Comunica experienta
AgroRomania.ro


Email Facebook
Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

Mierea de rapiţă, bună pentru cardiaci

mierea-de-rapita-buna-pentru-cardiaci

MIEREA DE RAPITA. CAT COSTA MIERE DE RAPITA, UNDE GASESTI SI CE GUST ARE MIEREA DE RAPITA, PENTRU CARDIACI SI AFECTIUNI RINICHI


Mierea de rapiţă este o miere uşor de recunoscut, care cristalizează rapid, obţinându-se o pastă de culoare albă cu miros specific. Nu este atât de dulce precum alte tipuri de miere iar gustul ei este plăcut. Mierea de rapiţă, deşi cristalizată, se întinde foarte uşor pe pâine, pentru că are consistenţa unei margarine.

Medicii spun că mierea de rapiţă este recomandată în cazul afecţiunilor cardiace şi a căilor respiratorii. Ajută la refacerea şi menţinerea elasticităţii pereţilor vasculari. Protejează ficatul şi îmbunătăţeşte funcţiile pancreatice şi ale splinei.

Am găsit miere de rapiţă în magazinele specializate la preţul de 13 lei / borcan 400 g. Ca experienţă personală, vă pot mărturisi că este un tip de miere pe care copiii o adoră. Dacă în cazul altor tipuri de miere (polifloră sau de salcâm) nu am reuşit să îi conving să o mănânce goală, dimineaţa, mierea de rapiţă a fost devorată de cei doi prichindei ai mei.

miere de rapita

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
Afaceri la Cheie - Cultivarea ciupercilor Champignon


Ciuperci Champignon - O afacere de milioane Milioanele TALE Ciupercile champignon Agaricus sunt cultivate inca din secolul XVII Cercetarile si experimentele au demonstrat eficienta culturii de Agaricus precum si calitatile culinare deosebite ale acestei ciuperci In prezent cultura ciupercilor champignon se extinde tot mai mult...

Oferta Speciala
valabila 48h





Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!

Votati articolul

Rating:
Nota: 3.3 din 5 voturi

Articole conexe:

Comentarii
Comentarii8 comentarii





alexx 2011-11-02 16:38:27

vand miere toate sortimentele la preturi bune pt detalii tel.0767510514

gelu 2011-07-21 11:21:40

mierea de salcam daca este bine maturata nu cristalizeaza

gelu 2011-07-21 11:18:24

telefon 0755861221

gelu 2011-07-21 11:17:24

am miere bio rapita 150kg salcam 200kg si tei450kg calitate extra

Alex 2011-05-03 20:16:09

poti intra aici www.apisalecom.ro si la contact gasesti nr persoanei care ti-ar fi de ajutor.

Anda 2011-05-03 16:22:56

Octavian, din cate stiu eu mierea nu are termen de valabilitate (nu se strica). In timp cristalizeaza (devine solida) dar altceva nu are ce sa pateasca :)

ovidiu 2011-05-03 12:27:34

Sunt din Hunedoara si am luat miere de la o familie din sat Josani de langa Hunedoara.Familia respectiva se ocupa cu apicultura, sunt foarte priceputi si mierea o pastreaza excelent. Se numesc familia Mihonesc si nr. de telefon este:0254735803. Puteti apela cu incredere.

octavian 2011-05-03 11:57:05

de unde as putea cumpara miere in cantitati mai mari? eu si familia consumam zilnic si as prefera sa cumpar direct de la apicultor o cantitate mai mare, dar nu stiu cat „tine”. Scuzati-mi nestiinta, as vrea sa intreb pe cineva care se pricepe la apicultura, cat timp poti sa pastrezi mierea fara sa se altereze? merita sa cumperi o data pe an o suta de kilograme, sa spunem, si sa o pastrezi in camara?

Ultima ora

Rentrop ∧ Straton
Newsletter gratuit
Afaceri in agricultura: 7 idei cu profit garantat in 2021

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit "Afaceri in agricultura: 7 idei cu profit garantat in 2021".



Forum
blaga felician spune: am avut un smochin in curte-am mancat smochine anul trecut ,din primavera au aparut smochine noi si frunze De doua luni frunzele au inceput sa se usuce si fructele si ele Ce s-a intamplat? Ce sa...
04 Sep. 2019 17:39:28
Raspunde la intrebare
Victor Gh Banța spune: În privința comasării terenurilor, cred că trebuie luată în calcul istoricitatea fenomenului : au mai fost comasate numai că-n forma CAP-urilor proprietarul terenului nu avea niciun drept de...