Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook
Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

Subventii zootehnie: Cati bani a platit APIA saptamana trecuta

subventii-zootehnie-cati-bani-a-platit-apia-saptamana-trecuta

Agentia de Plati si Interventie pentru Agricultura (APIA) informeaza ca in perioada 12 – 14 martie a efectuat prima transa a platilor nationale directe complementare in sectorul zootehnic, aferente anului 2012, in valoare totala de 448,5 mil. lei, din care:


Bovine: 316,2 mil. lei pentru un numar de 103.477 fermieri;

Ovine: 117,8 mil. lei pentru un numar de 14.402 fermieri;

Caprine: 14,5 mil. lei pentru un numar de 5.254 fermieri.

Pentru anul 2012, cuantumul platilor pe cap de bovina este de 500 lei, iar pentru speciile ovine si caprine cuantumul este de 40,8 lei.

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Covrigarie - o afacere cu profit imediat


Obtine profit de 3 000 de euro pe luna cu propria ta covrigarie Cate covrigarii intalnesti in drumul tau spre serviciu Numai in zona centrului vechi din capitala sunt vreo 10 Si numarul lor este in crestere Daca esti un pic atent aproape fiecare covrigarie are clienti care stau la coada asteptand sa cumpere covrigi calzi Te-ai intrebat de...

Oferta Speciala
valabila 48h


APIA precizeaza ca ultima transa de plata va fi efectuata dupa data de 2 aprilie 2013.

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Rating:
Nota: 3.82 din 14 voturi

Articole conexe:

Comentarii
Comentarii33 comentarii





Adi 2013-04-13 18:23:16

Mai intra sucventiile pe animale....ovine si bovine........jud. Arges

relu 2013-04-09 13:52:17

in judetul vaslui au luat ceva bani numai fermierii care au avut dosarele mai vechi astia care am depus pentru prima data anul trecut nu a intrat nici un ban deocamdata si nici un raspuns la intrebare nam alflat ii greu precizez ca am 15 capete isi bat joc de noi

rebeca 2013-04-09 09:22:53

DAMBOVITA - la teren s-a dat ceva bani, la animale eu n-am primit nimik,unii au luat, contul il am la BCR... probabil o fi in funtie de cum s-au depus dosarele??? mai astept putin si ma duc peste ei la APIA DB.

Romel 2013-04-08 18:56:30

EU SUNT DIN IALOMITA SI NICI EU NU AM PRIMIT SUBVENTIA LA OVINE. STIE CINEVA CAND?

Colban 2013-04-08 12:21:12

Sunt din Radauti judetul Suceava si nu am primit nimic vreau sa stiu se mai adauga sau nu bani petru subventi pe bovine ?

claudia 2013-04-05 19:55:16

de ce ne tot mint ?Si-au batut joc de noi .Rusine sa le fie!Nu e destul cum e vremea ?Am verificat si azi contul si nimic

claudia 2013-04-05 19:55:12

de ce ne tot mint ?Si-au batut joc de noi .Rusine sa le fie!Nu e destul cum e vremea ?Am verificat si azi contul si nimic

cristina 2013-04-05 14:27:23

sunt din arad si nu am primit nici prima transa la suventia pe bovine ,am intrebat la apia si mi sa spus ca urmeaza sa intre saptamana aceasta dar pana la aceasta ora nu am primit nimic la alte persoane au intrat

clau 2013-04-04 22:05:06

Azi am fost la banca si nu a intrat nici un leu.Sunt din Cluj si nu am primit nici prima transa cum spun ei ca a doua transa va intra acum?Sau in prima transa au primit numai unii fermieri si in a doua restul?

george 2013-04-03 19:42:47

nu a intrat.din bihor

iordan 2013-04-03 13:26:29

nici eu nu am primit nici un ban in cont pana la aceasta data si ei vorbesc deja de a doua transa? ce se intampla cand ne vor da banii si daca nu ce sa facem?

miha 2013-03-28 08:48:57

in jud vaslui,nimic....

