 2015-12-02 20:06:42

Poate sami zica si mie daca in hunedoara au intrat ?

ionut13 2015-12-02 20:06:38

eu am intrebat azi la apia oradea si a zis o doamna de acolo ca nu sunt la plata pentru ca am agromediu si nici un dosar cu agromediu nu a intra la plata.acum o sa ma duc cu animalele la ei sa le dea ei sa manance.nesimtiti dracului

cry 2015-12-02 20:04:19

In HATEG , Huneodara stie cineva a intrat bani?

any 2015-12-02 20:01:09

Au intrat si in caras severin la raiffeisen astazi dupa 5

Alexandru 2015-12-02 19:59:51

La BCR, Caras Severin nu au intrat din pacate. Speram maine.

gigi 2015-12-02 19:58:23

La brd Calafat Dolj au intrat dupa ora 7.

Vasile Ileana 2015-12-02 19:58:14

La ce banci s.au bagat? Eugenia Radu ...eu am la Brd si nmk

Florin fermier 2015-12-02 19:57:48

Unde anume au intrat banii in Olt?fiindca la Raiffeisen am verificat la ora 18:44 si nimic

Maria 2015-12-02 19:56:42

Pe pasune nu au intrat Banat, decat saps si EU sunt din caras severin si am luat acum o ora de LA cec saps.

Maria 2015-12-02 19:51:37

În Mehedinți ,nu a intrat nici un ban ,la cec.Am sunat la Apia și nici măcar nu mai răspund la telefon.Niste mincinoși! Rușine să vă fie!

Vasile Ileana 2015-12-02 19:51:09

In Bals-Olt?

ion 2015-12-02 19:50:59

In bistrita a intrat la cineva?

ion 2015-12-02 19:47:47

la Suceava?a intrat la cineva?si la ce banca?multumesc.......

dana 2015-12-02 19:47:16

cati bani sunt pe hectar la fanete?

Vlad 2015-12-02 19:41:48

La dabuleni s.a bagat prima transa!

Prahova 2015-12-02 19:41:24

Deci nu am avt timp sa ma duc sa verific sa vad daca mi-au intrat si banii,sper ca cei care scrieti pe aici ca v-au intrat banii sa nu fie minciuni

alex.ska 2015-12-02 19:39:35

CEC Bank Constanta.....NIMIC....ora 11:00

Damy Mates 2015-12-02 19:34:39

la raiffeisen campeni-alba,cel putin la mine nimic pana acum!!!

Banat 2015-12-02 19:31:13

Caras Severin: spre seara au intrat pe pasune 210 lei/ha

cristi 2015-12-02 19:30:45

in iasi la BRD au intrat banii

bianca 2015-12-02 19:26:16

stiti cumva in Arges s-au intrat banii ?

ionica 2015-12-02 19:25:47

La tulcea au intrat nu stiti ?

Banat 2015-12-02 19:23:27

Caras Severin: spre seara au intrat pe pasune 210 lei/ha

simona 2015-12-02 19:23:07

La tulcea la banca transilvania stie cineva daca a intrat ?ca eu la ora 2 am verificat si nimic.

eugenia radu 2015-12-02 19:19:31

Am mai spus de 2 ori azi dimineaţă. În jud. OLT au intrat banii

Eduard 2015-12-02 19:17:31

mihaela de unde esti din neamt?

Eduard 2015-12-02 19:17:12

mihaela de unde esti din neamt?

mihaela 2015-12-02 19:16:20

La bt neamt au intrat doar avansul! Am si animale pt cei interesati.bafta

Despina 2015-12-02 19:14:20

Am primit banii in Vrancea la BT.

Iosiv baloi 2015-12-02 19:12:27

Salutari la toți ! Exista posibilitatea sa fi intrat banii după ora de închidere a băncilor ? După 18.00 ? Mulțumesc pentru raspuns

Ioana 2015-12-02 19:06:10

La Raiffeisen Deta sau bagat in sfarsit !!

superc 2015-12-02 19:04:34

Acum mi-a intrat mesaj pe telecom de LA BT au intrat Alba Aiud.Bafta sa intre LA cati mai multi!!!

