Ministrul agriculturii Ilie Sarbu a declarat, luni, pentru NewsIn, ca organizatorii protestului de la Ministerul Agriculturii nu reprezinta pe nimeni si urmeaza sa discute problemele fermierilor, marti, cu Federatia Agrostar, la care sunt afiliati si crescatorii de taurine.
"Si Federatia Agrostar si Sindicatul Crescatorilor de Taurine mi-au adus la cunostinta ca domnul Costel Caras, organizatorul acestei actiuni, nu mai detine nicio functie in cadrul Sindicatului Crescatorilor de Taurine si nu mai reprezinta pe nimeni. Eu discut doar cu organizatiile profesionale reprezentative. Pot sa protesteze in continuare, pe noi nu ne deranjeaza", a declarat, pentru NewsIn, ministrul agriculturii, padurilor si dezvoltarii rurale, Ilie Sarbu.
Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Ghid practic pentru realizat felicitari de lux
Cea mai simpla afacere posibila O puteti demara la dvs acasa cu o investitie de doar 100 de euro Exploatati incredibila piata a felicitarilor Aceste produse carora poate nu le-ati acordat pana acum atentia cuvenita aduc venituri colosale si constante an dupa an Puteti castiga fara efort minimum 1 000 de euro net luna Ce...
Oferta Speciala
valabila 48h
valabila 48h
"Si Federatia Agrostar si Sindicatul Crescatorilor de Taurine mi-au adus la cunostinta ca domnul Costel Caras, organizatorul acestei actiuni, nu mai detine nicio functie in cadrul Sindicatului Crescatorilor de Taurine si nu mai reprezinta pe nimeni. Eu discut doar cu organizatiile profesionale reprezentative. Pot sa protesteze in continuare, pe noi nu ne deranjeaza", a declarat, pentru NewsIn, ministrul agriculturii, padurilor si dezvoltarii rurale, Ilie Sarbu.
Autor: AgroRomania.ro
Votati articolul
Nota: 5 din 1 voturi
Urmareste-ne pe Google News