Aghinita Florina 2013-03-27 19:54:42

sunt din judetul vrancea si nu am primit nici un ban la subventii pe animale

Emanuel 2013-03-27 11:57:23

Sunt din Iasi si am cont la BRD iar astazi 27.03.2013 nu aveam nici un ban in cont de la subventia pe animale















robert 2013-03-26 16:00:30

sunt din olt...

robert 2013-03-26 15:58:18

nici eu nu nu i-am primit,sunt la banca transilvania,am intrebat si azi si...nimic!!!

claudia 2013-03-26 10:35:49

in cluj nu s-au facut plati la subventii animale.Chiar ieri am verificat contul la banca si nimic

elena 2013-03-23 17:05:19

am sunat vineri la apia calarasi si mi-au spus ca banii sunt virati, dar in ordinea bancilor care s-au incheiat conventii. pentru ca eu am la bcr intotdeauna incasez ultima

lucian 2013-03-22 12:29:54

nici in prahova nu sau facut plati pentru bovine .Am verificat contul la banca este gol.

alin 2013-03-22 12:17:40

s eu mi-am verificat contul si intradevar numai pe suprafata a intrat ceva la ovine nimic dar am inteles ca la uni au intrat.sant din bihor.

mimi 2013-03-22 09:23:33

buna!eu sunt din judetul galati si nu am luat nimic!doar p suprafata am luat prima transa...am vzt k cnv, kre a lasat comm mai jos, din galati a luat...e ciudat k nu ne dau nici pana in momentul asta subventia, in alti ani pe timpul asta era data..sigur cei din guvern isi bat joc de noi!!

claudia 2013-03-22 08:08:20

Buna ziua!nici la cluj nu au intrat.subventiile ptr. animale.Nici un fermier nu stie cand v-a primi acesti bani.Parerea mea e ca cineva isi bate joc de noi

george 2013-03-21 15:46:03

Cand intra sucventile la bovine si ovine? arges

octavian 2013-03-20 09:34:16

Buna ziua ! Sunt din judetul Bacau si inca n-am primit nici un ban referitor la subventiile pentru animale..Aveti habar in ce perioada se vor da? Va multumesc !

cornel 2013-03-20 08:50:26

sunt din judetul timis..si inca nu au intrat la noi

silviu 2013-03-20 07:24:48

saptamana trecuta am primit subventia pe suprafata, la animale inca nu am primit nimic. judetul botosani

ioan 2013-03-19 14:37:31

saptamana trecuta pe 13 martie am incasat doar subventia pe suprafata, pe animale nici nu au dus vorba cand se da..judet botosani

mardare ion 2013-03-19 10:22:49

saptamana trecuta am incasat subventia in jud Galati.

jhon 2013-03-19 08:10:47

este cineva care a incasat ? nu cred ca se mai uita pe aici daca are deja banii in mana ....

nickmm 2013-03-19 07:23:37

azi am verificat la banca si nu au intrat banii pt bovine-am vecini care au primit saptamana trecuta.Oare cand vor plati??maramures

ferenczi 2013-03-18 17:16:20

nu am primit inca nimic din harghita

sa stim toti 2013-03-18 16:41:42

desigur....cine vrea :

sa stim toti 2013-03-18 16:40:42

sa scrie fiecare om din judet daca au primit sau nu banii!asa o sa stim cine a luat si cine nu!scrie-ti comentarii si spune-ti din ce judet sunteti

Ultima ora

Rentrop ∧ Straton
Newsletter gratuit
Afaceri in agricultura: 7 idei cu profit garantat in 2021

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Afaceri in agricultura: 7 idei cu profit garantat in 2021".



Forum
blaga felician spune: am avut un smochin in curte-am mancat smochine anul trecut ,din primavera au aparut smochine noi si frunze De doua luni frunzele au inceput sa se usuce si fructele si ele Ce s-a intamplat? Ce sa...
04 Sep. 2019 17:39:28
Raspunde la intrebare
Victor Gh Banța spune: În privința comasării terenurilor, cred că trebuie luată în calcul istoricitatea fenomenului : au mai fost comasate numai că-n forma CAP-urilor proprietarul terenului nu avea niciun drept de...