Vasile Ileana 2015-12-02 19:04:31

Stie cineva de Olt daca au intrat? Multumesc

Razvan 2015-12-02 19:04:00

In Bihor ,zona Alesd nu a intrat nimic.am verificat la ora 15.BCR

alina 2015-12-02 18:56:05

Calarasi - au intrat banii la BT!

Moromete Ilie 2015-12-02 18:55:57

Din cite mi-aduc aminte la o emisiune celebra pentru tarani,onor fostul ministru, miscat de problemele din agricultura a zis ca avansul asta este o favoare ,un imprumut pentru a ajuta infiintarea culturilor de toamna. Cu ajutorul m-am lamurit,Am o intrebare intrebatoare:Stie cineva cit este kg de ciulini?,sper sa scot o recolta pe cinste din cinci hectare.Banii se vor platii...cu o saptamina inaintea alegerilor locale de la anu.din ciclul :sa prostim inca o data prostii.

Ionut 2015-12-02 18:55:05

In BH la BCR nu au intrat, acuma am verificat

Lori 2015-12-02 18:53:42

IN MURES A INTRAT LA ING BANK

ana 2015-12-02 18:53:08

În județul Arges a primit cineva bani ?

andreia 2015-12-02 18:52:57

constanta, intrat banii

maria 2015-12-02 18:50:28

SAPS A INTRAT IN CARAS- SEVERIN LA CEC,agromediul la anul nu a mers modulul pana se face altul mai e cale lunga in 2016.

Qua 2015-12-02 18:46:57

La cei care nu au intrat astazi cu siguranta in cursul zilei de maine le va intra

Adelin 2015-12-02 18:44:04

Sa dat si la cei vu animale nu numai cu pamant dar domnul irimescu minca puti c...t in nestire de cauza cand spunea ca la cei cu animale nu .de aici poti sa iti dai seama cat de aerian este

Anghell C 2015-12-02 18:44:03

In Dolj a primit cineva bani prin intermediul bancii Cec?

bihorean 2015-12-02 18:41:28

In jud.bihor, zona salonta, bankpost s au bagat banii!

Anghell C 2015-12-02 18:41:28

In Dolj a primit cineva bani prin intermediul bancii Cec?

maria 2015-12-02 18:40:37

La CEC CARAS-SEVERIN AU INTRAT BANI,ACUM AM LUAT EU.

Valea 2015-12-02 18:39:13

In bihor unde mai exact?

Anghell C 2015-12-02 18:38:07

In Dolj a primit cineva bani prin intermediul bancii Cec?

Antoneta 2015-12-02 18:36:39

La cec darabani ,botosani au intrat banii .

ioana adina 2015-12-02 18:32:29

Si eu am animale

vasile berinde 2015-12-02 18:31:59

la brd in maramures nici un leu poate miine li se face mila.

Vasile Ileana 2015-12-02 18:31:23

In Olt au intrat la cineva?

Anton 2015-12-02 18:28:42

Alte minciuni ordinare si dezinformari pentru bietii fermieri romani necajiti!

Anghell C 2015-12-02 18:28:39

In Dolj a primit cineva bani prin intermediul bancii Cec?

radu 2015-12-02 18:26:16

da simona eu am si animale !!!

tyby 2015-12-02 18:23:27

in saveni sau bagat banii la banca

Siveco APIA 2015-12-02 18:23:04

ANUNT: Vand urgent modul de plata subventii pretabil soft APIA. Gratuit modulul de agromediu si inverzire.

radu 2015-12-02 18:21:10

da ! in sfarsit au intrat ceva banuti ! astazi au intrat dupa masa in judetul hunedoara la banca transilvania !! am icasat 2600 de lei ! pe 12 hectare de pamnat !!!

simona 2015-12-02 18:19:26

Sunt curioasa la cei din care vau intrat bani sunteti si cu animale la un loc sau aveti numai pamant?

