Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X
Dacian Ciolos conduce, incepand de ieri, nou infiintata "Comisie prezidentiala pentru politici publice de dezvoltare a agriculturii in Romania"
Preşedintele României, Traian Băsescu, a semnat luni, 6 iulie, decizia de înfiinţare aComisiei prezidenţiale pentru politici publice de dezvoltare a agriculturii în România, informeaza recolta.eu
Comisia este condusă de Dacian Cioloş, fost ministru al agriculturii, al cărui nume a fost vehiculat şi pentru poziţia de Comisar european pentru agricultură.
Prima întrunire a Comisiei a avut loc ieri, la Palatul Cotroceni, în prezenţa preşedintelui României. Conform unui comunicat al Presedintiei, Comisia are ca obiectiv elaborarea unor documente pentru orientarea strategiei şi politicilor publice pentru dezvoltarea agriculturii pe termen lung, mediu si scurt, precum si vizând poziţia României privind viitorul Politicii Agricole Comune.
Activitatea acestei Comisii se va încheia cel mai târziu la data de 30 iunie 2010.
Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Pasii catre o afacere de succes Berea Artizanala
Stiati ca romanii sunt printre cei mai mari consumatori de bere la nivel mondial Cu cei 85 de litri cap de locuitor an ne situam pe un „onorabil” loc 8 in Europa si pe locul 12 in clasamentul mondial liderii fiind cehii 142 de litri urmati de austrieci 105 litri si de nemti 104 litri Piata autohtona a berii...
Oferta Speciala
valabila 48h
valabila 48h
Finanţarea activităţilor necesare organizării şi funcţionării Comisiei se asigură din fonduri publice aprobate prin bugetul de stat al Administraţiei Prezidenţiale.
Comisia va funcţiona pe lângă Departamentul de Politici Economice şi Sociale din cadrul Administraţiei Prezidenţiale şi este formată din reprezentanţi ai patronatelor, ai sindicatelor, ai mediului academic, universitar şi de consultanţă din sectorul agricol şi agroalimentar.
Autor:
Dragos Serban
Newsletter gratuit

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "TOP 4 Afaceri agricole în 2025".
Votati articolul
Nota: 5 din 1 voturi
Urmareste-ne pe Google News