Guvernul caută noi surse de finanţare, iar ministrul Agriculturii, Valeriu Tabără, s-a gândit că statul ar putea obţine bani de la cei care lasă terenurile nelucrate şi neîngrijite. Tabără vrea să stabilească sancţiuni cu o valoare care să nu depăşească suma primită de agricultori de la UE.
În acest sens, ministrul Valeriu Tabără a depus la cabinetul primului ministru un proiect de act normativ prin care propune sancţionarea proprietarilor de terenuri care nu şi le igienizează.
“Legat de ceea ce înseamnă terenurile nelucrate, noi ne-am propus, şi este un lucru pe care mi-l asum din punct de vedere legislativ, să îi penalizăm pe cei care nu-şi igienizează terenurile. Mi-l asum, ca să nu fie preluat de colegii parlamentari. Este depus acum la cabinetul primului ministru pentru a fi văzut şi de consilierii săi”, a spus Tabără, citat de ziarul Capital.
În acest sens, ministrul Valeriu Tabără a depus la cabinetul primului ministru un proiect de act normativ prin care propune sancţionarea proprietarilor de terenuri care nu şi le igienizează.
Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Ghid practic pentru realizat felicitari de lux
Cea mai simpla afacere posibila O puteti demara la dvs acasa cu o investitie de doar 100 de euro Exploatati incredibila piata a felicitarilor Aceste produse carora poate nu le-ati acordat pana acum atentia cuvenita aduc venituri colosale si constante an dupa an Puteti castiga fara efort minimum 1 000 de euro net luna Ce...
Oferta Speciala
valabila 48h
valabila 48h
“Legat de ceea ce înseamnă terenurile nelucrate, noi ne-am propus, şi este un lucru pe care mi-l asum din punct de vedere legislativ, să îi penalizăm pe cei care nu-şi igienizează terenurile. Mi-l asum, ca să nu fie preluat de colegii parlamentari. Este depus acum la cabinetul primului ministru pentru a fi văzut şi de consilierii săi”, a spus Tabără, citat de ziarul Capital.
Autor: AgroRomania.ro
Votati articolul
Nota: 5 din 1 voturi
Urmareste-ne pe Google News