Madalin 2015-12-02 18:17:35

O sa intre la toata lumea banii pana maine dar este doar avansul din saps banii pe masuri o sa i primim peste cateva luni bune o sa ne mai duca cateva luni cu vorba si o sa ne mai bage ceva sa ne potoleasca si gata

Man 2015-12-02 18:15:59

Dar agromediul cand intra stie cineva?

eli 2015-12-02 18:11:05

in sfarsit la brd harghita acum a itrat

Ana 2015-12-02 18:09:57

In Dambovita au intrat am verificat aqm cardul si sunt in cont.nu glumesc chiar au intrat!

PetriÈ 2015-12-02 18:07:25

Bunã dragi fermierii , in Jud. Caraș-Severin nu au intrat nici-un ban ! Rușine sa le fie , ne poarta doar cu minciuni.

Elu CÄ 2015-12-02 18:04:23

IN Jud. Călărași a primit cineva?

Ionel 2015-12-02 18:01:53

Bucurativa ca va intrat ca agromediul si plagile directe nu le mai vedeti pana la anul in noiembrie

Ninu 2015-12-02 18:00:28

Stati linistiti ca a discutat irimescu si ciolos cu bancile si vor lucra nonstop pana se achita avansul la toti fermierii.li sa facut mila de fermieri

ioana adina 2015-12-02 17:57:59

Bcr beius judet bihor au intrat 3mil juma acum iam scos

Cristina ilie 2015-12-02 17:55:01

La buzau la brd nimic!

angelica 2015-12-02 17:54:45

Va rog sa imi raspunda cineva daca a intrat la suceava....

Silviu 2015-12-02 17:52:54

In judetul Bihor, banii au intrat, cont Nextebank astazi la ora 14:00 mi s-au virat banii in cont.

ARISTIDE 2015-12-02 17:51:37

LA BOTOSANI AU INTRAT BANI LA BCR

Ioana 2015-12-02 17:50:26

La Deta in Timis a luat cineva ?

Lili 2015-12-02 17:49:49

Nici în Harghita nu sunt bani.

gicu 2015-12-02 17:49:34

in cluj cine stie au intrat bani pe suprafata nu este nimeni din jud cluj

ARISTIDE 2015-12-02 17:49:08

LA BOTOSANI AU INTRAT BABI LA BCR

alba iulia 2015-12-02 17:48:40

Niste jegosi incompetenti asta sunt, va manipuleaza cum vor ei, va scot ochi cu articole pe internet, in realitate sunt niste capete ce au compot in loc de creier.

Ipliyt 2015-12-02 17:47:36

Pai gata mai sa terminat programul bancilor sa vedem maine poate o baga ceva smecherii astia

Ei 2015-12-02 17:46:25

Golanie pe fata este asta
Uni iau altii nu
Dupa ce ca sa da doar avansul saps si agromediu nu si tot nu se da la toata lumea
Doar in rmania se poate intampla asa ceva

Florin fermier 2015-12-02 17:46:07

La Raiffeisen Bank Scornicesti -Olt,nu a intrat nimic!

Mada 2015-12-02 17:44:36

Nu este corect cum se procedeaza,totusi cei mai multi spun ca nu au intrat

Claudiu D 2015-12-02 17:42:33

La BCR Dolj au intrat!

angelica 2015-12-02 17:41:11

La suceava a intrat la cineva?

Anonim 2015-12-02 17:35:41

Am fost acum la bank sa verific contu si nu a intrat nimic in CS vrajeala nu o sa nea dea nimic acum poate la anu

gicu 2015-12-02 17:35:32

in cluj cine stie au intrat bani pe suprafata

vasile 2015-12-02 17:35:24

In maramures au intrat la cineva?????

Janos 2015-12-02 17:33:43

In mures la BCR nimic, si in mod ciudat nici la Bancpost, Raiffeisen, BRD, CEC nimic.

maria 2015-12-02 17:31:53

La ce banca la sighet ati verificat?

