Autor: Redactia Agroromania
Publicat in: Diverse
In noua echipa a ministrului Agriculturii au intrat doi noi secretari de stat. Aurel Simon si Stefan Gheorghe vor lucra alatura de Adrian Oros.
Doi noi secretari de stat, Aurel Simon si Stefan Gheorghe, au fost numiti la Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale, prin decizii ale premierului Ludovic Orban, astfel ca institutia va functiona cu patru secretari de stat.
"Aurel Simion, fondatorul brandului de produse traditionale 'Ca altadata', este cel mai nou membru al echipei mele", a scris miercuri ministrul Agriculturii, Adrian Oros, pe pagina sa de Facebook.
Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Afacere la cheie cu flori in ghiveci
Aveti un teren de 100 mp Puteti castiga fara efort 30 000 de euro an cultivand si comercializand FLORI IN GHIVECI Florile in ghiveci castiga din ce in ce mai mult teren Motivul este usor de intuit – florile in ghiveci rezista un timp mai indelungat – si acesta este un aspect care conteaza enorm mai ales daca este...
Oferta Speciala
valabila 48h
valabila 48h
Oros a declarat, recent, pentru Agerpres ca institutia va functiona cu trei secretari de stat, fata de cinci anterior, doua posturi erau deja ocupate, un secretar de stat numit tot printr-o decizie a premierului, in persoana lui Emil Dumitru, in timp ce unul a fost pastrat din fosta structura a ministerului, respectiv Claudiu Sorin Mares.
Conducerea MADR are, alaturi de cei patru secretari de stat, si un secretar general, respectiv Ionut Catalin Nica.
Cei doi autori care formeaza in prezent echipa din spatele acestui website va aduc zilnic cele mai relevante informatii si va mentin conectati la ceea ce conteaza cu adevarat. De la stiri generaliste pana la informatii de nisa, suntem aici pentru a va furniza doar ceea ce conteaza.
Votati articolul
Nota: 5 din 2 voturi
Urmareste-ne pe Google News







