Premierul Emil Boc le-a oferit miniştrilor, în şedinţa de miercuri a Guvernului, diferite fructe cumpărate în timpul deplasărilor sale recente în teritoriu, explicându-le că produsele sunt naturale şi invitându-i să cumpere la rândul lor produse româneşti "ca o măsură anticriză", informează Mediafax.
Farfurii cu fructe au fost împărţite şi consilierilor guvernamentali, aflaţi în sala de şedinţe.
Miniştrii şi consilierii au primit felii de pepene roşu, pere, prune, caise şi mere.
"Fructele pe care le aveţi pe masă sunt româneşti, le-am adus din deplasări în teritoriu, sunt naturale 100%. Consumul de fructe româneşti este o măsură anticriză şi vă invit să faceţi acelaşi lucru şi dumneavoastră", a spus Boc miniştrilor în prezenţa presei.
Jurnaliştii au fost invitaţi în sală la aproximativ o oră de la începutul şedinţei de guvern, pentru discursul premierului. Miniştrii au arătat că, până la sosirea presei, premierul nu le-a explicat motivul pentru care li s-a oferit fructe.
La sfârşitul săptămânii trecute, premierul, aflat în vizită în judeţul Vâlcea, s-a oprit în comuna Prundeni, pentru a cumpăra fructe şi porumb, spunând că le va oferi miniştrilor în şedinţa de miercuri a Guvernului "ca desert", pentru ca aceştia să guste un produs românesc autentic şi pentru a promova astfel produsele autohtone.
Anterior, şeful Guvernului afirmase că românii pot decide zilnic sau săptămânal o "măsură anticriză" , cumpărând produse româneşti. El arăta că este "inadmisibil" ca România să importe 70 la sută din produsele agroalimentare, deşi are o capacitate mai mare, agricolă şi zootehnică, decât alte ţări.
Farfurii cu fructe au fost împărţite şi consilierilor guvernamentali, aflaţi în sala de şedinţe.
Miniştrii şi consilierii au primit felii de pepene roşu, pere, prune, caise şi mere.
Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Ghid practic pentru realizarea de felicitari decupate
Cea mai simpla afacere posibila O puteti demara cu o investitie de doar 100 de euro Procesul de realizare este extrem de simplu si presupune in principiu decuparea manuala a unei bucati de carton dupa un anumit tipar desen folosind drept instrument de lucru un cutter obisnuit cutitas de birou se gaseste in orice librarie si costa...
Oferta Speciala
valabila 48h
valabila 48h
"Fructele pe care le aveţi pe masă sunt româneşti, le-am adus din deplasări în teritoriu, sunt naturale 100%. Consumul de fructe româneşti este o măsură anticriză şi vă invit să faceţi acelaşi lucru şi dumneavoastră", a spus Boc miniştrilor în prezenţa presei.
Jurnaliştii au fost invitaţi în sală la aproximativ o oră de la începutul şedinţei de guvern, pentru discursul premierului. Miniştrii au arătat că, până la sosirea presei, premierul nu le-a explicat motivul pentru care li s-a oferit fructe.
La sfârşitul săptămânii trecute, premierul, aflat în vizită în judeţul Vâlcea, s-a oprit în comuna Prundeni, pentru a cumpăra fructe şi porumb, spunând că le va oferi miniştrilor în şedinţa de miercuri a Guvernului "ca desert", pentru ca aceştia să guste un produs românesc autentic şi pentru a promova astfel produsele autohtone.
Anterior, şeful Guvernului afirmase că românii pot decide zilnic sau săptămânal o "măsură anticriză" , cumpărând produse româneşti. El arăta că este "inadmisibil" ca România să importe 70 la sută din produsele agroalimentare, deşi are o capacitate mai mare, agricolă şi zootehnică, decât alte ţări.
Autor: AgroRomania.ro
Votati articolul
Nota: 5 din 1 voturi
Urmareste-ne pe Google News