Lucian 2015-12-02 17:30:50

in jud BR nu am primit ,dc nu ne zice nimeni nimica , sa stim care primim si care nu primim banii , stam asa si asteptam ...si dc unii sa primeasca si altii nu , pe ce criterii?? pe ochi frumosi pe pile sau cum , adica e lege data ca sunt banii de la UE si noi asteptam ce?! sa se trezeasca unii de la Apia de la Banca dupa petrecerea de 1 Dec.... sa iasa dracu unu sa zica sa deaa o lista Apia cu care tr sa primeasca banii si sa termine o data cu circu asta ....Cersim banii nostri ce a ajuns tara asta vai de noi .

AGRICULTOR 2015-12-02 17:23:11

Maramures,Sighetu Marmatiei nimic............................

any 2015-12-02 17:22:54

La brd banii de la apia se vireaza doar marti si joi.

elena 2015-12-02 17:22:29

la Constanta nu au intrat banii , verificare facuta la banca Raiffeisen la ora 16.30

Ioan 2015-12-02 17:21:00

In mures au intrat pe la 15 30 bancpost .am scris mai jos.Mai precis de la apia Reghin.

CRINA 2015-12-02 17:20:13

La Braila nu am primit , oricum ma anunta prin sms daca imi intra bani pe card CEC , treaba este din auzite de la Apia Braila ca vor primii cei ce au suprafete mari , adica cei ce au asociatii , desi nu e corect ca si noi ce avem 6 ,7 ha platim impozite taxe ,si platiile tr facute din luna Octombrie Rusineee

roxana 2015-12-02 17:19:37

Fara plăti de agromediu am vrut să spun.cred că vor intra la majoritatea,mai rămâne de văzut dacă vor da și la cei cu animale în exploatație

Valea 2015-12-02 17:19:29

In bihor au intrat? Stie cineva ceva?

Cristian marius 2015-12-02 17:19:24

E o pura vrajeala nu sunt 600.000 de oameni care isi va lua bani , si eu am de luat da poate suntem in aia 100.000 care nu au inca de bagat avansul oameni buni , ne-a pacalit pe fata voi nu va dati seama/ ? au dat la cei cu zeci , sute , mii de hectare ...eu am 12 h sunt curios daca dosarul meu a fost facut sa iau bani . . .au zis ei ca sutnt 600.000 de cereri dar sunt mai putine , si toti care nu o sa isi primeasca bani o sa zica sunteti in cei 100.000 care nu sa putut face avansul ca nu a mai fost timp...

S. Ion 2015-12-02 17:17:45

In olt ,la cec nimic!

maria 2015-12-02 17:17:22

Bunaseara in Bistrita stie cineva daca a intrat la cineva?

ady 2015-12-02 17:15:05

LA BCR RAMNICU SARAT AU INTRAT BANII !!

roxana 2015-12-02 17:14:36

În Brașov acum am verificat bcr din 4 au intrat la un agricultor, fără animale în exploatație, fără alte plăti agroromania, la Sibiu nimic

ovi 2015-12-02 17:12:40

In jud.mures stie cineva au intrat banuti?

Mircea 2015-12-02 17:09:00

Buna seara Fermier2
In ce Localitate din Jud Arad detii terenul pt.care ai luat Bani?

Oana 2015-12-02 17:08:37

În Vrancea brd a mai verificat cnv?

alex 2015-12-02 17:06:58

In maramures cand vor intra

Eduard 2015-12-02 17:03:01

In Targu Neamt la banca Carpatica nu a intrat nica !

fermier 2015-12-02 17:02:00

La Argeș stie cineva daca au intrat

fermier 2 2015-12-02 17:01:08

La ARAD au intrat ceva bani ING dar nu la toti.
din 4 a primit 1
sa vedem daca primim toti !!!

alex 2015-12-02 16:57:30

In maramures n-au intrat

Tractorist 2015-12-02 16:53:40

La Cluj brd nu au intrat

bianca 2015-12-02 16:51:22

de Arges stie cineva ceva ? s-au bagat sau nu ?

