Confederatia Agricultorilor din Romania va fi infiintata cel tarziu la jumatatea lunii octombrie, a anuntat, vineri, presedintele Ligii Asociatiilor Producatorilor Agricoli din Romania (LAPAR), Nicolae Sitaru.
"Suntem in pragul politicii agricole comune 2014-2020 si Romania nu-si poate permite ca organizatiile profesionale sa fie reprezentate la COPA-COGECA. Speram ca in 14 octombrie sa dam nastere unei organizatii care sa ne reprezinte cu cinste si onoare in fata tuturor organismelor interne si internationale, in asa fel incat agricultorii sa aiba o voce apreciata in randul comunitatii interne si internationale", a declarat Nicolae Sitaru.
Decizia infiintarii noului organism a fost luata de catre mai multe organizatii profesionale, vineri, la Institutul Agronomic Bucuresti.
Decizia infiintarii noului organism a fost luata de catre mai multe organizatii profesionale, vineri, la Institutul Agronomic Bucuresti.
Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Ghid practic pentru realizat felicitari de lux
Cea mai simpla afacere posibila O puteti demara la dvs acasa cu o investitie de doar 100 de euro Exploatati incredibila piata a felicitarilor Aceste produse carora poate nu le-ati acordat pana acum atentia cuvenita aduc venituri colosale si constante an dupa an Puteti castiga fara efort minimum 1 000 de euro net luna Ce...
Oferta Speciala
valabila 48h
valabila 48h
Autor: AgroRomania.ro
Votati articolul
Nota: 5 din 1 voturi
Urmareste-ne pe Google News