Marius 2015-12-02 16:50:34

Teleorman - BRD, nu a intrat nimic pana la ora 16,40

maniac 2015-12-02 16:43:44

Harghita la BRD la ora 15 nimic dar oricum la nivel de tara eram intre ultimii cu ordinele de plata

sirbuvaleriu82@yahoo.com 2015-12-02 16:42:33

La ce ora au intrat in dambovita?

Ova 2015-12-02 16:40:57

In gorj au intrat la bcr
Am verificat contul acum jumate de ora si nu aveam acu 2 min lam verificat si au intrat dar a intrat doar avansul din saps

vali 2015-12-02 16:40:51

Nici in prahova nu au intrat nici un ban isi bat joc de noi

Vasile 2015-12-02 16:39:53

La iasi, BCR, au intrat banii!

Ionut F 2015-12-02 16:35:07

In Dambovita au intrat banutii dupa-amiaza.

andrei 2015-12-02 16:24:38

Saveni Botosani BCR au intrat la 16.11

Ionel 2015-12-02 16:19:09

Nu mai merge softul trezoreriei si al bancilor de aia nu intra banii in conturi
Cand o sa mearga atunci o sa intre si banii

Nelu45 2015-12-02 16:17:45

Nu se stie daca a luat cineva pentru ca sunt putini cei care au spus ca au lluat banii.doua persoane au spus ca au loat in rest peste tot toata lumea spune ca nu au intrat bani.

FLORY 2015-12-02 16:17:36

In Vrancea la Cec nu au intrat am verificat acum 10 minute......poate maine!!

Mario 2015-12-02 16:15:53

Se pare ca in foarte multe judete nu au intrat banii
Pai cum sa intre azi si maine la toti cei peste 600.000 daca azi sa terminat programul bancilor si nu a intrat decat la cativa ?ca sa finalizeze virarea banilor in conturi azi si maine deja jumatate ar fi trebuit sa aibe banii in conturi
Pai daca intra asa la 1 -2 % din fermieri pe zi va dati seama in cat timp o sa intre la toata lumea

alin 2015-12-02 16:13:58

In judetul Arad nu a intrat nimic!

Lucian Buzea 2015-12-02 16:10:14

La Braila, nu. Vom face plangere penala, pentru discriminare. Care a fost metoda de selectie a celor 600.000 la care s-a platit avansul.

cris 2015-12-02 16:07:51

la brd dolj nu au intrat

ion 2015-12-02 16:04:11

Are dreptate Maria..Modulul pt agromediu merge în general pe țară sau doar unde are chef apia să lucreze

Claudiu D 2015-12-02 16:01:32

La Dolj a primit cineva?

Valerian 2015-12-02 16:00:59

..in Salonta Bihor am scos banii...la 15.50... bancpost

Claudiu D 2015-12-02 15:59:45

La Dolj- nimic!

Geo 2015-12-02 15:58:42

In mehedinti a intrat la cineva?eu am la bt si nimik pana acum

andreimaf 2015-12-02 15:57:10

in NeamtPiatra Neamt la 15;30 la BRD nu erau intrati

maria 2015-12-02 15:54:05

pAI CUM ESTE POSIBIL CA IN IALOMITA SA POATA PLATI AGROMEDIU SI IN CELELALTE JUDETE NIMIC NU MERGE MODULUL ATUNCI NU SUNTETI INCOMPETENTI DIN IULIE SI PANA ACUM PUTATI SA FA FACETI TREABA CUM TREBUIE NU SA STATI SA TREACA ZI DUPA ZI SI ATUNCI NU MERGE SOFTUL......... INCOMPETENTI TOTAL SUNTETI PE LANGA LASATI PE ALTI DACA NU VA PRICEPETI

ionut 2015-12-02 15:49:15

La tulcea nimic pana acum,ma intreb totusi de ce asa putine dosare la plata,in alte judete au fost date spre avans cat are Tulcea per total,la noi in judet la ce s-a lucrat ?

Ramona_eu 2015-12-02 15:46:33

Cand se vor face alte plati inverzire,agromediu etc cu siguranta se vor da si comunicate de presa si veti afla,dar nu cred ca prea curand la cum merge treaba si nu este vina apia ci a noii politici agricole.sa schimbat demersurile nu mai sunt aceleasi ca in anii anteriori

Mircea 2015-12-02 15:44:52

Marius am inteles ca ti-a intrat Bani!!!
In ce localiate in Judetul ARAD detii terenul?

maria 2015-12-02 15:44:47

Pai daca va-ti spetit cu lucrul atatea zile ar trebui sa ne si informati ce ati lucrat sau ati taiat frunze la caini ca de promisiuni si informati false ne-am saturat de la APIA DE 2 LUNI NUMAI MINCIUNI SI INCOMPETENTA TOTALA

Ioan 2015-12-02 15:43:47

In mures bancpost au intrat in jurul lui 15 30.acum doua ore nu erau.Lunga asteptare insa au virat doar SAPS 235 RON.

popescu 2015-12-02 15:43:43

La Fagaras nu au intrat baniila BCR.s-a intrebat la ora 14.35

Geanina 2015-12-02 15:43:28

Doamna Ramonaaaaaa......am si ei o intrebare aveti ce manca azi......dar maine.....dar ieri ati mancat.......aveti copiiiiii .....ce mananca .........vrem baniiiiiiiiiiiiiii mintiti de puteeeeeeeeee

Ezaru Daniel 2015-12-02 15:43:11

La Iași mai exact în satul Cozia, am verificat acuma 5 min contul internet banking și am sunat prieteni fermieri din zona, nimeni nu a primit nimic.

Ramona_eu 2015-12-02 15:41:48

Si parintii mei au de incasat plata din avans,dar nu pot sai favoriez sa stiti asta

Ramona_eu 2015-12-02 15:40:08

Maria eu nu sunt indreptatita sa dau informatii din interiorul institutiei

ciprian 2015-12-02 15:39:39

Constanta in ce banca ti au intrat?

maria 2015-12-02 15:38:34

Doamna Ramona daca tot ati terminat treaba spunetine bani pe agromediu cand.........in 2016?

Petre 2015-12-02 15:37:10

Nici in judetul hunedoara nu au intrat si vad ca 99% din cei ce au comentat aici nu au primit banii

Caoms 2015-12-02 15:37:10

au intrat in constanta.

orjan gheorghe 2015-12-02 15:35:59

La Brăila nu a intrat nimic. Ne mint cu nerușinare, țăranii sunt descurajati, stresați, cei care ne conduc vor să vindem pămîntul la străini, ne sabotează, nu avem cu-i să vindem ceea ce producem, se aduce totul din afară la un preț dubios, fără a se plăti taxe vamale. ALOOOO............ D.N.A. -UL, ia intrați pe fir că aveți păine mare de mîncat, dacă nu, vă prezic că în maxim 4 ani, Romănia va fi vîndută în totalitate la străini.

Nina 2015-12-02 15:35:41

Nici in maramures BT ora 15 30 mimic ....!

nicolas le jardinier 2015-12-02 15:34:23

Banii nostri ,Ioane ? S-au dus pe sarmale si vin fiert !
Pana nu ne urnim toti , dar absolut TOTI fermierii ,pana nu iesim din virtual in real ,simultan si organizat in fata guvernului ticalosit ,nu are rost sa ne mai vaicarim !!!

Laura 2015-12-02 15:33:24

Nici la Galati, Piraeus Bank , nu s-a bagat niciun ban...

Gabi 2015-12-02 15:33:21

Da,aveti dreptate d-na Ramona noi trebuie doar sa muncim si altii sa stea si sa fure.ca atunci cand se fac verificari trebuie sa fi ok ca de nu ai de asteptat dar cand este vorba de dat,....da aveti dreptate......tot de asteptat.....cine a furat?.......avem de asteptat..cine este de aceasi parere sa raspundeti va rog.

Ramona_eu 2015-12-02 15:33:16

Eu nu am jignit pe nimeni deci va rog sa vorbiti civilizat
Sa lucrat destul in ultimele zile pentru a se ajunge cu plata avansului in stadiul in care se afla
Niciodata eforturile functionarilor apia nu au fost apreciate de fermieri

Ramona_eu 2015-12-02 15:29:55

Da asa se procedeaza domule Gabi asteptati
Uite ca sunt si fermieri intelegatori

marius 2015-12-02 15:29:40

Ramona aș avea o ocupație...te-as băga în ... de nenorocita!Ești reprezentanță hoților?

Cosmin 2015-12-02 15:28:29

Dar tu ce cauți pe aici,Ramona dacă zici ca ai treaba? Lasă oamenii in pace. Iar tu cred ca trebuia sa-ți termini treaba la timp ca sa nu mai stea oamenii pe aici pe forumuri.

doamnac 2015-12-02 15:26:34

Ramona daraga sunt -13 grade afara si ar fi cazul sa lucrati nu sa mintiti ai dormit toata vara si ai luat salariul pe spatele nostru asa ca gurra si lucreaza tu desteapto

fermierul nordic 2015-12-02 15:26:28

Vot veni banii dar la anul noi oricum santem obișnuiți sa asteptam

Gabi 2015-12-02 15:24:28

Sunt din olt si nici mie,nici la inca vreo 15 persoane nu avem in conturi nimic.asa ca maiavem de asteptat.............

Ramona_eu 2015-12-02 15:24:12

O sa va intre si bani astepati aveti rabdare ca in cursul zilei de azi o sa aveti banii daca asa a promis domnia sa Achim Irimescu
Nu va alarmati asa ca nu rezolvati nimic

edi 2015-12-02 15:23:05

Noi Fermieri va rugăm pe voi cei din redacție să fiți vocea noastră și să aflați un răspuns oficial de ce nu avem banii mult promiși în conturi ...unde sunt cei 600.000 de plăti efectuate?

Ramona_eu 2015-12-02 15:21:46

Ma voi chiar nu aveti ocupatie de stati si tot comentati atata pe aici ?mai iesiti afara la munca una alta ca este vreme frumoasa,gasitiva ocupatie si lasatine sa ne facem treaba bine,noi nu putem sa ne facem treaba de voi astia care bagati atate in cap la oameni

fermierul nordic 2015-12-02 15:21:15

Nici la bcr maramures nu au intrat banii pana la ora 15 îmi place ca se joacă la cacealma si noi ne complacem în acest joc

Lungu Radu 2015-12-02 15:21:00

In Dolj nu au intrat ...

ion 2015-12-02 15:14:11

Întrebare dacă plățile sunt făcute la peste 600.000 de fermieri..,,unde sunt bani noștri?''

Man 2015-12-02 15:13:31

Asia sigur fac misto de noi cred ca stau in fotolii si se amuza acum de noi

Jianu 2015-12-02 15:12:43

Am vorbit BCR in gorj si mi sa spus ca deocamdata nimeni nu figureaza la acea sucursala cu ordine de plata din subventii apia ca la sucursala lor nu sa facut niciu virament de la apia catre vreo persoana clienta a bancii lor
Ce sa cred totusi este banca mare cu foarte multi clienti care primesc subventii stiu de cand solicitau extrase de cont sa puna la dosar ca era coada la banca

stefan 2015-12-02 15:10:36

La Bacău cei de la Cek nici nu pomenesc de bani în conturile fermierilor

Gica43 2015-12-02 15:10:19

In olt nimic pana la ora asta

Tutu 2015-12-02 15:09:21

Hoti dracului ce sunt

Adelin 2015-12-02 15:08:57

Da roxana adica la cei care au mii de hectare

roxana 2015-12-02 15:08:14

CONCLUZIE:
NU S-AU BAGAT PANA LA ORA ACTUALA DECAT LA 0.000000001%DIN FERMIERI

Nico 2015-12-02 15:08:07

In Timișoara la Banca Transilvania nu a intrat nimic,acum am verificat!

sorin 2015-12-02 15:05:45

Botosani BCR nimic, am verificat la 14:30.

Radulescu 2015-12-02 15:05:02

In Rm. Valcea la ora 15,00 nu intrasera bani la banca Garanti Bank

pop 2015-12-02 15:04:57

In Maramures la nimeni la Cek.sunteti niste mincinosi si inselatori

sorin 2015-12-02 15:03:50

La Zalău nu a intrat niciun ban. Am verficat acum 2 min.prin internet-banking. Oare e o altă minciună națională ?!

mix 2015-12-02 15:02:37

Barlad Vaslui orele 15.00 nici un ban

Ion21 2015-12-02 14:56:07

Caras Severin verificat BCR ora 14.45 si nu era nimic intrat

Ungureanu Diana 2015-12-02 14:49:58

Ramnicu Valcea- bani nu au intrat inca.

ana 2015-12-02 14:48:14

Mai bine ati suna d-voastra,din redactie,pe la banci si sa ne dati informatii reale,pt.ca noi daca suntem tarani avem TREABA si ori nu avem banking ,ori nu putem pleca toata ziua la banca!!!!

Demi 2015-12-02 14:47:57

La Tulcea brd,nu au intrat.

Cristian marius 2015-12-02 14:47:18

In saracia asta de Teleorman nimic ...

Madalin M 2015-12-02 14:46:32

Vlacea, Banca Transilvania la ora 14:20 nu au intrat.

ionut 2015-12-02 14:45:22

In Olt la Cec Bank nu sa bagat niciun ban..

Andrei 2015-12-02 14:41:33

MEHEDINTI / BRD / 14:00 NIMIC

gigi 2015-12-02 14:38:28

La brd ma refer !

Timis 2015-12-02 14:38:12

In Timis . A primit cineva BANII pe subventie !!????? Astept raspuns!! Multumesc!!

miand 2015-12-02 14:37:56

Calarasi nimic

gigi 2015-12-02 14:36:40

Nici la dolj nu au intrat.

mona.ady 2015-12-02 14:34:05

Nici in Braila nu a intrat nimic la CEC!!

Cara 2015-12-02 14:30:01

In Dolj au intrat la Banca Transilvania, dar la Bancpost nu.

Ova 2015-12-02 14:29:48

In gorj nu au intrat si am intrebat mai multi din zona si nimeni nu a confirmat ca sa bagat vreun ban

Ioan 2015-12-02 14:28:23

In mures bancpost ora 14 00 nimic

Cristy2008 2015-12-02 14:27:41

In Gorj la Raiffeisen nu au intrat.

Ana 2015-12-02 14:24:03

Nici in DB nu au intrat......

Cosmin 2015-12-02 14:19:07

In Mehedinți la BancPost nu au intrat. Verificat azi la ora 10.30.

roxana 2015-12-02 14:18:48

in brasov , sibiu si alba nu au intrat

andrei 2015-12-02 14:17:07

In Arges nu au intrat! Am verificat la ora 14!

doamnac 2015-12-02 14:15:22

In Harghita nimic si habar nu au cand o sa intre am verificat la ora 13

Mosora Ion 2015-12-02 14:10:51

Pentru Sibiu la BCR nu a intrat nimic pana in 02.12.2015 ora 12.00

Ultima ora

Rentrop ∧ Straton
Newsletter gratuit
Idei de afaceri pentru 2020. 7 exemple insotite de Planul de Afaceri

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Idei de afaceri pentru 2020. 7 exemple insotite de Planul de Afaceri".



Forum
blaga felician spune: am avut un smochin in curte-am mancat smochine anul trecut ,din primavera au aparut smochine noi si frunze De doua luni frunzele au inceput sa se usuce si fructele si ele Ce s-a intamplat? Ce sa...
04 Sep. 2019 17:39:28
Raspunde la intrebare
Victor Gh Banța spune: În privința comasării terenurilor, cred că trebuie luată în calcul istoricitatea fenomenului : au mai fost comasate numai că-n forma CAP-urilor proprietarul terenului nu avea niciun drept de...